Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazottak fizetése fórum

Közalkalmazottak fizetése (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2008. szept. 25. 11:45
Érdekes, hogy mennyire nincsenek tisztában az emberek a közalkalmazotti és a köztisztviselői viszony különbségeivel...Én kétdiplomás középiskolai tanárként sem kerestem többet 90-nél, s mivel most olyan jó a helyzet itt az országban, most még ennyit sem, mert képtelenség elhelyezkedni... Vagy túlképzett az ember, vagy pedig mások szerint semmihez sem ért...Szóval, így 32 évesen 10 év egyetemen eltöltött idő után nem igazán sikerült halálra keresnem magam. Nemcsak az adminisztrátorok keresnek ám keveset!!! A közalkalmazotti viszony ma már hosszabb távon nem egy életbiztosítás, mert ha már esetleg magasabb bértáblába kerülnél már nem szívesen alkalmaznak, ha pedig máshol dolgozol, akkor az nem számít bele a közalkalmazotti évek számába, így 50 évesen nem biztos, hogy jó ötlet ismét ilyen státuszba kerülni...Bár, ha az embernek nincs más lehetősége...
13. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - Cservenák Vali)
2008. szept. 25. 11:45

háááát,,,,,

vegyük pl. az egészségügyet: ugyan miért lennének túlfizetve, hol máshol kell 24 órás munkarendben dolgozni. távol áll tőlem a személyeskedés, de mégis muszáj azt mondanom, hogy te bizonyára még sose dolgoztál az eü-ben, és ezért mondod ezt.

még egy nővéren is elég nagy felelősség van.

azért nem ugyanaz emberrel dolgozni meg mondjuk esztergálni.....

12. aa35c27f5c (válaszként erre: 9. - Arika)
2008. szept. 25. 11:27
Köszi szépen neked is! Bértáblát már találtam, igazából ez volt a lényeg, hogy vajon úgy kezdené, mintha még sosem lett volna közalkalmazott vagy alapból magasabb fizetési fokozat. Az tény, hogy nagyon alacsonyak a közalkalmazotti fizetések, és a dokik sem ebből élnek meg sajna :(
11. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Cservenák Vali)
2008. szept. 25. 11:24

Vali drágám, Te az orvosokról beszélsz, vagy összekevered a közalkalmazottakat a köztisztviselőkkel, a kettő nem ugyanaz.

Én példul egy snassz adminisztrátor vagyok, 36 éves munkaviszonnyal a hátam mögött, de mikor elküldtek, alig kerestem, jobb napokban 80-at. Hát ha ez neked sok, akkor a 200, vagy még ettől is több mi?????


Sajna a felső vezetés is csak az orvosok, tanárok, stb béréből indul ki, hogy az elég magas. Mondjuk. Főleg, hogy az orvos még megkapja naponta mellé.

De, az asszisztencia, az adminisztrátor, a nővér, a takarító? Az kutya?

Hiszen nekünk is meg kellene élni valamiből?


Úgyhogy mondom én Neked, nem egy irigylésre méltó a helyzetünk, hidd el.

10. 4c35511f0b (válaszként erre: 6. - Aa35c27f5c)
2008. szept. 25. 11:22

VAgy itt is sok infót találsz (ha esetleg más kérdés is felmerülne):


[link]

9. Arika (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2008. szept. 25. 11:20

Szia!


igen beszámítják...csak a tizenvalahány évet nem...:(


magyarul ha anyukád 50 éves, és van 32 (kb) év munkaviszonya, akkor sem fog többet keresni, mint egy 38-40 éves , mert ugyanannyi a munkaviszonyuk.


És ugye a közalkalmazotti bértábla 3 évenként uj kategóriába sorolja alkalmazottait, és igy kb 4x3 év emelt összegétől esik el..

de a neten megtalálod az aktuális bértáblát és ugy meg tudod nézni hogy mennyi lesz a fizetése.


Iskolái szerint változik a kategória

pl.B -érettségi

C- szakmunkás képző, szakiskola ,de érettségi nélkül

2008. szept. 25. 11:17
szerintem túlvannak fizetve. Minden juttatást megkapnak,amit egy szakmunkás és egyébb szakmában dolgozók nem. Na és perzse nem dolgoznak sokat. Sok kedvezmény jár nekik. Nem tudom,hogy miért illeti meg őket azok a juttatások,mennyivel különbek másoktól?
2008. szept. 25. 10:49

IIIIIIgen, a közalkalmazotti szférában eltöltött időt minden esetben mindenhova beszámítják, ha most közalk-ként dolgozik.

Sajnos tudom, mert nálunk két éven át sok elbocsájtás volt és páran megszakítással dolgoztak az eüben, de azokat az éveket beszámolták nekik.

6. aa35c27f5c (válaszként erre: 5. - 4c35511f0b)
2008. szept. 25. 10:47
Köszönöm, nézem is!
2008. szept. 25. 10:47
4. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - A74de3d08a)
2008. szept. 25. 10:46
ill. inkább úgy monadám, hogy 99%-ig biztos vagyok benne.
3. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Aa35c27f5c)
2008. szept. 25. 10:45
szerintem igen.
2008. szept. 25. 10:43
Minden ezzel kapcsolatos információ megtalálható oldalukon( számítás módja, jutalmak stb).
2008. szept. 25. 10:42
Anyukámnak tegnapelőtt megszűnt a munakehelye, a cég , ahol dolgozott becsődölt. 20 évig közalkalmazott volt, majd 10en pár évig nem. Most úgy tűnik talált egy közalkalmazotti állást, és az érdekelne, hogy ilyen esetben az említett 20 évet figyelembe veszik e bérszámításkor.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook