Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet az édességfüggőséget, csoki utáni vágyat leküzdeni? fórum

Hogyan lehet az édességfüggőséget, csoki utáni vágyat leküzdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
71. kakukkmanci (válaszként erre: 70. - 298b15dfdd)
2013. ápr. 12. 21:17

Hát ez nem túl bölcs válasz, mert a szóban is benne van-függőség... Ha simán csak annyival meg lehetne oldani, hogy nem eszed, nem iszod stb. akkor nem volna függőség. Könnyen beszél vagy gúnyoldódik az az ember, aki olyan szerencsés, hogy semmilyen függősége nincs. Ne ítélj, hogy ne ítéltess, mondja a bölcs mondás. Nyilván nem sokra tartod azokat az embereket, akik bármiféle függőségben szenvednek, de ezzel meg is ítéled őket.

Soha nem lehet tudni, hogy mit hozhat a sors számunkra.....

2012. okt. 16. 10:25
Mint bármilyen más függőséget,nem eszed,nem iszod,nem szívod,és megmarad a pénzed.Egy tisztességes táblacsoki is már aranyárban van.:)
2012. febr. 9. 20:07
Hozzátartozik az ízharmóniához: édes-savanyú-sós-keserű... Így kerek a világ.
2012. febr. 9. 19:58
Sziasztok! Számomra érdekes ez a téma, h milyen sok ember van, aki édességfüggő, mert én pont a másik véglet v.ok. Havonta max 1x kivánom meg a csokit, akkor is max 1 picikét pl 2-3 kockányit, egyszerűen nem esik jól, túl édes. Volt h ebédre csak palacsintát ettem, ami édes volt és d.után már kapartam a falat h valami sóssat is egyek már,mert forgott a gyomrom. Nagyon sajnálok mindenkit aki ezzel küzd, sajnos én ezt nem tudom átérezni, én inkább undort érzek ha sok édesset eszek mint vágyat h egyek még. Szerintem a fokozatos leszokással talán lehetne csökkenteni, de nem hiszem h növényekkel. Nem lehet h ezért valami hormon a felelős, v csak megszokás? Sok sikert mindenkinek! Esetleg ha valaki megkivánja a nagyon édesset igyon egy kis teát... lehet h hülyén hangzik, de pl napi 1 tea mellett én több édesre nem vágyok.
67. Timó 8 (válaszként erre: 61. - C906e7f5a1)
2012. febr. 9. 18:41

Kedves Nebula!

A Candidának mely tünetei jelentkeztek nálad?

2011. máj. 3. 09:30
Erről ennyit... :S
65. a14deb9047 (válaszként erre: 63. - Anonim :))
2011. máj. 2. 19:58
Csicsóka most már nincsen, mivel zöldül... Majd késő ősszel, úgy november körül már lehet fölszedni.
64. f5debab390 (válaszként erre: 63. - Anonim :))
2011. máj. 2. 19:53
Piacon lehet kapni?
2011. máj. 2. 19:23

Sziasztok!

Sajnos én is megőrülök az édességekért és szinte nincs nap, hogy ne egyek. Én is sokszor elhatároztam már magam, hogy vége, slussz-passz, többet nem eszek édességet, de számomra ez képtelenség. A csicsókáról is azt írják, hogy csökkenti az édesség utáni vágyat, viszont nem tudom, hogy igaz-e, mert még nem próbáltam. Szerintem azért megér egy próbát, hátha használ. Egyébként ez egy krumplihoz hasonló gumós növény, a színe is hasonló a formája pedig a gyömbérre hajaz. :))

62. meka100 (válaszként erre: 56. - F5debab390)
2011. máj. 2. 17:56
Nem is eszem, inkább falom az édességet :o Jöhet csoki, nápolyi, bármilyen sütemény, mikor rámjön az evési kényszer. Próbáltam már, hogy egy-egy ilyen rohamnál inkább gyümölcsöt eszek vagy joghurtot, de ezek nem tudják helyettesíteni a csokit, ugyanúgy vágyom rá, és muszáj ennem. Nagy hülyeség volt anno teljesen lemondani az édességről, mert ennek most iszom a levét. :(
2011. máj. 1. 07:44
Nekem azt mondta a doki hogy a candida miatt voltam olyan torkos, mert a gombák követelték a táplálékot. Amióta kikezeltek és odafigyelek hogy újra ne alakuljon ki, nem kívánom az édességet.Egy nyáron 3-5 fagyival beérem. Régen úgy éreztem hogy bármiről le tudnék mondani csak a süteményekről nem, mincs ilyen gondom.Biorezonanciás kezelésre jártam.
60. Prexa
2011. ápr. 30. 22:22

Sziasztok!

De igenis, lehet mit tenni az édesség-függőség ellen!

KINEZIOLÓGIA - Dr. Varjú Márta vagy más kineziológus tud segíteni, valamint az ÖNHIPNÓZIS.

Ne hagyjátok hogy az édesség irányítson Titeket, az nem más, mint egy régi rossz szokás, beidegződés.

Üdv. Julis

2011. ápr. 30. 21:07
Komolyan csodállak titeket, hogy hogyan bírjátok ennyi ideig...
2011. ápr. 30. 20:45
javítva: különösebb erőfeszítés "nélkül"
2011. ápr. 30. 20:44

Én hosszú hónapokig jól bírtam, különösebb erőfeszítés miatt, és most, Húsvétkor nem tudtam megállni, és ettem sütit, de csokit nem...


És most ismét kínlódással telnek a napok, mert marhára kívánom az édességet. Pont mint a kábítószer, addig bírja az ember megállni, amíg nem eszik, amikor ismét eszik belőle, kész, vége, ismét jön a lemondások időszaka, a kőkemény kínlódás... Úgy kívánja a szervezetem, hogy az már kínzás...


Majd hétfőn veszek diabetikus csokit, és abból napi max. egy kockát megeszem, akkor talán megszűnik az édességvágy, az elején is diabetikussal kezdtem, hogy el tudjam hagyni, és kiürüljön a szervezetemből a sok cukor...

56. f5debab390 (válaszként erre: 55. - Meka100)
2011. ápr. 30. 19:41

Nem sok az akaraterőm, kizárt, h kibírnám, h évekig ne egyek. :S

És most szoktál enni?

55. meka100 (válaszként erre: 28. - F5debab390)
2011. ápr. 30. 19:36
Egyszerűen eldöntöttem, hogy attól a naptól fogva nem eszek, hiába láttam, hiába volt ott előttem, azt mondtam, nem, nem eszek, tartom magam. Sikerült is éveken keresztül, de szerintem ettől a megvonástól vagyok most a ló túloldalán. Állandóan édességet ennék.
2011. ápr. 29. 17:27
Köszi a válaszokat! :)
2011. ápr. 27. 19:02
hát egy normál vércukorszint, ami nem ingazodik az ilyen "egészséges" cuccoktól csodákra képes:) ha beáll az inzulinszint, akkor nem lesz függőség...amint vki ilyet eszik, lesz. Aki meg megbírja állni h nem eszik ennek ellenére annak az akaratereje erős, de minden nap lemondással telik. A liszt és a cukor a hibás azért, hogy valakinek evés után 3szorosa lesz a vércukra, majd utána lezuhan..és kezdődik elölről. ez csak kémia no meg némi élettan
52. emagdi (válaszként erre: 40. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 27. 18:47

pont ezt akartam én is írni :))

ez az egyetlen tuti módszer!

51. turkkati (válaszként erre: 40. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 27. 17:44
Én éppen így teszek, ez a legjobb módszer!:))))
50. f5debab390 (válaszként erre: 49. - Gia333)
2011. ápr. 27. 16:42
7 éve? Uhhhhhhhhh...
49. gia333
2011. ápr. 27. 10:59
Én fokozatosan szoktam le, áttértem aszalt gyümölcsre (lényeg hogy édes legyen), aztán már az alma és mogyoró is elég volt, vészhelyzetben egy tejhabos kakaó. Sajnos a csoki a droghoz hasonlóan a boldogságközpontra hat, ezért nehéz lemondani róla. Lényeg a kitartás, állítólag legalább három hét kell és a szervezet is hozzászokik, aztán meg teljes absztinencia, csak ez műkődik. Én hét éve nem ettem édességet, és nem hiányzik egyáltalán. Sok sikert!
2011. ápr. 26. 21:11
Mindennek ellent tudok állni, csak a kísértésnek nem.
47. katakin (válaszként erre: 47. - Noncsi18)
2011. ápr. 26. 20:04
65százalék feleti ét csokit egyél max nap 3kocka elég.és még igy is egészséges.s többet nem is fogsz kiváni.de ezis csak szokás hatalma.
2011. ápr. 23. 16:45
Akarattal!
2011. ápr. 23. 16:17
Ami azt illeti, én régebben ettem diós pogácsát, és nagyon finom... Annyi, hogy bele kell keverni a darált diót, isteni finom lesz...:))
44. 41fdab80c1 (válaszként erre: 39. - Bd55e3f068)
2011. ápr. 23. 16:02

Igazán köszönöm!!!


Mákos pogácsa?! Kérhetem a receptjét? Erre is rá lehet szokni? Akkor inkább nem!! Vagy jőhet?


Kellemes, szép ünnepet kívánok Neked és jó pihenést, feltöltődést a hétköznapokra.

Márta

2011. ápr. 23. 15:53
Az édesség életmentés is lehet: gondoljunk csak arra az esetre, amikor egy cukros elájul. Csokoládét, cukrot, mézet kell neki adni, különben kómába esik és meghalhat.
42. f5debab390 (válaszként erre: 41. - Csigabaga)
2011. ápr. 23. 15:51
Életmódot is váltottál, vagy csak az édességet hagytad el? Nekem is le kellene adnom pár kg-ot, de ezek a szülés után megmaradt zsírrétegek nagyon makacsak, főleg ha bőségesen táplálom őket csokival. :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook