Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Korkülönbség fórum

Korkülönbség (beszélgetős fórum)


133. ffae4b3e55 (válaszként erre: 132. - Strucy)
2007. ápr. 14. 11:55

Én a nővérével levelezek néha, de sose akartam elmondani hogy milyen fiatal is vagyok. Talán lehet füllentésnek hívni, de mindig eltereltem a szót.:(:-)

Mostanában visszaolvastam ezeket a leveleket, és ott írja, hogy "talán a korod miatt nem biztos hogy lehet vmi" szóval szerintem tudja...

Csak most annyira rossz minden, mi nem vagyunk együtt... De olyan jó lenne, én fülig szeretem. Meg azért őszinte is vagyok. Beával is az vagyok, de sokszor vigyáznom kell, hogy hogyan fogalmazom meg a mondanivalómat.:-) Ugyanis visszakérdez...

Rendes nő, 37 éves. Szívemcsücske 31.

De most olvastam hogy korkülönbséges cikkeket, itt a google-n.És nagyon sokan felválalják hogy mit éreznek, és fütyülnek másokra. Milyen szép élet várhatna rám:-)Ha beteljesülne. De jelenleg az álomvilág jobban húz, mint a valóság. De legalább ha álmodozom, nem fáj a szívem.:-)

132. Strucy (válaszként erre: 131. - Ffae4b3e55)
2007. ápr. 10. 19:46
Még mindig nem tudják??!!Ejjha.Jól bírod..:)Én meg egyszer összeveszek vele mert nem keres vagy mert kiderül valami,de máskor meg ott van az érzés, hogy nem bírom nélküle!!!:-)Mégsem hagyom magam.nem engedek a szenvedélynek..:)
2007. ápr. 8. 16:56
Pontosan:) Szerintem is a szerelem a lényeg. Persze én még mindig félek, hogy mit gondolnának a testvére, és anyukája, mert 16 évvel idősebb, mint már lentebb írtam...:)
2007. ápr. 1. 20:32
A korkülömbség nem számít,ha két ember szereti egymást.
129. Strucy (válaszként erre: 128. - KIRA7)
2007. ápr. 1. 17:00
Szerintem ha valaki állandóan csak hajtogatja teszem azta lányának, hogy utálja azt a pasit,tiltja Tőle,akkor rosszabb a helyzet.Én még mindig ambivalens érzéseket táplálok az idősebb pasi iránt,mert azt mondom, hogy ha ott laknék Petsen akkor működött volna,így viszont csak kihasznált volna.De ha anyáék engedték volna,akkor valószínűleg hamarabb rájövök a turpisságokra.Mert jobban kiismerem és rájövök, ha valami nem stimmel.Mint itt..:)
128. KIRA7 (válaszként erre: 111. - Cskata)
2007. márc. 31. 18:41

Szia cskata!Tökéletesen egyetértek veled.

Képzelheted,hogy én mit érzek...

A legnagyobb lányom szept.-ben lesz 14éves.

Ha van gyereked áttudod érezni,hogy mi volt az első gondolatom.Hál istennek nálunk még hasonló problémák sincsenek,de az embernek időben fel kell készítenie a gyerekét.Az én gyermekem még a tanulással foglalkozik/még jó/remélem sokáig ilyen komoly gondolkodása lesz mint most.Csak nem "hülyül"meg ha kijárja a 8-at.De nem is ezzel van igazán a legnagyobb probléma hanem tudod,hogy ez a nagy korkülömbséges dolog az apai szerep hiányából adódik.Szerintem.Én nem tudok másra gondolni.Ezt tapasztalatból írom.Gyerekkoromban az én apukám sem volt ott a "toppon",16évesen meg már eggyütt éltem egy nálam 17évvel idősebb férfival.Ő lett az 5 gyerekem apja,azt hittem ő a legjobb ember a világon,leéltünk 14 évet és elváltam tőle.Tudod miért?mert időközben én is felnőttem és rájöttem ,hogy 14 évig hülyének nézett.De ezt csak akkor vettem észre mikor összejöttem a mostani párommal és láttam a külömbséget.megnyílt a szemem.Addig teljes homályban éltem.Ezt csak azért írtam le,hogy hátha ezek a lányok tanulnak belőle.Az okos ember a más kárán,a buta a saját kárán tanul.

Mostmár nem lesz lelkiismeretfurdalásom mert megtettem megint amit tudtam ezzel hogy hátha segítettem másoknak.Ha már elgondolkodnak ezen az már fél siker.

2007. márc. 31. 18:40

Az a ferfi, aki mellett no lettem 20 evvel volt idosebb, mint en. 6 evig voltunk egyutt. En hagytam el a mostani baratom miatt, aki 3 evvel fiatalabb nalam, es 4 eve vagyunk egyutt. Nem a kor szamit, az egyeniseg, a jellem, a szemelyiseg. Hogy erdemes-e vele lenni, hozzaad-e az o egyenisege a tiedhez valamit, vagy nem.


" A szeretet nem abbol all, hogy egymast nezzuk, hanem, hogy egy iranyba tekintunk."

126. Strucy
2007. márc. 31. 18:33
Jó olvasni ilyen hozzászólásokat.:)Örülök, hogy így is műkösik,vagy működött.
125. Cinka
2007. márc. 31. 00:17
A nagyobbik lányom apja 23 évvel idősebb nálam, 7 évig éltünk együtt. Ő hagyott el, mert rájöttem, hogy megcsalt.Most a nálam 4 évvel fiatalabb férjemmel élünk,babánk 9 hónapos. Nagyon jó, hogy így alakult.)
2007. márc. 30. 19:23

Sziasztok!


Köztem és a párom között 7 év korkülönbség van. Szerintem jó ez így. Én mindig az idősebb pasikat részesítettem előnyben.Egyszer volt egy pasim aki fiatalabb volt nálam de meg is bántam. Úgy gondolom túl gyerek volt hozzám. Persze sok múlik az ember beállítottságán, életfelfogásán.

123. Strucy
2007. jan. 18. 15:29

Cskata!engem nem bántottál meg a hozzászólással, és egyetértek veled,de mivel szerelmes vagyok,nem tudok mit tenni.Én még nem feküdtem le vele,bár eleinte4 nagyon akarta,de megértettem vele, hogy nyugodjon cska meg,mert amíg nem bizonyí nekem és nem érzem magam felkészültnek,addig esélye sincs, hogy ágyba vigyen.Amúgy 1.-je óta nem bezséltem vele sé ő sem hívott,bár elméletileg szeret,valójában csak hülyének néz és ezt mondja,de ha Pesten laknk akkor tuti összejöttünk volna.De így ő sme aakrkockéztatni.van aki főzzön és mosson rá,és addig hülye lenne leköltözni is...

Februrában peidg felmegyke egy koncertjére és hátha lebukik vm csajjal,meg beszélek faterjával aki elméletileg tud rólam,szal derült égnből villámcsapás elszek.És akkor sok minden kiderül,az is, hogy hazudott e még dolgokban,avgy végül őszinte volt..Úgyhogy drukkoljatok!!!Aztán ha felmegye Pestre másfél év múlva akkor talán összejövök vele ha úra belészeretek ha talizunk.Addig pedig megpróbálom elfelejteni..

122. tbone
2007. jan. 18. 13:48

Ebben teljesen igazad van Tereza, hogy most hagyom ki a legizgalmasabb éveket. De azért a korombeliektől nem szakadok el. Vagyis próbálom úgy csinálni.

Nemtudom hogy öt éve egyedül van e, de nemhiszem. Volt kacsolata előttem úgy tudom. Szerintem azért agglegény, mert nem bir együttlakni senkivel:) Én sem birnék vele együttélni. De ennek ellenére nagyon szeretm, ha hitetlen is.

121. 7130b15964 (válaszként erre: 119. - Tbone)
2007. jan. 17. 22:47

Ezt így a neten keresztül, egyikőtöket sem ismerve nem lehet megmondani (mármint, hogy átver-e vagy sem).


Közel 30 év, az iszonyúan nagy korkülönbség a te korodban. Az egésznek tényleg az a veszélye, hogy a legizgalmasabb éveket fogod kihagyni és teljesen elszakadhatsz a korodbeliektől.


Engem mondjuk érdekelne, hogy egy 44 éves férfi, miért van egyedül 5 éve és miért egy 12-17 éves gyereklánnyal barátkozik ez idő alatt.


Persze, te tudod, vagy éppen nem tudod. Majd az idő megválaszolja. Csak a dolgokat nem lehet visszacsinálni és az idő sem megfordítható...

120. Enikő80 (válaszként erre: 119. - Tbone)
2007. jan. 17. 22:15
Nekem is volt kapcsolatom egy 16 évvel idősebbel.Ő mindig azt mondta,hogy számit a korkülömbség,és hogy nem tarthat sokáig a kapcsolatunk,akármennyire is szeressük egymást.Én persze bizonygattam az ellenkezőjét.Azután magam láttam be hogy igaza volt.Bármennyire is szerettem,sokmindent nem tudott megadni,amire mint fiatal szükségem lett volna.Most nem a sexre gondolok,hanem a lelki dolgokra.Igy beláttam,hogy nem működik.Mostmár csak nagyon jó barátok vagyunk.Szerintem te is előbb utóbb rájössz,hogy a szerelem nem elég egy egész életre szóló kapcsolathoz mert az elmúlik egyszer.Remélem hogy nem ver át,de szerintem az lenne a legfontosabb,hogy átgondold,te akarod-e ezt a kapcsolatot minden áron,még ha a fiatalságodat adod érte cserébe is.
119. tbone (válaszként erre: 116. - Cskata)
2007. jan. 17. 21:11

Igaz, idén töltöm be. Ő nem erőltette, én akartam.

Nincs felesége, agglegény. Ismerem 5 év kb. Tudok róla mindent, nagyon sok a közös ismerősünk.

Hát az együtt vagyunk az kétséges:S Régebben még azt mondta hogy mivel kiskorú vagyok nem lehet köztünk semmi, később azt mondta hogy csak szex és barátság(itt madnem elhagytam), most már mondta hogy szeret és jó velem lenni stb.

Szerintetek naiv vagyok hogy hiszek neki? remélem nem ver át.

2007. jan. 17. 18:13
tök jó jövőre már meg lesz az érettségim is:D és még csak 10ben járok majd.:D így már belevághatok a terveim megvalósításába
117. ffae4b3e55 (válaszként erre: 114. - 7130b15964)
2007. jan. 17. 18:12
neeem.:) csak a barátnőm így adta elő...de gondolom a pasinak lenne annyi esze h védekezni is fog, nehogy teherbe essen a lány. De nem tették:S.
116. cskata
2007. jan. 17. 15:57

Tereza asszem ismét rátapintott a lényegre mindkét hozzászólásában...


Tbone! Megértem és elhiszem, hogy boldog vagy - szíved joga! Azonban úgy tűnik, mégsem érdekelte annyira a 44 éves barátodat, hogy fiatal korú vagy... ha jól láttam az adatlapodon, idén töltöd a 18-at, az akció meg tavaly már megtörtént... no comment... (és ez részemről a pasi jellemének és felfogásának szól, nem Neked!!!)

De azért ezen a feleséges kérdésen elgondolkodnék... mennyit tudsz róla egyáltalán?

Azért Te is érezheted, hogy valami "nem kerek" a pasi körül, ha idézőjelbe teszed az "együtt vagyunk"-ot...

115. 7130b15964 (válaszként erre: 113. - Tbone)
2007. jan. 17. 15:42
Tbone, nincs véletlenül a pasidnak egy felesége (úgy mellesleg, akivel nagyon megromlott a kapcsolata, de bonyolult lenne tőle elválni)?
114. 7130b15964 (válaszként erre: 112. - Ffae4b3e55)
2007. jan. 17. 15:40
Ne haragudj, de te tényleg el tudod képzelni, hogy egy 25 éves fiú nem tervezte, hogy lefekszik vele, csak úgy megtörtént?!
113. tbone (válaszként erre: 111. - Cskata)
2007. jan. 17. 15:20
Kivülállóként énis így gondolnám hogy mit akarhat egy negyvenes éveiben járó férfi egy tizenévestől. De mi már több mint fél éve "együtt vagyunk". (Ha ezt lehet annak nevezni)Decemberben feküdtem le vele először, addig nem. És mégsem hagyott el, pedig ha csak szexet akarna nem várt volna az tuti. A kapcsolat elején énis úgy gondoltam hogy imponál neki hogy fiatal vagyok, hogy beleszerettem és majd elhagy. De eddig nem tette. És remélem nem is fog. Nagyon szeretem:)
2007. jan. 15. 17:26

hát, akkor lehet h nekem van a a legjobb helyzetem, a családom nem ilyen szigorú:) hál' isten...


barátnőm (lassan 16) tegnap vesztette el a szüzességét, egy 25 éves pasival, most úgy néz ki nagyon boldogok:)...de a lány úgy érzi hogy terhes, mert nem védekeztek:S:S...hát igen, ez a kockázat fenn áll, ha nem védekezik az ember...:( nem készültek rá. Én nem vagyok/ voltam ilyen meggondolatlan:D

111. cskata
2007. jan. 15. 08:40

Továbbra is úgy gondolom, hogy egy későbbi életszakaszban nem annyira sok a kb. 15 év korkülönbség, de nálatok (Babcy, Strucy, Tbone) még (nekem legalábbis!!!!) soknak tűnik..

Olvastam a történeteket és az jutott eszembe, hogy (bocsi lányok!!! de) egy 35-40-45 éves férfi mit akarhat egy 16-17 éves lánytól...??? Mert néhányótok hozzászólásából úgy tűnik, hogy komoly kapcsolatot nem (hiszen, mindegyiket - joggal!!! - zavarja, hogy nem vagytok még nagykorúak...)! De ha ez annyira zavarja őket, akkor miért nem zárták le a kapcsolatot akkor, amikor ez kiderült..? Miért "szórakoznak" veletek még mindig..??? Lehet, csak az egójukat legyezgeti, hogy szép fiatal csajok szerelmesek beléjük... Remélem, nem tiportam senkinek a lelkébe ezzel - nem állt szándékomban!:))


Egyébként ha eljön a 18. szülinap, az nem jelent semmit!!!

Akit addig "fogtak" a szülei, azt azután sem eresztik útjára - pláne, ha kicsit szigorúbbak a szülők! Ez tapasztalat! Azt hittem, ha betöltöm a 18-at, enyém a világ, oda megyek ahová akarok, azzal és akkor akivel és amikor csak kedvem szottyan... aztán nem így történt.. ÉS nem bánom, hogy anyukám annakidején nem eresztett szélnek 18 évesen!!! :))

110. 4726e582cf (válaszként erre: 107. - Ffae4b3e55)
2007. jan. 15. 07:39

Ezzel én is nap, mint nap szembesülök, sajnos :(. De még mindig úgy vagyok vele, hogy senkinek semmi köze hozzá! Ha én így tartom helyesnek, akkor az én dolgom :)!

De amúgy csak itthon van így. A párom körül élő emberek teljesen elfogadják, hogy nem pár évvel idősebb a párom nálam. Csak az itthoni emberek néznek kétkedve. Vagy azt kérdezik jókora gúnnyal, hogy "és ugye azért "szereted", mert sok pénze van". Hát NEM! Letojom, hogy mennyi pénze van, nem a pénz miatt. De ezt a kérdést megérteném, ha kétszer olyan idős lenne, mint én, de nem erről van szó.

109. 93a74b44ea (válaszként erre: 108. - Ffae4b3e55)
2007. jan. 14. 21:00
még csak az kéne...nem akarok egy JÓ darabig...
2007. jan. 14. 20:32
naaaaa, meghalt a topic?:(:( mindenki szerelmes?=D
2007. jan. 13. 10:22
pontosan:) csakhogy még mindig nem sokan nézik jó szemmel a (nagy) korkülönbséget sajnos...:S :)
106. Rika1
2007. jan. 12. 22:20

Szerintem nem a kor számít, ha nem az érettség.

Lehet egy fiu fiatalabb,de gondolkodásban érettebb

komolyabb, tapasztaltabb. Ez fordítva is igaz.

105. brigo75
2007. jan. 12. 20:47

Sziasztok!

Valamikor néhány hónapja, írtam ide.A srác 3-4 évvel fiatalabb nálam,csapta a szelet és nekem jó érzés volt.Kétségeim voltak,hogy müködhet-e a dolg.Voltunk koncerten,sportoltunk, vacsiztunk sokat dumcsiztunk, és....

Barátok maradunk.Ő amennyire éretlen én annyira vagyok komoly:) Ez mindent eldöntött.Továbbra is együtt sportolunk-szórakozunk:)"Egypárnak" nem vagyunk jók.

104. ffae4b3e55 (válaszként erre: 103. - Strucy)
2007. jan. 12. 18:46
Hát rendben:) sok szerencsét hozzá azért, de hazudott?? de szeret nem?!:S:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook