Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Koronavírus miatt, állás elveszítése fórum

Koronavírus miatt, állás elveszítése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
16. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - 654268ce3d)
2020. jún. 11. 21:24
Szomorú az olyan viszony.
15. 654268ce3d (válaszként erre: 13. - Df1e1c376c)
2020. jún. 11. 21:22

MIndkét szülő pár ezt mondta.

Anyósomat nem hagyj a lelkiismerete, de én ugyan nem nyugtattam meg. Anyámé is háborog, ez van, ettől még nem segit.



Korona idején költözünk oda, ahol van munka. Itt felőlük éhen is halhatunk, de akkor is tartják magukat a szavukhoz. Igen, inkább a bank, mint hogy azt kelljen hallgatnom, hogy megmentették az életem, mint kb 10 éve. Ott nem kell őket hallgatni, az korrekt, bár kemény.

14. 654268ce3d (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. jún. 11. 21:15

Ki akar menő lenni? Én nem.

A szüleim egy faluban laknak (még pár hétig mi is, velük) itt nincs munka, soha nem is volt.

13. df1e1c376c (válaszként erre: 11. - 654268ce3d)
2020. jún. 11. 21:14
Ez szomorú. De alapesetben ilyet nem mond egy szülő.
12. Piroska52 (válaszként erre: 5. - 654268ce3d)
2020. jún. 11. 21:13
Hát ez tényleg jó tanács,inkább éhezzen meg nélkülözzön,ahelyett hogy szól a szüleinek,hogy bajban van,gratulálok,szép volt,
11. 654268ce3d (válaszként erre: 8. - Channa*)
2020. jún. 11. 21:13

Ezek sok éves történetek.

Jelenleg kerek perec kijelentették, hogy nem hajlandóak segiteni, oldjuk meg! Érted?

Most kértünk segitséget, ezt kaptuk.

10. Icuska538 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 21:10
Szia..èn sem èlek nagy lábon privátban írj számlaszámot kevèssel segítek.Ne szègyeld....sajnállak...vàrom
9. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - 654268ce3d)
2020. jún. 11. 21:10

Inkább banki hitel és barátok, mint a szüleid?

Nálam is lakott par hónapig egy barátom, meg kolcsonoztem pénzt, annak, akinek nem volt. Mikor még nekem nem volt, hazakoltoztem. Oda bármikor mehetek.

Mégis mit muveltel, vagy ők veled, hogy oda többé vissza nem?

8. Channa* (válaszként erre: 5. - 654268ce3d)
2020. jún. 11. 21:08
Most tényleg lebeszéled a szülei segítségéről, mert te és a férjed inkább hajléktalan, mint a saját szüleihez forduljon? Mégis mire jó ez? Szerinted ettől leszel önálló és menő? Én az ilyeneket nevezem hülének. Elnézést!
7. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 21:08

[link]


[link]


Ezért jó az anonim mert azt sem tudni hogy Győr vagy Debrecen és más kapcsolatot sem lehet felvenni a topiknyitóval

2020. jún. 11. 21:06

Igen, a szülők segítenek, ahogy tették eddig is.


Sokan vagyunk hasonló helyzetben. Az én fiam se talált még semmit, az ő munkája talán júliusba már elindul, de március 15-től itthon van és sehová nem hívták be, pedig ő is küldte a jelentkezéseket bőven.


És ugye jön a második hullám.


Az első hullámnál kiestek a vendéglátósok, előadók, stb., most jönnek azok a dolgozók, akiknek a cégéhez most ér el a válság, pl. bankosok, stb.


Kérj a szülőktől segítséget nyugodtan!

2020. jún. 11. 21:04

Én is voltam már hasonló élethelyzetben. Nagyon nehéz volt!! De konkrétan végig mentem egy egész adatbázison, mindenre jelentkeztem, végül kaptam állást. Egy régi barátomnál lakhattam, ingyen, amig talpra nem álltam. Utána béreltem egy szobát és igen, volt hogy a hónap utolsó pár napjában 15 zsömlével húztam ki, de önálló voltam és nem kértem mástól segitséget. Még a munkaruhát sem tudtam kifizetni, közöltem, hogy vagy előleget adnak, vagy az első fizetésemből megveszem! Végül csöndben maradtak. Ennek már 10 éve, de néha még eszembe jut.

Férjem pedig volt, hogy 9 napig hajléktalan volt de akkor sem kért segitséget a szüleitől, 16éves kora óta. Sőt, csak hogy érezd, mennyire együttérzek veled: mikor kaptam munkát, nem tudtam volna enni én sem, sem az utiköltséget fizetni, akkor viszont kölcsönkértem és utána megadtam, két hónap alatt. Van valaki igazán hozzád közel álló, aki ki tudna segiteni? Vagy marad a bank, én egyszer azt is kihasználtam, igaz, bő egy év után tudtam csak megadni. de megadtam.

4. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 11. 21:01
Ha a szuleidnel van hely, és fél tudod mondani a bérletet, költözz haza! A buszkeseget ebben a helyzetben félre lehet tenni.
2020. jún. 11. 20:40

😕 vannak itt jószándékú emberek is, szerintem lesz, aki ad/szerez munkát.

Sajnálom, kitartást és sikert kívánok!

2020. jún. 11. 20:36
Ha ekkora bajban vagy,szólj a szüleidnek,ők biztos segitenek,
2020. jún. 11. 20:31

Sziasztok!


A koronavírus miatt elveszítettem az állásom, és feléltem a tartalékaim. Minden pénzem elment most az albérletre, rezsikre ( szüleim is segítettek) amiket a tulaj elkért.

Most indul be minden, de úgy higgyetek el, hogy maradt kb 300 ft a számlámon, és ennyi, és ami alkalmi munkám volt májusban (gyerekekre vigyáztam), azt is kifizették már. Tehát itt vagyok júniusban, munka még sehol, jelentkeztem vagy 83 db helyre (összeszámoltam), ez ami hivatalos emailre ment, plusz facebookon 20-30 üzenet, mert facebookon hirdették az állást, nem profession.hun, vagy hivatalos weboldalonm... de egyelőre csak próbanapon voltam még.


Mi tévő legyek?


Folyamatosan pályázok állásokra, rengeteg tapasztalatom van: bolti eladó, gyros & kebab étteremben pultos, irodában is dolgoztam adminisztrátorként, voltam recepciós, recepciós kisegítő-diszpécser is.

Ha valaki tudna álláslehetőséget, megköszönöm.


A másik, hogy lehetne munkát találni napi kifizetéssel?

Konkrétan, tényleg semmi pénzem, van 300 ftom, és ennyi, egy reggelit még megoldok belőle, azt is úgy hogy jól lakjak zsemle, felvágott meg egy kefir, és akkor több zsemle is kijön belőle meg felvágott is, az olcsóbb fajta.


De utána mi tévő legyek?

Műszaki dolgom nincs sajnos, amit el tudnék adni, a mobiktelefonom van, és ennyi. konkretan semmi, amit gyorsan el tudnék adbi mert meg vagyok szorulva.

Voltak tartalékaim, de apriliaban, majusban kiesett a bevételem, és arra ment el ez a pénz.

A szüleimnek meg nem merek szólni, mert most segítettek ki 50.000ftal, a rezsiben főleg meg kicsit az albérleti díjban.

Mit tegyek?

Napi fizetéses munka nem lenne valahol? Már akár holnap mennek. Vagy ötletek, hogy lehetne pénzt keresni nem sokat, napi 1000 ftot hogy legalabb kajam legyen a héten valahogy... nagyon remélem hogy sikerül elhelyezkednem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook