Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisgyerek kistányér - Nagygyerek nagytanyér? fórum

Kisgyerek kistányér - Nagygyerek nagytanyér? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2018. márc. 30. 10:51

Na! Végre!

A képekhez ment. Ilyen tojásokat is fogok csinálni húsvétra reggelire.

2018. márc. 30. 10:47
Jaj, nem sikerül egy képet beillesztenem.:(
63. 10cc61fb5a (válaszként erre: 54. - Iszkiri)
2018. márc. 27. 22:38
Így így. Nem vagyunk robotok mi sem.😂 De azért nem vagyok hülye sem. Elég egyértelmű hogy egy gyereket nem tömünk cukorral este, mert felpörög és az nekünk nem jo!!! 😁😁
62. 10cc61fb5a (válaszként erre: 57. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 27. 22:34
Óóó..ez elég rossz lehetett. Örülök hogy minden oké lett mára.
61. ab3619a9cd (válaszként erre: 60. - Iszkiri)
2018. márc. 27. 17:00
Vigyázunk,mint a szemem fényére! :)
60. iszkiri (válaszként erre: 59. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 27. 16:52

Hát, akkor beletrafáltam a cumisüveg-témába. :)


A csontfogakra vigyázzatok, mint a kincsre. :))

59. ab3619a9cd (válaszként erre: 58. - Iszkiri)
2018. márc. 27. 16:49

Igen,egyrészt nagyon sokáig cumisüvegezett.

Másrészt pedig valami miatt nem voltak koronák a fogain így szó szerint elkoptak neki,csak a kis csonkok vannak a szájában.A csontfogak gyönyörűek.Van rajta korona is,így nem kell minden fogra héjat húzni. :)

58. iszkiri (válaszként erre: 57. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 27. 16:41

Szerencsés vagy.:)


Az ép fogak nagyon fontosak. Sokan nem is gondolnak bele, hogy mennyire.


Mitől romlottak olyan korán a fogai? Sokat ivott cumisüvegből? Ez elég ok szokott lenni arra, hogy szuvasodjanak a fogak.

57. ab3619a9cd (válaszként erre: 55. - Iszkiri)
2018. márc. 26. 16:28

Egy éves volt mikor a fogai már ocsmányak voltak,pedig nem adtam neki soha édeset.Akkor szólt rám a gyerekorvos hogy ritkán de adjak neki mert kell az is!

Most már makacsabb,de elfogadja a tényt,mert tetszik neki,hogy van foga!

De szerencsére soha nem voltak ebből harcaink. :)

56. iszkiri (válaszként erre: 52. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 26. 16:11

Így konkrétan én sem tudtam ezt a marháról. :)

Bár a vörös húsokat sokan nem szeretik.

Én nagyon szeretem a marhapörköltet. A marhahúsleves is egészen más, mint a csirke, tyúkhúsleves.

Bár marhát mi is sokkal kevesebbet eszünk.

Szárnyasok zömmel, hal ritkán. A halat csak én szeretem igazán, de halból nekem jöhet minden, mi szem-szájnak ingere. Nyami! :)

55. iszkiri (válaszként erre: 51. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 26. 16:07

Emili, hogy fogadja a kislányod a megszorításokat?

Sokat kellett győzködnöd, "harcolnod" vele? Vagy belátta magától, hogy a fogai miatt nem ehet édességet?

54. iszkiri (válaszként erre: 49. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 26. 16:05

Ennyi. Kis odafigyelés, és kész.


Mi is bűnözünk néha. Kell is az. ;)

De akkor nem pampogok, ha felcsusszannak a kilók, hanem ellensúlyozom még több mozgással.

Lehet jókat enni, csak ésszel.

Én soha nem vonom meg sem magamtól, sem a többiektől, ha nagyon rákattanunk valamire. Mert a szervezet tudja, mit akar. Csak van egy ésszerű határ. Meg nem nyakra-főre kívánja meg az ember, mert akkor az már beidegződik, és a fene megette az egészet. Akkor ész nélkül mennek fel a kilók. Az meg csak magára vessen, aki nem tud magának határt szabni.

53. iszkiri (válaszként erre: 47. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 26. 15:57

Minek nevezzelek?


TömörGyönyör, TrampLili, DebElla, TehénHelén, ElhízOttó, BehemOttó, PotrohOszkár,PókhasUbul, HájfeJenő, MelÁkos és társai.

52. 10cc61fb5a (válaszként erre: 51. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 14:56
Nem is tudtam ezt a marhahusrol. Azt én ritkábban veszek. Bár a fiam most megrögzött állatvédő lett, nem igazán akar húst enni, de igyekszem ezt némiképp átugrani. (Mondjuk azt mondom neki hogy szója nem hus) De csirke meg disznó húst sűrűn készítek.
51. ab3619a9cd (válaszként erre: 50. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 25. 14:42

Nálunk ugye az édesség eleve tiltott.

Ha édeset akar válogathat a gyümölcsök között vagy ott a műzli.

Az egyetlen édesség a péksütemény de sokszor inkább én sütök.

Húsokra szoktam odafigyelni nagyon.

Marha húst nem veszek,mert erős hús nagyon megemeli a vérnyomást a gyerek meg túlpörög tőle.Azt sosem szoktam venni.Szárnyas és hal.Ez a 2 szokott lenni.

50. 10cc61fb5a (válaszként erre: 42. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 14:31

Azért vagyunk szülők hogy szigorúak legyünk bizonyos kérdésekben.

Nálam pl 6 után nincs édesség. Mindig viszek ovi után egy kis finomságot a törpének, de este már nem adok cukrosat. Az agyának sem tesz jót. De tudok csinálni neki tejgrizt, csak épp zabkorpát főzök fel steviával és szilva kompótot teszek rá nem kakaószorást. Ez sem ördöngősség.😉

2018. márc. 25. 14:06

Nem túl megeröltető dilog a mai világban kicsit odafigyelni mit adunk a gyereknek.

En aztán nem vagyok egy bioanyu, de már a 6 eves fiam is tudja mi az egészséges. És örömmel eszik olyat is.

Persze mi is elmegyünk negyedévente a mekibe vagy burger kingbe. Sőt én is eszem olyanokat, ami nem túl egészséges -és legyen bármilyen álszent dolog is- nem a gyerek előtt teszem.

De nem kell agytrösztnek lenni ahhoz hogy a boltok polcairól a 0%os jogobellát vegyem le vagy a diétás csokit vagy épp a cukormentes műzlit.

48. globus (válaszként erre: 43. - Iszkiri)
2018. márc. 25. 13:54
Az jó lesz.
47. ab3619a9cd (válaszként erre: 46. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 25. 13:36
Mifelénk Hájbáj a nevük!
46. 10cc61fb5a (válaszként erre: 45. - 8a65af67ce)
2018. márc. 25. 13:33
Tök mindegy hogy DuciJucinak hívjuk vagy TonnaDonnának.😂 A lényegen nem változtat.
45. 8a65af67ce (válaszként erre: 28. - Arón1)
2018. márc. 25. 13:18
Egyetértek. Miért a gyereket bántja? :/
44. iszkiri (válaszként erre: 42. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 12:15

Mert lehet így is. Odafigyelni a gyerekre. Mint ahogy te is teszed.:)


Bizony, a fogakra is oda kell figyelni. Sokan intenek egyet, mondván: ó, ez csak tejfog. Egy frászt! A tejfogra is gondot kell fordítani.

Elég döbbenetes látvány, amikor a pár éves gyerek mosolyog, és feketék a fogai.


Én még csak azt sem mondom, hogy ne kaphatna csokit, vagy cukorkát a gyerek. De csak módjával. Ezeket a nassolásokat ki lehet váltani gyümölcsökkel, dióval, mandulával, mogyoróval. Szoktatás kérdése az egész.


A fogmosást meg alaposan meg kell taníttatni a gyerekkel.

Az óvodai és iskolai fogmosást teljesen feleslegesnek tartom. Ha otthon reggel és este alaposan fogat mos a gyerek, akkor szükségtelen az oviban és suliban. Ott úgyis csak futószalagon megy, mert nincs idő a rendes fogmosásra. Akkor meg tök felesleges.

43. iszkiri (válaszként erre: 41. - Arón1)
2018. márc. 25. 12:07

Az "akinek nem inge..." gondolattal egyáltalán nem rád céloztam, te vetted magadra. Nem tudom, miért.

Nem is mondtam, hogy ne lehetne véleményed. Miért ne lehetne? Nekem is van.


Miért gondolod, hogy nem akarom megérteni, hogy mi volt a probléma? Értem. Csak van, aki bolhából elefántot csinál, ezzel generál problémát.


Én sem veled, sem mással nem vitatkoztam. Te gondolod így, az nem az én problémám.

Egyébként én továbbra sem kívánok vitatkozni, veled sem. A te szavaiddal élve: "Nincs értelme."

hát tényleg nincs. :)


Majd beszélgetek másokkal.

42. ab3619a9cd (válaszként erre: 40. - Iszkiri)
2018. márc. 25. 11:38

Valószínű,hogy valóban fittyet hány a tanácsokra.


Pl. Nekünk csini a kiscsaj,csak fog problémák vannak.Negyed évente viszem ellenőrzésre.Hol húznak neki tejfogat,hol korrigálják a már kint lévő csontfogat,hol csak ellenőrzés.


Ebből kifolyólag mindenre odafigyelek ami a fogával kapcsolatos.Nincs cukor!Erre különösen harapok.Savas kaja után minimum 1 órát kell várnia a fogmosással.Ezért a suliban nem is engedem a fogmosást,mert a tanárokat nem érdekli mind ez...


Na szóval:Nekünk ez a gond és katonásan figyelem

Nekik is ezt kellene!

41. Arón1 (válaszként erre: 37. - Iszkiri)
2018. márc. 25. 11:32
Attól mert nem ingem, még nekem is lehet véleményem, de Te nem is akarod megérteni, hogy mi volt a probléma. A hájtömeg és a dagadék csúfolódó szavak. Ennyi. Én se vitatkozom tovább veled. Nincs értelme.
40. iszkiri (válaszként erre: 38. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 10:57

Hát, azt nem tudhatjuk, hogy a védőnő és gyerekorvos mit szól ehhez.

Lehet, hogy az anya egyszerűen nem fogadja meg a tanácsukat. Nem tudhatom. De tény, hogy vannak olyan szülők, akik fittyet hánynak az orvosi tanácsokra.

Lásd kötelező oltások be nem adása, stb.

Nem akarok elmenni a témától, ezt csak azért említettem, mert nem biztos, hogy az orvos és védőnő mulasztása, tétlensége az, hogy a gyerekek kórosan elhízottak.

Lehet, hogy szülő egyszerűen fittyet hány a tanácsokra, és azzal takarózik, amit írtál. Genetika.


A gyerekeket sajnálom, nagyon.

39. 10cc61fb5a (válaszként erre: 38. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 10:40

Szóhoz sem jutok. És ahogy irod "védőnő?" Mit mond testsúly mérésnel?

Kriminális.

És az a durva, hogy ő tehet majd arról, hogy a gyereke csúfolódás tárgya lesz, hogy kuzdhet egész életében a dietakkal..szomorú.

38. ab3619a9cd (válaszként erre: 36. - Iszkiri)
2018. márc. 25. 09:35

Egyetértünk!


Fogalmam sincs miket ehetnek otthon,de mikor megtudtuk,hogy jön a második gyerek azzal "poénkodtunk" hogy vajon a hozzátáplálást hamburgerrel fogja-e kezdeni?


És itt vagyunk.Meg lehet nézni a két gyereket...

Én azt nem értem,hogy ezt a védőnő és gyerekorvos hogy nézheti tétlenül?

37. iszkiri (válaszként erre: 33. - Arón1)
2018. márc. 25. 09:27

Nézd, Arón!

Igen. Ezek durva jelzők. De létező szó mindegyik.

Azt pedig ne felejtsük el, hogy én nem a "sértett" gyerekére használtam ezeket a szavakat.

Tehát személyeskedés egyáltalán nem volt benne. Az csak a másik fél részéről történt meg az én irányomba, miszerint korlátolt vagyok.


És valóban soha nem kozmetikázom a szavaimat, nem szokásom szépítgetni csak azért, hogy jól jöjjek ki. Nincs is miért szépítgetnem, nem kell magyarázkodnom senkinek.


Én senkit nem sértettem meg azzal, hogy leírtam a véleményemet.

Tudod, akinek nem inge...

Az a baj, hogy ha valaki saját maga vagy éppen a gyereke révén érintett, akkor rögtön nekiugrik annak, aki le meri írni a személyeskedés-mentes véleményét.


De erről én többet nem akarok többet beszélni, a topic nem erről szól.

36. iszkiri (válaszként erre: 34. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 25. 09:19

Na, szinte sejtettem, hogy a kedves anyuka a genetikára fogja a gyereke abnormális súlyát. :(

Persze, egyszerűbb arra fogni, mint odafigyelni arra, hogy mit ad a gyereknek.


Amit írtál a 2 gyerek súlyáról, az minden, csak nem normális.

Az, ha egy elsős kislány 50 kg, az már brutális. Ez a súly egy felnőtt fiatal lány súlyának felel meg, nem egy elsősének.

A másfél éves 20 kilósan meg a másik borzalom.

Ez már súlyos szülői mulasztás. Ezt nem lehet genetikára fogni.

Az ilyen szülő veszélyezteti a gyerekei egészségét.


Az az anya, aki mekibe hívja a fél osztályt a gyereke szülinapján, csipszeket ad neki, az már felelőtlen.

A másfél éves sem véletlenül 20 kg. Miket ehet az csöppség? Ő is hamburgert, csipszet, meg cukros löttyöket?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook