Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerek kistányér - Nagygyerek nagytanyér? fórum

Kisgyerek kistányér - Nagygyerek nagytanyér? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. ab3619a9cd (válaszként erre: 34. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 08:44

Egyébként azt elfelejtettem,hogy anyuka hiába csinos és szép gusztusosabb pasast nem igen találna,mert csak addig szép míg nem mosolyog!

Sajna több füle van mint foga...

34. ab3619a9cd (válaszként erre: 31. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 25. 08:28

Apuka az aki már az undorító határát súrolja.

Anyuka pedig nagyon csinos,vékony nő!

A két kislány pedig katasztrófa.

Genetikára fogja,de cukor chips mindig van a kiscsajnál..

33. Arón1 (válaszként erre: 30. - Iszkiri)
2018. márc. 25. 08:02
Értem és nagyjából egyetértek veled, de a hájtömeg meg dagadék jelzők durvák felnőttre és gyerekre is. Még akkor is ha Te nem kozmetikázol.
32. iszkiri (válaszként erre: 31. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 24. 21:22

Erről van szó, Hangoska!

Vajon az anya szerint normális, hogy a gyerekeinek ilyen hatalmas a súlyuk?

Mert ezzel valóban tönkreteszi a gyerekeit. Ez már kóros súly.

Vajon ez az anya is egyszerűen a genetikára hivatkozik?

Mert ha hajlamos valaki a hízásra, akkor annál inkább oda kell figyelni arra, hogy mit ad neki. Nem pedig mekibe menni szülinapozni.

31. 10cc61fb5a (válaszként erre: 27. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 24. 21:16
Te jo ég! Anyuka is túlsúlyos? Miért teszi tönkre a gyerekeit??
30. iszkiri (válaszként erre: 28. - Arón1)
2018. márc. 24. 21:15

Nem mondtam egy szóval sem, hogy a gyerek tehet arról, ha duci. :)

A hájtól szétfolyó gyerekekről, a dagadtakról beszéltem, és nem vonom vissza. Nem szokásom szépítgetni, kozmetikázni a szavaimat.

Vannak dagadt gyerekek, és tényleg nem az ő hibájuk. Legalábbis az említett korúaknál nem a gyerekek tehetnek az elhízásról.

Nem írtam egyebet, mint hogy a szülők néha nem veszi tudomásul, hogy a gyerek nem zabagép, és erőltetik az evést akkor is, ha a gyerek már nem kér. Hát, próbáljon a kedves anyuka enni akkor, amikor nem kívánja! De a gyereket erőlteti. Ez itt a bibi! Meg a sok egészségtelen szir-szar, amit megetetnek, megitatnak a gyerekkel.


Na, most akkor tegyünk különbséget duci, és hájas, elhízott, dagadt gyerek között. Mert van különbség, nem kicsi.


Mindhárom gyerekem duci baba volt. És magam részéről jobban is szeretem a gömbölyű babákat.

De egészen más egy kis combos, hurkás baba, mint egy hájas, elhízlalt 5-6-7 év körüli gyerek. Hiszen én erről a korosztályról írtam.

Mivel Hangoska fia is óvodás korú, az iskoláskor küszöbén. És nem kövér. :)

29. iszkiri (válaszként erre: 27. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 24. 21:07

Ez így van, Emili!


Teljesen felesleges a vita, azért is zártam rövidre az illetővel.


Szó sem volt semmilyen személyeskedésről.

Mivel a téma a táplálkozás, mindenki úgy ír a témáról, ahogy látja.

Pont arra akartam kihegyezni ezt az egész dolgot, hogy gyakran a szülő hibája az, ha a gyerek kövér.

És igenis nevén lehet nevezni a dolgokat.

Vannak hájtól elfolyó gyerekek, és igen, ők dagadtak. Minek szépíteni itt a dolgokat?

Egészen más egy duci gyerek, és más a hájas.


A gyerekkori táplálkozási szokások meghatározzák a későbbi táplálkozást.

Aki gyerekkorban kórosan kövér, az nagy valószínűséggel felnőtt korban is kövér lesz.

És ez a szülő hibája. Mert az anya felelőssége, hogy mit ad a gyereknek, milyen mintát mutat.


Amit írsz, az ma egy sajnálatos dolog. Szülinapos zsúrokat mekiben tartani, hát...

28. Arón1 (válaszként erre: 25. - Iszkiri)
2018. márc. 24. 18:20
Egy gyerek igazán nem tehet arról, hogy duci, mindegy milyen okból és nagyon aranyosak a kis dundi gyerekek. Én imádom őket. Gyerekre nem szabad azt mondani, amiket Te mondtál!
2018. márc. 24. 18:07

Felesleges ez a vita!

Senki nem személyeskedett,csak magadra vetted.


A szülő tényleg nagy cinkosa tud lenni a gyereknek.

A sulinkban van egy kislány.Elsős.50 kg.Nem beteg,semmi baja.

Katasztrófa ahogy kinéz!

Kedves szülő,hogy a leányzónak jó kedve legyen és ha már úgyis szülinapos a fél osztályt elcibálták a mekibe...Igen NEki tényleg meki kell.Cukor és chips amit naponta látok nála.Van egy másfél éves húga.20 kg körüli...

26. zsanci79 (válaszként erre: 25. - Iszkiri)
2018. márc. 24. 16:43

Koszonom de, az en eletem, a mi csaladi eletunk teljessegel rendbe van, noha az igaz, hogy ezzel nem kerkedtem, mert nem ez a tema, mint ahogy a te patent eleted sem erdekel itt senkit.

De barmennyire is hihetetlen szamodra, tudod vannak itt olyan emberek is, koztuk en is, akik olyan dolgokhoz szolnak hozza, ellentetben veled, amiben erintettek is.

A tema, amihez hozzaszoltam, csak es kizarolag a "dagadek" es "hajtomeg" volt. Ez a megnyilvanulasod tovabbra is ugy gondolom, a te szegenysegi bizonyitvanyod, amit magyarazhatsz tovabb de felesleges.

Mint ahogy az is, hogy szeretettel koltesz hozzam onjelolt pszichomokuskent kulonbozo diagnozisokat, azert, mert azt mondtam, hogy szerintem undorito kisgyerekekre ilyen jelzoket aggatni. Plane, ha ezt egy okos felnott ember teszi ugyebar, mert nyilvan nem tartod magad hulyenek, amit en, mint egy ismeretlen ember nem kerdojelezek meg, mert nem ismerlek. Hat, milyen fura, lehet igy is elni.

25. iszkiri (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2018. márc. 24. 11:39

Haha! Kizárólag azért reagálok, mert minden patent körülöttem. Tiszta lakás, főtt étel, és köszönöm, én is jól vagyok. :)


Képzeld el, semmi, de semmi kellemetlen érzés nincs bennem. Bármennyire is nehéz ezt elképzelned.


Nem magyarázom tovább, mert úgy érzem, kettőnk közül nem én vagyok az értetlen.

"De ez kár neked magyarázni, úgyse értem meg." Ugye? :D


Utoljára szólok hozzád, nem megyek bele parttalan vitába.

Hogy talán megértsd: konkrétan nem dagadtoztam le egyetlen kisgyereket sem. A hájtömeget sem konkrét gyerekre értettem.

Érdekes módon nekem támadtál, mert érintett vagy.

Nem, ne gondold, hogy ledagadékoznám a kövér fiacskádat. Miért tenném? Főleg nem büszkén. :D

Kérdésedre válaszolva: "Nem gondolod, hogy ducinak nevezni egy kisgyereket, megsem a lelkebe gazolo megnevezes?" Nem. Nem gondolom.


Soha nem beszéltem/beszélek úgy egyetlen gyerekkel sem, mintha a seggemből rántottam volna. A "seggemből rántás" a te gondolatod. Ne vetítsd rám!


Valamiért háborog a lelked. Ne akard rajtam levezetni.

Megtaláltál, próbálsz belemagyarázni olyat a mondandómba, ami nincs is ott. Csak mert érintett vagy a fiad által.

Sajnállak.

24. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Iszkiri)
2018. márc. 24. 11:24

Szomoru. Nincs benned semmi kellemetlen erzes mikor kinyotod a szad es hallod sajat magad, ahogy kisgyerekre mondod dagadek, hajtomeg????? Nem? Semmi? Hat gratulalok! Kicsi gyerekeket illetsz ilyen jelzokkel, akik nem tehetnek semmirol. De ezt kar neked magyarazni, ugyse erted meg.

Eleg reszletesen irtam a gyerekemrol, egyik kategoriad se, te mègis buszken ledagadekoznad.

Aztan miert nem lehet huncut egy duci gyerek? Hm?

Nem gondolod, hogy ducinak nevezni egy kisgyereket, megsem a lelkebe gazolo megnevezes? Vagy azert mert kicsi, te ugy beszelhetsz vele/rola mintha a seggedbol rantottad volna ki? Ha telezabaltatja anyuci, ha nem.

23. iszkiri (válaszként erre: 19. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 24. 10:33

Erről beszélek én is.

Nem azzal van gond, hogy kap a gyerek édességet, csipszet. Az a gond, amit írsz. A mennyiség.

Befal a gyerek egy zacskó sós csipszet, egy csomó nápolyit, egy tábla csokit, aztán leöblíti valami cukros löttyel. A kedves szülő meg asszisztál.

Ez a probléma.


Csak egyesek nem képesek felfogni, hogy ez vezet a gyerekek kóros elhízásához.

Ha a szülő nem szoktatja rá a gyereket az abnormális zabálásra, és a gyerek nem ezt a mintát látja maga előtt, akkor magától eszébe sem jut csipszet meg társait enni, cukros löttyöket inni.

Ha meg a szülő a kezébe adja, meg maga is ezt csinálja, akkor ne csodálkozzon.

22. iszkiri (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2018. márc. 24. 10:27

Nem. Nem szégyellem magam.

Olvass, értelmezz, aztán támadj! Lejjebb az agarakkal! :P

Korlátoltságról azért nem beszélnék a helyedben...

De korlátolt vagy, bakker! :D


Azokról a "dagadékokról" beszéltem, akiket a nagyokos szüleik zabáltatnak tele, és tesznek hájtömeggé. Tetszik érteni?

Benne volt a hsz-emben, hogy nem azokat titulálom "dagadék" jelzővel, akik sajnálatos módon valamilyen betegség folytán kövérek.

Amelyik szülő meg telezabáltatja a gyerekét, az viselje, hogy dagadt a gyereke.


Nem, nem, most sem szégyellem magam. Tényleg nem. :P

21. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Smirnoff)
2018. márc. 24. 07:26

Van nagy műanyag tányér is, de soha nem adtam a gyereknek főtt ételt műanyag tányérba.

2-3x tört el tányér, ma is így tennék.

20. zsanci79 (válaszként erre: 18. - Iszkiri)
2018. márc. 23. 22:37

Szegyelld magad!

Az a "kis dagadek" honnan tudod, hogy miert kis dagadek? Ra van irva a homlokara, vagy hogy kulonbozteted meg, hogy ki miert "kis hajtomeg"?

Az en fiam az a kategoria ahova te sorolod, de nem beteg, nincs telezabaltatva, egyszeruen genetika. Pedig vizilabdazik, nem egy nyamnyila sport, heti 4x2,5 ora 9 evesen. De ez volt 8 evesen is. Sajnos betegseg es egyeb elfoglaltsag miatt nem tudott majd' 2 honapig edzesre menni most, es ez brutal meglatszik, pedig csak 2 honaprol beszelunk!!!

Szoval hatrebb az agarakkal kedves iszkiri! Majd ha 7-8-9 evesen a te gyereked lesz a celtabla BARMI miatt, ami elter az atlagtol, akkor gondolj erre, amit most irtal! Mit is varhatunk a gyerekektol, ha egy szulo is igy gondolkodik, igy beszel kisgyerekekrol, es ezt kozvetiti a sajat gyereke fele is! Tenyleg szegyellheted magad!

Az amugy hogy jott ki, hogy aki "dagadek" az nem is lehet huncut? De korlatolt vagy bakker.

19. 10cc61fb5a (válaszként erre: 18. - Iszkiri)
2018. márc. 23. 11:12

Sajnos ez is elég gyakran előforduló jelenség. :(

Ez mondjuk a kistányér-nagytányár dologgal is összefügghet. Mert nem egyszer látom, hogy egy 5-6 éves kisgyereknek a kezébe nyomnak egy egész zacskó chipset vagy kekszet. Ami szerintem tökre nem normális. Én is adok ilyeneket a fiamnak, de mondjuk kekszből csak 2 db-ot. Slussz. Vagy gumicukorból is 1 vagy 2 db-ot. Nem egy egész csomaggal. :O

18. iszkiri (válaszként erre: 14. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 15:33

Így van.

Inkább legyen vékonyabb egy gyerek, mint már kis korában elhízott.

És inkább rosszban sántikáljon, és legyen huncut, mint egy kis dagadék. És itt most nem azokra gondolok, akik sajnos valamilyen betegség folytán kövérek.

Azokra a kis hájtömegekre célzok, akiket a szülők telezabáltatnak, mert ők aztán tudják, mit és mennyit kell enni egy 5-6-7 éves gyereknek.

Agyrém. :(

17. iszkiri (válaszként erre: 7. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 15:28

Ez itt a lényeg: annyit egyen, amennyi jólesik neki.

Szerintem ez független a tányér méretétől. Abból egyen, amiből szeretne. Ha kistányérból esik jól, akkor egye kicsiből.

Az oviban egyébként már kiscsoporttól normál adagtálakból esznek.


Én nem rajongok a műanyag tányérokért és poharakért. Egy ideig praktikus, de annyi rosszat hallottam már a műanyag cuccokról. Sokat visszahívnak, mert melegítéskor kijön belőle valami oda nem való. Tök mindegy, hogy mikrózható, nem egészséges.

Van olyan kulacs is, amire rá van írva, hogy forró ital nem tartható benne. Ez legalább korrekt valamennyire.

16. ab3619a9cd (válaszként erre: 15. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 15:25

Ismerős!

Tele van a kert gyümölcsfákkal.Plusz a rengeteg málna.

Csinált magának eprest.55 eperpalántát ültetett el egyedül,a közelébe sem mehetek...

A szeder amit gyűlölök!Rengeteg terem minden évben és rengeteg ruhát dobok ki miatta,fekete marad mind,a keze meg olyan mintha szénbányába lenne...

15. 10cc61fb5a (válaszként erre: 14. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 15:16
Nem aggaszt. Igazából tudom hogy lemozogja. Illetve ő rengeteget gyümölcsöt eszik. Nyáron alig győzöm hazacipelni a sokféle gyümölcsöt.😊
14. ab3619a9cd (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 14:08

Ezen sose aggódj!Az én lányom 7 éves lesz májusban 23 kiló,míg az osztálytársa 8 éves elmúlt 19 kiló.

Minden gyerek más,de míg vigyorog és rosszban sántikál baj nem lehet! :)

13. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Smirnoff)
2018. márc. 22. 14:07

Nyilván nem ettől lesz valaki túlsúlyos.

Ha tenni akarsz érte, akkor töltsd meg a hűtőjét meg a kamráját Update cuccokkal. Épp az ilyen nagyétkű-nagyméretű embereknek ajánlott, nagyon szépen lefogyhat tőle. ;)

12. 10cc61fb5a (válaszként erre: 10. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 14:05
Az jó ha eszik. ;) Én fiam is sokat mozog, bár nekünk nincs udvar, így marad a szobai trambulin. :D Viszont még mindig nem éri el a 20 kilót. Pedig már 6 éves elmúlt januárban.
11. Smirnoff (válaszként erre: 10. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 12:55

Nekem az apám hodta a macskáknak a rántott húst kisgyerekként :D


Hús leves? Mint a tea, úgy iszom. Most csak öten lakunk együtt. Mikor egyedül laktam, akkor is ugyanakkora fazékban főztem a húslevest, csak akkor nem kellett mással osztozni :P


Nekem az öcsém "zabálós". Gyerekként nem volt gond, mert sportolt mindenki, nőttünk is. Csak Miután nem sportolt, elkezdett hízni. Aztán meg egy komoly sérülése volt, fel se kelhetett sokáig, az életvitele "hagyjuk inkább" :( Nem volt épp nádszál, de most már sztem 140-150 kg il lehet. Ülve, alapjáraton fujtat. Rettenetes látni. Próbáltam pociózósan segíteni, de lószart sem és, ha utána még kieszi a fél hűtőt.

Én mindennek semmi köze a gyerekkori tányérmérethez.

10. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 12:17

Nálunk inkább a szeme kívánja!Jó sokat szedet aztán sutyiba eteti az asztal alatt a kutyát.

Kivéve a húsleves.Abból töménytelen mennyiség mehet! :D

Viszont rengeteget mozog!

Uzsonnát rendszerint az udvaron eszi.2 adagot visz ki.1 adag az övé 1 adag a nagyobbik kutyáé... :D

7 éves lesz májusban. :)

9. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - Smirnoff)
2018. márc. 22. 12:08
Kis figurákat mi is szoktunk csinálni, azt nagyon szereti. A polip-virsli meg a bagoly-szendvics nagyon bejött neki. :DD
8. Smirnoff (válaszként erre: 7. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 12:04
A hugomnak ennyi idősen még simán katonákat gyártottam otthon még ketchup szajlikat :D
7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 11:51
Nekem még mindig "babatányért" kap a 6 évesem :D örülök, ha onnan mindent megeszik. Nem rossz evő, de csak épp annyit eszik, ami elég.
6. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 22. 11:32
Én azért anyám régi nevelésével egyetértek. A zöldség levest meg kell enni, aztán lesz a palacsinta. De amúgy barmikor lehetett kaját otthagyni. Ha valakinek "nagy volt a szeme" akkor annyi volt a kommentár, h legközelebb kisebbet szedj. Ha jól esik, bármikor szedhetsz még.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook