Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
404. kingi7 (válaszként erre: 400. - Kittiko30)
2009. nov. 5. 16:05
Ja és a botulizmus, a házilag készített ételeknél is előfordul-otthon csinálsz neki almapürét,pl-illetve a rosszul tárolt bébiételnél, ezt nem olvastad???
403. 3aa56130ac (válaszként erre: 400. - Kittiko30)
2009. nov. 5. 16:03

????????

Nem értem!

Én mindjárt 40 vagyok! Anyuék ha az öcsém náthás volt égette cukor teát adtak neki!

Más!

A kórházban mit kap a csecsemő víz helyett???

Szőlőcukros vizet!

Tehát???

Ha valaki a cumi hegyére egy csepp mézet tesz még nem mérgezi meg a gyereket!

Egy biztos! Én is kaptam mézet picinek a cumira! Az öcsém is!

És minden ismerősöm!

Egy dolog van amire allergiás lettem! A hülyékre!!!!

2.,

A botulinumcsírák a hús készítményekben vannak! Pl.: nyers kolbász!

Nézz utána !

402. kingi7
2009. nov. 5. 16:03
Igen, muszáj vagyok bevallani most már, miután belém beszéltétek a gyereket, csak mézet adok és evőkanállal, mást nem eszik, csak ezt....
401. 3aa56130ac (válaszként erre: 366. - C62e5b7d24)
2009. nov. 5. 15:54

Elnézést, hogy hozzá okoskodok ehhez a fórumhoz,DE!!!

Tévesen tudod a méz és a pollenallergia összefüggését!

Vannak olyan tiszta termelői mézek amik direkt csecsemőknek készülnek !

Hangsúlyozom! NEM MADARAS TESSCÓS SZAR!!!!

tudni kell továbbá, hogy a mézet a méhek a nektárból készítik egy emésztő enzim hozzáadásával!

A pollen minimális mennyiségben van jelen ! HA TISZTA!

HA jól tudom(és nézzetek utána) a mézet csecsemőknek már az őseink is adták!

Pollenallergia mint a többi allergia is az immunrendszer túlzott reakciója!

Miből adódik ez?

A túlzott sterilitásból!

Szerencsétlen fehér vér sejtek dolgozni akarnak, de ha nincs kit megölni, hát keresnek! Ez az allergia! Korunk bacimentes életének betegsége!

2009. nov. 5. 15:52
A mézben található cukor ugyanaz a fajta, mint a gyümölcsben található, de a méz csaknem színtiszta cukor, és ugyanolyan problémákat okozhat, mint a többi cukorféle. Ezen kívül botulinumcsírákat tartalmazhat, amivel a csecsemő immunrendszere nem tud megbirkózni. Az egy éven aluli csecsemőnek ezért mézet sem szabad adni
2009. nov. 5. 15:49
Sziasztok.Nekem 5hónapos a fiam a doktornő tanácsára csak 6hónaposan kezdjük a hozzátáplálást.Ezt találtam a mézről:Mert a mézben olyan spórák vannak,amik egy éretlen szervezetnél botulizmust okozhatnak. És az nem játék!
398. mmacus (válaszként erre: 396. - Kingi7)
2009. nov. 5. 15:44

Próbáld meg, biztosan vannak benne ma is használható ötletek. Sötétkék volt a borítója, egy kisgyerek a tetején. A/5-ös méretű, nem túl vastag. Könyvtárban, esetleg antikváriumban rátalálhatsz.

Én tapasztalatlan kezdőként nagyon nagy hasznát vettem.

397. kingi7 (válaszként erre: 392. - Mandy)
2009. nov. 5. 15:42
Hozzád, hozzád inkább nincs, mert bolhából elefántot gyártasz...
396. kingi7 (válaszként erre: 393. - Mmacus)
2009. nov. 5. 15:41

Akkor ami 3 hónapos kortól volt jó az uniós szabályozások miatt-gondolom én- kitolták 4 hóra...

Nálunk minden csúszik amit kóstoltunk :)inden ami kajával kezdődik :) érdekes, a sütötököt eddig amit hallottam minden baba szerette...:)

megkeresem ezt a könyvet, hátha okosabb leszek:)

395. mmacus (válaszként erre: 394. - Mandy)
2009. nov. 5. 15:40

Tényleg, azt is hogy szerették:) És az őszibarackot babapiskótával is:)

A banán pedig nagyon jó kis "sűrítő" bármihez. Almához, barackhoz, narancshoz, vagy mandarinhoz egy fél banán, és mindjárt tartalmasabb tízórai, vagy uzsonna volt. A bébiitalokat pedig régen, a címke szerint is, 2 hónapos kortól ajánlották. Volt őszibarack, ribizli, sárgarépa, sütőtök ital.

394. mandy (válaszként erre: 393. - Mmacus)
2009. nov. 5. 15:37

Az 5 hónaposban ma is van már hús és máj.

Szóval csak annyi a különbség, hogy most nem 3, hanem 4 hósoknak cimkézik a 'legelső' bébiételeket.

De régen tényleg más volt. Anyu mesélte, hogy az elsők között volt a reszelt alma+babapiskóta. Ma meg azt mondják, ne adjunk babapiskótát, mert tojás van benne :-/

Na ezt a szabályt én sem tartottam be ;-)

393. mmacus (válaszként erre: 391. - Kingi7)
2009. nov. 5. 15:33

A három hónaposaknak való bébipapi (anno a narancssárga kupakos volt, nem volt akkor ennyiféle:)) csak zöldségpüré volt. AZ 5 hónapos kortól adhatóban már csirkehúsos és májas is volt.

3 hótól adható zöldségek voltak: sütőtök, paradicsomos burgonya, zöldbab, almapüré burgonyával, ilyenekre emlékszem. Nálunk a sütőtök volt a sztár:) De a többit inkább én főztem meg, mert nyárra esett a kóstolgatás időszaka nálunk.

Anno volt egy olyan könyv: "Mit egyen a gyerek"

Nekem nagyon nagy segítség volt.

392. mandy (válaszként erre: 390. - Kingi7)
2009. nov. 5. 15:31

Most még korai, később nem okoz gondot.


Szerintem ez egy tök alap mondat, semmi bonyolult nincs benne, ha nem érted, akkor bizony Te lehetsz 'szőke' :D

De várj, elmagyarázom, próbálom úgy, hogy még Te is megértsd. Szóval most még korai, most még nem biztos hogy készen áll rá a baba emésztőrendszere. Később nem okoz gondot, vagyis később már készen áll az emésztőrendszere.


Van még kérdés?

391. kingi7 (válaszként erre: 389. - Mmacus)
2009. nov. 5. 15:29

Mi volt a 3 hónapos babahamiban? :)

Érdekes, az enyém nem szerti a teát-akárcsak az anyja és az apja- inkább babavizet iszik. :)

390. kingi7
2009. nov. 5. 15:28

Ennyi erővel a korai hozzátáplálás is probléma, an aki 6 hónapos korban kezdi... na és? Szerintem genetika függő...

És nem mánia a szőkzés, csak attól akadok ki amikor almát írok és körtéről beszélünk, nem csak az allergiáról beszéltél, hanem mindent kóstoltatni, nem én nem ide tartozom és nem lett allergiás a méztől és amióta hozzátáplálok,végre hízik és még jobb a hangulata.


"Ami most még korai, az később már nem okoz gondot!"


Akkor ezt,hogy is értelmezzem? a méz korai ha "eszi", de később nem lesz allergiás rá?

389. mmacus
2009. nov. 5. 15:26

Ami most ún. korai hozzátáplálás, az régebben nem volt az. Az én gyerekeim ugyan már nagyok (16,20,22), de amikor kicsik voltak, 6 hetes kortól gyümölcsöt, három hónapos kortól pedig főzelékeket kaptak. Az üveges bébiételekből is három hónapos kortól volt ajánlott a legkisebbeknek való. A babatejpépeket pedig úgy emlékszem, 4 hónapos kortól lehetett kezdeni adni.

És ez nem az én "merészségem", vagy óvatlanságom volt, a védőnő, amikor jött, rendszeresen kérdezte, kap-e már néhány kanállal szopi előtt ezekből az ételekből.

Most már más világ van, de néha túlzottnak érzem az óvatosságot. Pl. testvérem 2 éves! gyerekének még teát soha nem adott, csak babavizet (bölcsődében nem valószínű, hogy azt fog kapni), és túró rudi, joghurt, danonino szóba sem jöhet még nála. Én biztos megkóstoltatnám már ezeket.

388. kingi7 (válaszként erre: 382. - Mandy)
2009. nov. 5. 15:23
Ja, igen van, és ki írta, hogy mindent megkóstoltattam? Nem evett pörköltet nokedlit szalonnát és még sorolhatnám, neked valóban fogalomzavarod van! :)
387. mandy (válaszként erre: 386. - Kingi7)
2009. nov. 5. 15:20

Már lentebb is leszőkéztél valakit, ez valami mánia nálad? NEM, nem vagyok szőke. De ha az lennék, se hinném, hogy kevesebb eszem lenne tőle.

Ami viszont Neked nem jutott sok - akármilyen is a hajszíned.

Semmi nem valósat nem írtam, mellesleg.

Annyit írtam, hogy én nem adnék mázet. Se sokat, se keveset. Allergiát okozhat, már kis mennnyiségben is. Ez mind valós, mást meg nem írtam.


Szevasz

386. kingi7 (válaszként erre: 385. - Mandy)
2009. nov. 5. 15:17
Ki vitázik? Ne hari, de szőke vagy? Te elolvastad, hogy mit írtam? Én sem vitázni járok ide...nem én állítottam nem valós dolgot... sajnos nem értelek
385. mandy (válaszként erre: 384. - Kingi7)
2009. nov. 5. 15:15

Ha pont Ti lesztek azok, akiknél allergiát okoz valami, akkor nem fog vigasztalni, hogy sok más gyerekénél nem okozott gondot.

De én részemről befejeztem, nem vitázni járok ide :)

384. kingi7 (válaszként erre: 382. - Mandy)
2009. nov. 5. 15:06
Igen én sem azt írtam, hogy mindent megkóstoltunk van némi tapasztalt háttér, és érdekes azok a gyerekek makk egészségesek...
383. kingi7 (válaszként erre: 381. - Dzsigg)
2009. nov. 5. 15:04
Mivan? ki mondta, hogy rendszeresen? nem értem miért akadtatok ki az egyik azt írta, hogy nem mézen kell hízlalni, mert tejen vagy tápszeren is hízik, a másik meg, hogy rendszeresen mézet adok, ki írt ilyeneket? Azt írtam, hogy pár csepp méz volt a cumin és párszor amikor agyon nyügi volt az kapott, de ez a korszek elmúlt, de akkor is hülyeség, mert pár csepptől semmi baja nem lesz, sőt allergiája sem, mert az allergia az a túlzott "óvatosságból" alakul ki
382. mandy (válaszként erre: 380. - Kingi7)
2009. nov. 5. 13:11

Azért van ám köztes állapot is a burokban nevelés, és a kóstoltassunk-meg-vele-mindent között!

Ez pedig nem igaz, hogy ha allergiás, az lesz később is. Ugyanis folyamatosan fejlődnek, és fejlődik az emésztőrendszerük is. Ami most még korai, az később már nem okoz gondot!

381. dzsigg (válaszként erre: 380. - Kingi7)
2009. nov. 5. 13:02

Nem nem kell burokban nevelni.Én is megkostoltattam vele egy két dolgot.Pl:ettem nyalokàt,és ö is megnyalta,vagy egyszer a fagyiba belenyalt.Nem lett baja.De :az hogy mézzzel altatod el,és az az elsö bevezettt iz,az nagyon szomoru dolog.

Az enyém nem porcelànbaba,pàromra hagytam 5 honaposan,ö meg adott neki 2 kanàl natur joghurtot....De itt arrol van szo hogy rendszeresen...Mert gondolom rendszeresen adod a mézet,ugye?

380. kingi7 (válaszként erre: 379. - Dzsigg)
2009. nov. 1. 16:40
Én nem így gondolom, mert szerintem pont azok a babák betegek, akiket burokban tartanak és úgy kezelnek, mint egy porcelánbabát...megvannak az elveim, ha allergiás, nem csak most lesz az.
379. dzsigg
2009. okt. 31. 21:57
Nem szoktam itt senkinek negativ véleményt irni,de a méz a legnagyobb veszélyforràs egy babàra élelmiszerek közül.Nagyon bàtor anya lehetsz.Nekem is ajànlottàk,hogy mézes cumit tegyek a gyerek szàjàba,de csak lestem.Nem a fogak tönkremenetele,hanem az allergiàs reakcio a gond.Szerencsés vagy,hogy a gyereked jol van.
378. kingi7 (válaszként erre: 377. - Ében11)
2009. okt. 31. 21:41

igen, tudom, de még nincs foga s kalciumdús étkezésben részesül.


Mellesleg a párom gyakorlott...

377. ében11 (válaszként erre: 376. - Kingi7)
2009. okt. 31. 20:40

nem.de minek altató?egy pár hetes baba eszik és alszik.és egy csepptől is lehet baj-ennyi erővel adhattad volna a pálinkát is...tudod régen sem jól tudták csak kísérleteztek...anyum is ezt csinálta velünk...ötletelt.

na mindegy tudtad hogy az édestől elszuvasodhat a foga?

376. kingi7 (válaszként erre: 375. - Ében11)
2009. okt. 31. 20:33

Édesem, fogadjunk, hogy szőke vagy! :DDD

Mézet csak a cumi végén egy csöppet kapott! Mint már írtam is...

375. ében11 (válaszként erre: 373. - Kingi7)
2009. okt. 31. 08:31

aham és a fogai meg ha hozzászokik?

én meg felvettem vagy mellette voltam ha sírt.nem tömtem tele hogy aludjon-és a tejtől tápitól is nőt.

de mindegy-az hogy nincs az emésztéshez enzim-azt meg a holdról vettem-amúgy a babapatikában egy gyerekorvos írta-nem tudom majd eljutunk oda hogy ha kórházban kerül egy gyerek főzelékkel etetik meg 1-2 hósan nem tudom mit szólnának hozzá

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook