Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Klímaváltozás fórum

Klímaváltozás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
87. csgybzs (válaszként erre: 84. - 05c930015c)
2019. júl. 3. 09:40

Kicsit drága, de egyszeri befektetés, újraszalvéta.

Ez egy szövet cucc, a belseje kicsit olyan, mint a viaszos vászon. Mosható, tépőzáras, tökéletesen rá lehet szorítani a szendvicsre, egybefog mindent.

Örök élet három nap, mi is ebbe csomagolunk.


[link]


Nagyon sok helyen lehet kapni, a linket azért küldöm, mert ehhez van több kép.

86. Mezei Virág (válaszként erre: 84. - 05c930015c)
2019. júl. 3. 09:30
Sokféle ételtartó doboz van már - igaz műanyag, de jók-, zsírpapír.
85. Mezei Virág (válaszként erre: 81. - PöttyösPanka)
2019. júl. 3. 09:27

A sok hiba lehetősséggel van gondom. Ne áruljanak vegyszert, és élelmiszert ugyanott, mert összecserélhető.


Még mindig a papír a jobb csomagolás, főleg újrahasznosítva. De biztosan lesznek jobb dolgok is, majd kitalálják. Az ésszerűség is fontos lenne. Van amit jobb, és biztonságosabb csomagolva árulni.

Ezt is tanulni, és gyakorolni kell, előbb-utóbb kialakulhat egy jól működő rendszer. Még kezdők vagyunk, nagyon.

2019. júl. 3. 09:26

Sziasztok!


Van ötletetek, hogy a folpackot mivel lehetne helyettesíteni? Erre az egy dologra régóta nem találok megoldást.

Férjemnek naponta csomagolok szendvicset, de folpack nélkül széthullanak, mire beér munkába.

Szalvéta nem vált be.

83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Globus)
2019. júl. 3. 09:16
Én is arra gondoltam! Semmi ilyet nem vettem még. Semmilyen formában sem.
82. globus (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 19:58

Nem arra gondoltam, amit a grill részlegen árulnak sütve. Hanem tálcás, fóliás nyers hús, fűszerekbe forgatva. Többnyire csirkeszárny-comb. Sparban vödrös vagy eleve formázott.

[link]

Amerikai típusú fűszeresek is vannak.

81. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 19:41

Környezettudatosan élni sokszor kényelmetlen. Senki sem azért csinálja, mert "mindenáron tetszik" neki.

Nem arról van szó, hogy el kell hallgatni, hanem arról, hogy a pozitívumokra kell koncentrálni, és nem azt keresni, hogy mi adhat kibúvót. Úgy lenne korrekt, ha a hagyományosan csomagolt dolgok kontráját is felhoznád. Vagy szerinted azt el kellene hallgatni?

80. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Globus)
2019. júl. 2. 18:34

Nálunk a péksütihez már papír zacsi van. A joghurtot évek óta magam gyártom, a kenyeret is én sütöm. Van még műanyag szatyrom, de vászon is.

Igazad van, én sem veszek már műanyag bevásárló táskát.

79. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Globus)
2019. júl. 2. 18:29

Csak akkor veszek húst, ha aznap elrendezem a sorsát. Sokszor vásárolok a mélyhűtőbe. Én is magam fűszerezek.

Szerintem azért a fűszerezett hússal nincs baj, hiszen megsütik. Biztos, hogy nincs gond a hússal. Remélem! ;)

Nálunk elég szigorúak az élelmiszer biztonsági szabályok.

78. globus (válaszként erre: 76. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 18:28
Teljesen mentes nem is lehet. De az, hogy pl. ne vegyünk minden alkalommal reklámszatyrot, ne a 30 ml-es joghurtot vegyük, ami lassan már csak egy csomagolt kiskanál, 2-3 féle péksütemény nyugodtan mehet ugyanabba a zacskóba. És hát nem halunk bele, ha megesszük a tegnapi kenyeret...
77. globus (válaszként erre: 74. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 18:23
Még otthon is megbüdösödhet a hús, ha nem vesszük ki a csomagolásból, főleg nylonból. Ha nem tudjuk azonnal feldolgozni, inkább száradjon meg kicsit a felülete, mint nyálkás maradjon. Ennek tükrében érthetetlen, hogy miért javasolják mostanság, hogy a húst nem kell megmosni. Mindenki láthatja, hogy pl. az újonnan felbontott csirkehúsos zacskót ráöntik az előző maradékára, arra a véres lére, amiben úszott... tökéletes bomlástermék gyűjtemény. Sosem veszek olyan húst, amit előre fűszereznek: megmoshatatlan, és ki tudja, milyen körülmények közül halászták elő, mielőtt csomagolták. Inkább fűszerezek itthon, ennyire ne legyek már lusta.
76. Mezei Virág (válaszként erre: 75. - PöttyösPanka)
2019. júl. 2. 18:11

Nekem nem mindenáron tetszik a csomagolásmentesség.

Van,amit biztonság miatt csomagolni szükséges. Nem kell homokba dugni a fejünket a hibák láttán. Az sem titok. Vagy szerinted el kellene hallgatni? A biztonság nagyon fontos, főleg, ha az ember egészsége foroghat kockán.

75. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 16:36
Rendben, hogy jogosan bizalmatlan vagy, de ettől még a csomagolásmentességre való törekvést támogatni kéne, nem pedig ellenszenvet kiváltó cikkeket hozni.
74. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - PöttyösPanka)
2019. júl. 2. 15:53

Sok dologban nem bízok meg vásárlás terén. Van okom rá, sajnos...

Én is vettem már büdös húst, de leginkább csomagoltat.:((

Visszavették. A hűtőjük bedöglött.

Piacon is, de ott inkább egyáltalán nem veszek húst. Ha tudom, elkerülöm. Télen... ;)

(A csomagolt húst a fizetés után kilyukasztom. :D)

73. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 15:48
Találtak már hentesnél romlott húst, piacon vegyszeres gyümölcsöt, hívtak már vissza bébiételtől kezdve autóig mindent. Ilyen formán semmiben se bízz meg.
72. Mezei Virág (válaszként erre: 71. - PöttyösPanka)
2019. júl. 2. 14:50

Nem bízom meg mindenféle csomagolás mentességben ezek után.

Szódabikarbóna helyett mosószódát árultak Budapesten, csomagolásmentes árukat is forgalmazó boltban.


[link]

71. PöttyösPanka (válaszként erre: 64. - Csgybzs)
2019. júl. 2. 14:38

-tüsfürdők és társaik helyett termesztés összetevőjű, csomagolásmentes szappanokat használni, vegyszerekkel hasonlóan


-csökkenti a hús és tejtermék fogyasztását (egyik legszennyezőbb iparág)


-szerves hulladék komposztálása

70. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Unom)
2019. júl. 2. 14:24
És az okosabb mint Zuckerberg-é! ;)
69. unom (válaszként erre: 68. - Unom)
2019. júl. 2. 14:19
Bocs, megtaláltam.
68. unom (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 14:17
Magyarországon hol van szénerőmű?
67. unom (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 14:16

Mikor bezárták az atomerőműveket arra számítottak, hogy pótolja a megújuló energia.

Nem jött be, mint az várható volt, tehát energia import, plusz szénerőművek.

66. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Unom)
2019. júl. 2. 14:13

:((


Az Európai Unió tíz legszennyezőbb szénerőművéből hat Németországban üzemel.

[link]

65. unom (válaszként erre: 60. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 12:32
Németország meg újra nyitotta őket, köszönhetően a sötétzöldeknek.
2019. júl. 2. 11:07

Minden ember minden apró cselekedete számít:


- palackos víz mellőzése (víztisztító szűrő/kancsó helyette)

- szövet szatyor vásárolni, pékáruhoz már vannak tüll zacskók, amik áttetszők, látszik benne a termék, mégsem zacskóba kerül

- ivóvíz védelme (esővíz gyűjtése, azzal locsolni, autót ritkábban mosni, ugyanis azt is tiszta ivóvízzel csinálják, fogmosás közben elzárni a vizet, tusolni fürdés helyett)

- kerülni a szennyező, állatjólétileg is kérdőjeles termékeket, bőr, szőrme, stb

- kerülni a divatot (minek 30 táska, cipő, kabát, 50 szett ruha és társai) (ez tényleg minek???)

- ugyanez a tonna smink és egyéb bizsu, kiegészítő és társai

- kávés kapszulát száműzni (tudom Michelle, csinálnak belőle, mit is? Ja igen, újabb halál felesleges dolgot, amit majd szintén ki kell dobni valahova idővel :) )

- minél több zöldfelületet, rétet meghagyni, akár városon belül is a méheknek

- minél több saját termelésű dolgot fogyasztani, akár teraszon termesztett paradicsomot/paprikát

- helyben termelt élelmiszerek fogyasztása a nagyon messziről szállított import termékek helyett

- kerülni a készételek, kiszállított ételek fogyasztását, mert mind egyszer használatos csomagolásba kerül

- kerülni a szívószálat, műanyag evőeszközöket, tányérokat


Magyarul úgy kéne élni, ahogy 50-60 éve fogyasztás szempontjából. Normális főtt ételek, heti max 1-2 alkalommal hús, kevés csomagolás, sok friss levegő és mozgás. Megnéztek pár 70-es évekbeli fotót, alig látni elhízott embereket... nem véletlen.


És még persze ezer meg egy apróság van, ami más okból is fontos, például az állatok védelmében a kísérletmentes termékek választása, állatos cirkusz/delfinshow kerülése, minél kevesebb repülés, kényelmi elektronikai eszközök tovább használása a félévenkénti design csere miatt.


Több dolog durvának hangzik ezek közül és hőbörgést vált ki, hogy nehogymáreztselehessen, de térjünk majd erre vissza egy 20-30 év múlva, mikor mondjuk szomjanhalni készülünk, vagy hőgutát kapunk májusban, vagy nem lesz élelmiszer... talán ezek még nem túl nagy árak azért, hogy az ember és a Föld többi lakója még itt lehessen egy ideig.

63. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2019. júl. 2. 10:44

A kis dolgok is számítanak. Én most próbálok fokozatosan átállni a hulladékmentességre.

Az egyszehasználatos dolgok, mint a parti kellékek, majdnem ugyanannyira terhelik a környezetet ha papírból vannak, mint a műanyag társaik. Hiszen legyártani és szállítani ugyanúgy kell, a szennyeződések miatt szelektíven nem gyűjthető, a hulladék lerakóban meg hiába bomlik le, szennyezett lesz a többi szeméttől.

Az üveget nem tudod odaadni valakinek, aki mondjuk befőz?

62. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - PöttyösPanka)
2019. júl. 2. 08:20

Na igen. Még azért én is használok pl. műanyag zacsikat, mert vannak áruk, amiket muszáj beletenni. Ezeket használom szemeteszsáknak. Nálunk ledobó van, és így nem veszek zsákokat. Tudom, ez nem eget rengető dolog, de már jó úton vagyok. Nálunk már papír kerti parti kellékek kaphatók az eldobható műanyag helyett.

A szelektív hulladékgyűjtést is gyakorlom, de az üveget most a kukába kell dobni, mert megszüntették a szelektív gyűjtő szigetet, néhány tapló miatt. :((( Sehol nincs a környéken...

61. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Mezei Virág)
2019. júl. 1. 20:44
Ez olyan, mint a szavazás, hogy úgy érezheted, a te egyetlen szavazatod úgysem számít. De végül a sok egyetlen szavazatból lesz a döntő többség. Az egyéni felelősségvállalás fontos. Nem lehet kifogás, hogy én azért szennyezem a környezetet az én kis szintemen, mert a nagyok nagyban csinálják, így mit számít az én évi pár köbméter szemetem.
60. Mezei Virág (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2019. júl. 1. 16:26

Igen, de sajnos ez a kisebb gond most éppen - az mellett, hogy ez is nagy gond... :(((


Amúgy hajrá! Sok kicsi, sokra megy!


Még van az országnak működő szénerőműve. :(

59. 763d08c499 (válaszként erre: 58. - Leoborta)
2019. júl. 1. 15:09
Így van, előbb vagy utóbb.
2019. júl. 1. 15:07
mind megdöglünk
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook