Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kismamaként Németországban:-) fórum

Kismamaként Németországban:-) (beszélgetős fórum)


154. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 153. - 2add246fd7)
2011. jún. 3. 19:20

Végre valami jó hír. Igazán örülök neki! Most már meglátod minden rendben lesz.

Mi jól vagyunk, végre péntek. Imádom a pénteket. Jön a hétvége. Holnap megyünk a nappaliba bútort venni. Szerdán megyünk uh-ra, és csütörtök reggel irány Siófok!!! Már nagyon várom. Remélem jó időnk lesz, egész nap az udvaron fogok pihenni.

Június 21? Hú az már nem sokára itt lesz. Akkor mi Magyarországon leszünk még, de nagyon sokat fogok rád gondolni. Ugye mindent leírsz majd, mi hogy történt? És a babáról is várom a képeket!

Nagyon szép hétvégét kívánok nektek!!!


Puszi


Zsuzsi

2011. jún. 3. 18:35

Ma nagyon boldog vagyok. Talaltunk dokit, aki adott gyogyszert, homeot.Nagyon rendes volt. Ma kaptuk meg a csaszar idöpontot, jun 21:) Meg 18 nap. Ott is nagyon elegedett voltam. Es a legjobb baratnöm is babat var, szoval nagyon örülök.

ES lattam ma egy ujszülött babat is..

:))))))))


Ti hogy vagytok?

2011. jún. 1. 18:04
Kitartást! Várom, hogy jelentkezz!
151. 2add246fd7 (válaszként erre: 150. - Kisszsuzska83)
2011. jún. 1. 17:53

Jaj ma is nagyon erös fajasaim vannak, nehezn birom. Kivancsi vagyok mi lesz ennek a vege. Köszi hogy gondolsz rank. A nagylanyt penteken vinnenk a homeopatahoz, meg mindig megy a hasa nagyon. Irok ha jobban leszünk:))

puszi

2011. jún. 1. 09:47
Szia Kriszti! Mi újság veletek? Jobban van már a lányod? És veled minden rendben?
149. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 148. - 2add246fd7)
2011. máj. 29. 20:46

Ezek sajnos nem jó hírek. Nem tudom mi lehet a gond. Kellene neki adni valamiféle probiotikumot, az helyre tenné a kis gyomrát. Tartotok otthon valamilyet? Én Magyarországról szoktam hozni normaflort, vagy ami kimondottan gyerekeknek van pro+kid. Ilyet láttam itt Németországban is, azt hiszem a dm-ben. De ha bemész a gyógyszertárba és kérsz probiotikumot, szerintem biztosan tudnak adni. Az pár nap alatt biztosan rendbe hozná a gyomrát.


Remélem holnapra jobban lesz. Vigyázzatok Magatokra!


Jó éjszakát!

Puszi

148. 2add246fd7 (válaszként erre: 147. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 29. 20:22

Hat a lanyomnak megint megy a hasa...mi a francot csinaljak? penteken levittem dokihoz, azt mondta nem tud mit csinalni. A homeopata dokit meg meg nem ertem el. Estere most kicsit jobban van, de akkor is. 2.5 hetet nem volt suliban. Most holnap vigyem? Komolyan nem tudom mar mi a jo..

Hogy mi a baj? Mindent ugyanugy csinalok, fözök mint eddig. Most vagy legyengült a belflora a ho eleji virustol, vagy fogalmam sincs..

Teljesen tanacstalan es ketsegbeesett vagyok. Tiszta ideges es türelmetlen is hozza, mert mar majus 6.-a ota, nyavog, sir, panaszkodik, szenved a gyerek. 3 het mulva jön a kisbaba, hogy fogok vele foglalkozni? Fogalmam sincs..


Mi nem eszünk zöldseget, kivarjuk a baci lecsengeset. En szemely szerint nem is eszek semmit az idegtöl..

147. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 146. - 2add246fd7)
2011. máj. 29. 14:51

Szia! Jól vagyunk. Engem is aggaszt ez a vírus. Már azt sem tudom mit vehetek meg mit nem. A férjemnek minden második mondata: Jól megmostad?

Tegnap láttam a Kaufl-ban egy kisfiút, még Tibómnál is kisebb volt. Ült egy bevásárló kocsiban és nyersen ette a kígyó uborkát. Persze gondolom mosatlanul és pont az uborkát. Gondoltam, na ennek is iq-s szülei lehetnek.

Remélem ti is jól vagytok, használjátok ki a hétvégét és pihizzetek!


Puszi


Zsuzsi

2011. máj. 28. 15:46

Szia,


remelem jol vagytok. En egyre jobban parazok ettöl a hülye uj virustol. komolyan lassan, semmit sem lehet enni mar..

Mi ma maratonon voltunk a lany ki is dölt:) Most fözes , delutan pihi.

145. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 144. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 27. 08:15
Mármint az orvos szerint minden rendben van.
2011. máj. 27. 08:14

Jó reggelt! Hogy érzed magad?

Voltam reggel dokinál. Nagyon jó volt, szerintem minden rendben van és nagyon szépen fejlődik a pici. Legközelebb június 8-án megyek, akkor leszek pont 12 hetes.

Remélem jól vagy! Itt nagyon rossz idő lett és hideg.

Most elviszem a kis manómat az oviba, aztán vásárolgatok egy kicsit.

További szép napot!


Puszi


Zsuzsi

143. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 142. - 2add246fd7)
2011. máj. 26. 09:47
Nekem is takarítani kellene, de nincs hozzá kedvem, inkább kint fekszem az udvaron:)) Imádom a napot, a meleget!!!
142. 2add246fd7 (válaszként erre: 141. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 26. 09:43

Egy Bauernhofra mentek pont:-O Jo idö van , nem tul meleg nem hideg.

Utalom a betegsegeket!!

141. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 140. - 2add246fd7)
2011. máj. 26. 07:38

Reméljük még bent marad két hetet! Hova mentek a lányodék kirándulni? Pont kifogták a jó időt, legalább is itt nagyon szépen süt a nap.

Gondoltam kivesszük Tibót az oviból, míg tart ez a járvány, de végül elvittük. Az nyugtat, hogy saját konyhája van az óvodának, talán így jobban oda figyelnek rá, hogy mit adnak nekik.

Nagyon szép, és tünetmentes napot kívánok!

2011. máj. 26. 07:27

Nem nem. Csak jo lenne meg minimum 2 het bent.

Eszak No-ban van a virus. Egyenlöre. Engem is megilyeszt. Nem eszük mosatlan gyümölcsöt, se zöldseget. Kb ennyit tehetünk..

Remelem hamarosan megallitjak.

Ma fözök, diabetologushoz megyek, aztan sietek haza, mert a nagylanyek kirandulni mentek, idöre kell hazaerjek. Sok puszi, szep napot!!

139. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 137. - 2add246fd7)
2011. máj. 25. 19:51
Kriszti mit tudsz erről a baktériumról, ami Németországban van? Engem egy kicsit megijesztettek.
138. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 137. - 2add246fd7)
2011. máj. 25. 19:50
Akkor most előbbre hozták a szülést?
2011. máj. 25. 19:27

Azt hittem megszülök, reggel ota fajasaim voltak. Voltam dokinal, minden ok, Anna 2900 gr. Dupla Mg, meg ket hetig aztan jöhet a csajszi:)

Durva nap volt..

136. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 135. - 2add246fd7)
2011. máj. 25. 09:31

Köszönöm, rám fér. Az ebéddel én is mindig bajban vagyok. Egy kis rakott karfiolra gondoltam ma. Próbálj meg sokat pihenni. A nagylány miatt pedig ne aggódj, biztosan meg fog érteni, hogy miért nem tudsz vele annyit foglalkozni. Mondjuk pont én beszélek, a párommal már elterveztük, hogy ő többet fog vele foglalkozni és majd több közös programot csinálnak majd, hogy ne érezze azt, hogy vele már nem foglalkozunk. Decemberre még dédipapáját is elhívtuk, imádják egymást. Nagyon jól el tudnak játszani. Szerintem megoldjuk, ne aggódj!

Remélem azért nem lesz rossz idő hétvégén, mindig akkorra romlik el az idő.:((

2011. máj. 25. 09:15

Akkor tuti kiprobaljuk.Tenyleg nem olcso, de ha megerösitene az immunrendszeret, sokat segitene. Erdelködök is, ki van itt a környeken.

Amikor korhazba megyek, onnantol kezdve a ferjem 3 hetig itthon van. Utana jön anyosom, aztan anya. nekem sem kell semmi segitseg, csak a nagygyerekhez, mert mar most lelkiismeret furdalasom van, hogy nem tudok vele annyit foglalkozni mint korabban.

Nekem joslo fajasaim vannak, es eleg gyakran. Olyan vagyok, mint a kicsavart citrom, csak pihegek. Kene valami ebed, ötletem es kedvem nuku:) Nekem is volt kisterhesen erös migrenem, a nögyogyasz irt fel homeopatias fejfajascsillapitot, talan kerdezz ra. Jol jött kesöbb is, mar csak a nyugalom, hogy van mit bekapjak ha faj. Jön a rossz idö szombatra, igen. Nem nagyon örülök, mert Kids-maraton lesz, ahova beirattuk a nagylanyt egy kis mozgasra. De ha zuhog az esö rosszabbul jarunk..

Nektek is szep napot, teljen fajdalommentesen:)))

134. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 133. - 2add246fd7)
2011. máj. 25. 08:08

Nagyon átérzem a problémád, mert én pont ilyen vagyok. Ha már köhög, rögtön rohanunk az orvoshoz. Mi is már kipróbáltunk mindent, rengeteg orvosnál voltunk. Már háziorvost is cseréltünk. A mostani elég jó, mondhatjuk, hogy meg vagyok vele elégedve. Az asztmája miatt mindenféle alternatív módszert is kitaláltunk, decemberben részt vettünk egy rehabilitációs sóterápián Hajdúszoboszlón, amit ősszel szeretnék megismételni, mert azóta nem fulladt be.

Voltunk homeopátiás orvosnál is, ami szerintem szintén nagyon jó volt, tényleg sokat segített, mert igaz volt hogy befulladt, de a gyógyszertől enyhültek a tünetek, és így nem kerültünk kórházba. Én biztos kipróbálnám a helyetekben, lehet, hogy segíteni fog. A Krankenkasse nem támogatja, mi havonta jártunk, közel 90 Euro alkalmanként. Nem olcsó, ezért már az utóbbi 3 hónapban nem is voltunk. A neten megrendeltük azt a gyógyszert, amit mindig adott. Igazából addig jó volt míg megtanultuk a betegséget kezelni, de már feleslegesnek tartom havonta ennyi pénzt kifizetni.


Örülök, hogy jó volt a felkészítés. Remélem itt is hasonlóan fog történni minden, mert még mindig nem tudom magam túl tenni a gondolaton, hogy mi lesz velem, mi hogy fog történni.


Lesz segítséged szülés után? Megy ki hozzátok valaki? Én már mindent leszerveztem, megrendeltem anyuéknak a repjegyet, hogy biztosan itt legyenek. Sajnos muszáj lesz, mert Tibikét mi sem tudjuk kire hagyni.


Hogy vagytok ma? Tegnap szörnyű fejfájásom volt egész nap. Ennyire már régen fájt a fejem. Lehet, hogy jön valami front? Nem bírnék ki még egy ilyen napot.


További szép napot!

2011. máj. 25. 07:42

Szia,

tegnapi csaszaros felkeszitö jo volt. Elötte este befekszem, apa es a nagylanyom is jöhetnek. Masnap ha kell beöntes, reggel mütet. A babat megmutatjak, aztan megy apahoz es a tesohoz egy "nyugiszobaba" ahol mesztelenül teszik apa hasijara, ott varnak meg mig összevarrnak. Kb 40 perc mulva megyek utanuk, ott maradunk 2 orat meg. Apa es a szülesznö segitenek szopiztatni. 6 ora mulva felkeles, de annyi fajdalomcsillapitot adnak, hogy nem fog örülten fajni. 5-7 nap a korhazban es jövünk haza.

Remelem minden jol fog menni. Tema volt meg a szüles utani, nem eppen egyszerü idöszak is, aminek nagyon örültem. Jo volt beszelgetni a varhato bajokrol, es jo tudni, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a gondolatokkal.


Annyira aggodom a nagylanyert, mert allandoan faj a hasa. Vagy valamije..a feje pl. Penteken leviszem a dokihoz, de valahogyan soha nem kapok töle olyan valaszt, ami megnyugtatna. Soha nem volt egy erös gyerek..de a hanyas hasmenes ota megint olyan gyenge. Nem eszik, nem iszik eleget...wc-re is alig jar. Biztos minden összefügg, de valami oka csak van..Beres cseppet hozattam anyaekkal multkor, most azt adok neki 2*10 cseppet..Gondolkoztam egy homeopata dokin. Te jartal mar ilyennel? Azt nem fizeti a biztosito, ugye?

Kezdem mindentöl felteni a gyereket, lassan tulesek a lo tulso oldalara a fertötlenitessel es a parazasaimmal..Valamit csak kene tenni..

132. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 131. - 2add246fd7)
2011. máj. 24. 09:51
Várom, hogy jelentkezz!
131. 2add246fd7 (válaszként erre: 130. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 24. 09:48

Nekem evegik kellett pszihologushoz jarnom. Ugy nez ki mi vagyunk az az elenyeszö szazalek, aki igy jart..Engem is a ferjem batorit a csaszar miatt. Senkinek nem engedjük, hogy rabeszeljen a masik valtozatra. Velem volt anno ö is, tudja mit össze kinlodtam, soha nem kivanna azt meg egyszer. Szerintem a csaszar nem lesz olyan rossz.

A korhazban van a szülesfelkeszitö, de a hebammem tarja. Majd leirom, mit mondtak ma.

Köszi a biztatast, remelem minden jo lesz.neked is hasonlo Jokat!!!

130. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 126. - 2add246fd7)
2011. máj. 24. 09:36

Kedves Kriszti!

Olyan mintha rólam írtál volna. Az én szülésem maga volt a pokol és soha életemben nem volt olyan rossz élményem, mint akkor. Utána a felépülésem majd félévig tartott, és gyakorlatilag egy évig zombi voltam.

Szóval én sem merem bevállalni a sima szülést, még akkor sem, ha azt mondják, hogy a második baba könnyebben jön.

Szerencsére itt lehet választani a császárt és talán ezzel sikerült a férjemnek rávenni a második babára.


Valószínűleg örökölte édesanyámtól, de én nagyon remélem, hogy kinövi.


Kérlek tarts ki, tudom milyen, mikor egy napra minden összejön. A gyerekfelügyelet nekünk sem megoldott. Állandóan visszük mindenhova magunkkal. Már gondolkoztunk rajta, hogy keresünk egy bébiszittert, aki néha eljönne, de nehéz megtalálni a megfelelő személyt. Tuladjdonképen már egy éve keressük:))


Hol tartják a szülésfelkészítőket? Lehet, hogy majd én is utánanézek.


Szép napot!!

129. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 127. - Gnoncsu)
2011. máj. 24. 09:30

Kedves gnoncsu!


Örülök, hogy jól vagytok. A szerencsés kismamák közé tartozol, és örülök, hogy ilyen jól élted meg a szülést. Akkor tényleg semmi akadálya majd a kistesónak:))

Kívánok további jó egészséget nektek!

128. 2add246fd7 (válaszként erre: 127. - Gnoncsu)
2011. máj. 24. 09:29
Örülök, hogy jol ment minden. Es igen, probalok türelmes lenni..
127. gnoncsu (válaszként erre: 125. - 2add246fd7)
2011. máj. 24. 08:24

Az anyaság zuper!

A szülésről írtam egy másik fórumra ha nem haragszol bemásolom azt ide (így gyorsabb):

Elvileg 12.-re megvolt a kórházi beutalóm, de ezt nem vártuk ki mert 11-én este fél 11-kor folyt el a magzatvíz, bementünk a kórházba , szokásos: CTG, vizsgálat, ekkor kezdődtek csak a fájások, viszont rögtön 3 percenként, majd kb 2-ig kádban jó meleg vízben vajúdtam, ami nagyon jól esett. Utána viszont nagyon beindutak a fájások gyakorlatilag 2 percenként. Az időpontokat nem nagyon tudom, de valamikor hajnalban leesett egy picit a frekvenciája, ekkor néztek vérgáz értékeket a babánál (ehez a fejéből vesznek pici vért) meg aztán kapott kis elektródát a fejére ami pontosabb mint a CTG, felmerült, hogy esetleg császár, de végül megvoltak elégedve az eredményekkel. Így 8:02-kor született meg, úgy hogy egy orvos a fejemnél térdelt és a fájáskor ő is nyomta a hasamat fentről (amit én egyébként abszolút segítségnek éltem meg).

Igazából gyorsnak viszonylag első szüléshez képest gyors volt, csak én nem találkoztam 5-10 perces fájásokkal rögtön nagyon sűrűn jöttek és ez a végére nagyon kimerített. (Meg napközben mondván, hogy másnap valószínüleg befektetnek még kitakarítottam, főztem és fahéjjas sütit sütöttem mert azt olvastam, hogy az beindítja a szülést :-) )

Nagyon fáj az igaz és én azt se mondanám, hogy az ember amint megvan a baba elfelejt mindent, viszont testvérkéknek nincs akadálya :-)


Már most úgy érzem szeretném újra átélni azt a 2-3 órát amit utána hármasban a szülőszobán töltöttünk, az annyira jó volt.


A pocakja szerintem nem szokott fájni, esténként olyan 7-9 körül van egy nyűgösebb időszakja, de egyébként nagyon jó baba, éjszaka kétszer eszik, de utána rögtön alvás van.


Elhiszem, hogy nagyon nehezen telik a vége én is így éreztem, de azért már igazán nincs sok hátra :-)) Kitartás!!

Mi is a 4. lakunk, lift nélkül, úgyhogy ismerős amit írsz.

126. 2add246fd7 (válaszként erre: 123. - Kisszsuzska83)
2011. máj. 24. 07:19

Azert csaszar, mert ahol szültem borzalmas elmenyem volt, es evekig tartott feldolgozni. Ezert ekkora korkülönbseg a gyerekek közt. Sima szülest nem merek bevallalni..se lelkileg, se tetstileg. Szerencse, hogy valaszthatok. Eredetileg jul 3-ra voltam kiirva.

nehezek ezek a gyerekbetegsegek, föleg ha tetözödik meg valami extraval. A te kisfiad ezt örökölte?

Ma megyünk apaval megint közös szülesfelkeszitöre, es vegre a csaszar lesz a tema..Ezen kivül fogorvos a nagylanynak, összelogisztikazni a gyerekfelügyeletet...ahhhhhhhhh, kezdek kiborulni!!

125. 2add246fd7 (válaszként erre: 124. - Gnoncsu)
2011. máj. 24. 07:14
Szia ujdonsült anyuka! Örülök, hogy irsz! Milyen az anyasag? Hasija nem faj? Csak örülhetsz! Milyen volt a szüles? nekünk meg 3,5 het, de mar kinlodok..alig varom, hogy velünk legyen a picurkank. Igen, itt is szep az idö, de a 4. emeleten vagyunk lift nelkül, igy igen csak meggondolom, elmegyek e valahova. Az anyukak potolhatatlanok, veled örülök, hogy jön a tied. Barcsak az enyem is itt lenne, most nagyon kene. De megoldjuk..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook