Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? fórum

Kölcsönadok egy hatalmas összeget, írassak ügyvédi szerződést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
100. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 98. - Tumbo2)
2023. ápr. 8. 18:50
És nagyon igaz is...-))
2023. ápr. 8. 18:28
Senkinek sem ad az ember kölcsön, ez sok kellemetlenségtől megóv.
98. tumbo2
2023. ápr. 8. 16:18
kölcsön nem adunk,nem kérünk.Régimódi történet.
2023. ápr. 8. 16:03
Azzal nem segítesz, ha halat adsz. Inkább tanítsd meg halászni.
96. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 83. - Simple)
2023. ápr. 8. 15:58

Te írtad, hogy vállalkozó voltál, voltatok, természetesen az is sokaknál tisztességes, de egy alkalmazott, vegyük pl. az építőipart, sosem lesz legtöbb esetben tehetős, mert a profitot a "gazdájának" termeli ki. A pék is tisztességesen éjszaka kel, hogy nekünk hajnalban friss kiflink legyen, mégis a vállalkozó kapja a haszon nagy részét. Nem vagyok hülye, tudom jól a vállalkozó viszi vásárra a bőrét, de azt is, próbál mivel kevesebbet fizetni, az állam és a beosztott felé is.

Nem irigységből írom, idáig még aránylag jól megéltem, de cseppet nagyképű volt a hozzászólásod, pedig nem így ismertelek.

95. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 15:53

Ugye a kérdés csak költői?

Amúgy miért kéne nekünk segíteni

amikor egy csomó reszletet nem osztottál meg?

Eldöntötted,hogy odaadod.

Biztos van részletes terved, tisztában vagy a lehetőségeivel miből,mikorra tudja visszaadni, mi van,ha nem kapod vissza, mennyire fog ez hiányozni ha elbukod,mert írathatsz közjegyzői okiratot,ha nincs miből végrehajtani.

Dönts okosan mérlegre téve minden opciót!

94. Channa* (válaszként erre: 91. - Globus)
2023. ápr. 8. 14:54

Mi is adtunk már kölcsön 1,5-2 milliót egymásnak, de nagyon rövid futamidőre, azaz 1-2 hét.

Ennyit nem kérünk egymástól, csak akkor ha tudjuk, hogy fontos és vissza tudjuk adni.

93. Solar-Tochter (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 14:43
Én adtam rokonnak, nem láttam viszont, még a telefont se vette fel. Soha többet nem adok senkinek. Meg aztán nem kell azt tudni senkinek, hogy neked van pénzed. De, ha már így döntöttél, akkor szerződés ügyvéddel. Minél többet adsz, annál kisebb az esély, hogy vissza is kapod.
92. Amaunet (válaszként erre: 91. - Globus)
2023. ápr. 8. 14:32
Ezzel én is így vagyok. Most adtam az öcsémnek "áthidaló" nagyobb kölcsönt, hogy ne a bankhoz kelljen fordulnia. De az idősebb húgomra nem bíznám a pénzem, mert egyszerűen kifolyik minden a kezéből.
91. globus (válaszként erre: 27. - Channa*)
2023. ápr. 8. 14:23
En kaptam tesómtól 2 milliót, hogy minél kevesebb hitel kelljen a lakáshoz. Az ő ötlete volt, nem kértem. Első dolgom volt visszaadni, addig bútorokat sem vettünk, a padlón aludtunk matracokon. Neki adnék egyedül, senki másnak. Még a másik tesónak sem.
2023. ápr. 8. 14:21
Ha sok van belőle, minek? Jut is, marad is. :)
89. andi6020 (válaszként erre: 60. - Flóra76)
2023. ápr. 8. 14:06

Olykor lehet. Csak fel kell ismerni a lehetőségeket, és merni is kell élni velük.

Mi teljesen nulláról kezdtük. Hátszél nélkül.

88. andi6020 (válaszként erre: 80. - Simple)
2023. ápr. 8. 14:02

Mondjuk én a középosztályt is szétválasztanám alsóra meg felsőre.

Középkategóriás autóból is van alsó is, meg felső is.

87. tumbo2 (válaszként erre: 56. - Simple)
2023. ápr. 8. 13:15
hát igen a többség,mennyien is élnek a létminimum alatt.nekik nemigen lehet pénzügyi kultúrájuk,mint ahogy egyéb sem.
86. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Simple)
2023. ápr. 8. 13:12
akkor nem építési próbálkozók-
85. Epresturmix (válaszként erre: 81. - Flóra76)
2023. ápr. 8. 13:10
Fogalmam sincs miből?!? Ugyanabból az alomból kerültünk ki. 😀
84. simple (válaszként erre: 73. - Bellabi)
2023. ápr. 8. 13:09
Szivesen.
83. simple (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 13:08
Tisztességes munkából? Én egész életemben tisztességes munkát végeztem, és mégis tudtam félretenni.
82. simple (válaszként erre: 64. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 13:06
Pont nem azt írtam, hogy mindegy, hogy visszakapja-e. Ha visszaolvasol, én azt írtam, hogy csak papírozva adjon, és csak úgy, ha van rá fedezet.
81. Flóra76 (válaszként erre: 79. - Epresturmix)
2023. ápr. 8. 13:05
Jó a hátszél? :)
80. simple (válaszként erre: 61. - Andi6020)
2023. ápr. 8. 13:05
Akkor nem csak én gondolom, hogy ez a középosztály. Nekem ez a középosztály, a felső pedig az, ahol már yachtot is úgy tudnak venni, mint mi autót.
79. Epresturmix (válaszként erre: 60. - Flóra76)
2023. ápr. 8. 13:03
Bébi. Vannak olyan ismerőseim akik nem dolgoznak évek óta, de van saját lakás, autó, új mobil meg mindeeeen. Csak lesek. 😀
78. simple (válaszként erre: 60. - Flóra76)
2023. ápr. 8. 13:01
Kifogást mindig lehet találni. Már többször leírtam, hogy én úgy indultam el az életbe, hogy egy táska ruhám volt összesen, semmi más. Se pénz, se szülők, semmi. 16 évesen. Mikor elkezdtem dolgozni, az volt az alapelvem, hogy a megtakarításom minden hónapban csak több lehet, mint az előző hónapban volt. Ha csak egy ezressel is, de több legyen. Raktam össze a havi 5-10 ezer forintokat, amiből pár év alatt összejött párszázezer, amivel már lehetett mit kezdeni. Nyilván ez évtizedekkel ezelőtt volt, akkoriban még más volt 5-10 ezer ft értéke. Így lépkedtem lépcsőfokról lépcsőfokra felfelé, közben egyre jobb munkám lett, idővel már havi 200 ezret is félre tudtam tenni, a lényeg, hogy mindig gyűjtöttem. Ingatlant úgy is vettem, hogy fizettem a lakástakarékot havonta, és mikor vége lett, abból vettem lakást, úgy hogy mostanra az a lakás az ötszörösét éri. Alkalmazottként persze sokkal nehezebb megélni, én is éltem bérből és fizetésből, de a pénzemmel már akkor is tudatosan bántam.
77. Channa* (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2023. ápr. 8. 12:56

Pontosan!

Épp ezért írtam, hogy sokan egész életükben nem keresnek ennyit.

2023. ápr. 8. 12:52

És az irigység.


Én azt teszem, ami nekem megfelel.

Mindig volt saját ingatlanunk, dolgozunk, vannak autóink, nem okoz gondot megvenni sem a háztartásigépeket, sem a szórakozáshoz szükséges technikai eszközöket, ki tudom fizetni a fogorvosi kezeléseket is, nyaralunk is, stb.


Jóval az átlag felett keresünk, van megtakarításunk.


Pont olyan színvonalon élünk, ami nekünk megfelel.

alkalmazottak vagyunk, és engem a pénz csak annyira érdekel, hogy fedezze azt amire szerintünk szükségünk van.


Soha nem akartam sem vállalkozó lenni, sem nagy befektető.


És nem tudok mellényzsebből elkapni 25 milliót.


Ez nem az átlag, hanem a középosztály egy része.


Senkire nem vagyok irigy.


Amit írok, azt azért teszem, hogy ne tudjátok elhitetni a többséggel, hogy sz@r alakok, mert nincs 25 milliójuk.

75. Epresturmix (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 8. 12:51

Minden pénzről szóló fórumnál megjelennek azok az emberek, akikről ezer meg egy éve tudjuk, hogy tehetősek, de minden alkalommal tudatniuk kell velünk. Röhej. 😀


És igazad van teljes mértékben. Mindenkire szükség van ebben az országban. Mindegy mi a munkája és mennyit keres vele! Így áll össze a társadalom! 😇

74. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 8. 12:48

Nem ügyvéd hanem közjegyző, akkor biróság nélkül lehet kérni a végrehajtást. Az is szép dolog ha segitesz, de a hivatalos papirozástól nem szégyenkezz


Adtam nagyon közeli ismerősnek 2milliót papir nélkül, simán visszakaptam

Kértem és kaptam szorult helyzetben 600ezret, én irtam róla 2 példányos papirt

Aki adta, a végrendeletében törölte ezt az adósságomat

73. bellabi (válaszként erre: 49. - Simple)
2023. ápr. 8. 12:48
Köszönöm a választ.
72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Lompika2)
2023. ápr. 8. 12:45

Nincs jól egyáltalán, hogy itthon nem tudsz félretenni szinte semmit tisztességes munkából.

Az én munkakörömmel, Angliában 4 x annyit keresnék kevesebb munkával... ez piszkosul nincs jól. Igen állt a zászló, lehetett volna mennem, de a beteg apám nem akart jönni , én meg nem hagytam itthon, mert nem érdemelte volna meg az otthont.

El van cseszve ez az ország, sok ügyeskedőnek áll főleg a zászló, nem a kisvállalkozókra gondolok,és főleg nem az alkalmazottakra.

Hányszor lehet itt is olvasni, készül nyugdíjba és most jön rá, hogy évekig be sem jelentették, vagy megrokkan és derül ki, nem jár neki rokkant ellátás, mert szintén ua. eset, nem jelentették be.

71. lompika2 (válaszként erre: 59. - Simple)
2023. ápr. 8. 12:33
Így van. Mindenkinek áll a zászló. Soha nem voltam irígy senkire. Nekem nem volt elég vér a pucámban,hogy belevágjak dolgokba. Én ezt felismerem. Én a többségbe tartozok aki sodródik egyik hónapról a másikra. Nem vagyunk egyformák. És ez jó!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook