Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? fórum

Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
70. b39c721a9b (válaszként erre: 69. - Channa*)
2023. ápr. 8. 12:31
Akkor itt nincs középosztály (sajnos) és egyre inkább tűnik el a középosztály Nyugatról is.
69. Channa* (válaszként erre: 57. - Simple)
2023. ápr. 8. 12:29

Nem, nem kértem példát.

Tisztában vagyok azzal, hogy kell pénzt csinálni, stb.

Azt is elhiszem, hogy megcsináltad, és vannak akik megcsinálják, ez habitus kérdése.


Lehet, hogy te és néhány ismerősöd ezt csinálja és valóban mellényzsebből elővesznek 25 milliót bármikor. Azt is elhiszem, hogy szerinted ez az általános, mert ismersz esetleg 20 embert, akik hasonlóan élnek, de nem ez az általános. Nincs minden második embernek 25 milliója. A legtöbb embernek egész életében nincs ennyi pénze, így albérletben tengődnek, fizetéstől-fizetésig élnek, ha elég az amit keresnek, de jellemzően nem, mint írtam ez a minimálbéresek országa, ahol nem csak papíron annyi, hanem valóban ennyit keresnek.


A középosztály az aki bérből él, nem minimálbéres, van saját ingatlanja, nem okoz neki gondot egy mosógépet megvenni, ha elromlik, stb.


Akikről te beszélsz, azok nem tudom, hogy hova tartoznak. Nem a felső tízezerbe, hanem a kettő között vannak, és nem gondolnám, hogy 100-200 ezer családnál több elő tudna rántani ennyi pénzt.


A középosztályban is kevesen vannak.

Van 2,5 millió nyugdíjasunk, kb. ugyan ennyi gyerekünk, a maradék kb, negyede 1 millióan mélyszegénységben élnek, 1,5 millióan szegények, kb. 1,5 millióan, de inkább kevesebben élnek a középosztályban és az a párszáz ezer ember van fent.


Igen, az aki nem tud lakást venni, az szegény. Aki tud venni lakást, de nem a legdrágábbat, az a középosztály közepén van, stb.

68. b39c721a9b (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 12:27
Igen, akiket felsoroltál, azokra JÓVAL nagyobb szükség van, mint a kiskirályokra. 😊
67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2023. ápr. 8. 12:26
Bizony, és vannak sokan, akik nem úsznak a pénzben, de nagyon keményen, hivatástudatból odateszik magukat. Ott vannak a nővérek, még sok orvost is ide tudnék sorolni, a dajkákat, akik mossák a kőgazdag szülők gyerekeinek a caros fenekét a bölcsődében. Óvónők, pékek rakodók, tömegközlekedésben dolgozók stb. Mindenkire szükség van az utcaseprőre is, nem szabad lenézni senkit, aki dolgozik ebben a nyomorult országban carért-húgyért.
2023. ápr. 8. 12:16
Kend valami ispán, vagy főispán? 😁
65. Epresturmix (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 12:09

Évente sem keresek 25 milliót. Nemhogy ennyi pénzem legyen kölcsön adni. 😀

Most itt nyilván látom megjelenni a pénzesebb embereket, de azért tényleg túlzás lenne belőlük vonni itt átlagot. 😀

2023. ápr. 8. 12:07

Azért ne essél már túlzásokba, hol élsz?

Tudom nehéz más helyzetébe beleérezni egyeseknek magát, de rengetegen élnek minimálbérből, Aki csak vagy visszakapom, vagy nem alapon ad 25 milliót, az nem középosztály az tuti.

2023. ápr. 8. 11:58

Minden másodiknak? De jó. :)

Akkor mi egészen más körökben mozgunk.

62. andi6020 (válaszként erre: 59. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:40
Minden szavaddal egyetértek.
61. andi6020 (válaszként erre: 51. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:39
Szerintem is ez a középosztály.
60. Flóra76 (válaszként erre: 59. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:38

Egyetértünk.

Annyiban pontosítanék, hogy nem mindenkinek adott, mert a nullából, a carból nem lehet várat építeni...

De tény, sok ember elmegy a lehetőségek mellett, ilyen-olyan indokkal.

Ami a legszomorúbb, hogy egyre többen vannak, akik munkavállalás nélkül a semmire akarnak sok pénzt keresni.

59. simple (válaszként erre: 58. - Lompika2)
2023. ápr. 8. 11:32
Ez így van. A lehetőség mindenkinek adott. Tőlünk is irigyli a szomszéd a nagy házat, azt bezzeg nem irigyelte, mikor minden pénzünket beforgattuk a vállalkozásba, és minden nap éjfélkor estünk haza zárás után. Csak a munka gyümölcsét nézik az emberek, a befektetett energiát nem. Mindenki pénzt akar, de tenni érte semmit.
58. lompika2 (válaszként erre: 49. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:28
Ez tök jó, hogy vannak ilyen helyzetben levö családok. Sajnos én nem mondhatom el ezt magamról. De mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.
57. simple (válaszként erre: 53. - Channa*)
2023. ápr. 8. 11:26
Nagyot mondani? Írok egy példát, tavaly vettem egy házat 27 millióért, most adtam el 42 millióért. Még lejön az adó, meg 1 millió volt az illeték, a maradékért kb. 3 órát dolgoztam összesen. Soha nem hagyok ki lehetőséget, és lehetőség mindig van!
56. simple (válaszként erre: 52. - Timycat)
2023. ápr. 8. 11:24
Igaz, csak nem tudom ezt megszokni soha, hogy a többségnek mennyire hiányos a pénzügyi kultúrája.
2023. ápr. 8. 11:21

Én nem adnék ekkora összeget kölcsön.

Mégis, ki az akinek adnád ?

Miért nem a bankból veszi fel ?

54. ,zumba
2023. ápr. 8. 11:11
25 millió kp. a zsebből...meg a rengeteg ilyen-olyan hiteles honfitársunk.
53. Channa* (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:11

Az én ismerőseim se állnak rosszul, de nincs nekik 25 milliójuk amit mellényzsebből elkaphatnának.


Én változatlanul azt gondolom, hogy itt a hoxán szeretnek nagyot mondani az emberek. Polgár pukkasztás? Vagy mire jó ez?

52. timycat (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. ápr. 8. 11:07
Hagyd, a többség megint nem lát tovább az orránál, pl hogy drágább dolgokat birtokol mint amit igazából megengedhet magának.
51. simple (válaszként erre: 47. - Főnix3)
2023. ápr. 8. 11:03
Egyáltalán nem gondolom. szerintem ez az igazi középosztály. ettől van még sokkal feljebb, azok a magas körök, nem mi.
50. Érdekes73 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 11:02
Szerintem annyit adj amennyit nem sajnálsz mert sose fogok visszakapni.
49. simple (válaszként erre: 44. - Bellabi)
2023. ápr. 8. 11:02
Többségében vállalkozók, igen. Budapesten élünk. Mi például már nem is dolgozunk, a befektetéseinkből megélünk ugyanazon a színvonalon, mint mikor még dolgoztunk. Amit én látok, ez egy átlag színvonal, egyáltalán nem tartom magunkat gazdagnak. Jól élünk az igaz, de ez szerintem csak középosztály.
2023. ápr. 8. 10:53

Szánalomból semmiképpen nem adnék ekkora összeget , főleg nem idegennek. Ő nem fog rajtad szánakozni ha véletlenül úgy hozná a sors , hogy szükséged volna erre a pénzre. A csalók úgy működnek, hogy szánalmat keltenek és még te vagy a hibás és gonosz ha nem adsz majd ha megkapták nyomukat sem találni soha többé. Nagyon vigyázz !!!

Valamint: a covid óta tudjuk, hogy minden megtörténhet.


Ha van adakozó kedved, akkor adj egy kicsit, amit nem bánsz ha SOHA nem kapsz vissza.


Szerintem ez túl nagy összeg , hogy soha ne láss belőle semmit. Ha családtag, akkor ugyanez .


Ha nagyon közeli, pl testvér akkor annyit , amivel a jelen helyzetéből elindulhat kijönni de nem 25m-t, mert az ugyanoda mehet neki , mint a korábbi .

Még egy fontos megjegyzés: A saját vagyonodról csak te tudj, manapság mindenki a te pénzedre hajt ha tudják, hogy van. Kőhalmi a humorista mondta egyszer, hogy ha megnyerné a lottó ötöst olyan információt adna ki magáról, hogy dunántúli, idős özvegyasszony.

47. Főnix3 (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. ápr. 8. 10:37
Igen magas körökben mozoghatsz, ha nem látod mi folyik az alsó- középosztályon.
46. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 10:35

Nehezen tudom elhinni, hogy valaki azért mert megsajnál valakit, azért kölcsönad 25 milliót, azt pláne nem, hogy megfordul a fejében az, hogy egy két tanus papíron adná oda.

Az meg hogy a legtöbb embernek simán van ennyi, amit kölcsönadjon az tök hülyeség, és ha van, akkor sem adja oda sajnálatból. Nekem is van, de az anyámon és a fiamon kívül senkinek nem adnám oda, és nem azért, mert a holnapi bevásárlásnál hiányozna, hanem mert megdolgoztunk érte...

Így persze csak elméletben, de csak közjegyzői kölcsönszerződéssel adnám oda, és csakis akkor, ha van bármilye is, amit fedezetként megjelöl. Ha ilyen nincs, akkor soha...

45. tumbo2
2023. ápr. 8. 10:30
én vagy az első,vagy a harmadik vagyok.
44. bellabi (válaszként erre: 43. - Simple)
2023. ápr. 8. 10:27

És kikből áll a Te környezeted? Plitikusok? Vállslkozók? Szabadúszó infotmatikusok? Melyik országban éltek?


Nem kötözködés, tényleg érdekel, miből lehet ma úgy élni, hogy 25 millát csak úgy előkapsz a mellényzsebedből?

43. simple
2023. ápr. 8. 10:22
Az én környezetemben mindenki elő tud kapni ennyit a mellényzsebéből, tehát én azt látom, hogy ez nem egy nagy történet.
42. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. ápr. 8. 09:59
vagy baleset történik,vagy isten tudja mi.
41. tumbo2 (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2023. ápr. 8. 09:56
én egyszer adtam a szomszédnak ezer forintot,elfelejtette,hogy már megadta,mondom bolond vagy,van,aki pofátlanul elfogadta volna a pénzt.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook