Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Repülés közben hogyan lehet leküzdeni a klausztrofóbiát? fórum

Repülés közben hogyan lehet leküzdeni a klausztrofóbiát? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. liliom10 (válaszként erre: 9. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 13:51
Lehet, hogy nem tudod : az ülések hármasával vannak, vagyis 3 ülés mellett a közlekedő út, az mellett megint 3 ülés. Tehát egy sorban 6 ülés.
13. liliom10 (válaszként erre: 10. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 13:48
A helyedben vinnék nyugtatót, és be is venném 1 órával felszállás előtt. De a Frontint túlzásnak érzem, talán a Valeriána elég lenne.
12. liliom10 (válaszként erre: 9. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 13:45
Én 1X csak ott éreztem beszorítva magam. Nem a középsőt írtam, hanem a szélsőt a közlekedési út mellett !
11. Bubuka100 (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. aug. 24. 13:37
Borzalmas érzés!A metrón való közlekedést se bírtam hosszú évekig,de azt sikeresen lekuzdottemt.Oersze,ha megállna az alagútban percekre,biztos előtörne az érzés....
10. Bubuka100 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. aug. 24. 13:34
Teriszonyom is van,de azt valahogy letudom győzni,inkább a fobia, bezártság.Azt hallottam egy illetotol,hogy tavaly,mikor utazott a gépen,egy fiatal hölgy rosszul lett,hisztizni kezdett(fobiaja volt),odament a légiutas kísérő,leszijazták,és nyugtató injekciót kapott.
9. Bubuka100 (válaszként erre: 8. - Liliom10)
2021. aug. 24. 13:32
Nekem a légiutas kísérő pont azt írta,ablak mellé üljek,semmi esetre sem középső ülésre.Van aki az ellenkezőjét mondja.Es persze ne hátulra!
8. liliom10 (válaszként erre: 1. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 13:26

Amikor én először repültem, - egyedül kellett -, mondtam ezt a mellettem ülő két utasnak. Az ablaknál ültem, eléggé stresszeltem. Azt mondták kérjek egy kis bort , mikor a kaját hozzák. Kértem, megittam. Jót tett ! :)

Egyszer, mikor a családdal repültünk, rámjött a klausztrofóbia. Nagyon szenvedtem. Se azelőtt, se azóta. De megfogadtam, hogy máskor olyan helyre kérem a jegyet, ami a közlekedési út a 2X3 ülés között, hogy bármikor felállhassak, esetleg kicsit sétálhassak. Addig lehetőleg ablaknál ültem, de akkor nagyon beszorítva éreztem magam, és többé nem akartam ezt átélni.

7. Guruljka (válaszként erre: 4. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 13:13

Ez jó gondolat, és biztosan remekül fog sikerülni a nyaralás.

Én tériszonyos vagyok, nem bírom tévén se nézni a magas hidakon készült felvételt, meg amikor a tornyóra mutatján lógnak.

6. Bless the child (válaszként erre: 5. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 12:42
Nekem már akkor is, ha a tévében látok szűk helyeket, vagy valaki megy szűk járatban, bezárják, stb. Abban a pillanatban odaképzelem magam és jön az iszonyatos szorongás.
5. Bubuka100 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2021. aug. 24. 12:39
Nekemmis dolgozik,egyszer már az erdőben,egy kirándulás alkalmával is előjött,sajna.
4. Bubuka100 (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. aug. 24. 12:38
Egy légi utas kísérő írta is,hogy érdemes előbb odaérni csekkolni,mint 2 óra,és jelezzem ott a problémámat.Remelem,nem.lesz gondom,mert arra gondolok majd,hogy pihenni megyek végre,egy szép helyre.
3. Bless the child (válaszként erre: 1. - Bubuka100)
2021. aug. 24. 12:31
Klausztrofóbiásként simán repültem. Pedig nekem rendesen dolgozik ez a fránya fóbia.
2021. aug. 24. 12:30

A húgom elég erős klausztrofóbiás, inkább lépcsőzik 5 emeletet naponta többször is, mint hogy liftbe szálljon, de repülni gond nélkül szokott. Márpedig Amerikából közlekedik ide meg vissza.

Egy repülő azért mégis tágasabb, mint egy lift. Még a buszokhoz lehet a leginkább hasonlítani a kisebb gépeket.

A jegyvásárláskor talán lehet olyan helyre kérni a jegyet, ahol nincs közvetlenül előtted másik ülés. Nyugodtan hivatkozz a klausztrofóbiára, a légiutaskísérőnek sem érdeke, hogy az utas rosszul legyen.

2021. aug. 24. 12:09

Üdv.nektek.

Pár nap múlva nyaralni megyek a párommal, életem első repülő útja lesz.Klausztrofobias vagyok,nem kedvelem a zárt helyeket,pl.lift.De ha nyilvános helyen megyek mosdóba,ott sem zárom magamra az ajtót.

A háziorvosom írt fel Frontint,amit utazás előtt 1 órával vegyek be.Meg nem váltottam ki, igazából nem is szeretném Törökországba megyünk,busszal igen hosszadalmas út lenne,így bevallaltam.Akinek van ilyen betegsége,és ült repülőn, miként küzdötte ezt le? Köszönöm a majdani választ.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook