Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kiskutyát szeretnék a 3 éves kislányomnak. Melyik fajtát ajánlanátok? Kertes házban lakunk. fórum

Kiskutyát szeretnék a 3 éves kislányomnak. Melyik fajtát ajánlanátok? Kertes házban lakunk. (tudásbázis kérdés)


1 2 3
56. Ata06
2010. febr. 3. 10:35

Sziasztok!

A border collie a legokosabb a fajták közül, de ha nincs napi több órát mozgatva és tanulással az agya is le

terhelve, akkor önmagát fogja szórakoztatni. Vagyis, ha lakásban van nekiáll amortizálni, ha kertben van, nem kell a tavaszi ásással bibelődni.

A golden retriver valóban problémás tud lenni. Az én kutyámnak is simán nekimegy-legalábbis amelyiket ismerem-, ha olyan kedve van!

Ráadásul(ez csak az én véleményem és nem akarok egy retriver tulajdonost sem megbántani) a retrivereket azért használják vakvezető ill. terápiás kutyának, mert nem gazdafüggők.

Ez azt jelenti,hogy úgy vált gazdát, hogy "szeme se rezdül".Mikor kicsi egyszer kiadják nevelőszülökhőz, aztán egy évesen kerül az oktatóhoz, mikor letette a vizsgát akkor kerül az igazi gazdához!Nem sok olyan fajta van, aki ezt törés nélkül elfogadja!

Különben én sem értem miért nem jó a kellemest a hasznossal összekötni! Itt a házőrzésre gondoltam!

55. pemete (válaszként erre: 54. - 2b9a946b07)
2010. febr. 3. 09:26

De miért ne vegyen gyerek mellé olyan kutyát, ami házőrző is???

Egyébként tudom, hogy a golden retriver manapság a sztárkutya, meg a tökéletes családi eb, de azt azért megjegyezném, hogy a kutyaiskolában én ahányat láttam mind problémás volt. Az egyik egy 10 évesforma kisfiúval járt, az össze-vissza rángatta a gyereket, a másik egy apukával, meg a kislányával, az meg agresszív volt, nekiment a mi kutyánknak is (az egy másik kérdés, hogy utána nem kellett trimmeltetni egy darabig). Szóval azt hiszem ennél a fajtánál is kezdenek nagyon előjönni a túltenyésztettséggel együttjáró hibák!

2010. febr. 3. 09:21

A border collie nagyon jó választás, csak arra figyelj, hogy ennek a fajtának az élete a terelés, és iszonyatosan nagy a mozgásigéne. megőrül, ha nem foglalkozolvele napi több órát, és viszet mozogni. ők szoktak agility sportban is a legjobbként szerepelni. egyik ismerősömnek van, és mivel ezeket nem tudja neki megadni, nagyon szomorú a kutya.

én a golden tertievert ajánlom neked.az én fiam pont 3 volt, mikor a családba érkezett.

hihetetelenül bartságos, kedves, nagyon okos, könnyen tanul, bírja a gyerek nyűgjeit, nagyon jókat tud vele játszani. a hosszú szőrről annyit, hogy akármilyen sáros, piszkos lesz, másnapra magátólmegtisztul(öntisztuló) nem kell minden nap átfésülni. amúgy meg úgyis fogod annyit simogatni, hogy annak töredéke idő allatt megfésülöd (kb 2 perc) én pár hete nem fésültem, most átkeféltem a bundáját, de semmi kóc, mondom 5 perc.

valóban nem mennek neki az idegennek, de nagyon jó jelzőkutya. gyerek mellé ne is vegyél olat, aki kifejezett házőrző. szóval imádjuk, a gyerek is, meg a kutya is minket. most télen büszkán húzta pl a kis gazdiját a számnkón. még véletlenül sem szalad volna el a szánkóval. ha látja hogy az őkezében van a póráz, akkor mellette ballag. kertben simán elvan, nem fázik télen, bár ilyen mínuszba én beengedem az előszobába. de ez egyéni döntés mi nagyon jó lválasztottunk, biztos vagyok benne hogy ha mégegyszer választanék akkor is golden lenne. ja és nem utolsósorban gyönyörű kutyák!

2010. febr. 2. 23:09

Azt hiszem választottunk az urammal. Border collie

mellett dönöttünk, de azért szívesen venném a véleményeket róla.

Én a mopsz-ot sem zártam még ki.

52. cullinan (válaszként erre: 42. - Pné Veronika)
2010. febr. 2. 23:01

én azért a MOPSZ kiskutyust semmiféleképp nem hagynám ki!!

nekem 11 éves a kutyám, de ilyen édes, szelid, jó természetü kutyát álmomban sem reméltem.

Imádjuk, már kezd öregedni, de pici korában a gyerekeimre soha egy morgása sem volt!

Imádni való, nekem csak ilyen kutyám lenne mindig!

51. BollerKrisz (válaszként erre: 49. - Hajnal89)
2010. febr. 2. 22:30

A menhellyel összesen 2 problémám van:


1. kölyök kutyát nem kapni

2. akkora összeget akartak velünk fizetni egy kutyusért, hogy egy fajtatiszta törzskönyvezett is kevesebbe lett volna, mert mondván az új gazdinak kell kifizetnie az eddig felmerült fenntartási költségeket.

Tapasztalatból írom, mert mi is ezzel akartuk kezdeni, hisz semmi bajom a keverékkel, sőt, de ez mégis gáz így, vagy ez normális????

50. Ata06
2010. febr. 2. 20:55
Eszembe jutott még egy fajta, ha még is venni akarsz!Shi-tzu is egy kis méretű és kedves kutyus.
49. Hajnal89 (válaszként erre: 47. - Reno77)
2010. febr. 2. 20:44
Így van,szegénykék, úgyis olyan sokan várnak szeretrő gazdira.:(
2010. febr. 2. 20:32
Uszkár. Szőrös is, édes is, játékos is. Viszont nem lehet kint tartani, szobakutya.És nem hullik a szőre!!
47. Reno77 (válaszként erre: 46. - Hajnal89)
2010. febr. 2. 20:31
És megmentenél egy kis lelket a menhelyről...
46. Hajnal89 (válaszként erre: 45. - Reno77)
2010. febr. 2. 20:29
Osztom.Emellett a keverékekben sok fajta sok jó tulajdonsága keveredik.:) És egyediek.:D
45. Reno77
2010. febr. 2. 17:26

A legtökéletesebb kutyus, főleg ha kinti és gyerekbarát egy keverék. Kiskutyuskaként hozd el egy menhelyről, örökre hálás lesz, mindig szeretni, tisztelni fog és nem lesz vele gond. Túltenyésztettség esete sem áll fenn.

És már kicsinél látszik a mancsból, hogy milyen termetű lesz.

44. Ata06
2010. febr. 2. 16:47

Miért akarsz szőrőset? Azzal sok a macera!

A lakásban is meg lehet tőle bolondulni!

Bocsi, most el kell mennem,este jövök!

43. pemete (válaszként erre: 42. - Pné Veronika)
2010. febr. 2. 16:46
Plusz az angol bullterrier:)
2010. febr. 2. 16:45

Rákerestem a neten és kutyás oldalon ezt találtam neked:


A következő barátságos és játékos kutyafajták jók kisgyerekek mellé:


1. szakállas collie

2. boxer

3. arany vagy sima szőrű retriever

4. labrador retriever

5. törpeschnauzer

6. shetlandi juhászkutya

7. uszkár

8. yorkshire terrier

41. Ata06
2010. febr. 2. 16:45
Tibeti spániel.
40. BollerKrisz (válaszként erre: 38. - Ata06)
2010. febr. 2. 16:44
A mopsz, bár nem szőrös, de nekem tetszik. Köszi
39. BollerKrisz (válaszként erre: 36. - Ata06)
2010. febr. 2. 16:43

Nekem valami szőrösebb fajta kellene, valahogy azok tetszenek igazán. A boxert és a labradort ezért szavaztam le. Ilyen kissebbet, mint Bévié csak nagyon gyerekszeretőt tudsz még mondani????

Köszi

38. Ata06
2010. febr. 2. 16:43

A mopsz édes, nem ugatós, nem vehemens!

Szerintem ő lenne a ti kutyusotok!

A foxi is elég dinka!

37. 9c8432d068 (válaszként erre: 33. - BollerKrisz)
2010. febr. 2. 16:41

Csodálom,hogy morcosnak látod. Ha a képet nézted,ami az adatlapomon van,akkor ott éppen a fényképezőgépre csodálkozik.

Nagyon bájos pofija van,nem lehet nem szeretni.


Mindent kibír,csak a durvaságot nem szereti.

A lakásba pedig télen is felesleges bevinni,mert nagyon szeret a hóban feküdni,sőt a hóban fürdeni is.

36. Ata06
2010. febr. 2. 16:41

Bévi kutyija spicc.Ő elég ugatos fajta!

Létezik köztük törpe is, de a viselkedésük nem kiszámitható!

2010. febr. 2. 16:38

Nekünk a két gyerek mellé mindig juhász kutyáink voltak. Vagyis még vannak is...

Az öreg kutya, német juhász volt, ő már nincs, viszont mellé kellett egy "falkavezér" (a párom volt). Aki viszont igazi gyerekbarát kutya, az a skót juhász-dog keverékünk. Ő igazi társa a gyerekeimnek. A másik kutyánk pedig husky keverék, ő is szereti a gyerekeket, de néha túl "vadóc"....neki rengeteg mozgásigénye van.

Viszont egyvalamit soha nem szabad elfelejteni: a gyereknek nincs kutyája, bármilyen korú legyen is! A kutya végső soron mindig a tiéd lesz, neked kell akarnod, te vagy érte a felelős.

34. 9c8432d068 (válaszként erre: 30. - Ata06)
2010. febr. 2. 16:38
Igazat adok,nekünk is volt snacink,és nem volt az a barátságos fajta,pedig kölyök korától neveltük.
2010. febr. 2. 16:37

Bévi nagyon tetszik a kutyusod. Csak kicsit morcosnak tűnik. Tényleg nagyon strapabíró

??


Ata családtag lesz a kutyus, így akármekkora is tuti az első fagynál irány a lakás. Neked mi a véleményed Bévi kutyusáról? Úgy vettem ki a szavaidból, hogy értesz a kutyákhoz. Fontosnak tartanám a véleményed róla.

2010. febr. 2. 16:37
Nekünk labradorunk van,de akkora sunggal tud rohanni hogy sokszor elsodorja a 3és fél éves kisfiamat.
31. benvik (válaszként erre: 30. - Ata06)
2010. febr. 2. 16:36
Igen, a sancikkal jó vigyázni. Én is ismertem egyet, akit a végén el kellett altatni, mert mindenkinek nekiment. A saját gazdája sem mert még a közelébe sem menni.
30. Ata06
2010. febr. 2. 16:34

A snacival vigyázz! Nem igazán szeretik a gyerekeket!Volt olyan ismerősöm, akinek el kellett ajándékozni a snaciját, mert a gyereket két év elteltével sem szokta meg!

Ezek közül egyiket sem lehet télen hosszú ideig kint hagyni a kertben!

29. 9c8432d068 (válaszként erre: 27. - BollerKrisz)
2010. febr. 2. 16:29

Én meséltem a kutyusunkról,csak jót tudok róla mondani.

Imád játszani,különösen focizni. Órákig képes elkapdosni a neki rúgott labdát,mintha kapus lenne.


Nagyon jól tűri a gyerekektől való nyaggatást.


Nagyon keveset eszik,általában száraz tápot kap,vagy ételmaradékot.

2010. febr. 2. 16:26

Labrador

Magyar vizsla

2010. febr. 2. 16:24
Én igazából a retriver, törpe v közép snaci, foxi és mopsz között vacilálok. Nem igazán a házőrzés a lényeg, hanem a végtelen játékosság, amivel elviseli a kisgyerekeket.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook