Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kispénzüek ide fórum

Kispénzüek ide (beszélgetős fórum)

187. vkatka (válaszként erre: 186. - Bobe2)
2011. jan. 4. 15:01
Kipróbálom majd én is :)
186. bobe2 (válaszként erre: 185. - Vkatka)
2011. jan. 4. 14:49
Nem tapasztaltam hogy semlegesitené,söt nagyon tetszik mert nem marad a ruha poros és nem szikrázik,nincs feltöltödve,az eggyik forumon olvastam ,igy probáltam ki.
185. vkatka (válaszként erre: 183. - Bobe2)
2011. jan. 4. 14:34
Az ecettel nem semlegesíted a mosóport?
184. vkatka (válaszként erre: 181. - Anikko)
2011. jan. 4. 14:21

Az öblítőnek nagyon szupi illata van, és tartós. Nagy a választék is. Azt hiszem, ez 400 körül van, de nem emlékszem pontosan, olyan régen vettük, és még félig van, tehát sokáig elég.

Én a sima possmann szappant használom, amiből sokféle illat van, mindegyik jó volt a bőrömnek is. 170 Ft.

Az én bőröm is száraz és viszketős, de a szappantól helyre jött. A tusfürdő jobban szárítja.

Ugyanis a szappanok leoldják az elhalt hámsejteket, mivel lúgosak. Ezáltal a bőröd tud lélegezni. A tusfürdők viszont savas kémhatásúak, felpuhítják (ezért érzed kicsit sikamlósnak a bőrödet utána) és megvastagítják a szaruréteget. Ettől szárad ki és hámlik.

Persze szappan után is kötelezően krémezni kell.

183. bobe2 (válaszként erre: 178. - Vkatka)
2011. jan. 4. 14:13
Köszöntelek közöttünk.Ismerös a hejzet nekem sincs munkám,már fél éve,de még kilátásban sem semmi,van 2 gyerekünk,családi,párom fizetése,és még 3 honapig a munkanélküli.Ruhákat mi is turiban veszünk.Söt mondhatom azt hogy márkás darabokat 3-4-500 ft-ért.a mosoport öblitöt Al.i ba veszem,a lila öblitö sokkal jobb mint bármrik kárkás.A mosoport hoé foékonyat hol port veszem,a porhoz öntök ecetet,nagyon jo illatuak lesznek a ruhák.
182. anikko (válaszként erre: 180. - Bobe2)
2011. jan. 4. 14:10
Igen, kicsit így már azért jobb. Köszi
181. anikko (válaszként erre: 178. - Vkatka)
2011. jan. 4. 14:10

És a ts öblítőnek sokéig van illata? Én Dm ben veszem 1l 300. az tűrhető minőségű.

a tusfürdőt szintén ott veszem az is 300 körül van

Milyen az a szappan? Mert baromi száraz a bőröm és viszketek, mint egy bolhás kutya!

180. bobe2 (válaszként erre: 177. - Anikko)
2011. jan. 4. 14:07
Na akkor mégsem annyira rossz a hejzet.Jobbulást a gyereknek.
179. anikko (válaszként erre: 176. - Bobe2)
2011. jan. 4. 14:06
Igen, ez így szokott lenni! Pedig jót cselekedtetek és azt várná az ember a sorstól vagy mitől, hogy majd meghálálja. Ehelyett megbosszulja! Amúgy a mai termékek úgy vannak összerakva h a gari lejárta után beadják a kulcsot. Nekünk volt egy szipi-szupi kávé és tea főző,hát egyszer csak leállt. A fűtő szál valószínűleg meghalt. Megnéztük a garanciát és előző nap járt le! Ééééés! valami 10-15 ezerért javítják! Ki is dobtuk!
178. vkatka
2011. jan. 4. 14:06

Sziasztok!

Csatlakoznék én is...

Nekem nincs keresetem, csak a férjemnek, kicsivel többet keres mint a minimálbér, de nem jövünk ki belőle ketten sem.

Kozmetikus vagyok, de nem akar beindulni az üzlet. Nincs pénzük az embereknek, magukon spórolnak. Bérlek egy üzletet, de nem tudtam még normálisan megnyitni, mert nincs pénzem a vállalkozóit sem kiváltani. Hát még fizetni. Így csak az ismerősöket szoktam csinálgatni, de abból semmi hasznom, csak az anyagköltséget fedezi.

Sajnos a városban nincs semmi munkalehetőség.

A gázfűtésen próbálunk mi is spórolni, átlagosan 15 fok van a szobában (hidegecske), de félő hogy így sem tudjuk kifizetni a számlát.

Tusfürdő helyett olcsó szappant használok, és nemcsak a pénztárcámnak, hanem a bőrömnek is nagyon jó, próbáljátok ki Ti is.

Mosópor helyett a sp*rban veszek 600 forintért folyékony mosószert, aminek nagyon jó illata van és további előnye, hogy könnyen oldódik, nem maradnak benne a szemcsék a ruhában, mint a mosópor esetében.

Öblítőt a t*scoban veszek, másfél literes t*sco színes márkájút. Jó minőségű.

Ruhát a turiból veszünk, 5 ezerből be tudunk vásárolni.

177. anikko (válaszként erre: 174. - Lady Blakeney)
2011. jan. 4. 14:03

hja! jó évünk lesz!

de a cirkón tudtunk végül segíteni, kiderült h a nyomás meg szűnt benne, és fel kellett tölteni. szóval most már melegszik a lakás.

176. bobe2 (válaszként erre: 172. - Anikko)
2011. jan. 4. 13:59
Csak az bosszant a dologban ,hogy 2 éve mikor költöztünk a 10 éves mikrot oda adtuk ajándékba,mert vettünk ujat,majd ez is tart jo sokáig-gondolattal,de sajnos 2 év után felmondta a szolgálatot.Ha az meglene most nem ,lenne gond,igy aztán majd csak akkor lessz megjavitva ha majd lessz munkám.:(
175. bobe2 (válaszként erre: 173. - Lady Blakeney)
2011. jan. 4. 13:56
Aranyos vagy. Köszönöm szépen,igyekszünk minél elöbb meggyogyulni.
174. Lady Blakeney (válaszként erre: 172. - Anikko)
2011. jan. 4. 13:19

Ajaj! Mondhatnám, hogy ha egyszer egy üzlet beindul....

Én is attól félek, hogy most valami más mondja fel a szolgálatot, mert ugyebár egynél nem állhat meg a dolog. Nehogy már jól érezzük magunkat. Nálam meg a mosógépnek van egy ideje furcsa hangja, de mindig csak az első 10 percben, után a megszűnik.

"Remekül" indult ez az év is!

173. Lady Blakeney (válaszként erre: 171. - Bobe2)
2011. jan. 4. 13:15
Jobbulást kívánok neked is és a párodnak is. Egyetek sok vitamint és gyógyuljatok meg minél hamarabb!
172. anikko
2011. jan. 4. 12:06

sziasztok.

csatlakozom azokhoz akiknek romlik sorban a mikrója,bár nekünk nem mikró, hanem a mosógép fűtése. :(

és most a cirkó kazán adta be az unalmast, nem tudom mit csinálok, a gyerek így is taknyos.

171. bobe2 (válaszként erre: 170. - Mona180)
2011. jan. 4. 07:08

Szia.Gratulálok az ünnepeltnek!

Nekünk az Új év egy ronda virussal kezdödött,nem akarom bebeszélni magamnak,de semmi bajunk nem volt amig a gesztenye pürét meg nem ettük.Rá egy fálorára elkezdtünk köhögni,és fulladni,mintha valaki a torkunkat szoritotta volna.Én is meg a férjem is.A gyerekek is ettek belölle,kop,kop,mert nekik nem lett semmi bajuk(ezért ,nem vagyok én sem 100%.ban biztos hogy attol van.Lényeg az hogy 2 napja lázas vagyok,én aki sose szoktam belázasodni,én aki bármien influenzás volt a család ,nem kaptam el,vagy ha mégis,enyhe lefojásu volt.Most padlon vagyok.Az egészben csak az a jo hogy 2 napja egy falatot nem ettem,csak citrusféléket,igy talán fogyok egy keveset.

A párom 2 napja az ágyat nyomja,egy az hogy ö férfi,másik meg az hogy alergiás és neki a szervezete gyengébb mint az enyém,de nincs jol és lázas.Na jol kipanaszoltam magam,.Remélem hogy nem ez lessz jellemzö az egéssz évre.Nagyon bizom benne.Szép napot mindenkinek.

170. mona180
2011. jan. 3. 22:54

Sziasztok én indítottam ezt a fórumot de látom vannak nálunk szarabb helyzetben lévők is a mikroról c sak annyit hogy mi ajándékba kaptuk csomagolás sérültként de néha az áram ingadozás miatt sajna nem melegít. Fűtés hát igazán sajnálom azokat akinek gázfűtése van már csak abol ki indulva hogy én 3 havonta palackot veszek ami most akciósam is 4500ft

Nehéz az élet és tényleg egyre szarabb az autónk lassan tényleg luxus mert csak a garázsban áll és ennyiért már akár bérelhetnénk is amennyit havonta fizetünk rá

Na de azért hogy én ne csak panaszkodjak nekünk az idei év jól indult a fiam első szülnapja jól sikerült és nekem ez nagy öröm volt és persze emlékezetes is.

169. Lady Blakeney (válaszként erre: 168. - Bobe2)
2011. jan. 3. 22:42
Hát a miénket nem érdemes megcsináltatni. Újra viszont nincs pénz, majd talán tavasszal, ha már nem kell ekkora fűtésszálát fizetni. Addig valahogy megleszünk nélküle.
168. bobe2
2011. jan. 3. 06:57
Szép jo reggelt!Nekem is nagyon hiányzik a mikro,minden nap kenyeret,kiflit,vagy zselmát sütök és a mikroba szoktam picit melegiteni és keleszteni,igy sokkal hamarabb megkel.Hát tegnap ugyan csak gondba voltam,mert nem ugy kelt meg a tésztám szobahömérsékleten mint eddig.A párom szét kapta,belenézett,de nem ez a szakmája,igy amit tudott megnézett rajta.biztositék,zár azok jok,de a többihez nem ért.Igy aztán fogalmam sincs mikor lessz megjavitva:(.
167. Lady Blakeney (válaszként erre: 166. - Bobe2)
2011. jan. 2. 18:54

Szia!

A mikrónk világítása már hónapok óta nem működött. Most meg csak azt vettük észre, hogy hideg marad az étel, mert hideg levegőt fúj. Ennyi. Már elég régi volt, úgyhogy az idejét megszolgálta. Hiányzik, mert mindent a gázon kell melegíteni, ehhez viszont dupla edény kell. Megfőzök egy fazék levest, nálunk az eltart több napig. Minden nap nem melegíthetem fel az egészet, kell egy külön lábos neki, aztán meg a második fogásnak is. Szóval így több a mosogatnivaló is.

Sajnos én csak gázzal tudok fűteni, más lehetőségem nincs.

166. bobe2 (válaszként erre: 174. - Lady Blakeney)
2011. jan. 2. 11:41

Szia.Nem vagy egyedül az én mikrom 31 én mondta fel a szolgálatot,csak világit semmit nem akar melegiteni a szomoru csak az hogy 2 éves:(.

A fütéssel én is sporolok,,vagyis a gázzal,igy kandaloba gyujtok be ,mire a család haza ér,délelött meg fát fürészelek ,kézi fürésszel,igy én a fával 2* melegedek,sajnos most ez van ezt kell beosztani.További szép napot!

165. VTünde (válaszként erre: 160. - Andika751)
2011. jan. 1. 16:11

Szia!


Én is sütögetek mostanában kenyeret, zsemlét, szívesen vennék recepteket ha megosztod Velem és akit érdekel:)

164. anikko (válaszként erre: 160. - Andika751)
2011. jan. 1. 16:01

Szia,

Érdekelne a leveles vajas tészta, hogy hogyan készíted, mert mi nagyon szeretjük, de elég drága a bolti

163. winny
2011. jan. 1. 15:41
Boldog Új Évet kívánok   
162. bobe2
2011. jan. 1. 15:35
NAGYON,NAGYON BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNOK MINDENKINEK!!!!
161. VTünde
2011. jan. 1. 10:28
BÚÉK Mindenkinek!
2011. jan. 1. 08:12

amit tenni tudtam akkor és amit azóta is alkalmazok, persze most azért már több mindent megveszek:


1. leírtam, hogy mik azok a dolgok, amiket nagyon muszály megvenni, de csak azok: Wc-papír, szappan, zsebkendő (ebből is a legolcsóbbat vettem), olcsó mosópor, öblítő, mosogatószer, ezeket vettem csak és semmi mást, eleinte nagyon hiányérzetem volt a jobb-márkásabb termékek iránt, de idővel rájöttem, hogy enélkül is megvagyunk, most azt fogom tenni, hogy akkor veszem meg az Ariel mosóport 10 kg-os kiszerelésben, mikor nagyon olcsó, így spórolok!


De mikor nem volt miből előre vásárolni, akkor erről lemondtam.


2. Nálam minden az akciókról szól, mi talán szerencsések vagyunk, hogy nem sok bolt van a városban, így nem csábulunk annyira el talán (van penny, lidl, cba és kész, ebből is nekem a penny a legolcsóbb és ott minden alapélelem megkapható , plussz sokszor van nagyobb kiszerelésű vegyi árú is)


Így nem kell autóval utazni sehova.


3. az autónkat lecsökkentettük, szinte alig használtuk, de mivel kisvárosban lakunk így nem gond a biciklivel közlekedés, nyilván Pesten más a helyzet.


4. nyáron a zöldségek nagy részét megtermeltük, na ez is olyan, hogy nem mindenki teheti meg.


Amikor lakótelepen laktunk, akkor mindig akcióban, vagy nyáron olcsóbban a piacon kis néniktől , háztól, vettem sok mindent és lefagyasztottam.


Most ezekből a fagyasztott zöldségekből éltünk, borsó, zöldbab, tök, cukkínipép, karalábé, petrezselyem, így sok leves megvolt, plussz főzelék.


Anyukáméknak van egy pár gyümölcsfájuk, így cseresznye, meggy, barack, szilva van, és ebből lekvár, bár tavaly nem sok minden lett. Ez az egy segítség.


Hús: sajnos az nincs senkinek, de az idén először megpróbálkoztunk egy pár tyúkkal, onnan lett tojás napi 3-4 db, meg volt egy pár darab kacsánk, de jövőre még csirkét is szeretnénk mellé.


Ha ez a lehetőség nem lenne, akkor is megpróbálnék háztól venni, vagy nézem az akciós húsokat is, és talán megéri venni háztól disznót és levágni? ezt még nem számoltam át.


Az biztos, hogy amikor nagyon spórolni kellett, nem olyan sok húst ettünk, de nem tudom mennyire tudjátok az egészséges táplálkozás alapján nem sok hús kell naponta 10-15 dkg elég.


Mindig főzök, soha nem menüt eszünk.


Megtanultam sütni, süteményeket, kelt tésztákat, sósakat, ezenkívül rávitt a kényszer, ma már pékárúkat is sütök, nagy sikerrel és nagyon jól sikerülnek (kenyér, nem kenyérsütős!, kifli, zsemle, barna-magvas pékááruk: sokkal olcsóbb, kiszámoltam, kalács, kuglóf, bagett, akkor megtanultam leveles-vajas tészát csinálni, abból lekváros háromszög, kakaós csiga, túrós bukta, sós: sonkás orsó, pizzás táska stb.) Van, amit este elkészítek, be a hűtőbe tepsistől és reggel csak 20-30 perc kisütés kell és friss pékárú van.


Tejtermék: nem tudom máshol hogy van, de szerintem sok helyen lehet kapni már házi tejet, nálunk 140/l, azt veszek, csináltam már belőle túrót is. Vagy veszek bolti joghurtot, túrót is akciósan és elkészítem a házi változatokat:


pl. krémtúró, túrókrém, tejfölből: "házi krémek", gyümölcsjoghurt.


valamelyik nap csináltam krémtúrót csak egy példa: a boltba 10dkg: 145 Ft, nekem kb. 350 Ft-ból kijött 60 dgk!!! és nagyon finom, szinte ugyanaz az íz, mint a bolti.


kb. most ennyi jutott eszembe!


Remélem tudtam segíteni!

2011. jan. 1. 07:50

Jó reggelt Mindenkinek és először Boldog Új Évet kívánon Nektek!


Én is csatlakoznék és egy két dolgot leírnék.


Sajnos a tavalyi évben olyan helyzetbe kerültem, ami nagyon rávitt a spórolásra, mivel gyesen oltan egy évig (25.000 Ft plussz van két kisfiam és erre a családi pótlék 26.000), a férjem sem keres túl jól, de elveszítette a munkáját, és teljesen összeomlott a kasszánk.


Szerencsére már 3 hónapja dolgozunk mind a ketten, ő egy kicsit többet keres a minimálnál, én meg közalkalmazott vagyok, diplomával, ez sem olyan sok, mivel már évek óta nem emeltek bért.


DE!!! nem panaszkodom, mivel megtapasztaltam azt is, hogy milyen a számlák és hitelek kifizetése után 23.000 Ft-30.000 Ft ból élni egy hónapban (élelem), most úgy érzem, hogy amit keresünk, abból olyan fenségesen étkezhetünk, átértékelődött bennem minden.


Na de egy-két gyakorlati dolgot is írnék akkor.

Nagyon sok fórumot elolvastam, költésgvetést vezetek már 8 éve, és így sikerült rengeteg mindent elsajátítanom.

158. bobe2
2010. dec. 30. 08:00
Szép napot mindenkinek!!!:)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook