Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kövérség és a nem teherbeesés.. fórum

Kövérség és a nem teherbeesés.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. rékaság (válaszként erre: 53. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:37
De ettől még képzeld mivel le akarok fogyni ezért fogyok. És az idegbaj elkap attól, amikor a sok kövér ember jön azzal h "jaaaaj én azért vagyok kövér mert pco-m van, meg pajzsmirigy meg stb.. ezért hát nem az én hibám" Nem a fenét. Ezek a betegségek csak megnehezítik, nem ellehetetlenítik a fogyást. Ezek a betegségek, csak kifogásnak jók.
54. _Brigitta_ (válaszként erre: 52. - 204b456479)
2010. júl. 30. 20:35

Hát tényleg nem csináltam semmit és szégyenlem is magam érte, hogy hagytam magam ennyire elpunnyadni..

Egyébként akinek, nincs gondja a pajzsmirigyével, az nem a levegőtől hízik..

53. rékaság (válaszként erre: 48. - 325b42d966)
2010. júl. 30. 20:34
Na akkor elmondom, hogy én is 100 kiló vagyok, talán már picit alatta. A pajzsmirigyem alul müködik, és pco-s is vagyok. Ezek után van még kérdésed?:)
2010. júl. 30. 20:32

jajjjistenem...tényleg ne mondja senki, hogy nem tud lefogyni, és tényleg, ha 10kg-t lefogy, már akkor előrébb van. Én 10kg-t híztam 1év alatt az előbb említett okok miatt, meglett a probléma oka, és 6-ot lefogytam 1 hónap alatt, mert kaptam gyógyszert, és diétáztam. A túlsúlyosoknál sajnos gyakran előfordul cukorbetegség vagy II.típusú diabetes, amit a legtöbb helyen nem néznek, pedig fontos azt is felismerni és kezelni.

Amúgy erre is olyan könnyen ráfogják, sógornőm is mondta h óóó, pajzsmirigy alulműködése van, azért hízik, aha, aztán megnézték a pajzsmirigy hormonjait, kutya baja...

jó, ha valaki elmegy orvoshoz, hogy miért is hízik, de a legtöbben nem tesznek semmit, ahogy Brigi sem csinált semmit....pedig elég drasztikus jelek vannak...

51. rékaság (válaszként erre: 39. - 204b456479)
2010. júl. 30. 20:30
Így van és gondolom, hogy a kolleganődnek se 10 kiló feleslege van összesen. Nem azzal van gond, ha valakin van felesleg, hanem azzal ha nagyon nagy felesleg van! De mint mindene ezen is lehet változtatni, és akit igazán motivál valami, mint pl. hogy babája legyen, az szerintem nem sóhajtozik azon, hogy mennyire nehéz is fogyni, hanem elszánt, és cselekszik! Ezért mondtam korábban, hogy szerintem, a topic indító nem is szeretné annyira azt a gyereket - elnézést ha nem így van, de ez az én véleményem.
50. wanda2 (válaszként erre: 43. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:30

Megértem amit írsz, de még mindig nem olvastad el a honlapot...mindegy végül is nem neked írtam a hozzászólást.


Csajok, mindenkinek kitartást kívánok minden téren (orvos keresés, diéta, mozgás...)!

49. _Brigitta_ (válaszként erre: 45. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:26
Sztem te se vagy éppen nádszál, úgyhogy jobb lenne ha te is magad dolgával foglalkoznál. Nekem kell egy kis lökés és vmi cél hogy fogyjak. Ha végre eldönti az ember hogy babát akar, akkor tesz is érte...
48. 325b42d966 (válaszként erre: 45. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:25
csak nem te vagy Rubint Réka hogy ilyen okos vagy a fogyásban,?tudod sok más oka is lehet pl nálam a pajzsmirigymüködés de hát te biztos a másik oldalon állsz ott ahol nem tudják hogy nem mindenki lehet nádszálkarcsú,,,a
47. rékaság (válaszként erre: 42. - Ahix)
2010. júl. 30. 20:25
Örülök neki, szívből kívánom, hogy sikerüljön és problémáktól mentes legyen! :))
46. rékaság (válaszként erre: 41. - _Brigitta_)
2010. júl. 30. 20:23

Hát ha azt hiszed elkezdeni nehéz, akkor még sose fogyóztál.. Elkezdeni semmi, hanem még egy hónap múlva is tartani és keményen, na az a nehéz. És tényleg nem úgy mondom ezt mint aki nem tudja miről beszél, nagyon is tudom, és sajnos én is sokszor engedek magamnak egy kis lazaságot, márpedig onnantól borul az egész..

Akkor a 2 évet félreértettem, de a kérdés továbbra is adott, ha 2 éve nem menstruálsz, hogy lehet hogy nem jártál utána mi a gond?

45. rékaság (válaszként erre: 40. - 325b42d966)
2010. júl. 30. 20:19

Mondd, hogy miért ne tudna? Kiváncsian várom a kifogásokat :)

Egyébként nem nádszál kisasszonyra kell lefogyni, de a 40-es bmi, ami a topic inditóé kb., az már iszonyatosan egészségtelen.. 40-50 kiló súlytöbbletről beszélünk itt most. 10-20 kiló plusszal még teherbe lehet esni.

44. 204b456479 (válaszként erre: 40. - 325b42d966)
2010. júl. 30. 20:19
Nem ezt írtam. Mindenki azt csinál amit akar, csak mérlegeljen, hogy mit vállal, és annak milyen következményei lehetnek.
43. rékaság (válaszként erre: 38. - Wanda2)
2010. júl. 30. 20:12

Olvastam rengeteg ilyet, mivel én is pco-s vagyok. A cinizmusom arra irányul, hogy én szerintem az a normális, ha valakinek tünete van, azzal orvoshoz megy, az kivizsgálja és kideríti mi a gond. Megmondja mi bajod, kérdezel, ő elmagyaráz mindent amit nem értesz, elkezd kezelni. És esetleg utána, elkezdesz rákeresni a neten, vagy tapasztalatokat olvasni másoktól.

De ha ez egy olyan oldal ahol az orvos-varázsló látatlanba megmondja mi a bajod, akkor inkább nem akarom olvasni, köszönöm :)

Mindig rácsodálkozom, hogy mennyien adnak az ilyen varázslók véleményére, nap mint nap látom itt a hoxán is. De lehet, hogy csak én nem haladok a korral :) De az internet dokinál még akár az sztk-s rendelést is többre tartom.. amiről tudjuk jól, hogy semmit nem ér :) De ez az én véleményem csak, nem kell érte megkövezni :) Mindenki a saját egészségéért felelős, mint ahogy a topic indító is azért, hogy nem sikerül a baba.

42. ahix (válaszként erre: 34. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:08
Igen eddig Én se foglalkoztam vele de 2-3 hónap múlva mi tervezzük a babát és így már más a helyzet!
41. _Brigitta_ (válaszként erre: 37. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:08
Nem a megnyugtatást várom, hanem azt, hogy mások elmondják a véleményüket, tapasztalatukat! Nem 2 éve szeretnénk, hanem 2 éve nem menstruálok. Nem hagytam ott a nőgyógyászt, egyszerűen nem mentem vissza, nem törődtem vele. Tudom hogy fogynom kell, de te is tudhatod, hogy milyen nehéz elkezdeni..
40. 325b42d966 (válaszként erre: 39. - 204b456479)
2010. júl. 30. 20:05
nem biztos hogy mindenki aki kövér le tud fogyni,akkor ne is szüljön?
39. 204b456479 (válaszként erre: 37. - Rékaság)
2010. júl. 30. 20:00
Hát meg 1év sikertelenség után szokták meddővé nyilvánítani a nőket, és küldik lombikra v inszemre. De pl. a Kaáliból elhajtották a túlsúlyos kolleganőmet, hogy majd akkor jöjjön vissza, ha lefogyott legalább 10kg-t, így nem hajlandóak foglalkozni vele.
38. wanda2 (válaszként erre: 35. - Rékaság)
2010. júl. 30. 19:59

Olvastad már a honlapot Rékság? Légyszi ne légy cinikus, mielőtt el sem olvasod amit tanácsol más. Ezen a honlapon éppen, hogy orvost találhatsz.

Nem vitatkozni akarok, hanem segíteni annak, akinek szüksége van rá.

37. rékaság (válaszként erre: 27. - _Brigitta_)
2010. júl. 30. 19:58

Nem voltam még terhes se nagy súllyal, se kicsivel:)) Jó, hogy megérted amit irok.. pont azt írom, hogy ne a csodát várd, hogy majd így teherbe esel és esetleg ki is tudod hordani, hanem kezdj el fogyózni! Nem a megnyugtatást kell várni, hogy majd azt mondják Neked, hogy így is lehetsz terhes. Persze sokkal könnyebb megoldás az tény.

És még egyet nem értek, 2 éve szeretnél gyereket, és még nem jutott eszedbe orvoshoz menni ezzel? Miért nem? Illetve akinél voltál, nem tetszett, hogy fogyasztani akar, ezért ott hagytad.. Hát ez is egy hozzáállás, de ha ezen nem változtatsz, idővel sokkal nagyobb gondjaid lesznek, mint az, hogy nem jön a baba..

36. 204b456479 (válaszként erre: 32. - _Brigitta_)
2010. júl. 30. 19:57

Nekem kezelték az összes problémámat, most újra babát várok, de még mindig félek, míg a 12.hétig el nem érünk. Én nem vagyok túlsúlyos, és a menzeszem sem maradt ki, csupán kezdeti stádiumban volt a PCO, mégis elvetéltem, akkor mit tehet azzal, akinek már előrehaladottabb???

A túlsúly nem vicc, foglalkozni kell vele, és akarni kell lefogyni, mert nagyon nagyon súlyos következményei lehetnek. Elrettentésképpen ajánlom a LifeNetwork-ön a Dr.Zsírvágó c. műsort, egyet megnézel és garantáltan le akarsz fogyni utána.

35. rékaság (válaszként erre: 23. - Wanda2)
2010. júl. 30. 19:52
Szerintem pedig nem egy honlap, hanem egy orvos segít abban, hogy tudja mi baja van :) Imádom a magukat diagnosztizáló embereket :))))
34. rékaság (válaszként erre: 20. - Ahix)
2010. júl. 30. 19:50
Így van pontosan! De sokan ezt nem látják be csak erre fogják meg arra fogják.. Ma a leggyakoribb betegségek többsége összefüggésbe hozható a kövérséggel. Ez így van, tetszik nem tetszik. És mindenki eldönti, hogy neki hogy a jó.
2010. júl. 30. 19:48

Sziasztok!

Én túlsúlyosan estem teherbe, elég gyorsan, csak rá gondoltunk és már jött is:) Terhesség alatt csak 8 kilót híztam, nem viseltem nehezen, vége fele dagadt kicsit a lábam, de nem vészesen. Szülés viszont nem volt könnyű, az orvos azt mondta, a túlsúlyos nők gyakran fájásgyengék. Következő baba előtt szeretnék fogyni azért:)

32. _Brigitta_ (válaszként erre: 26. - 204b456479)
2010. júl. 30. 19:47

Hát elég meggyőző voltál!

Köszi

31. 325b42d966 (válaszként erre: 29. - 325b42d966)
2010. júl. 30. 19:46
bocs a végén összezavarodtak a betűk.
30. _Brigitta_ (válaszként erre: 20. - Ahix)
2010. júl. 30. 19:46
Gratulálok! Akiknek rendszeresen megjön, sztem nem is sejtik mekkora öröm ez..
29. 325b42d966 (válaszként erre: 1. - _Brigitta_)
2010. júl. 30. 19:45
nekem soha nem mondták a dokik de céloztak rá hogy jobb lenne ha,,,,,de nem olyan könnyű lefogyni de a kövérségnek és a nem teherbeesésnek lehet hogy két különböző oka van ,én pesten a nyolcadik kerületbe a baross utcába a női klinika asszisztált reprodukciós osztályára jártam DR Urbancsek Jánoshoz ,nálunk a lombikprogram segített és van már egy nyolcéves kisfiam.ha van még kérdésed szívesen válaszolok ,Erika . kciós osztály és ott kivizsgálnak rendesen én a
2010. júl. 30. 19:45

Szerintem nincs összefüggés.

Én is elég nagy darab voltam/vagyok... 97 kiló. Második hónapban már 2 csíkos volt a tesztem. Viszont így visszagondolva, nem csinálnám végig még egyszer ennyi kilósan. Érdemes előtte fogyni. A nőgyógyász és a védőnő is mindig cseszegetett a súlyom miatt. Pedig a vérképem/vérnyomásom tökéletes volt.

Viszont most rendesen fáj a térdem. És a terhesség végén is fájt. Tudom nehéz fogyni, de azért érdemes...

A másodikat csakis -20 kilósan vállalnám be

27. _Brigitta_ (válaszként erre: 14. - Rékaság)
2010. júl. 30. 19:44
Már voltál így nagyobb súllyal terhes?
26. 204b456479 (válaszként erre: 1. - _Brigitta_)
2010. júl. 30. 19:44

Szia!

Sajnos igen, nem egy túlsúlyos lányt ismerek, akik babát akarnak, de nem jön össze nekik, és a sikerült is, elvetéltek pár hetesen. Gondold el, ha a 107 kg-ra - ami már ígyis megviseli a szervezetedet - még ráhízol a babával min.10kg-t, akkor leszel 117 kg, igaz h lejön a szülés után, de alacsony vagy ahhoz, hogy ekkora súlyt cipelj, Neked sem, és a babának sem lenne egészséges.

Ad.2 - ha nem menstruálsz, nincs peteérés, tehát a teherbeesés esélye majdnem egyenlő a nullával. Nem is tudom miért vártál 2 évig...2 év alatt nagyon nagyon sok minden történhet a szervezetedben, és egy nem kezelt betegség csak fokozódik és annál nehezebb lesz gyógyítani, minél tovább húzódik.

Sürgősen menj el nőgyógyászhoz és endokrinológushoz, ha babát szeretnél, és csökkentsd a napi szénhidrát bevitelt (no tészta, kenyér, krumpli, cukor, stb), illetve sétálj minden nap legalább fél órát.

Nem okoskodni akarok, de Én 2 babát veszítettem el PCO és inzulinrezisztencia illetve pajzsmirigy alulműködés miatt, jobb ha kezelteted magad, mert ez nem normális. A nem kezelt PCO pedig meddővé is tehet.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook