Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kiskorú veszélyeztetése - avagy bringázó kisiskolások fórum

Kiskorú veszélyeztetése - avagy bringázó kisiskolások (beszélgetős fórum)


1 2
3. Fiúsmami (válaszként erre: 2. - 91d4989ab9)
2014. márc. 12. 16:30
Igen
2014. márc. 12. 16:29
utána kellett volna menni, megnézni hol lakik...
2014. márc. 12. 16:25

A következő történt éppen az előbb velem. Kanyarodok be egy mellékútra a főútról, az út mentén kb. egy méterre az út fölött egy járda kövei az úttestet olyan 60-80 centis meredek lejtő és a szintkülönbség választja el a gyalogosokat az autósoktól. Egy kisfiú iskolatáskával a hátán tekert a járdán, először bekanyarodott a sarkon, ahogy a járda is, majd hirtelen gondolattól vezérelve, keresztül akart hajtani az úton fékezés, irányjelzés, körülnézés nélkül.


Mondanom se kell, hogy fékeztem, az engem követő autó kis híján megtolt. A kis "majom" meg tovább biciklizett.


Ez egy baromira idegesítő, de legalább szerencsés kimenetelű történet.


Viszont nekem az a véleményem, hogy a gyerek szülei hibát követnek el, akkor amikor a közúti forgalomba engedik, hisz egy 9 éves gyerek (ennél nem lehetett több) tudtommal nem vehet részt közúti forgalomban.


Kinek mi a véleménye erről? Mit tudtok a jogi hátteréről?


(Az én véleményem az, hogy egy bringázó kisgyerek, nagy veszélyt jelent saját magára, de az autósokra is. (hisz ha nekem jött volna, mert ez esetben valószínűleg ő csapódott volna a kocsim oldalába ahogy elnéztem, akkor most helyszínelnének a rendőrök és járkálhatnék a bíróságra jó sokáig. És ez még a szerencsésebbik verzió a sok rossz közül...)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook