Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kispénzüek ide fórum

Kispénzüek ide (beszélgetős fórum)

247. vkatka
2011. jan. 12. 10:20

Sziasztok!

Kijött decemberre 50 ezer forintos gázszámla, mindez úgy, hogy a szobában 15 fok van átlagosan, amikor elmegyünk itthonról akkor teljesen levesszük a fűtést, éjszakára is levesszük... És állandóan fázunk. És ez kerül 50 ezerbe...

2011. jan. 12. 10:15

Lányok!


Nehogy összevesszetek itt a fórumon. Szerintem ennél sokkal nagyobb problémáink is vannak az életben, amiket meg kell oldanunk.

Elnézést, hogy beleszóltam.

245. bobe2 (válaszként erre: 244. - Mona180)
2011. jan. 12. 06:05
Azért vettem annak,mert probáltam valami mást irni a megszokottol,talán olcsobbat is,amire te ugy reagáltál ahogy....
244. mona180 (válaszként erre: 242. - Bobe2)
2011. jan. 11. 19:23
most bocs de ez mért volt kekeckedés?? nálunk csak a férjem eszi így elég ha 3 kifli van én nem tudom megenni mert nem bírja a gyomrom a gyereknek meg még nem merek adni
243. bobe2 (válaszként erre: 242. - Bobe2)
2011. jan. 11. 14:34
kekeckedésböl akart lenni.
242. bobe2 (válaszként erre: 241. - Mona180)
2011. jan. 11. 14:31

Természetesen ha sok kifli van,de ha 2-3 akkor nem fogok mákos gubát késziteni belöle.


Ötleteket probálunk egymásnak adni,nem kekeckedéböl irunk ide.

241. mona180
2011. jan. 11. 13:55
mi a kifliből mákos gubát szoktunk csinálni és a tésztát gyúrom ha van itthon tojás
240. bobe2 (válaszként erre: 238. - Vkatka)
2011. jan. 11. 13:25

Nekünk egy kis kandalonk van,fazék nem fér rá de ebédet ott szoktam melegiteni ha be van gyujtva.


ha megmarad a kifli ,felkarikázom,leönzömvaniliás tejjel,tálaláskor vagy lekvárt vagy olvasztott csokit csurgatok rá.Finom és gyorsan kész.

239. corby
2011. jan. 11. 13:07
Én pl a pékségbe szoktam menni reggelente,ahol az előző napi megmaradt péksütemény féláron meg tudom venni.Vagy pl,a lejáró akciós terméket is szoktam figyelni.Jó dolgokat ki lehet fogni sokkal olcsóbban.
238. vkatka
2011. jan. 11. 09:16

Eszembe jutott, hogy télen lehet spórolni a meleg vízen is abban az esetben, ha kályhával fűtötök. Este fürdés előtt tegyetek egy nagy fazék vizet a kályhára, kis idő alatt felmelegszik, és azt bele tudjátok önteni a kádba, és tulajdonképpen ingyen van.

Persze ezt csak télen lehet. De ki fogjuk próbálni a gyakorlatban is :)

237. anikko
2011. jan. 11. 09:13
Nálunk azzal is kell vigyázni, hogy gyakran marad meg kaja. Mivel párom sokat dolgozik és szakács még ha eszik is itthon nem mindig ugyan annyit. Ezért nem tudom soha előre, hogy mennyit főzzek. Én meg is enném akár 3 napig ugyan azt, de a kisfiam nem, így sokszor van az, hogy egy ötletből 2féle kaja. Pl, ha egyik nap csirke pörköltet vagy paprikást készítek, akkor másnap vagy 3. nap lesz hortobágyi palacsinta. Igaz ezt nem sok étellel lehet megcsinálni, de ha nem vagyok benne biztos hogy elfogy a kaja akkor valami ilyesmit választok.
236. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 233. - Bobe2)
2011. jan. 11. 08:13
A tésztát én is itthon gyúrom.
2011. jan. 11. 08:12

Sziasztok!Olvaslak titeket de még nem szóltam.Tőlem is egy két tipp.

Mosás,én veszek a háztartási boltban mosószódát 300 ft/kg áron.Így elég egy adag mosáshoz a fél adag mosópor+egy evőkanál mosószóda.Lágyítja is a vizet.

Mivel a mosógépek úgy vannak beprogramozva,hogy 5 kg ruhához megy a víz elvileg.Egyszer mérjétek meg,2,5 kg ruhát tudtok általában beletenni.Így én a vizet is fél adag ruhához állítom hozzá.Így vizet is spórolok.Teljesen más.

A megszáradt kenyér pedig jó ledarálva zsemlemorzsának.

234. bobe2
2011. jan. 11. 06:51
Ja és mivel mindennap kenyeret is sütök,igy a lisztes zacsiba teszem bele a megszáradt tésztát.
233. bobe2
2011. jan. 11. 06:50

Én a tésztát ithon gyurom,ha az emberbe van egy kis akaraterö megtudja csinálni.Sokszor figyeltem nagymamámat gyrekkoromba,de eddig soha nem gyurtam.

Sokkal finomabb,egésségesebb.olcsobb amig gyurom ,nyujtom nem kell füteni.:)

2011. jan. 10. 20:11
Gyakran vásárolok negyed kiló kenyeret. A papírt mindig elteszem, mert azzal nagyon jó ablakot tisztítani!!
231. Lady Blakeney (válaszként erre: 230. - Corby)
2011. jan. 10. 19:57

Szia!

Üdv köztünk. Nyugodtan írj te is tippeket, biztosan vannak neked is ötleteid a spórolásra. Mi sem ismerhetünk mindent. Hátha tudsz segíteni.

230. corby
2011. jan. 10. 13:57

Sziasztok!


ÉN csak olvasgatlak titeket,mi is elég ramatyul állunk.Olvasgatom ki milyent sprólosási technikát alkalamaz,és közben elszomorít hogy mennyi ember él aki napról napra él,és mindenről le kell mondania.SZomorú!!!

229. mona180
2011. jan. 10. 13:37
ja és tegnap voltunk lomizni volt 5000ftért egy király babakocsi de hát még szerencse hogy nem vettük meg
228. mona180
2011. jan. 10. 13:35
Sziasztok hát tényleg jó néha panaszokdni egymásnak na szal hogy kerek legyen a világy a férjemenk ma nemfizették ki a tavalyi szabadságjait szal 20000ft-al meg lettünk röviditve már megint állítólag majd márciusban lez kifizetve komoly
227. bobe2 (válaszként erre: 225. - A14deb9047)
2011. jan. 10. 09:53
Szia.Bizony én is sok mindent tanultam annakidején anyutol,mamátol amit most tudok hasznositani.Peddig anyu mindig azt mondta sose fogok tudni fözni,mert abszolut nem érdekelt.És nem voltam rákényszeritve. Sok mindent megfigyeltem és most eszembe jutnak hasznos dolgok.
226. bobe2 (válaszként erre: 224. - Lady Blakeney)
2011. jan. 10. 09:48

Szép jo reggelt.

Én is örülök ennek a forumnak,még akkor is ,ha csak üzengetünk,egymásnak(nem igazán vagyunk itt egyidöben),de egy kis feszültséget ha kitudok irni magambol már jobb a közérzetem.

Engem is nagyon bánt ez a hejzet,de valahol kárpotol is.Az hogy mindennek megvan a maga oka,nagyon is igaz,én is tapasztalom mai napig.


Kitartás fel a fejjel,lessz ez jobb is.

225. a14deb9047 (válaszként erre: 224. - Lady Blakeney)
2011. jan. 9. 21:46
Még emlékszem az '50-es évek végére, '60-as évek elejére, hogy éltünk. Most bőven kamatoztathatom abbéli ismereteimet.
224. Lady Blakeney (válaszként erre: 218. - Anikko)
2011. jan. 9. 20:23

Én is szeretem ezt a fórumot. Kimérgelődi magát az ember, ettől talán egy kissé megkönnyebbül.

Örülök, hogy rendben folyik a mosás nálatok.


Már többször hallottam, hogy mindennek megvan a maga oka. A rossz dolgoknak is. Nehezen hihető, de lehet, hogy így van. Csak ezt akkor még nem látjuk, amikor történik. Sokszor csak jóval később derül ki, hogy mi miért történt. Tudom ez nem vigasztal senkit, de talán egyszer majd jóra fordul ez a sok nehézség, amit mostanában át kell élnünk. Talán a nehéz dolgok megerősítenek bennünket.

Igazad van, higgyünk a csodában! Úgy érzem már csak ez maradt nekünk!

223. Lady Blakeney (válaszként erre: 216. - Bobe2)
2011. jan. 9. 20:03

Sajnos a fizetni való sok, a fizetés meg kevés.

Mi is minden hónapban osztunk-szorzunk, hogy lehetőleg mindenre fussa. A rezsi nagyon sok pénzt elvisz. Spórol az ember mindenen, már egy kész spórolás az egész élet. Már fogalmam sincs hogyan tudnám lejjebb nyomni a költségeket. Kezd elegem lenni abból, hogy erről is meg arról is le kell mondani, mert nem futja rá.

Áprilisban végre megszűnik egy 30.000 Ft-os rendszeres havi kiadásunk. Onnantól kezdve könnyebb lesz, de addig még pokoli hónapokat fogok átélni. Isten segítsen rajtunk!

222. vkatka (válaszként erre: 217. - Mona180)
2011. jan. 9. 18:55

Most nekem is ez a gondom :S

Nem tom milesz...

221. mona180
2011. jan. 9. 18:50
igen tom de nekem fordítva szokott lenni inkább erősebb és hamarabb kezdődik szal majd meglátjuk
220. anikko
2011. jan. 9. 18:16
Ja és este a közös képviselővel álmodtam, hogy jött szólni, hogy elmaradásunk van.
219. anikko (válaszként erre: 217. - Mona180)
2011. jan. 9. 18:16
Az idegesség is befolyásolhatja.
218. anikko (válaszként erre: 211. - Lady Blakeney)
2011. jan. 9. 18:15

Na a próféta szóljon belőled!

Nekünk eddig ha voltak is gondjaink mindig kicsit és hamar túl jutottunk rajta.

De most, egyre csak jönnek. Vettünk részletre párom ismerősétől egy autót, nem luxusnak, hanem mert vannak dolgok amihez nem tudjuk nélkülözni és mondanom se kell nem egy csoda járgány. Kezdődött az 50 ezres tél gumival, folytatódott az átírással, de azzal ki is futottunk az időből így büntetéseket is fizetni kell. Most jött valami régi tartozása páromnak ami végrehajtással fenyeget. Igaz ez nem sok, de most akkor se tudjuk kifizetni. Anyum halála után el kell kezdeni a hiteleket is fizetni,....

szóval ha ok rossz után csak jó jöhet akkor velünk egyenesen csoda kell, hogy történjen.

És hiszek benne. Miért ne! Miben higgyek ha nem a csodában?!

Jó ez a fórum, hogy lehet panaszkodni :)

Viszont a mosógépem, mint a kis angyal úgy mos és most már nem hideg vízben. :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook