Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyermekes szülők beszélgessünk fórum

Kisgyermekes szülők beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
23. betti.csoka (válaszként erre: 19. - Csillag93)
2014. okt. 27. 20:07
nekem 2 honapos a kisfiam, igy sokkal tapasztalatlanabb vagyok, mint ti. viszont valami eszembe jutott: mozognak eleget a gyerkocok? ha sokat vannak a szabadban, szaladgalnak, kimelegszenek a jatekban, nagy esellyel alszanak hosszan. en magamon erzem, ha nem tudok spprtolni valamit, ejjelo bagolykodom, hiaba vagyok almos, szellemileg faradt, szoptatas utan nem tudok visszaaludni ejszaka. mindenkepp kell a mozgas a jo alvashoz.
22. pirosribizli (válaszként erre: 19. - Csillag93)
2014. okt. 27. 19:42

Sajnos megoldást én sem tudok!:(

De nálunk ha ébredés van soha nem kapcsolok lámpát,nagyon picit beszűrődik kintről és abban a félhomályban próbálom elaltatni,lenyugtatni.Általában 5-15 perc alatt vissza is alszik.

21. csillag93 (válaszként erre: 20. - B00d33e65c)
2014. okt. 27. 19:34
És ez az időszak meddig tartott??? Mert azért így nem nagyon lehet pihennie senkinek :-(
20. b00d33e65c (válaszként erre: 19. - Csillag93)
2014. okt. 27. 17:57
Pont ennyi idős volt a lányom amikor ugyenezt csinálta.Én felkapcsoltam neki a villanyt beültettem kettőnk közé,aztán míg én szundikáltam addig eljátszogatott és elaludt.Apját ágyúval nem lehet felkelteni,minden reggel elmeséltem neki és csak pislogott,hogy észre sem vette.
19. csillag93 (válaszként erre: 18. - Pirosribizli)
2014. okt. 27. 17:47

Sziasztok!

Nálunk is szinte így van...4 lesz a nagyfiam és 14 hós a kicsi. A nagyfiam alvásával szinte sosem volt gond (betegséget leszámítva), de a kicsim igazán próbára tesz minket :-( Kicsinek átaludta az éjszakákat, de az utóbbi 2-3 hónap maga a katasztrófa. Van, hogy felébred hajnal 1, 2 vagy fél3 felé és akár 2-3 órát is ébren vergődik közöttünk :-( - mert ilyenkor kihozzuk a gyerekszobából, hogy legalább a nagy tudjon aludni. MOst azt próbáljuk, hogy apa megy be hozzá, kiveszi az ágyból és nyugtatja, míg vissza nem alszik, de nem hozzuk a nagy ágyba...eddig működött kb 5x, de most éjszaka megint nem :-( Nem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás, mert ő sem kér se enni, se inni. Egyszerűen olyan, mintha kialudná magát :-( Pedig fél9kor megy aludni és nap közben is csak 2 órát alszik átlagban. Mi lehetne a megoldás...?

2014. okt. 27. 16:02

Sziasztok!Nekem 4 éves és 16 hónapos fiaim vannak.

Sajnos én nem tudtam sokáig szoptatni őket és a kisebbikkel például picinek nem volt gond az éjszakai alvásokkal.De mikor fogzik akkor katasztrófa van hogy háromszor is megébred.Nem kés sem enni sem inni olyankor,egyszerűen csak sír,meg kell nyugtatni és nagy nehezen elalszik olyankor

17. filimami (válaszként erre: 7. - Browndiamond9)
2014. okt. 27. 15:24
Szia! Gratulálok! :) Nekünk januárban jön a kistesó. 20 hónap lesz a korkülönbség. Én kicsit félek, bár a most 17 hós nagylányom nagyon okos és mindenben "segít" (teregetés, porszívózás stb), de azért félek, hogy hogy jut majd idő mindkettőjükre. Eddig hogy bírod? :)
16. Klauka_ (válaszként erre: 14. - Finom23)
2014. okt. 27. 15:19

Szia


Kb 8 hónapos koráig egy szobában voltunk, de arra lettem figyelmes, hogy amikor én ébredtem és ezáltal egyet fordultam az ágyban, rendszerint ébredt ő is, egy éjjel 3-4x minimum, és visszaaludni már nem tudott... cicit kapott. Ekkor döntöttem úgy, hogy külön költözünk. Azóta általában 1x ébred, cicizik is. 2 nappal ezelőttig.

Nem nehéz meghallani, ha felébred, mert azonnal kiabál :)

Az elmúlt 2 éjjel nem kapott cicit. 2x-3x kellett visszaaltatnom, mert amikor tettem volna vissza a kiságyba, felébredt. Egyébként nem ringatom, nem szereti, lekéretőzik a szopis ágyra, ahova lerakom és mellé fekszem. Először ordít, amikor rájön, hogy nem kap cicit, de szépen elalszik mellettem.

Véleményem szerint egy 14 hónaposnak, már nem kell enni éjjel. Az enyémnek legalábbis nem kellene, és természetesen megértem ha valaki másként gondolja...

15. Catwalk75 (válaszként erre: 10. - Klauka_)
2014. okt. 27. 15:12
Sziasztok. Nálunk már kétéves elmúlt, amikor leszoktunk az éjszakázásról. Akkor már könnyebben megértette, és az volt a fő indok, hogy esti fogmosás után már nem kaphat szopizni. A víz nem érdekelte. Pár nap után leszokott, azóta átalussza az éjszakát. Az is hozzátartozik, hogy akkoriban tudott külön szobába kerülni, az is biztos segített.
2014. okt. 27. 15:03

Sziasztok! Nerkem 13 hónapos gyermekem van.

Ő is éjjeli bagoly!

Éjjeli tea ivászatban nagyon az élen van.

Igyekszünk naprón napra csökkenteni a tea adagokat, mert bizony éjjel néha óránként ébred inni.

Kedves Klauka te gyermeked külön szobában alszik az írásod alapján, de hogyan ébredsz fel hozzá ha felébred meg hallod ha sír, jobban alszik ha külön alszik?

13. anya4005 (válaszként erre: 10. - Klauka_)
2014. okt. 27. 14:57

Ugyan én nem szoptattam (nem saját döntés alapján,nyilván) sokáig a fiaimat,de a kicsim (2,5 éves) még 9 hónaposan is kelt a tápszerért éjjel. Én akkor már nagyon nem bírtam,úgyhogy bekínáltam teával. Az első ilyennél úgy megsértődött,hogy többet nem kelt fel.

Hozzáteszem,nem éhes volt,mert órákig csak szórakozott a cumisüveggel: itta-itta,de olyan lassan már tényleg művészet inni!

Szóval,ha nem éhes a pici,szerintem menni fog.

Meg,persze,ha nem jön vihar,nincs front és nem fogzik... Azért vannak buktatók! :-D

12. Klauka_ (válaszként erre: 11. - Erona)
2014. okt. 27. 14:13

Én inkább a pár napban bízom, mert ez elég fárasztó... most éjjel is fél3-tól fél6-ig bent voltam nála. Oké, hogy közben aludtunk is az ágyon, na de mégis...

Arról nem is beszélve, hogy üvölt... nem sír, könnye nincs is, hanem vagdalkozik és kiabál.

Nagyfiút szerencsére nem ébreszti fel, de Apát igen...

11. erona (válaszként erre: 10. - Klauka_)
2014. okt. 27. 14:02

Sajnos erre érdemleges választ nem tudok,nálunk 9-10 hónaposan befelyezték a ciciizést a lányok.

Szerintem próbáld meg egy ideig hogy nem adsz neki éjjel,lehet hogy csak hozzá kell szoknia és egy pár nap,vagy hét múlva már nem kel éjjel.

2014. okt. 27. 13:21

Lányok, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

A picim, aki 14 hónapos, még mindig cicizik este és éjjel is. Jó esetben csak 1x kel, néha 2x... :/

Most már kezdek belefáradni, ezért úgy gondoltam, hogy éjjel nem adok neki. 2 éjszakán vagyunk túl, nehezen, de vissza tudtam altatni. Vízzel kínáltam, nem kérte, meg sem kóstolta.

Szerintetek van esély rá, hogy elkezdjen végre végig aludni? Vagy csak ha már egyáltalán nem ciczik, este sem?

9. erona (válaszként erre: 7. - Browndiamond9)
2014. okt. 27. 13:00

Gratulálok!:)

Nekem is közel 20 hónap a korkülönbség a kislányaim között,az volt a szerencsém hogy akkor mikor a kicsi megszületett a szüleimmel éltünk és rengeteg segítségem volt.

Pár hónapja sajnos a férjem munkája miatt másik városba költöztünk de amikor csak tudnak a szüleim segítenek.

8. Klauka_ (válaszként erre: 7. - Browndiamond9)
2014. okt. 27. 12:57

Te nyertél :)


Na és hogy vagy velük az első napokban?

2014. okt. 27. 12:50

Sziasztok!

Van egy 20 hónapos és egy 7 napos kislányom. :)

6. erona (válaszként erre: 5. - Klauka_)
2014. okt. 27. 12:39
Nekem a nagyobbik az akaratosabb,és sokszor hisztis is.De az ovi jót tett neki!:) A kicsi egy angyal ha csak ő van itthon akkor szépen eljátszogat magában,mellette mindent megcsinálhatok.De imádom mindkettőt!:)
2014. okt. 27. 12:35

Akkor hasonló cipőben járunk. :) legalábbis a korkülönbséget tekintve... Hogy bírsz a kettővel?

Gáborkám, a nagyobb bölcsis, így azért nekem most könnyű.

Mennem kell, közben olvaslak majd, de vár a romeltakarítás a hosszú hétvége után.. :)

2014. okt. 27. 12:27
Most szünet van az oviban és az utóbbi napokban nem sokat tudtunk kint lenni sajnos hiányzik is nekik a friss levegő.Most alszanak,de délután mindenképp kimegyek velük.
2014. okt. 27. 12:26

Szia!:)

Nekem két kislányom van.A nagyobbik 3 múlt a kisebbik másfél éves.

2014. okt. 27. 12:24

Jövök... 3 éves és 14 hónapos fiúk. :)

Neked?

2014. okt. 27. 12:21
Ha van egy kis időd,és szeretnél beszélgetni,bármiről.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook