Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülöttek fórum

Koraszülöttek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1223. vvicus
2011. jan. 12. 17:19

Rota védő"oltásról" mik a vélemények?


Minket a saját gyerekorvosunk nem akar rábeszélni, igazán nem javasolja. Múlt csütörtökön voltunk a PIC utógondozóba, ott sem ajánlotta se az utógondozó főorvosa, se PIC főorvosa. Pedig már eldöntöttük, hogy beadatjuk Hangának, de elbizonytalanítottak.

1222. vvicus (válaszként erre: 1218. - Anitram001)
2011. jan. 12. 17:16
Szia! Tegnap volt 3 hónapos, hétfőn mértük, 4980g-os volt akkor, centire meg min. 58 centi már. Nő mint a gomba. :-)
2011. jan. 12. 15:45

lenne egy érdekes kérdésem:

kinek a babájának volt a feneke kék???olyan mintha megütötte volna de nem kemény de kék,sötét kék??

Hunornak ilyen a popoja,de már halványodik.de hátha valaki tud nekem többet mondani mint a dokinénink hogy ne aggodjak miatta

2011. jan. 12. 15:44

oltással kapcsolatban,


én annak idején a nagyfiamnak is beadattam igaz ő is 70% kedvezméynre jogosult mert koraszülött osztályon volt 3300gr-mal de vérgáz és véroxigén gondjai voltak mint Hunornak és Valentinnek is.

Amira ingyen kapta és most Hunornak is beadatom,idén ahhoz képest hogy tavaly majdnem mandula mütétje lett Kristófnak nem volt semmi velük csak nátha meg pici köhi semmi több.

de én ajánlom mindenkinek aki megteheti hogy vagy anyagi vonzattal vagy ingyen de oltassa be,én csak jot tudok mondani rola....

nekünk bevállt

1219. 342bae44d8 (válaszként erre: 1216. - Réka11)
2011. jan. 9. 09:12
szia. mi is megfeleltünk volna anno 6 éve én nem adattam be. Viszont 2 éves volt mikor a Prevenar oltás megjelent Mo-on, bár akkor még fizetős volt. Én abból adatam neki 2-t, a mi településünkön ő volt az első gyerek aki megkapta , igaz 2*17730 Ft volt az ára de megérte, onnantól nem beteg! Ez most már minden csecsemőnek ingyenes!!!!!!!!
2011. jan. 8. 21:12

Vvicus gyönyörű a lányod az adatlapodon!

Mekkor már?

2011. jan. 8. 21:09

A neonatális intenzív centrumok 2008 decembere és 2009 márciusa között 125 koraszülöttet részesítettek oltásban, 373 oltást adtak be, és az oltottak közül csupán 24 esetben regisztráltak légúti betegséget. Az RSV fertőzés miatt gyermekhalál nem történt.

Nekünk nem kellett, de utánaolvasva elég biztató a leírás.

1216. réka11
2011. jan. 8. 12:06
Sziasztok csajok , boldog új évet kívánok én is mindenkinek! És máris egy kérdés: mi a véleményetek az RSV védőoltásról? Én már teljesen tanácstalan vagyok, habár nem is mert kaptam mindenféle tanácsot, így nem tudom mit tegyek. A koraszülöttről hívott a dr-nő, hogy kérem-e az oltást, mivel Vanda megfelel a kritériumoknak, így ingyenesen megkaphatja, megkérdeztem a háziorvosunkat, ő meg rögtön azzal válaszolt, hogy eszembe se jusson beadatni, nézzek utána, mekkora a kockázata, mivel fehérje tartalmú szer, ami ugye allergizáló, ezért csak klinikai körülmények között lehet beadni is, meg ő teljesen feleslegesnek mondja, minek betegíteni, meg rizikónak kitenni, mikor egy megfázási tüneteken alapuló betegséget simán le tud küzdeni a bébim. Szóval nem tudom mit tegyek, kérjem-e vagy sem? Várom tanácsaitokat, köszi
2011. jan. 4. 15:29

Sziasztok.

BÚÉK mindenkinek!!!!

Látom mindenki jol van és szépen fejlödnek a kicsik.

Látom vvicus hogy ti is szépen behoztátok a lemaradást

Hunor szombaton volt 4560gr és 53,5cm nagy már.

szépen és elég sokat sokszor szopik,de van tejem hála istennek és nem aggodom,

puszo mindenkinek Anett

1214. anitram001 (válaszként erre: 1213. - Vvicus)
2011. jan. 3. 13:40

Azért az is jó mert így is kap anyatejet!

Nekem meg sok volt, halat ettem és attól aztán dőlt a tej... De nem kellett senkinek a felesleg. Anyatejgyűjtő állomás a közelben, megyében nincs..

Így fagyasztottam hátha elapad de aztán ki lett dobva egy idő után, szerencsére nem kellett.

1213. vvicus (válaszként erre: 1212. - Anitram001)
2011. jan. 3. 12:41
Vegyesen táplálom.
1212. anitram001 (válaszként erre: 1210. - Vvicus)
2011. jan. 3. 12:36
Nem tudsz mit csinálni. Ha görcsölsz rajta akkor sokkal rosszabb. Pótolni kell vagy elég a babádnak?
1211. vvicus (válaszként erre: 1209. - Nénje)
2011. jan. 3. 12:05
BUÉK!
1210. vvicus (válaszként erre: 1208. - Anitram001)
2011. jan. 3. 12:04

Én nem adtam fel, szoptatok még mindig, de semmivel sem tudok több tejet "termelni". A szoptatási tanácsadó szerint, aki nálam járt, valami szervi gond lehet, amit ki kéne vizsgáltassak.


Egy ideje már nem görcsölök rajta, van amennyi van, aztán kalap-kabát.

1209. Nénje
2011. jan. 3. 09:51
Boldog Új Évet mindenkinek!
2011. jan. 3. 09:06

Azt tudom, hogy nagyon akartam szoptatni, mert a fiam soha nem szopott!!! Még a kórházban sem. Úgy kiengedtek annak idelyén minket.

Azért még ne add fel!

1207. vvicus (válaszként erre: 1209. - Anitram001)
2011. jan. 2. 21:31
Én ezeket végigcsináltam, de semmi hatás.
2010. dec. 31. 22:08

♪ღ♪*•. ¸¸¸. •*¨¨*•. ¸¸¸. •*•♪ღ♪¸. •*¨¨*•. ¸¸¸. •*•♪ღ♪•*

♪ღ ♪░H░A░P░P░Y░♥ ;░N░E ░W░░♥░Y░E░A░ R░░♪ღ♪

*•♪ღ ♪*•. ¸¸¸. •*¨¨*•. ¸¸¸. •*•♪¸. •*¨¨*•. ¸¸¸. •*•♪ღ♪•«

2010. dec. 31. 21:25

ahogy beírtam rájöttem, hogy hülyeséget kérdeztem:-))))))))))))))))))))))

a pezsgő teszi...pedig az is csak kölyök....

mi kb. 3 éves korig szőrösek voltunk, főleg a háta, még ma is szőrös kicsit, de fiú!

1204. 342bae44d8 (válaszként erre: 1203. - Vvicus)
2010. dec. 31. 21:23

mi az a lanugo?


BÚÉK!!!!

1203. vvicus
2010. dec. 31. 20:32

Sziasztok!


Tegnap mérték Hangát a védőnők, 4690g volt, ami azt jelenti, hogy már jócskán megduplázta a súlyát! :-D Érzem is, főleg amikor a kendőben van.


És tegnap konstatáltam, hogy kikopott a lanugó a hátáról és a combjáról! Úgyhogy megnyugodtam... :-DDD


B.U.É.K. minden babának és mamának!

1202. Andi972
2010. dec. 31. 18:16

Sok erőt ,egészséget ,és örömökben gazdag boldog új évet kívánunk mindenkinek!!!!

Bálintka,Andi,


[link]

2010. dec. 28. 07:00

Sziasztok.

Utolag kivánok mindenkinek Boldog Karácsonyt,

De beleözöm magam és minden anyukának és cipci babának(kislányom mondja igy a picit).

NAGYON NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNUNK ANETT ÉS CSALÁDJA.

SOK SOK PUSZI MINDENKINEK.

1200. Andi972
2010. dec. 25. 14:32

Sziasztok!!! Boldog karácsonyt kívánunk mindenkinek!!

Bálintka és Andi

Sok puszi!:*:*

[link]


klic a bélyegre és építs hóembert!!:))

2010. dec. 23. 15:56

sziasztok!

Megmarad a gyes!!!!!!!


A képviselők 259 igen szavazattal, 69 nem ellenében, 43 tartózkodás mellett fogadták el az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztést. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP ellenezte az indítványt, a Jobbik tartózkodott.


A gyes három évre való visszaállítása vonatkozik azokra a gyermekekre is, akik 2010. április 30. után, azaz a gyes folyósítási idejét két évben meghatározó törvény hatályba lépését követően és e jogszabály hatályba lépése előtt születtek. A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát.


Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.


A gyes folyósítási idejének visszaállításával összhangban a gyermeknevelési támogatást újra a legkisebb gyermek hároméves korától lehet majd igénybe venni. A törvény bevezeti az örökbefogadói gyermekgondozási segélyt.



A törvénymódosítással változik a lakásfenntartási támogatás jelenlegi rendszere. A változtatás célja egyrészt a szociális gáz- és távhőtámogatás megszűnése miatt ellátás nélkül maradó jogosultak befogadása a lakásfenntartási támogatás rendszerébe, másrészt a támogatás célzottságának és hatékonyságának növelése.


A jogosultsági jövedelemhatárt a törvény az öregségi nyugdíjminimum 250 százalékában határozza meg a korábbi 150 százalék helyett, ugyanakkor eltörli a lakásfenntartási költségek jövedelmen belüli arányára vonatkozó előírást. A jövedelemszámítás alapja az egy főre jutó jövedelem helyett a háztartás fogyasztási szerkezetét jobban kifejező fogyasztási egység lesz. A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetben kellene nyújtani a törvény alapján.


A törvény szerint 2011-ben az ápolási díj alapösszege megemelkedik. A jogszabály szűkíti az egyházi fenntartók fogalmát azzal, hogy kizárólag a kormánnyal szociális feladatok ellátására is kiterjedő megállapodást kötött egyházak tartoznak majd a törvényben meghatározott egyház fogalma alá. Emellett pedig megteremti az Egyházi Fenntartók Tanácsa működésének jogi alapjait. A tanács a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter véleményező, javaslattevő és tanácsadó szerveként működik a jövőben.


A rendelkezésre állási támogatás (rát) helyébe a bérpótló juttatás lép. Az általános szabályoktól eltérően a bérpótló juttatásra való jogosultság esetében nem kétévente, hanem évente történő felülvizsgálatot ír elő, azaz évente meg kell vizsgálni, hogy a jogosult legalább 30 nap időtartamban folytatott-e keresőtevékenységet, illetve részt vett-e munkaerő-piaci programban, képzésben.


A bérpótló juttatás szabályainak többsége megegyezik a rát szabályaival. Új elem azonban, hogy a jövőben az önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy a juttatásban részesülő a lakókörnyezetét tartsa rendben.



A törvénnyel kibővül a közfeladatot ellátó személyek köre az intézményi ellátás keretében foglalkoztatott ápoló, intézményvezető ápoló, gondozó és szociális, mentálhigiénés munkatárs, továbbá a falu- és tanyagondnok személyével.


A települési önkormányzatok bölcsődés korú gyermekek napközbeni ellátásának biztosítására irányuló kötelezettségének - a bölcsőde működtetése mellett - családi napközi formájában is eleget tehet. A törvény 2011-től az általános iskola 8. évfolyamán tanuló és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermekek számára is biztosítja az ingyenes gyermekétkeztetést.


A jogszabály szerint kizárólag a bölcsőde esetében növekednek az ellátásért fizetendő térítési díjak, a gyermekétkeztetés egyéb formáiban változatlanul az élelmezés nyersanyagköltségének egy ellátottra jutó napi összege a térítési díj alapja.


A törvény lehetőséget teremt a várandós anya férjének vagy élettársának a befogadására a családok átmeneti otthonába. Ezt azzal indokolják: a gyermeket váró anya helyzete indokolja, hogy a számára ebben az időszakban támaszt, segítséget jelentő személy mellette legyen.

1198. Nénje (válaszként erre: 1197. - Edadf283be)
2010. dec. 17. 19:41

Szió Anett!

Köszi,hogy megosztottad az örömödet,és gratulálok a babádhoz!Szépen gyarapodik ám,elismerésem nektek!Kívánok erőt,egészzséget és sok boldogságot nektek még nagyon sokáig!

2010. dec. 16. 16:07

Sziasztok.

jöttem egy kicsit én is,

Hunor baba már majdnem 4 kilo pedig csak 5 hetes és 4 hete még csak 2400gr volt,szopizik rengeteget és imádom ahogy cuppog mikor éhes,igaz szinte pisilni sincsen idöm mellette és a másik két nagy mellett de élvezem,

voltunk csipő és hasi uh-án is minden negativ.

majd hallás vizsgálatra kellene mennünk,de lehet hogy oda a nagyfiamat is vinnem kéne ugyanis szelektiven hall,csak azt amit ő akar mást nem :-)))

ugy érzem szerencsénk van Hunorral,mert nagyon élni és küzdeni akar mindenért.legyen szo evésről vagy hasonfekve fejemelésről..

jo dolog hogy Valentin elvesztése után ujra boldogok lehetünk,szombaton ünnepli meg apa a kisHunort!!!

25.én karácsony napján meg lesz a keresztelöje(kemamija lesz).ugy hogy most huzos a hétvége az ünnepek de nem unatkozom 3 gyerek mellett,

puszi minden aproságnak és a szüleiknek Anett

1196. 342bae44d8 (válaszként erre: 1195. - Csibe7768)
2010. dec. 15. 17:10
Örülök nagyon!
1195. Csibe7768 (válaszként erre: 1193. - 342bae44d8)
2010. dec. 14. 20:08
szia.Hát a mi történetünk 1 kicsit bonyolult.Mi kaposváriak vagyunk,21-én elmentem az orvosomhoz magánba,mert nagyon görcsöltemés volt 1 kis vérzésem.Azonnal beutalt a kórházba,mert 1 ujjnyira kivoltam nyilva(1 méhszájzáró mütétre)este kaptam 1 nospa injekciót a görcseimre és kész.Másnap reggel a prof megvizsgált és közölte azonnal pécs,mert fenáll a koraszülés veszélye.3 órát vártam mentöre(a mentöben sem kaptam semmit)mire leértünk pécsre(délbe)már 2 ujjnyi voltam és vittek is fel a szülöszobára.Kaptam visszatartót,tüdöérlelöt,de hiába tovább tágultam és már nemtudták megállitani a szülést.Engem gerincbe lebénitotak,mert nemtudtam segiteni a babának és ö sem magának,mert annyira pici volt.szülésnél 5 doki és 2 szülésznő volt bent,felkészitetek minket a legrosszabbra(azt mondták max.40% az esélye a babának,mert annyira korai)de hála az égnek nagyon küzdös lány lett 7/8-as apgarja lett.3 hónapig volt bent pécsen a picen.sajnos kapott agyvérzést,gond volt a szivével,tüdejével és 5x kapott vért.sajna nem lehetem bent vele,mert akkor volt a látogatási tilalom és mi is csak 30-50 percet lehetünk bent.Igy ingáztunk 2 naponta pécs és kvár között.De hála az égnek ez a múlt,és semmi nyoma a koraszülötségének.Teljesen behozta a lemaradását.amiért hálás vagyok az égnek.
1194. Lilla33 (válaszként erre: 1191. - Csibe7768)
2010. dec. 14. 19:07
Gratulálok!!!:DDD Nagyon ügyi a babád!!!
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook