Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom féltékeny az uj páromra már nem tudom mit tegyek.Tanácsokat kérnék... fórum

Kislányom féltékeny az uj páromra már nem tudom mit tegyek.Tanácsokat kérnék... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 22. 15:18
ikerterhességnek indult, de az egyik baba 7 hetesen megállt a fejlődésben, így csak egy baba van. Abival 7 hónaposan volt ekkora a pocim és kicsit félek is tőle milyen lesz a végén. :-)
2010. márc. 22. 15:16
van
2010. márc. 22. 15:16
Hu milyen nagy a pocid már a 20 dik héten egy baba vab a pocidban...
2010. márc. 22. 15:12
Igen ,meg mondtam páromnak legyen vele tőbbet esténként mert akkor nem érzi hogy ő a második,ugy tűnik beválik.
2010. márc. 22. 15:11

:-)

beszéltetek?

2010. márc. 22. 15:02
Remélem igy is marad.Kőszőnőm a tanácsokat..
2010. márc. 22. 15:01
Most már egész kezd a lánykám kettesbe hagyni bennűnket tegnap este már csak fél szemmel lesett bennűnket ha puszizkodtunk vagy megőleltűk egymást..
2010. márc. 21. 10:27
Teljesen egyetértek Mandula71-el és Szitaszivárvánnyal is, én sem írtam volna mást
2010. márc. 21. 10:12
Meg kell találni napközben azt az időpontot, amikor tudtok kötetlenül beszélgetni. Nálunk ilyen a fürdés. Ilyenkor énekelünk egy kicsit, megbeszéljük a napunkat és bele szövöm a fontosabb dolgokat, amiket meg kell vele értetnem. Így sokkal könnyebb. Ha csak leültetném, hogy most figyelj, mert ez meg az van, akkor tuti, hogy rám se hederítene.
2010. márc. 21. 10:09

Az én lányom is féltékeny volt. Először az apjára, majd mikor külön mentünk és megismerkedtem a párommal, akkor rá. Ha megölelt, akkor Abigél oda jött és visított, hogy ő az én anyukám!

Ezt nagyon sok beszélgetéssel lehet kiküszöbölni. A lányom ekkor volt 2,5 éves és el tudtam neki magyarázni, hogy ő nekem ugyanolyan fontos, mint eddig, ugyanúgy szeretem, ő az én kislányom, a párom nem veszi át a helyét. Most ugyanez a helyzet a kistesóval. Már előre féltékeny és így sokat beszélgetünk arról mi fog történni. Ezzel oldjuk a feszültséget mondhatni nem kis eredménnyel.

2010. márc. 21. 00:36
Sokszor féltem hogy a párom azt mondja szevasz tavasz amiket a lánykám művelt hát...
2010. márc. 21. 00:34
Én tűrelmes vagyok és mintha javulna a helyzet picit pl 2 honapja katasztrofa volt minden este mikor párom hazaért repűltek felé a játékok meg a nyelnyujtogatás stb.. azért mára már javult picit.
2010. márc. 21. 00:32
Hát igen talán nálunk az a gond hogy ugye a drága apuka lelépett és 1 évig csak én voltam vanival ,én vagyok a mindene tudom és ezzel nincs is baj csak jo lenne egy kis pici elszakadás hogy legalább 15 percig mesét nézzen vagy játszon még párom elmondja a napját meg eszik..
2010. márc. 20. 21:43

Hát képzeld, én 21 éves voltam, amikor a kishúgom született. Négyéves volt, amikor elmentem apuékat meglátogatni a barátommal vidékre. Mikor láttuk, apuék hogy kivannak tőle, hogy a gyerek egész nap pörög, felajánlottuk, hogy elvisszük egy rajzfilmre moziba. Hadd pihenjenek pár órát. El is mentünk kocsival egy messzebb levő moziba. Hát úgy kezdődött, hogy már a kocsiban, amikor a barátom teljesen gyanútlanul adott egy puszit, a húgom visítani kezdett a hátsó ülésen. Utána már akkor is, ha csak beszélni mertünk egymáshoz és nem hozzá. A végén majdnem bőgött... A moziban persze középre akart ülni, és utána végig hazáig ugyanez a hiszti ment, furakodás, lökdösődés, nem beszélhettünk egymással. Pedig csak a nővére voltam :D


Én úgy éreztem, hogy semmiképp nem akarja semmiből kizárva érezni magát, és még az is, hogy hozzá van szokva, hogy hát hogyismondjam, otthon körülötte forog minden. Ez be is igazolódott, miután megfigyeltem, hogy ha a gyerek sóhajt egyet, apámék mindent eldobnak, csak az számít, amit ő akar. Minden szavára ugrottak mindig. Szóval nem "kapatod" el kicsit, amikor kettesben vagytok? Csak egy ötlet.. nálunk ez volt.

13. Mandula71 (válaszként erre: 10. - Vanessa2006)
2010. márc. 20. 21:16

Még mindig azt mondom, hogy ez nem feltétlenül féltékenység. A korából adódik:)

Az ember lánya meg legyen felkészülve arra, hogy ha már gyereke van, akkor kettesben akkor lesz a párjával, ha a gyerek alszik:)

2010. márc. 20. 21:02
mivel egész nap együtt vagytok a kislánnyal túlságosan hozzád szokott és furcsa a helyzet neki hogy mást is szeretsz rajta kívül... kicsit több idő kell neki, míg megszokja a helyzetet... legyél türelmes.. mióta laktok együtt? bár még az 5 hónap is kevés ahhoz hogy egy ilyen kicsi lány ne akarna a középpontban lenni, ne akarna mindig melletted lenni, hiszen neki új még a dolog...
2010. márc. 20. 20:59
Megprobálom jol kezelni hogy mindenkinek jo legyen de nem tudok két fele szakadni a párom meg nem a tűrelméről hires..
2010. márc. 20. 20:56
Nem marad ki semmiből ha megjőn párom neki ad puszit előszőr de aztán ránk tapad .Nem zavarna ha nem egyfojtába csinálná.
9. 2df6501868 (válaszként erre: 7. - Vanessa2006)
2010. márc. 20. 20:55

Ne tulajdonítsál túl nagy jelentőséget a lányod féltékenységének, hiszen írtad, hogy egyébként jól megvan a pároddal.

Én ezt teljesen természetes reakciónak tartom az ő részéről és biztos vagyok benne, hogy el fog múlni.

Hiszen még csak 3,5 éves!!!!!

8. Mandula71 (válaszként erre: 3. - Vanessa2006)
2010. márc. 20. 20:52
Szerintem te félreértesz valamit:) Nagyon kicsi ő még, és nyilván új a helyzet is neki.Miért kellene egy ennyi idős gyereknek kettesben hagynia titeket? Amikor a párod hazajön, akkor először a kislánynak köszönjön, neki adjon puszit, esetleg utána együtt menjenek oda hozzád is köszönni. Ha meg közétek furakszik, nyugodtan öleljétek át őt is. Véleményem szerint ez nem igazán féltékenység, csupán nem akar kimaradni semmiből.
2010. márc. 15. 14:10
És hogy csináljam mert hiába mondok akár mit ha párom megcsokol vagy ha csak a konyhába vagyunk kettesbe a lányom beront és kettőnk kőzé furakodik.
2010. márc. 15. 13:30
Ez esetben szabj meg egy határt!
2010. márc. 15. 13:10
Pedig a lányommal vagyunk kettesbe egész nap és este is ki akar sajátitani.
2010. márc. 15. 13:08
Tegnap egész nap a párommal voltak kőzősen játszoházba semmi gond nem volt szereti őt de ha a kőzelembe jőn megcsokol a lányom kiabál ránk ugrál stb... Nagyon nehéz két tűz kőzőtt.
2010. márc. 15. 13:06
5 honapja vagyunk egyűtt a párommal és a 3,5 éves kislányom nem birja elviselni mikor párom este hazajőn,ha puszit ad ha kőzel van hozzám lányom csikál bennűnket ugrál egyszerűen nem hagy bennűnket kettesbe.Már mindent megprobáltunk .
2010. márc. 15. 13:06

Mutasd meg neki, hogy ő még mindig ugyan olyan fontos számodra, mint ez előtt. Vagy hagyd őket kettesben egy napra, hogy rákényszerüljön a párod megismerésére és erre magától rájöjjön.

Szerintem legalább is.

2010. márc. 15. 13:04
Kislányom féltékeny az uj páromra már nem tudom mit tegyek.Tanácsokat kérnék...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook