Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kizárólagos szülői felügyeleti jogot gyakorló anya vagyok fórum

Kizárólagos szülői felügyeleti jogot gyakorló anya vagyok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
45. 54840f0fce (válaszként erre: 44. - Dokianya)
2011. ápr. 12. 13:59
Elvesztettem a fonalat...
44. dokianya (válaszként erre: 41. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 13:53
Hát ne ítéld el! Nem mi döntöttünk így!!!Ez sajnos ettől bonyolultabb...egy mondattal ne írd le azt az embert, aki más gyerekét neveli 10 éve becsülettel. Gondolod, hogy a sajátjáért nem tett meg mindent?! 3 gyerekem van! Ha akarná sem engedném, hogy eldobja a sajátját!!! De hidd el, Te sem tudtál volna mit tenni már....Pedig ügyvédek hada állt mögöttünk...
43. 0911c83a5a (válaszként erre: 1. - F7a22e1553)
2011. ápr. 12. 13:51

Lassan az egesz EU -ba hasonlo egyenlö lesz a familiai joggok melyben a gyerek jogga lesz kepviselve !

Gyereknek minde ket szulöre jogga van ! kifogastalanul ! van egy ugy nevezett minden masodik het a szulöknel .

Fiam ezt mar harmasszsor jarja es nagyon sikeresen .

Egesz pici koratol nehany honapostol igy volt a fiam törödödt a gyerekel minden masodik heten .

Itt ebben az orszagban hala Istennek nincs " patentja a nönek ( mamanak) hogy ö szabja a felteteleket .

Semi ertelme szabotalni akkor teljessen elveszti a jogait a gyerek iranyt ! minden gyerknek joga van a szuleihez - mind kettöhöz!

Tehat a joggok EGYFORMAK !

Gyereknek soha sem szabad szenvedni amiat hogy a szulök komunikacio hianyaban , tradciokal rahajtva hagyjak szenvedni a gyereket .

Ezert vananyira sok lelki serult fiatal a regi keleti blokban kiket csak az agyik szulö nevelt ( anya ) alandoi utalat es a sajat magat egy aldozat beosztasba tett anya ki lepten nyomban sirankozik es sok esetben nehez anyagi gondokal kuzd.

Remelem nem tart soa es hasonlo lesz ott is acsaladi törveny alapa es gyereket fogja kepviselni nem a szulö egoizmusat !

42. dokianya (válaszként erre: 37. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 13:47
Akkor itt vagyok kivételnek. 13.5 éves a lányom, veszélyeztett terhesként 5 hónapot voltam kórházban. Az apja akkor csajozott be egy 17 évessel(azóta már a felesége)...sok mocskos dolgot megtett...megalázott, elhagyott. Voltak, vannak problémák, de beszélgetünk és soha nem neveltem ellene a gyereket. Annyira visszaszorítottam az érzéseimet, hogy azzal a nővel is rendszeresen beszélek, aki miatt elhagyott...A kapcsolatunk kultúráltnak mondható, attól eltekintve hogy néha köztünk is vannak viták, néha mi is rohanunk a gyámügyre...Szóval én nem fikázom az exemet, holott lehetne...A gyerek 12.5 évesen mindent megtudott a kapcsolatunkról, miután a feleség elszólta magát, hogy 13 éves a gyűrűje amit az apjától kapott. A gyerek rákérdezett,hogy lehet, amikor én csak 12 éves vagyok? Szóval nem kell büntetni őket, ha feleség, ha férj az élet nem felejt úgyis az fog szenvedni a végén, aki a hibázott...kár a gyereken lecsapódnia.
41. 54840f0fce (válaszként erre: 40. - Dokianya)
2011. ápr. 12. 13:42
Sajnálom, és mélyen elitélem az ilyen "Apukákat"!
40. dokianya (válaszként erre: 15. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 13:37
Dulika, erről tudnék mesélni párom részéről...Már nem is látja a kisfiát...:(:(:(:(
39. 54840f0fce (válaszként erre: 38. - Dokianya)
2011. ápr. 12. 13:36
Akkor változtassss:))))
38. dokianya (válaszként erre: 9. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 13:35
Figyu, nálunk a volt férjem lépett félre a terhességem alatt és mégis én vagyok a rib..nc...szóval ez mindig is így lesz.
37. fehérleander (válaszként erre: 36. - Anyucika3)
2011. ápr. 12. 13:33

Nem, nem ismerem a hölgyet. Nem is benne kételkedek, nincs okom azt feltételezni, hogy nem mond igazat, de arra sem vennék mérget,c hogy ennyire sarkítva csak is a fórumindító anyukának van igaza. Azért vagyok szkeptikus a témában, mert olvasgatom az ehhez hasonló fórumokat és valahogy nekem az jön le, hogy az ex-férj a legmocskosabb ember, akit a hátán tud hordani megöregedett Földünk! Arról senki nem szól egy szót sem, hogy anyukák hergelik gyerekeket az apjuk ellen, hogy anyukák tiltják a gyereket az apjuktól. Mert biztos annak is a baromi rossz apa/volt férj az oka, mert szemét disznó! Nem vagyok ebben a helyzetben, szerencsére, de értem, mit ír a fórum indítója. Ha a gyereknek szüksége van valamire és az egyébként jól kereső apa alamizsnát ad havonta gyerektartás címen, akkor jogos a felháborodás, ha viszont rendszeresen nem tudja az anyuka az alapvető (NEM EXTRA, LUXUS)dolgokat megvenni a gyermeknek, akkor felmerül a kérdés, mi a jó neki? Hol a jó neki? Sajnos azt látom, a bíróságok alacsony összeget állapítanak meg gyerektartás gyanánt, de azt is látom/hallom, hogy azért az apukák nem csak annyit adnak. Aki tehetné és nem ad, arra nem tudok mit mondani.

Nekem csak azzal van bajom, hogy majd' minden héten indítanak itt egy "köpjük le az exemet" témájú (nem című) fórumot és máris lelkesen lehet nekik tapsolni!

36. anyucika3 (válaszként erre: 35. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 11:12

Te nem érted mit ír le a fórum indító,vagy csak nem látsz reálisan,mert ebben a helyzetben vagy?

Sajnos vannak ilyen apukák ahogy Ő leírja az exét,méghozzá nem is kis számmal.És persze vannak anyukák is,akik a gyereket felhasználva szemétkednek az exel.Mindkettő nagyon aljas és pitiáner dolog,és a gyereküknek ártanak vele a legtöbbet.Erre kellene gondolni amikor valaki ilyet tesz.

De itt most spec az apa az,aki miatt nincs nyugalom.Mi okod neked a kételkedésre?Talán ismered a hölgyet?Milyen jogon hazudtolod meg?!

Normális esetben az elvált feleknek a házasság felbontása után semmi közük egymás életéhez.Csakis a közös gyerekek akikkel foglalkozniuk kellene mindkét félnek,az Ő érdekeiket nézve.

Annyira felesleges ilyenkor már mindenféle ellenségeskedés kicsinyes gyűlölködés,bosszúállás.

Megszabadultak egymástól,ez a lényeg.Élheti mindenki a saját életét.

2011. ápr. 12. 10:24

Tényleg olyan jó, hogy itt egy oldalról ismerve a dolgokat tömjénezzük anyukát és sárral dobáljuk az apákat? Ez fair? Miért biztos, hogy csak az apa lehet hibás? Mert ezt táplálja belénk a jó magyar rendszer! Volt már a tönk szélén a házasságom, de soha egy pillanatig meg nem fordult a fejemben, hogy a gyerekeket használjam fegyverként a férjem ellen. Anyukák, nektek nem fájna, ha egy-két hetente egy-két napra látnátok a gyereketeket??? Az apák helyében nem fordulna meg a fejetekben, hogy ugyan mi a fészkes fenéért nem nevelhetem ÉN a gyerekemet? Miért az anyák kiváltsága ez?

Dehogynem! Azért én megnézném mélyebben, mi újság ezeknél a nagy gyűlölködőknél. Azért tök jó, hogy az én környezetemben az anyuka nem ilyen. Örülök, hogy bár ez a helyzet senkinek se jó, mégis korrektek!

2011. ápr. 12. 10:08
Amennyiben megpróbálja rendezni a gyermek érdekében a dolgokat minden lehetőséget kihasználva Anyuka, Apuka vessen magára...
33. 54840f0fce (válaszként erre: 32. - Anyucika3)
2011. ápr. 12. 10:06

Nézd, engem jogilag támadnak és szinte semmire sem megyek...


Anyuka "szerencsés", mert a jog teljesen mellette áll-és ezt nem csak én gondolom így, hanem sok-sok sorstársam.

32. anyucika3 (válaszként erre: 31. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 10:04
Persze,hogy annak kellene lenni az elsődleges célnak.Aki valóban szereti a gyerekét erre is törekszik válás után is.Csak sajnos vannak emberek akikkel ez lehetetlen,mert a saját sérelmeik minden fölött állnak,hogy azokat megtorolják a másikon,megkeserítsék a további életét.És van akinek mindegy milyen áron teszi,az sem érdekli,ha ezt a gyereke szenvedi meg a legjobban.Az ilyen emberekkel sokszor lehetetlen közös nevezőre jutni.Így meg nem marad más kapaszkodó,mint a jogi út.
31. 54840f0fce (válaszként erre: 30. - Anyucika3)
2011. ápr. 12. 09:54
Igen-igen, erről beszélek én is, de az elsődleges cél a megoldás legyen, mindezt a jog gyakorlása nélkül.
30. anyucika3 (válaszként erre: 29. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 09:51

Így van.Ha nem lehet érdemben kommunikálni,és azt szem előtt tartani mi jó a gyereknek,akkor ragaszkodni kell a joghoz.Amiben az is szerepel,hogy nem zaklathat.Jelentsd fel érte ha nem hagyja abba.

Ha meg csak szemétkedik,röhögd ki.Nincs okod félni tőle,és nem is hagyd idegesíteni magad.

2011. ápr. 12. 09:49

Először tisztázni kell a dolgokat akár közvetítő segítségével és ha minden próbálkozás kudarcot vall, akkor jöjjön a jogorvoslat.

Elvenni nem tudja a gyermket, ahhoz bizonyítnai kellene a veszélyeztetést.

28. anyucika3 (válaszként erre: 1. - F7a22e1553)
2011. ápr. 12. 09:13
Nem,nem helyén való,és nem is szólhat bele.Ez a Te döntésed,semmi köze hozzá.Addig jó,amíg mindent leír.Vigyázz,hogy meglegyen minden piti fenyegetőzés tőle,mert jól jöhet ha bíróságra kell menni,és Te semmi olyat ne írj le neki,amit felhasználhat ellened.Mekkora a kisgyerek?
27. anyucika3 (válaszként erre: 14. - 22342e0151)
2011. ápr. 12. 09:07

Fordítva talán nem így kellene ennek működni?

Hiszen ezzel az ocsmány viselkedéssel maga alatt is vágja a fát ilyen szempontból.Ha nem hagyja ezt abba, a gyereke abba nő fel,hogy az apja egy olyan ember,aki csak az életüket keseríti.Ha esze lenne,ezt ő is látná.Csakhogy ezt a fajta embert nem a gyereke iránti szeretet vezérli,csakis a bosszú,hogy megtorolja a asérelmeit,vagy vélt sérelmeit,mindegy milyen áron,mindegy kiken gázol át.

26. anyucika3 (válaszként erre: 11. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 09:03
Jaj,milyen szép is ez így leírva.Csakhogy akkor sem működik sajnos,ha az egyik fél nem partner benne.Ahhoz mindketten kellenek,mindkét félnek kellően intelligensnek kell lenni.Itt az apuka a saját pitiáner sérelmei miatt a gyereket felhasználva szeretné az exét tönkre tenni,megkeseríteni az életét.Az ilyen valóban a gyerekét szereti?Hát nem,csakis saját magát!Ha nem így lenne,meg sem fordulna a fejében,hogy egy gyereket bármikor elvegyen az anyjától.Gusztustalan egy játszma ez,de bizony vannak ilyen emberek sajnos.
2011. ápr. 12. 08:58
Egyik ismerősömet elhagyta a férje és jelenleg egy 17 éves lánnyal van együtt 35 évesen. Na már ez is..., de a lényeg az, hogy a három tündéri gyermekével se anyagilag sem pedig érzelmileg nem foglalkozik, pedig akkor láthatja őket, amikor csak akarja...
24. mimmo33 (válaszként erre: 21. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 08:43

:(

Nem.egyáltalán nem érdekli, hogy mit okoz a gyereknek...de sajnos vannak ilyen apukák is:(

Ha két ember egy válás, szakítás során ide jut, hogy már az sem érdekli, hogy a gyereknek is árt, arról azt gondolom, hogy a még működő kapcsolatban sem tisztelték egymást...

2011. ápr. 12. 08:37
Nálunk Anyuka nem akarta megérteni, a kizárólagos cél az, hogy nekem-nekünk a lehető legrosszabb legyen. . . Sajnos az elavult törvények ezt lehetővé is teszik.
22. 54840f0fce (válaszként erre: 21. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 08:32

Bizony, de jelen estben Apuka is hepciás a kicsinyes hozzáállásával a leírtak alapján, de meg kell érteni, hogy kizárólag a gyermeknek tesznek rosszat mindketten...


Nálunk Anyuka nem akara megérteni, a kizárólagos cél az, hogy nekem.nekünk a lehető legrosszabb legyen... Sajnos az elavult törvények ezt lehetővé is teszik.

21. fehérleander (válaszként erre: 15. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 08:26
Ez borzasztó. Pont az ilyen "anyukákról" beszéltem. Vajon tényleg a gyerek érdekét nézi? Szerintem sokkal inkább a személyes sértettség vezérli.
20. 54840f0fce (válaszként erre: 17. - Fehérleander)
2011. ápr. 12. 08:25
És nem így lenne rendjén mindenhol?? Kérdem én, pl. Anyukának nem lenne jobb, ha mondjuk programja van, akkor Apukánál tudhatja gyermkét?
2011. ápr. 12. 08:24
Fórum inditójának pedig azt üzenem, hogy biztosan nem lehet könnyű mindaddig, amíg dübörögnek a negatív érzelmek, de nem a jogokra kellne támaszkodni, hanem a gyermek érdekében félretenni mindent és kizárólag a Picire és nem egymás lejáratására koncetrálni.
18. 54840f0fce (válaszként erre: 14. - 22342e0151)
2011. ápr. 12. 08:23
Így kellene, hogy legyen, de sajnos sokan nem tudnak átlépni saját maguk felett...
17. fehérleander (válaszként erre: 14. - 22342e0151)
2011. ápr. 12. 08:21
Teljesen igaz. És jó látni, hogy az említett anyuka is így áll a dologhoz. Egy községben lakik az ex-családjával és amikor szólnak neki, vihetik a gyereket, érte mehetnek oviba... Cserébe nincs sértődés, ha anyukának hétvégén programja van a gyerekkel és szól apukának, hét közben vigye a kicsit. Így is lehet: korrekten.
16. 22342e0151 (válaszként erre: 15. - 54840f0fce)
2011. ápr. 12. 08:21
undorító.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook