Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom féltékeny az uj páromra már nem tudom mit tegyek.Tanácsokat kérnék... fórum

Kislányom féltékeny az uj páromra már nem tudom mit tegyek.Tanácsokat kérnék... (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 25. 21:17
Hát igen nekem az a szerencsém hogy a VAni most 3,5 éves és olyan az agya mint a szivacs szivja be az Angolt,meg az oviba kőnyebb azért mint a suliba. De majd tanitjátok esetleg kűlőnora sok Német barát kell.Ne add fel proba szerencse menjetek...
2010. márc. 25. 21:12
Hát ez az, még a nyelvet is tanúlni kell és Abigél pont akkoriban lesz majd iskolás és nem tudom ő hogy fog vele megbírkózni. Bár okos kiscsaj egyik napról a másikra bekerülni így egy iskolába nem lehet egyszerű.
2010. márc. 25. 21:10
Hajrá menjetek ha van rá lehetőség ne gondolkozz,kialakul minden előszőr nem lesz kőnnyű de meglásd ha tudod a nyelvet megszokod az ottani embereket jo lesz és gondolj a gyerekekre... Szerintem Magyarország soha nem éri el ezt a szintet ahol most Anglia van.
2010. márc. 25. 19:05
No igen, ez azért nem utolsó dolog. Úgy gondolom magyarország kb. 20 év múlva fog ott tartani, ahol most Anglia. A párommal mi is sokat beszélgetünk arról, hogy várunk még pár évet, aztán lehet, hogy összepakolunk és irány Németország. Neki ott bőven lenne munkája és helyismerete, ismerősei is vannak. Csak azt nem tudom én mit kezdenék kint.
2010. márc. 25. 11:56
És aminek még őrűlők hogy a kislányomnak az élete is jobb lessz mint nekem volt,már most tőbb mindent látott mint én 30 év alatt ..
2010. márc. 25. 11:54
O igen persze,megvan mindenűnk itt nem gond ha kimegyek boltba nem kell nézni az árakat párom jol keres és én is kapok itt pénzt ,őssze sem lehet hasonlitani Magyarországgal . Itt eljárunk bolingozni étterembe ,kirándulni otthon meg....nem rézletezem. Kislányomnak is megvan mindene jol érzi magát nem kell azon tőrnőm a fejem éjszakánként miből fizetem ki a rezsit stb... Ugyhogy kőszőnőm a sorsnak istennek hogy kaptam egy ilyen lehetőséget és a lényeg a párom nagyon szeret bennűnket...
2010. márc. 24. 18:38
Kint azért másképp telnek a napjaitok, mint itthon?
2010. márc. 24. 18:38
:-) nincs mit
2010. márc. 24. 16:47
Probálom kőszi .
2010. márc. 24. 10:32

Próbáld meg úgy, ahogy én magyarázom Abinak. Nekünk ez bevált. A gyerekek azt hiszik, hogy ha valakit szeretsz, az más szeretetéből vesz el.

De megmagyarázom úgy, hogy minél több embert szeretünk annál többen szeretnek minket. És a sok szeretettől vagyunk boldogok. A szeretet sosem elvesz egy embertől, hanem nagyonsok jót ad neki. Persze többször el kell mondani, de előbb-utóbb belátják. :-)

2010. márc. 24. 09:46
Képzeld lánykám reggel azt mondta anya nem szeretem ha a steven megpuszil ,kérdezem miért azt mondta mert engem nem szeretsz akkor,szegénykém ,mondtam neki hogy ő az első mindig és szeretem de a steven is szereti anyát és hogy őt is szereti,remélem megérti..
2010. márc. 23. 20:23
Hát igen a sűrű wc-re járás engem is nagyon megviselt anno .Hu az utolso hetekbe szinte nem is aludtam semmit. Én 20 kg -ot hiztam pedig nem ettem sokat,de hamar lement 15 a maradék nem nagyon akar.
2010. márc. 23. 16:40

Most már jobban viselem, mint a legelején. Bár a gyomrom még mindig nagyon rossz. Viszont így legalább nem vagyok kívánós. 3 kg-ot híztam eddig.

Csak a pisiléssel vannak gondjaim, úgy ráfekszik, hogy ha nem megyek időben wc-re, akkor utána 10 percen belül 3x kell kimennem.

2010. márc. 23. 13:59
Amugy jol vagy jol viseled a terhességet....
2010. márc. 23. 13:58
Dehogynem tanitjuk ő még nem ovis de csak Angol meséket néz és a páromtol is megtanult már sok mindent,Decemberbe megy oviba ott biztos hamar perfect lesz. Csak most még azért kevés a 6 honap hogy megértse az angolt ,még nekem is sokat kell tanulnom.igen kint maradunk .És igen miatta maradtunk kint.
2010. márc. 22. 17:35
Az hangzik jól, hogy kint ismerkedtetek össze és gondolom miatta is maradtatok. És a lányodhoz nem beszéltek angolul, hogy szokja? Gondolom ott szeretnétek maradni. Abi unokatesója angol, a szülei elváltak és a sógornőm lett az új anyukája. Magyarországra költöztek a gyerekkel együtt és oviban 1 év alatt perfektül megtanúlt magyarul, itt is kezdte az iskolát. A gyerekek agya olyan, mint a szivacs. Tanítani se kell, csak bevinni egy más nyelvű közösségbe és pár hónap múlva bárkivel elbeszélget.
2010. márc. 22. 17:25
Mire érted hogy igy jol hangzik..Azt elfelejtettem irni hogy a párom Angol és ugye a lánykám nem érti és szerintem nálunk ez is a gond hogy a lánykám nem érti mit is beszél a párom,bár már elég jol megtanult párom Magyarul a vani miatt de ez még kevés.
2010. márc. 22. 17:01
:-) ez így jól hangzik.
2010. márc. 22. 16:52
Most mennem kell majd még itt irhatunk egymásnak.szia
2010. márc. 22. 16:51
Nem tud hol zaklatni ugyanis nem tud se cimet se telo számot... Igen itt kint ismerkedtűnk meg,kijőttűnk anyumhoz látogatoba mert anyum itt él a férjével,és a párom anyum férjének a munkatársa igy ismerkedtűnk meg 6 honapja.
2010. márc. 22. 16:35

attól, hogy nem fizet gyerektartást még zaklathatna. Nálunk ez volt a helyzet. Útlevelet is csak úgy tudtam neki csináltatni, hogy jogerős bírósági végzésem van a gyerekelhelyezésről. És sajnos volt olyan időszak is, hogy reggeltente úgy lopakodtunk ki a lépcsőházból, délután pedig hamarabb elhozattam a nővéremmel a bölcsiből, mert a bírósági tárgyalásra 1 évet kellett várnom, ő meg totál bekattant. Másfél éve külföldön dolgozik, a hónap végén jön haza véglegesen, remélem nyugodtan meg tudjuk majd beszélni a dolgokat, mert telefonon már közölte, hogy látni szeretné.

Azt is tudom, hogy iszonyatosan nagy szerencsém van a férjemmel! Persze a lehető leghamarabb "összeengedtem" őket, így már a legelején világos volt, hgoy jól bánik a gyerekekkel és semmi rossz érzés nincs benne azért, mert nem tőle van. Persze azért a közös gyerek felteszi az i-re a pontot, hisz minden így lesz teljes.

És ti kint ismerkedtetek össze?

2010. márc. 22. 16:13
Hát igen nem is nagyon tudna kővetelőzni a lányom apja aláirta az utlevelet gyerektartást nem fizet ugyhogy nem is tartjuk a kapcsolatot. Szerencsés vagy te is hogy ilyen rendes férfit találtál aki elfogadja a lánykádat ..
2010. márc. 22. 15:48

őszintén szólva szerencsés vagy, hogy nem kíváncsi rá. Nálunk az apja követelzőni tud, csak a kötelezettségeit felejti el folyton.

De vmelyik nap beszélgettünk és rájöttem, hogy elég nagy kuszaság van a pici agyában, mert nem értette miért van két apukája, amikor ő nem is emlékezett arra, hogy valaha az apjával éltünk. És persze a tesójával a vezetéknevük is különbözni fog, ami újabb magyarázatot kíván, de azt mégse mondhatom neki, hogy azért, mert az apád nem egyezik bele abba, hogy a párom (akit szintén apának hív) a nevére vegye. Nem akarom még ilyenekkel terhelni. Megpróbálom a legegyszerűbb módon elmagyarázni és ha van még kérdése azt nyugodtan felteheti.

2010. márc. 22. 15:42
Jol teszed én is mindig mondom neki hogy anyát szereti a steven és hogy őt is szereti én pedig egy nap százszor megőlelem és mondom neki hogy szeretem,nekem is életem legjobb dőntése volt hogy jo messze jőttem az apucikájátol aki abszolult nem kiváncsi rá de szerencsére a lányom sem..
2010. márc. 22. 15:40
Ha én sziklaszilárd vagyok, és nem mocskolódok, hanem arra tanítom, hogy mindenkit egyformán szeretünk, akkor egy idő után bárki mondhat bármi, mert az én példámat fogja követni.
2010. márc. 22. 15:38

1550 g volt a születési súlya terhességi toxémia miatt. 35 hétre született. Azt mondják a másodikkal mindig nagyobb a poci. :-)

Hát igen, nem egyszerű új életet kezdeni egy pici gyerekkel, de úgy gondolom ez volt a lehető legjobb ötlet az életemben.

A probléma most az, hogy Abigél fiú tesót szeretett volna, mert félti a hercegnős ruháit, kopogós cipőit. De elmagyaráztam neki, hogy mire a tesója akkora lesz, hogy jók lesznek rá a ruhák, addigra ő már 10 éves nagylány lesz és neki mindig új ruhákat kell majd venni, mert mindent kinő addigra. Erre megnyugodott egy kicsit. Elmagyaráztam azt is, hogy ő az én lányom marad és azzal, hogy jön egy pici hugi semmi sem változik köztünk, hisz arra tanítom, hogy a szeretet mindig nő és hozzá ad az emberhez nem pedig elvesz. Minél több embert szeretünk annál többen szeretnek minket és ettől vagyunk boldogok. Erre tanítom akkor is, ha az ex családja furkálódik és így peregnek le rólunk a rossz dolgok. :-)

2010. márc. 22. 15:26
Biztos már most azt gondolja lányod hogy ő majd ezután nem lesz olyan fontos nektek,remélem minden jo lesz nálatok is majd hát isten őrizzen mindenkit egy féltékeny gyerektől kőnnyű annak aki nem volt ilyen helyzetbe persze ezt csak az tudja aki uj társal kezd uj életet.
2010. márc. 22. 15:22
Nekem is kb a 7 dik honapba volt ekkora,lányom 3800 gr 53 cm jőtt a világra, lányod mennyivel szűletett,bocsi kérdőjelet nem tudok irni beragadt..
2010. márc. 22. 15:22
Ja igen, eddig mindig önálló akart lenni, a kezünket se nagyon fogta meg, most hogy tudatosult benne, hogy nemsokára másik gyerek is lesz a családban még az ajtón se tudunk úgy kimenni, hogy ne fogná a kezünket. Az udvaron is állandóan kapaszkodik belénk. A lényeg, hogy el tudjuk engedni, amikor el akar menni, de mindig ott legyünk a háttérben, ha esetleg szüksége lenne ránk.
2010. márc. 22. 15:20
Örülök, hogy beválik és remélhetőleg több időtök lesz ezentúl egymásra. Tudom, hogy nehéz ügy, de valahogy mindenkinek meg kell találnia a saját helyét. A lányom pl. mostanában csak akkor normális és nyugodt (féltékeny a kistesó miatt), ha minden este boxolnak egyet a párommal. :-)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook