Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazottak fizetése fórum

Közalkalmazottak fizetése (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
2010. jan. 27. 19:22

Sorstársak!

Nem tudja valaki, hogy a most januárban kapott egyszeri bérkiegészítés első részlete azt jelenti-e, hogy akkor a 13.havi részt nem fogjuk kapni havonta? Ez a kiegészítés a 13.havi összevonása lehet két alkalomra? Vagy netán az évek alatt elmaradt fizu emelés helyett kapjuk?

Nem találok a neten semmit erről...

73. adrys (válaszként erre: 72. - Garamond)
2009. szept. 23. 18:15
Ez nagyon durva. Én is tudom, benne vagyok! :( Az viszont nagyon zavar, hogy olyanok ítélkeznek, akik nem vesznek részt ebben, mert koránt sincs kolbászból a kerítés, ahogy sokan hiszik! Azért remélem jobb lesz a helyzet! Üdv!
72. garamond (válaszként erre: 71. - Adrys)
2009. szept. 10. 13:48
Hidd el nem, 3 műszakos középkorú nővérek 80 ezret visznek haza. Ez a valóság, nem az, ami a médiában lemegy!
71. adrys (válaszként erre: 49. - Garamond)
2009. szept. 8. 11:33
Garamond: Nem lehet, hogy a bérszámfejtők valamit nagyon elszámoltak Nálad? Olvastam múltkor egy fórumban, hogy egy fickót rosszul soroltak be (több fizetést kellett volna kapnia), erre 7 év után jöttek rá, és nem akarják neki kifizetni utólag, amivel tartoznak neki. Erre finoman szólva is azt tudnám mondani, hogy aljasság.
70. adrys (válaszként erre: 69. - Adrys)
2009. szept. 8. 11:20
javítok: 100-110e ft-ot akartam írni!
69. adrys (válaszként erre: 8. - Cservenák Vali)
2009. szept. 8. 11:13

Drága Vali! Úgy vélem, hogy igen téves információid vannak a köztisztviselőkről, úgyhogy most eloszlatok pár kétséget, ha megengeded! Persze csak a magam nevében tudok beszélni, meg más pénztárcájában nem is akarok túrkálni. Szóval 5 éve vagyok köztisztviselő és 60e ft a fizetésem. A hivatalvezető szerint ennek két oka lehet: vagy mert túl kevés ideje vagyok a cégnél vagy túl fiatal vagyok. Erre én közöltem vele, hogy áhhh, csak 5 éve vagyok itt, ezt a keveset se adják oda, minek nekem fizetés?!! Mondanom sem kell nem volt képes olvasni a sorok között, mit akartam mondani ezzel. Az emberek sokszor tévesen azt gondolják, hogy a köztisztviselőkre rászakad a bank és rengeteget keresnek. Hát én nem!!! 13. havi fizetés nincs, jutalom ugyan van, de a felét levonják, hogy el tudja tartani az ország a sok munkanélkülit, meg azokat, akik nem is akarnak dolgozni. A munkanélküliekkel együttérzek,de cseppet sem fair, hogy az én fizetésemből és más fizetéséből is levonnak egy csomó pénzt, hogy azokat eltartsák, akiknek eszük ágában sincsen dolgozni. Amellett azon is jó lenne elgondolkodni, hogy ha az állambácsi kitalálja, hogy megszorít, először az állami alkalmazottaktól vonja el a juttatásokat. Jelezném, hogy üdülési csekk sem lesz már előreláthatólag és mintha az étkezési jegyet is meg akarnák adóztatni. Hű de jó köztisztviselőnek lenni! Átadom egy hónapra a helyemet valakinek április elejétől július elejéig, a támogatás-igénylés időszakára, amikor 3 hét alatt 800-900 ember anyagát kell megcsinálni, túlórában és hétvégén is. És nincs ám kifizetve a túlóra, mert miből fizetnék ki?! Aki kívánja, üljön a helyemre 2 hónapig, és megtudja, mennyire frankó dolog köztisztviselőnek lenni! Ahelyett, hogy olyan emberek ítélkeznek, akik azt sem tudják mi zajlik a közszférában (mert nem vesznek részt benne), inkább maradjanak csendben.

A kérdésre pedig, hogy mennyivel vagyunk különbek másoktól az a válaszom, hogy én speciel semmivel nem érzem magam különben másnál, de rosszabbnak sem, hogy 60e ft-tal szúrják ki a szememet, mondván, hogy még fiatal vagyok!!! És máshol diploma nélkül megkeresik nettóban a 100-100e-t. Előbb mindenki tájékozódjon, aztán kezdjen fröcsögni ostobaságokat!

2009. aug. 10. 07:08
Mivel még a szabimat töltöm GYED után, így csak híreket kapok bentről...a legújabb az az, hogy a 12 havi bérletből csak 11-et finanszíroznak az eddigi formában, a maradék 1 hónapot szabin töltjük...Hol itt a logika?:O Ritkán van arra példa, hogy egyben ki lehessen venni egy hónapot. Szerintem értelmesebb lépés lett volna az, ha adják ugyan minden hónapban, de x %-kal kevesebbet :\ Nem tudom, hova tették az eszüket :\ ...
67. garamond (válaszként erre: 66. - 6190a5cfb4)
2009. aug. 7. 19:25

Na igen, rögtön gondoltam.

Biztos azoktól vették el, akik a mai híradó szerint eddig már 200 ezer forint utalványt kaptak kompenzálásra. Ezért van nekünk olyan jó hírünk. Egy kalap alá vesznek mindannyiunkat. Nem számít, hogy 60-70 ezret keres valaki, vagy 600-700 ezret, mi egy kutya vagyunk a médiában.

2009. aug. 7. 08:13

Hmmm......most akkor mihez mérik az "alacsonyabb fizut"? Milyen szempont szerint alacsony?


Költői kérdés volt.......

65. garamond (válaszként erre: 64. - 6190a5cfb4)
2009. aug. 6. 19:23
Azért kösz. Gondolom nem érti ezt már senki. Ma egyébként megkérdeztem illetékesebbet és állítólag nem mindenkitől vették el a 13.-t, hanem bérhez kötötték. Az alacsonyabb fizusoknak megmaradt. De a bértáblát még mindig nem értem...
2009. aug. 5. 22:11
Majd gondolom, jönnek értelmesebb válaszok is, mert ezt én sem értem. Jó néhány éve jött egy "vadiúj" kollegina.....magasabb volt a kezdőbére, mint annak, aki kb 15 éve csinálta.
2009. aug. 5. 17:14
Hahó közszolgák! Vagy mindenki nyomja még?
62. garamond (válaszként erre: 61. - Marcica)
2009. aug. 5. 16:49

Most akkor az gáz, hogy én még kapom? Mert ugyanannyi a fizum, mint eddig.

Viszont azt nem értem, hogy ha a garantált illetményt folyton emelgetik azoknak, akiknek nem éri el asszem a 87500 Ft-ot az alapbér, akkor mire való a bértábla? Lassan már nem számít majd, hogy 20 éves, vagy 40 éves valaki és mennyi a munkaviszonya. Egyforma lesz a fizu. Vagy rosszul tudom?

61. marcica (válaszként erre: 56. - Garamond)
2009. júl. 23. 21:06

sorry de vége, nem kapjuk többet!

múltkor olvastam egy cikket a weben (sajna a pontos helyet nem tudom), amely azt taglalta, hogy a nem vezető és nem felsőbb szintű munkakörben lévő "közszolgák" min 5 évvel vannak bérrel elmaradva az egyéb munkavállalókhoz képest.

60. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 59. - Spinneli)
2009. júl. 21. 16:10
én is így tudom.....
59. spinneli (válaszként erre: 56. - Garamond)
2009. júl. 20. 20:50
már elvették.
2009. júl. 20. 20:49
16.500 Ft volt egyébként. Tök milliomossá tett :D
57. aa35c27f5c (válaszként erre: 56. - Garamond)
2009. júl. 20. 20:49
Én kaptam valami átutalást hóközben, nem tudom, talán a 13. havi lehetett. Azért nem tudom, mert még a szabimat töltöm :)
2009. júl. 20. 20:10

Nem tudjátok most akkor elveszik tőlünk az évek óta elmaradt fizetésemelés helyett kapott 13.havi részt?

Azért így írom, nehogy valaki azt higyje, hogy valami fantasztikus jussot kapunk 13.havinak.

55. aa35c27f5c (válaszként erre: 54. - 6190a5cfb4)
2009. júl. 20. 19:55
Azt hiszem, leírtad a lényeget, szebben nem is lehetett volna fogalmazni...Én csak bízom benne, hogy lesz ez még így sem. A remény hal meg utoljára...bár az is veszendőben van lassan :\
54. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 52. - Aa35c27f5c)
2009. júl. 19. 08:37

No, akkor te sem vagy túlfizetve......nekem "csak" tanítóim van, és lassan 30 évem....és alig egy éve kúszott fel a nettóm 110re. Akkor több picivel, ha "sikerül" helyettesíteni. De hülye dolog, hogy ahhoz, hogy picivel többet keressek, dupla műszak kell, és egy kolléga hiányzása akármi miatt.

Önkormányzat.....hmm.....erről nem írok többet, pedig lenne mit, de nem hiányzik nekem a balhé, meg nem is tudom bizonyítani, többségét hallottam ....de MINDENBŐL sokkal bővebben részesül, mint a kezelésében levő intézmények.

Visszatérve a bérünkre.....nem tudom, ki hogy csinálja. Nem dőzsölünk, sőőőőt.....azzal is tisztában vagyok, hogy sajnos élnek tőlünk rettenetesebb körülmények között is. És azt is tudom, az én/mi véleményünktől semmi nem fog változni. Csak valahol jó kiadni magamból, hogy felháborítónak tartom, hogy lassan 30éves munkaviszony után a fizetésemből nem tudom a csekkeket befizetni úgy, hogy maradjon elég kajára, a tanuló gyermekem támogatására, és --urambocsá'--szórakozásra: ruházkodás, művelődés, ilyesmi.Nem vagyok nagy igényű, buli, utazás szóba sem jön. De hogy egy könyvet, egy tanfolyamot ne tudjak magamnak vagy valamelyik családtagnak befizetni, .....hm....És van még,amit ebből kell megoldanom, de mindent ide sem ír ki z ember. Csak egyszerűen nem fér bele, és ez egyre inkább elkeserítő!!!

53. garamond (válaszként erre: 51. - 6190a5cfb4)
2009. júl. 18. 19:57
A héten pont ezzel foglalkozott a Tv. Ha havi több milliós fizetése van egy egyetemi tanárnak, persze, hogy jó nagy átlag kijön. Nem kellene a közvéleményt a közalkalmazottak ellen hangolni fals adatokkal.
52. aa35c27f5c (válaszként erre: 50. - 6190a5cfb4)
2009. júl. 18. 06:48
Én meg mondom kerek-perec, felső fokú végzettséggel, nyelvpótlékkal együtt, 10 év munkaviszony után nettó 133ezer körül van, ami jövőre kevesebb lesz, tekintettel arra, hogy erre az évre alacsonyabb adósávba kerültem, mert GYED-ről tértem vissza az év közepén. Cafetéria van, azonban -mint tudju- ezt is meg fogják adóztatni, ami gondolom így szintén az adóalapot fogja emelni, így megintcsak nagy az esély arra, hogy magasabb adósávba kerüljek (jünk). Kb. a hiteltörlesztésre és a majdani rezsinkre lesz elég, de talán még arra sem...ez majd kiderül, ha végre az új házban leszünk. Építési hitelt vettünk fel, meg sem próbálkoztunk a köztisztviselői hitellel, hisz ha valóban kamatmentes is volna, a bankok a kezelési költséggel úgy játszanak, ahogy az nekik tetszik :\ Az Önkormányzatokhoz nem tudok hozzá szólni, még középiskolai évek alatt voltam 4 hét gyakorlaton az egyiknél, bár a fizetésükbe nem láttam bele, de pontosan tudom, hogy minden juttatás, kedvezmény először őket illeti meg, aztán a rászorulókat, és természetesen bármihez hozzá juthatnak olcsó pénzért (ingatlan) :\
51. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 49. - Garamond)
2009. júl. 17. 21:22
Hmmmm..... egyszer valamelyik média a pedagógusok fizetését emlegette, akkora összegeket mondtak ÁTLAGnak, hogy a szám tátva maradt.....Majd a riportból kiderült, az egyetemi/főiskolai oktatók bére nyomta fel az átlagot. Ahhoz nem értek, de tuti több, mint az általános iskolai pedagógusoké, vagy akár a középiskolaiaké. Talán érthető is, csak ha ezt úgy adagolják, hogy A pedagógusok, vagy AZ orvosok, vagy A mittoménkik túl vannak fizetve, az azért durva......
50. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 48. - Aa35c27f5c)
2009. júl. 17. 21:16

Egy szóval sem mondtam, hogy amit írtam, minden köztisztviselőre vonatkozik....de amikor írtam, nálunk, ahol élek, ez volt a helyzet. Egészen konkrétan az önkormányzat dolgozóira gondoltam, nálunk más köztisztviselő nincs.....asszem. Az óvoda és iskola dolgozói közalkalmazottak. Azóta nálunk is volt változás, pl. az alsós pedagógusnak itt-ott be kell tanítani a felsőbe, hogy meglegyen a kötelező óraszáma, némely felsősnek meg fizetett túlórája van....

Nem tudom, neked mennyi a nettód, de gondolom, nem nagyon lehet bulizni belőle. Azt hiszem,nagyon sok helyen nagy baj van mostanság.....eddig is elég volt megélni a fizetésekből, de akinek hitele van, meg tanuló gyereke, annak bizony nagyon nehéz mindemellett rezsit is fizetni, és megélni.

2009. júl. 17. 13:00

Jaj, de jó, hogy van ez a fórum. Végre leírhatom, hogy mennyi félreértés van a mi fizetésünk körül. Asszem múlt héten olvastam az Origon, hogy mi mennyire jól keresünk, fantasztikus átlagokat hoztak ki, aztán egy másik oldalon ez a cikk már kihagyta a szociális szférát, mert lenyomjuk a többiek átlagát.

Hát aki azt mondja, hogy negyven fele pótlék nélkül 62 ezer forint sok, az forduljon fel!

48. aa35c27f5c (válaszként erre: 35. - 6190a5cfb4)
2009. júl. 17. 12:49
Köztisztviselő vagyok, túlórázni max puszira lehet bent maradni nálunk, pénzért nem! Nagyon sok legenda kering szerintem. Én nem panaszkodom, pótlékokkal olyannak mondható a fizetésem, ami egyébként a minimálbér kellene, hogy legyen, de közel nem annyi, hogy 1-2 gyereket fel lehet belőle nevelni, és még lakást is fenntartani...külföldi nyaralásról álmodozni sem merek pl.
47. aa35c27f5c (válaszként erre: 34. - Arika)
2009. júl. 17. 12:47
Kamatmentes hitelt max munkáltató ad, arra is rájön a kezelési költség, ami a jelen banki helyzetek mellett általában majdhogynem magasabb, mint a kamat. A köztisztviselői hitel, amit már eltöröltek, ha jól tudom, nem kamatmentes volt, csupán az állam kezességet vállalt és nem volt a cécó, mint a "sima" hiteleknél. Nem tudom, milyen kamatmentes hitelt vettek fel...
46. sztzs
2009. júl. 15. 21:04

Matematika- kémia; ének- zene szakos tanár (főiskolai végzettséggel) vagyok, szakiskolában tanítom minden szakomat és énekkart vezetek. Szakvizsgának számít- e a felsoroltak közül bármelyik?


o „Hatékony kommunikáció a közoktatási intézményekben” - OKM -4/14/2009

o „Digitális tábla és szavazórendszer használata a tanulási és tanítási folyamatban, nevelőmunkában”- OKM-2/29/2008

o „A hatékony projektoktatás módszertani alapja”- OM 298/25/2006

o „Feladatszerkesztő, tesztfejlesztő tréning Mérés – értékelés a gyakorlatban” – OM 384/133/2002

o „A nehezen kezelhető tanulók nevelése – oktatása a szakképző intézményekben” - OM 382/27/2002

o „Az eredményes tanítás módszerei”- OM 274/237/2004


Továbbá

o OKJ 71840702 Felsőfokú kulturális menedzser


És ez utóbbi egyenértékű- e az OKJ 6134502 számúval?


Köszönettel várom válaszát!

45. mikusk
2008. nov. 28. 13:12

Egyetértek Marcica írásával. A parlamenti köztisztviselőket könnyű azonosítani velünk, mezei dolgozókkal, akik szintén köztisztviselők vagyunk. Én is nettó 77 eFt-ért dolgozom (ebben már benne van a 13. havi részlet), jegyzőkönyvet vezetek havonta 2x (minimum), amiért nincs túlórapótlék, ha esküvő van, vagy haláleset, akkor hétvégén is jönnöm kell és nem fizetik ki. Ruhapénz: azt elvárják az embertől, hogy alkalomhoz illően öltözzünk fel, de mások sajnálják tőlünk ezt az összeget is, ami nem olyan nagy összeg ebben a mai világban. Aztán még van az étkezési jegy és más nincs (szerintem más köztisztviselőknek sem). Mi nem veszünk fel jutalmat, plusz pénzeket.

Most voltunk az OTP-be, nincs kamatmentes kölcsön a közalkalmazottaknak, csak annyi a kedvezmény, hogy magasabb összegű hitelt vehetnénk fel, de az egyéb kondíciók (futamidő, kamat) megegyezik a többiekével.

Ezt csak a megszállottak csinálják, mint mi. Bár mindenki azt mondja, örüljünk, hogy van munkahelyünk.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook