Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Klimax, változókor fórum

Klimax, változókor (beszélgetős fórum)


2008. márc. 20. 09:29

Sziasztok!

Még kezdö vagyok a témában,de orvosom javasolta a "Remifenin"-t.Érdekelne,hogy van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.

2008. márc. 10. 20:39
Nálam tavaly kezdődött. Egyik hónapban meg van a másikban nincs. Borzasztó nagy görcseim vannak. Az orvos nem adott semmi gyógyszert (hormont) Ez természetes így ahogy van. Szójavit kapszula nekem segített csak gyógynövény, semmi más.
2008. márc. 3. 15:01

Sziasztok!

Anyukám helyett szeretnék segítséget kérni,mivel ő nehezen jut géphez.

Klimaxol és hangulatváltozűsokkal küzd,elég erősen.

Kap hormonokat.

Ti mit tesztek ilyenkor?

Mással is előfordul?

41. hawai
2008. márc. 1. 18:29
King of Kings nőknek, ez olcsó, ebben is a jól bevált kínai angyalgyökér (DONG QUAI) és ginzeng keveréke van..
40. lilalali (válaszként erre: 33. - Czupy)
2007. nov. 7. 14:52
A tünteteim nagyon hasonlóak a tiedhez, nagyon erősek, már több mint 2 éve tart ez az állapot és még a hormonkezelés 3 éve előtt állok, akkor leszek 47 éves és valószínűleg akkor már nem is fog változni semmi. De ez az állapot elég idegesítő, fárasztó. Én próbáltam gyógynövényalapú teát inni, Béres terméket szedni, rövid ideig úgy tűnt mintha hatna, de nem igazán jött be egyik sem.
39. lizmil (válaszként erre: 38. - Dido2)
2007. nov. 5. 18:58

Szia dido!

privát üzenetben szivesen olvasnék többet a megmentődről. Mióta szeded, mennyibe kerül stb. Konkrétan milyen tüneteid voltak, mennyi ideig kellett szedned, hogy elmúljon? Üdv.Lizmil

38. dido2
2007. nov. 4. 20:32

Sziasztok!

Először szólok a témához,miután végig olvastam minden hozzászólást.Sok praktikát olvastam, ezekből én is sokat próbáltam, most egy hálózati termék a "megmentőm.Tom, h tilos a reklám, ezért cég nélkül, csak a kapszula neve DONG QUAI.Azóta visszafogytam, nem izzadok, nincs hőhullámom, és a veszélyesen ingadozó vérnyomásom újra ideális .Bár a legjobb akkor volt, amikor heti 3x tornáztam is mellette.:) Állítólag Kínában a felnőtt nők napi 1caps.-t fogyasztanak, és nem ismerik ezt a nyavalyát. Bizti nincs is ilyen fórumuk:)

Akiben van némi vállalkozókedv, próbálja ki, nekem jobb, mint a doki-féle modern megoldás/ vagyis szigorúan hormonpótlás/

Üdv:dido2

2007. nov. 3. 16:12
Én 54-éves vagyok,1-ve elmaradt a menzeszem,hát az óta minden bajom van.Hol fázom,hol melegem van,idegessebb vagyok,sokszor fáj a fejem.Nem sorolom,de jo volna,ha meg szünnének ezek a tünetek.Akkor mikor még menzeszeltem azt gondoltam bárcsak el mulna,most azt gondolom,hogy bárcsak meg lenne még.
2007. nov. 3. 15:48
Az normális, ha az embernek kb 1 hét alatt a haja 30 %-a megőszül?
35. e71a866269 (válaszként erre: 30. - Lilalali)
2007. nov. 3. 15:43
Nekem is!Az egyik legrosszabb az érzelmi tünetek!
34. lizmil
2007. nov. 2. 19:52

Sziasztok!

Nekem nagyon rossz korszakom van, 46 éves vagyok, de már lassan egy éve nem volt menst-m, viszont mindenféle tünet jelentkezett a fázékonyság, fáradékonyság, vérnyomásemelkedás, ingadozás, levert, depis hangulat, étvágytalanság, EKG eredményem sem lett jó. Most vagyok előjegyezve pajzsmirigy és terheléses EKG vizsgálatra.

Irjatok a tapasztalataitokról.

33. czupy (válaszként erre: 30. - Lilalali)
2007. okt. 26. 08:28
Egy hónapja estem át nőgyógyászati műtéten, most kezdődnek a klímax első tünetei. Legalábbis azt hiszem ez már az. Szeretnék végre átaludni egy éjszakát vagy legalább egy felet, hőhullámok, izzadás és órákig tartó forgolódás nélkül, de nem akarok altatókhoz és gyógyszerekhez nyúlni. Kizárólag természetes hatóanyag jöhet szóba. Van valakinek valami jó ötlete?
32. H MAYA (válaszként erre: 31. - Lizmil)
2007. okt. 22. 16:27

Nálam 46-7 évesen kezdtek a tünetek jelentkezni,elősször csak a rendszertelen menzisz,majd jöttek a hangulat ingadozások,hőhullámok,most még egyenlőre itt tartok.A nyáron nehezen viseltem a melegségeket,akkor szedtem természetes alapanyagú gyógyszert,háromhónapos kurát tartottam,meg a citromfű teát ittam,bevált.Egyenlőre megint "rendszeres" a menziszem,lehet hogy a hideg idő,vagyis az évszakváltozás hozta.

Szerintem 54-5 éves korig elfog tartani,biztosan lesz ez még rosszabb is,mert igy még el lennék vele.

31. lizmil
2007. okt. 22. 16:16
Sziasztok' Érdekelne, hogy ki milyen tünetekkel vészeli át a változókort, milyen betegségek jelentkeztek,mit szedtek, hogyan élitek át. irjatok, lizmil
2007. szept. 26. 15:13
Nekem mesterségesen keletkeztek a "klimaxos" tüneteim. Van valaki aki hasonló problémával küszködik?
29. Donyta (válaszként erre: 28. - H MAYA)
2007. szept. 19. 09:16
Köszönöm a válaszod! Egyenlőre nem is jut hirtelen eszembe más. De valószínüleg még lesznek kérdéseim evvel kapcsolatban. Viszont azt nem irtad meg, kb. hány éves kortól lehet erre számítani??? Selytem, hogy nem egyforma ez sem, mégis tól-ig...
28. H MAYA (válaszként erre: 27. - Donyta)
2007. szept. 19. 09:07

Szia !

Hogyis irjam,nem lehet álltalánositani,mindenkinél másképpen kezdődik a klimax.

Ami megeggyezik,talán az hogy kimaradozik,rendszertelenné vállik, a menzesz!

Sokan arra panaszkodnak,hogy sokkal zavartabbak,lobbanéknyabbak,lehet depis időszak is ,levertség stb.Viszont nem kötelező hogy igy legyen,a hőhullámokat sem egyformán érezzük.

Ami a legfontosabb hogy hormontartalmú gyógyszert nem ajánlatos alkalmazni,mert az meginditja a vérzést,de ha a szervezetünk úgy látja jónak,hogy annak elkell maradnia,miért ellenkezzünk vele!

Vannak természetes összetevőket tartalmazó tabletták,amik nagyon hatékonyak,meg a gyógyteák, ha csak lehet ki kell velük tartani,mert a dokik esküsznek a hormonos bogyókra.Amiktől felbomlik a hormonháztartás,hízás,a szőrzet megerősödése is előfordulhat(szakáll, bajusz).Hát kinek kell ez?

Ha van még kérdésed irj,amannyiben tudok,válaszolok!

Üdv!

27. Donyta
2007. szept. 19. 06:06
Sziasztok! Ez a topik engem is izgat. Sokat nem tudok az egészről de valamennyire szeretnék rákészülni! Tudni szeretném, kb. mikortól lehet ezt várni és milyen előjelei vannak. Mit érzek ha kezdődik, hogy veszem észre a mensi kimaradása mellett? Mindenkinek vannak, muszály lennie a hőhullámok, és a leizzadás? Nagyon szeretném elkerülni a velejáró problémákat, persze amennyire lehetséges, és lesznek. Bocs a sok kérdésért, de régóta tudni szeretném és nem a könyvekből!
26. H MAYA
2007. szept. 18. 22:52

Helló jól elhanyagoltuk ezt a topikot,vagy senkinek nincs klimaxos problémája?

Valahol az elején irtam én is,azóta történtek dolgog.

Eszem a cefakliman kapszulákat1x naponta,jól elvoltam a nyáron elmultak a melegségek,rosszulétek.Minden másnap megittam egy csésze citromfü teát,eddig jó volt csak most jött egy "kis stressz"amitől megjött a menziszem(január óta nem volt).Remélem elmúllik és nem kell orvoshoz fordulnom.

Veletek mi van?Irjatok magatokról,hogy viseltétek a nyári meleget,a hőhullámokkal?

2007. júl. 30. 00:30
nékem már második éve lessz decemberben hogy elmaradt és még a mai napig szakad rólam a viz állandóanhőség van rajtam,akár mit szedek is a dokim szétárt kézzel jelezte hogy ez ezzel jár mikor nála voltam.,-és hogy türni kell meg szedjek béres antifrontot de nekem semmitől nem múlik,mindig vizben tocsogok,szerintem ez már kóros,és nem veszik komolyan senki sem .ehez társul még egy nagyfokú hirtelen rosszullét is olyan ájulás szerű-ha nem ulök le -összeesem,és elszédulök,rémes sehová nem, merek egyedül menni mert félek hogy rám jön a rosszulét.
24. Rika1 (válaszként erre: 23. - NOA)
2007. júl. 29. 23:13
Nekem egyáltalán nincsen most hőhullámom.1x-volt,de az tartott 3 napig.Jött egy melegség,utána meg fáztam.Első nap óránként jött,aztán mindig ritkábban,de azóta sincs.Nem viselem nehezen,ma még tornáztam is jó sokat.Viszon mindig ennék,na ez az ami nem jó:)-mert ezt nehezen tudom megállni,de azért próbálkozom.Olyan kaját eszem amiben kevés kalória van:)Nekem a zöldbúzafű levét ajánlották,és a zöldárpafűét.Na meg talpmasszázst,ezt az utóbbit fogom először kipróbálni,most jelenleg a citromfű teát iszom.Hát most kíváncsi vagyok meg -e jön a mensim.:)Ja és mindig aludnék,ez is vele jár?
23. NOA
2007. júl. 29. 10:15

Nekem nincsenek tüneteim sokan panaszkodnak izzadásra hőhullámra, stresszre, depire.Most a 3.hónapja, hogy elmaradt ilyen még nem volt.Remélem marad is igy.Sok szóját ettem talán azért, vay még a neheze most jön, nem tudom.

Volt egy időszak, hogy nem aludtam, ideges voltam de az ördög tudja, hogy ez zavart-e be vagy más miatt akadtam ki.

Olvastam, hogy a vörös here rendkivül jó a klimaxosoknak 65oo Ft. 6o bogyesz.Majd ha szükségem lesz rá akkor megveszem de most nem.

Nálam úgy kezdödött négy éve, hogy januárban elmaradt a peteérésem, ilyenkor felszedtem kapásból 3-4 kg.Csak a menszsz tünetei jöttek de más nem.Köv. hónapban tudtam kicsit visszafogyni.

Van könyvem de inkább megrémisztenek és igy nemolvastam végig.Ezen túl kell lenni.

A szomszédom szedett valamit a hőhullámjaira ha gondolod megkérdezhetem.

Te nehezen viseled?

22. Rika1 (válaszként erre: 21. - NOA)
2007. júl. 29. 02:16

Tavaly elmaradt 1-szer,most az idén eddig 2-szer.Hőhullámom most nekem sincs,de volt.Ha tanuló vagy,akkor tanuljuk együtt.Nagyon az elején vagyok még.És milyen tüneteid voltak még?

(Mellfesz+Haspuff)-on kívül?

21. NOA
2007. júl. 26. 14:57

Egyszer elmarad az nem jelent semmit,majd megjön újra aztán egy év múlva megint elmarad már kétszer, a köv. években egyre többször.Akkor van gond ha egy évig nem jön meg és utána igen akkor eü.műtét.

Mellfeszülés csak akkor volt nálam ha meg kellett volna jönnie de nem jött és csak a tüneteket produkáltam.

Tanuló vagyok még én is.Hőhullámon nincs.

20. Rika1
2007. júl. 26. 02:35
Sziasztok! A mellfeszülés benne van a tünetek között?? Tapasztalat??
19. Kalmár Edit (válaszként erre: 18. - Illike)
2007. júl. 3. 19:45

Szia!

Jelenleg a Szójavit kapszulát szedem, mivel a teától savam volt. Kb. ezt a kapszulát is l -2 hétig kell szedni, hogy valamit használjon. Most még várakozóban vagyok, nagyon kiváncsi leszek, hogy ez a kapszula mennyire fog hatni. Ha még sem akkor visszamegyek a herbáriába és kérek valami mást, mivel több féle természetes gyógymód van erre a klimaxra. Mindenkinek másképp reagál a szervezete. Lehet, hogy Neked a klimax tea is beválna. Próbáld meg vagy a teát vagy a szójavit-et és majd referálunk. És ha elhagyod a hormont, akkor megint le áll a menses?

18. Illike (válaszként erre: 17. - Kalmár Edit)
2007. júl. 3. 19:24

Kedves Edit!

Bocsi, hogy kérni szeretnék Tőled!De sajnos én szedem a hormontablettákat tavaly nov. óta.MIvel képtelen voltam elaludni este, és este a fejemben hangyaszerű mászkálás volt(majdnem megőrültem tőle, komolyan borzasztó volt).Persze előtte már szedtem a remifemin-t de már az sem használt, igaz, hogy 1,5évig hsaznált!!Ezért kénytelen voltam orvoshoz menni. Persze az itteni (Cegléd)magán doki is csak vissza rendelt, és semmit az ég világon nem adott, csak kért!!Aztán az 1.sz Nőgyógy. Klinika honlapját véletlenül megtaláltam, szinte a szemem elé került, pedig csak a patika oldalon jártam.Nagyon sok jó tapasztalatot olvasva a Klinikáról,időpontot kértem, és elmentem.Az orvos azt mondta, hogy még fiatal vagyok(46 éves) ahhoz, hogy elmúljon a mensesem, ezért ír nekem olyan gyógyszert, amitől rendszeresen jelentekzik havonta. Azóta szedem, és havonta van mensesem.Nekem hőhullámom talán egyszer-kétszer volt, de az számomra elviselhetőbb volt, mint a fejfájás, izületi fájdalmak. Persze én is próbáltam a klimax teát nagyon sokszor, de igazából nem segitett. Nagyon megköszönném, ha tudnál valamit segiteni, mert örömmel hagynám el a hormont,(ami állitólag kell, hogy pótolja a kieső hiányt).

Szeretettel várom válaszod.

Illike

17. Kalmár Edit (válaszként erre: 16. - H MAYA)
2007. júl. 2. 13:11
Nincs mit nagyon szivesen. Ha tudok valamit tájékoztatlak, de semmi esetre se szedjél hormon tartalmú készítményt.
16. H MAYA
2007. júl. 1. 23:23

Köszi a tájékoztatást,most még befejezem ezt a kúrát, ha nem lesz jobb, akkor megfogom hozatni tőletek (Magyarból)azt amit te használsz.

Kivánom hogy csak könnyebb legyen neked is ez a nehéz időszak,ha valami újjat hallasz értesits.

pusz!!!!

15. Kalmár Edit (válaszként erre: 14. - H MAYA)
2007. jún. 30. 23:04
Szóval a klimax teától savam volt és nem is használt igazán. Ezt a "szójavit minerált" kaptam a klimax tea helyett. Második napja szedem, de jelentősen csökkent a verejtékezés. 60db-os napi 2xl reggel este. És ez csak jobb lesz, azt mondta a herbáriás csaj. Sőt a teával sem kell küszködnöm. Azóta savam sincs!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook