Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Koraszülöttek fórum

Koraszülöttek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1313. görögm
2011. máj. 2. 08:28
Sziasztok! Kisfiam,Máté 2010.11.14-én, 29 hétre született a székesfehérvári kórházban.Keresem az akkor szűlt anyukákat ill. másokkal is szívesen beszélgetnék!
1312. PrunnerEszter (válaszként erre: 1311. - 342bae44d8)
2011. ápr. 19. 21:22

Szia!

Köszönöm a tippeket. Ma találkoztam az apukával (egy játszótéri ismerős babájáról van szó) és mondta, hogy ma már sikerült neki szopizni :) szóval úgy tűnik nem lesz szükség comisüvegre :)

2011. ápr. 19. 13:12

[link]


pont ilyen volt csak kék. de a cumija nem volt jó, lecseréltük a legegyszerübb cumira ( baby bruin etetőcumi, és ez pont jó rá)

2011. ápr. 19. 13:08

bocsi, nuby volt

itt egy link, hogy hogy néz ki


[link]

1309. 342bae44d8 (válaszként erre: 1307. - PrunnerEszter)
2011. ápr. 19. 13:05
szia, mi az összeset kipóbáltok ami létezett és a mam lecsavarható aljú vált be, ami döntött, mindjárt keresek képet
1308. Csibe7768 (válaszként erre: 1306. - Réka11)
2011. ápr. 17. 19:41
szia.Igen kislány ,de ö nekem az egyetlen gyermekem,a páromnak a harmadik.Ö ugyanis elvált.Igen nekünk is mondták,hogy szerencse,hogy kislány lett,mert ök szivosabbak.A kislányom 17 napig volt lélegeztetögépen,7 hétig légzésrásegitön,5x kapott vért,volt 1 agyvérzése,gond volt a tüdejével,szivével.De mára hála az égnek semmi baja.
2011. ápr. 17. 12:43

Sziasztok!

Koraszülött babának aki nem tud még cumisüvegből enni, milyen cumisüveget ajánlotok?

1306. réka11 (válaszként erre: 1304. - Csibe7768)
2011. ápr. 16. 17:03
Most néztem meg a képeidet, és látom hogy kislány, Mónika, és ha jól értem neked is harmadik gyermeked
1305. réka11 (válaszként erre: 1304. - Csibe7768)
2011. ápr. 16. 16:56
Arra senki nem tud választ adni, miért született ilyen korán Vanda, de nekem volt egy vakbélműtétem amikor 16 hetes kismama voltam, ez is közrejátszhatott. Október 10-re voltunk kiírva, de július 4-én születtünk, azaz most kilenc, vagy hat hónaposak vagyunk. Nem, mi nem járunk semmilyen fejlesztőre, mert a koraszülött utógondozóban azt mondja a drnő,hogy úgy látja nincs rá szükség. Mi azért szerencsésnek mondhatjuk magunkat, mert megúsztuk ezt az egész galibát minden nagyobb gond nélkül, se agyvérzés se látás, se hallás, se semmilyen gondunk nincs szerencsére!!!! És ti? Nektek mit mondtak? Miért jött korábban a baba? És bocs, lehet hogy írtad már, de nem olvastam, kisfiú, vagy kislány? Nekünk minden doki azt mondta szerencse hogy kislány, mert ők jobban tudnak küzdeni, erősebbek mint a fiúk!
1304. Csibe7768 (válaszként erre: 1302. - Réka11)
2011. ápr. 14. 12:41
szia.Ti miért születettek olyan korán?Nektek megtudták mondani?Mennyi idösek vagytok?Ti is jártok korafejlesztöbe?Nagyon ügyi a babád,a mi kis höseink egy igazi túlélö babák.Szerintem az életben is ilyenek lesznek.Állitólag a korai babák nagyon okosak,itelligensek.Az egyik ismerösöm fia 27 hétre született 880gr-mal,és nagyon okos,fogékony .egyetemre készül,jövöre biztos felveszik.
1303. gbeah (válaszként erre: 1300. - Csibe7768)
2011. ápr. 11. 19:42
Kicsit megkésve, de Én is gratulálok Neki:)
1302. réka11 (válaszként erre: 1300. - Csibe7768)
2011. ápr. 8. 17:47
Csibe, nagyon ügyesek vagytok, és ők tényleg egy-egy csodák, az én kislányomat is mindenki csodababának hívja / 26 hét, 740gr, 33cm/!Szeretnék már én is ott tartani ahol ti, de majd eljön az is! Mi is ügyik vagyunk, mert most már hasról hátra, hátról hasra fordul, és minden rendbe velünk is. Gratula nektek!!!!
1301. anitram001 (válaszként erre: 1300. - Csibe7768)
2011. ápr. 7. 20:38
Gratulálok a kislányodnak! Nagyon ügyes!
1300. Csibe7768
2011. ápr. 7. 17:13
sziasztok.Nagy újságom van és megszeretném veletek osztani.Az én kislányom 2009 12.22-én született 24.hétre 680gr-al,33cm-vel.Most 15 hónaposak vagyunk és teljesen egészségesek(jó a szemünk,hallásunk,idegrendszerünk) vagyunk.Ma az én kislányom megtette egyedül az elsö lépéseket.Eddig ugy ment,hogy fogtuk mindkét kezét.Csodálatos érzés,szinte elsirtam magam,ha visszagondolok az elejére:agyvérzés,gond a tüdövel,szivel 17 napig volt lélegeztetögépen 7 hétig légzés rásegitön...csodának tartom,de végülis ö az!
2011. márc. 19. 19:31
Nekünk pelenkára csíptethetős volt, mert a koraosztályon az angelcare folyamatosan tévesen riasztott (lemásztak róla). 9-10 hónapos korukig használtuk.
1298. vvicus (válaszként erre: 1295. - Cf9b75f771)
2011. márc. 15. 14:32
Én a következő baba érkezéséig tervezem használni, vagy amíg saját magától ki nem száll az ágyból... :-DDD De nálunk kétszer is volt olyan riasztás, ahol nekem kellett "cselekedni", mert a sípolásra sem tért magához.
2011. márc. 15. 14:12
köszi, a miénk kölcsön van, de ráér visszaadni, csak gondoltam, hogy soha nem volt gond, és sztem én is megvárom az egy évet és kiveszem a matrac alól!
1296. Sly001 (válaszként erre: 1295. - Cf9b75f771)
2011. márc. 15. 14:08

Mi egy éves korig használtuk,én még a babakocsiba is beletettem az első fél évben!!!

Egyszer sem jelzett nálunk sem,szerencsére:))

Angelcare márkájú volt.Utána féláron el is vitte egy ismerős.

2011. márc. 15. 13:58
sziasztok!!!!!!ki, mit tud, hogy meddig ajánlott használni a kora babáknál a légzésfigyelőt?????nekünk egyszer sem jelzett, semmi gond nem volt!!!????
1294. vvicus (válaszként erre: 1292. - CSIBELÁNY)
2011. márc. 7. 14:40
A legeslegjobbakat kívánom!!! Így ismeretlenül is szorítok a barátnődért, hogy minél hamarabb megláthassa a kislányát!
1293. CSIBELÁNY (válaszként erre: 1290. - Vvicus)
2011. márc. 7. 14:37

Szia!

"Kezelgették" magas vérnyomással ezért is császározták meg 1 hónappal hamarabb,de szerintem nagyjából pont szartak rá,már elnézést.A mentősök azt mondták,hogy szülésutáni depije van,meg csak hisztizik,és egyébként is szedje a vérnyomáscsökkentőt vegyen be panadolt a fájdalomra és majd elmúlik.Aztán amire szegénykém normális doki keze közé került addigra már nagyon nagy volt a baj.Szerencsére mindenki próbál segíteni valamit.Családsegítő,védőnő,ügyvéd és most már úgy néz ki még a kerületi polgármesterhez is bejutott az apuka.Reménykedünk,hogy most már csak jó jöhet.

Szia Edit

2011. márc. 7. 14:32
Mindenkinek köszönök mindent,de ha lehet most még jobban szorítsatok a lánynak,mert egyre rosszabb a helyzet. Vasárnap este sos műteni kellett,mert lett nála egy fertőzés és eltávolították a méhét,lányok kérlek titeket tényleg nagyon szorítsatok. Én csak egy barátnő vagyok,de azt hiszem ezt lassan nem igazán lehet ép ésszel felfogni.DE A JÓ HÍR A BABA NAGYON NAGYON JÓL VAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1291. Incó
2011. febr. 27. 22:04

Csatlakozom az előttem szólókhoz, talán még annyi, hogy jobban fel kell öltöztetni egy 2 kg-os babát, mint egy normál súlyút. És valóban érdemes megnézni a vasat és 3 óránként etetni.

Kitartás az apukának és jobbulást az anyukának!

1290. vvicus (válaszként erre: 1285. - CSIBELÁNY)
2011. febr. 27. 21:36

Nagyon gyors jobbulást kívánok a barátnődnek! Az apukának meg sok lelkierőt!


Ami a kislányt illeti, mindent leírtak már a lányok. Ha segítőkész, jó védőnőjük van, tuti mindenről tájékoztatja majd az apát, milyen lehetőségei vannak.


Csak azt nem értem, a mentősök nem mértek nála vérnyomást? :-O Meg hogy egyáltalán senki?

1289. lisa35 (válaszként erre: 1285. - CSIBELÁNY)
2011. febr. 27. 09:03
Nagyon drukkolok, hogy rendbejöjjön. Biztos is, hogy sok törődés kell, jó lenne állandó segítség az apukának. Majd biztos a védőnő jobban fog figyelni rájuk, kell majd utógondozásra hordani. Mi a Péterfi koraszülöttön voltunk hízni, Á. doktornőnkre a mai napig jobban tudunk számítani, mint a saját házidokira. 3 óránként kell majd etetni, de addig nem fogják hazaengedni, míg nem eszik cumiból biztosan. Nekem Bazsi iszonyatosan fagyosszent volt, mikor hazahoztuk 2 kilósan. Vas, folsav, vigantol.
1288. lisa35 (válaszként erre: 1278. - Réka11)
2011. febr. 27. 08:52
Nyugodtan hívd fel, nagyon jól fog negki esni. Tapasztalatból mondom. Én is kötöttem kapcsolatokat a 2 hónapos kórházi létem alatt és nagyon jól esik, amikor beszélgetek velük, mivel ők még ismerték Kittikémet pocaklakó korából. 3 hónaposan halt meg gyötrelmes, kitartó küzdelem után. Balázskám viszont 1490g születési súlyához képest 5 hónaposan 6 kiló, szépen fejlődik. Persze kislányomat senki és semmi nem tudja pótolni.
1287. cf9b75f771 (válaszként erre: 1285. - CSIBELÁNY)
2011. febr. 26. 18:26
szia! mindenképpen konzultálni kell a kezelőorvossal, aki hazaengedi a babát, el kell mondani szóról-szóra, h mi a helyzet az Anyával, mik azok a kórházon kívüli utógondozásos történetek amire ajánlott vinni a babát: Dévény, Pető intézet, persze, csak ha kell!általában vashiányosak a korababák, arra is írnak fel gyógyszert, és folsavat a felszívódás miatt!ha nem kap egy csepp anyatejet sem, érdemes a Nestlé Beba pro tápszert használni, azt mondják az első időkben az a legjobb...a vércukor szint miatt eleinte szigorúan 3 óránként javasolt etetni őket, mert alacsony súlynál hamarabb leeseik....sok szeretet, törődés:))))legtöbb városban a helyi családsegítő küld ki ingyen, és bérmentve segítséget ilyen esetben, főleg ha az Apa a családfenntartó, és dolgoznia kell!ennek is érdemes utána járni!
2011. febr. 26. 14:45

Úristen! Alig találok szavakat!

Az én történetem most mindegy, csak annyit, hogy engem se vittek el időben a kórházba, szülés utáni depresszióra fogták, aztán a végén 35 napot töltöttem egy csővel a gyomromban és újra is kellett éleszteni, több műtéten estem át. Ha az orvosok időben cselekszenek, nem lett volna ez. Majdnem 1 év volt, mire felépültem. Közben a koraszülött babáim, akik akkor már szerencsére 4 kilósak és 14 hetesek voltak a férjemmel voltak otthon.

Ha már 2 kg-os a baba, akkor nem lesz baj! Nagyon sokat szeretgesse, énekeljen neki (az egyik kislányomat csak az nyugtatta meg, ha az apukája énekelt, ringatta). A lányaim sajnos tápszert kaptak 3-4 óránként a távollétem alatt, de ezt egy apuka egyedül nem tudom, mennyire tudja kivitelezni, pláne, ha dolgoznia kell, meg gondolom az anyukát is szeretné meglátogatni. Éjszakázás mellett ez nagyon nehéz lesz.

Mindenképp kell valamilyen segítség, és persze tőled sem lehet elvárni, hogy feladd az életedet. Nálunk a védőnő ajánlkozott, barátok....de jöttek a nagyik. A védőnőre lehet esetleg számítani?

Muszáj, hogy rendbe jöjjön a barátnőd, nem lehet máshogy!

Nagyon-nagyon szorítok és írj majd, hogy mi a helyzet velük!

Az orvosokat meg be kell perelni (mondom én, aki nem tette meg, mert örültem, hogy élek), de ez egyszerűen felháborító és tudom, hogy ezzel nem lehet meg nem történtté tenni, de büntessék meg azt, aki hibázott!

2011. febr. 25. 13:45

Sziasztok! Ez most nem az én történetem,bár sajnos nekem is van,de azt majd máskor. A barátnőm február 3.-án adott életet /császár/ Fanninak nagyjából a 36. héten. A pici szerencsére nagyon jól van,Volt egy kis ijedség az első napokban,mert 1400gr és 40 cm volt a lelkem,de szerencsére most már meghaladja a 2kgot,át is került egy másik kórházba " hizlalás " céljából.A baj az a barátnőmmel van, "kicsit"figyelmetlenek voltak az orvosok,és nem igazán kezelték a magas vérnyomását,már a terhesség alatt sem,a szülés után-ról pedig nem is beszéljünk.16.án rettenetesen erős fejfájása lett,amivel elment orvoshoz.Röviden: Háziorvos szerint panadol és majd elmúlik, mentősök szerint,mert volt nála az is 19.-én kétszer,csak hiszti ,meg szülés utáni depi,nem vitték be. 20.-án reggel ügyelet,mert már ájult,nem tudott egyedül közlekedni,orvos azonnal kórház stroke gyanúval. CT kiderítetten synus agyi trombózis,másnap ideg seb. azonnali műtét,mert sajnos több ér is el volt-van záródva az agyában.Most ott tartunk,hogy az orvosai szerint jól reagál a beavatkozásra,de még altatni kell és nagyon nagyon hosszú felépülésre lehet számítani,ha egyáltalán túl........,ezt le sem írom.MERT HAZA KELL JÖNNIE!!!!!!!!

A párja itthon van egyedül és abban kellene a segítségetek,hogy ha Fannit haza engedik /már most biztos,hogy ő jön haza előbb/ akkor egy ilyen pici babával mit is kell tennie anya nélkül.Nekem van egy 11 éves lányom,de ő nem volt koraszülött,ezért szerintem az én tanácsaim nem biztos,hogy helyesek.Vagyis csak arra akarnék kilyukadni,hogy ha valamiben tanácstalanok lennénk akkor remélhetünk e itt segítséget,ötletet,stb? Azt még elfelejtettem leírni,hogy nagyszülők sajnos már egyik oldalon sincsenek,így nincs kire számítaniuk,én meg lehet kevés vagyok.Előre is köszönöm.

1284. Incó (válaszként erre: 1282. - Kicsimaya19855)
2011. febr. 24. 15:25
Egy ismerős! Hogy vannak a skacok?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook