Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kötelező csapatépítő fórum

Kötelező csapatépítő (beszélgetős fórum)

1 2
22. gabbbicica (válaszként erre: 20. - Lili85)
2017. máj. 24. 11:02

nem is az ivásos csapatépítésre gondoltam.


Hanem, hogy ezt a részét sem, h pl. havi-2 havi 1x dolgozni mész vhova? Este munkaidő után alszol egyedül, programmentesen a szállodában, és másnap haza?

21. Lili85 (válaszként erre: 19. - Gabbbicica)
2017. máj. 24. 10:53
mondjuk ez szomorú, dehát nincs mit tenni....ha ez alapján ítélik meg az embert, és nem pedig a tényleges munkája miatt, amit letesz az asztalra...
20. Lili85 (válaszként erre: 17. - Gabbbicica)
2017. máj. 24. 10:51
Családi okok miatt nem tudom vállalni (meg őszintén szólva nem is ilyen beállítottságú vagyok, nem vagyunk egyformák)
19. gabbbicica (válaszként erre: 16. - Lili85)
2017. máj. 24. 10:45

nem hinném, hogy kirúgnak, csak nem fogják jó szemmel nézni, és pl. tuti, hogy ha a saját munkahelyemet nézem, aki kivonja magát mindenből, az ha kap fizuemelést, akkor legutoljára kap :S


ugyanez igaz az egyéb külön juttatásokra, pl. van nálunk mindig negyedév dolgozója, ami anyagi jutalommal jár, ebből rögtön kiesnek azok az emberek, akik mindenből kimaradnak :S


vagy ugyanúgy az extra bónusz osztásnál sem merül fel a nevük se :(

2017. máj. 24. 10:45

tudomásom és ismereteim szerint céges bulik vannak, de sűrűn, havonta - ezt nevezik csapatépitésnek.

Ez ffitöbbségű munkahelyre jellemző, 40-51 fős kft-kre.

17. gabbbicica (válaszként erre: 16. - Lili85)
2017. máj. 24. 10:43

amúgy semmilyen gyakorisággal nem tudnád vállalni?


mert általában ezeknél a multiknál jó a fizetés. Én dolgoztam állami cégnél is (utáltam is, de ez nem tartozik ide :D :D) és most azért sokkal jobban keresek, mint ott.


És ezért cserébe nekem van, ami belefér, pl. az hogy havi 2 munkanapot, 1 éjszakával távol alszok otthontól.


Minimális sincs, amire azt mondod, h belefér, ha jó a fizu, jók a feltételek?

16. Lili85 (válaszként erre: 15. - Mmacus)
2017. máj. 24. 10:40
De ha időközben derül ki, amikor felvettek, és akkor mondok nemet, akkor kellemetlenebb, ha kirúgnak ezért.
15. mmacus (válaszként erre: 14. - Lili85)
2017. máj. 24. 10:19
Azért csak óvatosan kérdezz rá, nem feltétlenül lehet jó pont, hogy mindentől elzárkóznál.
14. Lili85 (válaszként erre: 13. - Mmacus)
2017. máj. 24. 10:17
ezek szerint erre is rá kell kérdeznem....hát köszönöm :(
13. mmacus (válaszként erre: 10. - Lili85)
2017. máj. 24. 10:14
Nem csak csapatépítéssel kapcsolatban fordulhat elő utazás. Nálunk pl. kötelező szakmai továbbképzések vannak, általában 2-3 nap, általában valamilyen konferenciahotelben. De mindig munkanapokon, nem hétvégén.
12. Lili85 (válaszként erre: 11. - Gabbbicica)
2017. máj. 24. 10:08
Rendben. Akkor már az interjún rákérdezek és tisztázom a dolgot. Ez így a legkerekebb :)
11. gabbbicica (válaszként erre: 10. - Lili85)
2017. máj. 24. 10:06

Hát ugye ez kétélű. Én multinál dolgozok, havi 2x megyek 1-2 napra vidékre, de nem csapatot épÍteni, hanem azért, mert 2 vidéki városban is van telephelye a cégnek.


Nézd meg, a választott cégnek egy vagy több telephelye van. Kérni természetesen kérheted, h ne menj, de akkor ők meg dönthetnek úgy, hogy azt veszik fel, aki vállalja.


Nekünk rengeteg németországi ügyfelünk is van, de pozíció függő, hogy kinek, hányszor kell Németországba mennie. itt is megmondták az interjún, hogy évi 2 német úttal jár a pozim, eldönthettem, hogy jó-e így vagy keresek tovább.

10. Lili85 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. máj. 24. 09:44
Nekem az utazással van gondom, hogy nem megyek vidékre, illetve szombat vasárnapomat szeretném, ha szabad lenne. Ez jó hír, ha rá lehet kérdezni :) őszintén szólva ez az első munkahelyem és már 10 éve itt vagyok.Szóval nincs sok tapasztalatom az interjúk terén, de most úgy alakult,hogy muszáj váltanom, több okból kifolyólag is.
2017. máj. 24. 09:23

Akkor most megírnád, hogy milyen csapatépítésre gondolsz?

A tréning<>csapatépítés.

Mitől tartasz?

egyébként az interjún rá lehet kérdezni konkrétan és elmondhatod, ha te nem akarsz részt venni ilyeneken. A tréning gondolom kötelező, én inkább megyek csapatot építeni, mint tréningekre. Ha a tréning nem helyben van, akkor azt is megkérdezheted az interjún, hogy hol szokták tartani, mert aszerint döntesz.


Nálunk van vidéki munka, amit én nem szeretek, így az interjún megmondtam, hogy csak úgy tudom vállalni a melót, ha nem kell mennem vidékre dolgozni. Simán belementek. Na jó, a cégvezető vitt oda:DDD

8. Lili85 (válaszként erre: 6. - C9f9b53798)
2017. máj. 24. 09:09
Köszönöm a választ, valóban nem fog senkinek a személyisége megváltozni, én sem szeretem magam produkálni sok ember előtt, de nagyon szorgalmas vagyok, és nagyon cooperative, viszont nem fogom elpazarolni az időmet arra, hogy akár több napra elmenjek ilyen tréningekre (nem iszom alkoholt és nem is extrémsportolok), ahelyett, hogy kipihenjem magam, és a családommal, barátaimmal töltsem az időt, akkor megpróbálok kisebb cégek felé tendálni :)
7. c9f9b53798 (válaszként erre: 4. - Lili85)
2017. máj. 24. 09:04

Akkor neked az utazással van gondod, és nem a "majomkodós" részével. Ok! persze az mindjárt más.


A multiknál eleve elrendelhetnek külföldi betanulást/tapasztalat szerzést, vagy kiküldetést is előírhatnak, bármikor és nem is kevés ennek az ideje, az Mt. elég sokat engedett, illetve KSZ szabályozza (már ha van az adott cégnél). Szóval ez kivédhetetlen sajnos. Egy bizonyos pozíció után pedig különösen. Több ismerősöm multinál vezető, és szinte évente rotálják ki őket Európába több-kevesebb (hónapok a kevesebb is) időre.


Úgyhogy tényleg érdemes előre tisztázni. A pénzügyi területre persze ez annyira nem jellemző, inkább műszaki, K+F, tesztelés... stb területekre.


Nagy kalappal keresgéléshez!

2017. máj. 24. 08:59

Tréningek közé mindig beszúrnak csapatjátékokat. Ez elképzelhetetlen, mert 1. valóban úgy gondolják, hogy ezek a feladatok építő jellegűek, a közös feladatmegoldás, az együttes kísérletezés... (nyilván nem adrenalin parkos csapatépítésre gondolok!), de valakit már az is zavar, hogy bekötött szemmel a másik utasításai alapján másik harminc-negyven ember előtt produkálja magát. Egyébként mint HR-es én is a legtöbbet felesleges majomkodásnak ítélem meg, mert alapvetően a személyisége senkinek sem fog változni ilyen fejlesztésektől, max. még sokkal rosszabbul fogja magát érezni a munkahelyén... De hagyjuk ezt a témát.


Muszáj beletenniük, mert reggel nyolctól este nyolcig senki sem képes koncentrálni, így biztos egy nap min. két-három ilyen etapot közbe szúrnak.


A multiknál ezek biztos, hogy elkerülhetetlenek, teljesen mindegy milyen jellegű az a multi.


Az ivós, többnapos, extrém sportos dolgokra pedig, ha az egyébként nem tréningbe vannak bújtatva (különben hivatalosan hogyan is lehetnek költségként elszámolni?!?!), elvileg nem lenne kötelező részt venni, de aztán mégis, mivel úgyis valamiféle kamu oktatással-tréninggel összekötik.

5. Lili85 (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2017. máj. 24. 08:56

Kedves Gabicica!


Köszönöm,hogy válaszoltál. Az ha helyben van a tréning, az nem gond, csak ne kelljen elmennem több napra (akár-1-2 se)vidékre,vagy külföldre "csapatépíteni". Ezt a kérdést, hogyan tudnám vajon feltenni szép finoman?

4. Lili85 (válaszként erre: 2. - C9f9b53798)
2017. máj. 24. 08:53
Szia! Köszönöm,hogy válaszoltál. Állami cégekhez nem mennék, mert nem fizetnek jól. Most is egy multinál dolgozom, és nekem fontos, hogy a felsőfokú angolom az megmaradjon, napi szinten szeretném továbbra is használni. Nálunk csak a kereskedelmi részlegen van kötelező csapatépítő, a többieknek nem, nagyon szeretnék valami és hasonlót, és muszáj váltanom. Vagy tényleg maradnak a kisebb cégek. Az nem probléma, ha esetleg munkahelyi tréningek helyben vannak, csak ne kelljen elmennem több napos csapatépítőre vidékre, ne adj isten külföldre.
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Lili85)
2017. máj. 24. 08:51

Szia,


multiknál általában mindig van, de sose kötelező. Mármint attól függ, milyen fajta csapatépítőre gondolsz.


De a klasszikus, italozós, programozós csapatépítőt se lehet kötelezővé tenni, max ferdén néznek rád, ha nem mész.


A tréningek általában kötelezőek, de az meg nem csapatépítő.

2017. máj. 24. 08:46

Szerintem inkább keresgélj kisebb cégeknél, állami pozíciókat nézegess. Bankoknál, multiknál elkerülhetetlenek a tréningek, ezeken belül a az érdeklődés fenntartására úgyis raknak be csapatépítő etapokat, "kreatív" feladatokat. Tehát eszerint szűrj. A fejvadász cégek arról nemigen kapnak felvilágosítást, hogy a következő évi képzési tervben egy cégnél mi szerepel. Milyen oktatásokra, tréningekre, csapatépítésre kívánják a pénzt fordítani. Meg ezek általában változnak is, sokszor adhoc módon dől el, főleg év vége felé, látva, hogy mire mennyi pénz jut.


Nagy kalappal!

2017. máj. 24. 08:40

Sziasztok!


Szeretnék munkát váltani, és az lenne a kérdésem, hogy tudok rákérdezni az interjún, hogy van-e kötelező csapatépítő tréning, mert olyan helyre nem szeretnék jelentkezni. (egyébként pénzügyi területen dolgozok).Vagy esetleg érdemesebb fejvadászhoz beadni a cv-t és ők tisztában vannak azzal, hogy a cégek,akikkel kapcsolatban állnak van-e kötelező csapatépítő? A válaszokat nagyon szépen köszönöm! Legyen szép napotok! Lili :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook