Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. fórum

Kis esküvő szervezés, gyorsan, olcsón, Templomi szertartás pro és kontra.. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
565. Katus73 (válaszként erre: 561. - Vkatka)
2010. jún. 2. 09:21

Nálunk a gyűrűkkel ez a helyzet. Ugyanis azok még nincsenek. Párom szerint ráérünk.... Ja, még 4 hét az eskövőig.


Katus

564. Basset (válaszként erre: 561. - Vkatka)
2010. jún. 2. 09:17

Szerintem május vagy szeptember a legjobb. De ez megint csak az én véleményem.

Az utazásokban az én férjem is ilyen... Mióta gyerekeink vannak meg még inkább... Mint egy nyanya... :(

Ne hagyd magad! Ő úgysem fog szervezni komolyabban semmit - gondolom, bár nálunk sok mindent ő intézett és apu -, ha csak oda kell zavarni ruhát venni meg gyűrűt választani meg "véleményt nyilvánítani", akkor elég az orra alá dugni és kész... Vannak ilyenek. A barátnőm férje is ilyen volt... Aztán ő elintézett mindent és kész...

563. CsillagTM (válaszként erre: 561. - Vkatka)
2010. jún. 2. 09:16
az enyémet nem, de ő nem átlagpasi:)
562. Basset (válaszként erre: 559. - CsillagTM)
2010. jún. 2. 09:14

Nem... mindjárt megnézem...

Noszvaj...:D

561. vkatka
2010. jún. 2. 09:12

Istenem, ezek a pasik!!!

Párommal eszéltünk az időpontról. Hát ő augusztus végén szeretné. Mondom az a leggyakoribb időszak, mindenki akkor akar házasodni, nem tudom hogy lesz-e szabad időpont, minél hamarabb be kell mennünk lefoglalni. Erre ő: majd ráérünk arra még....

Egyszer már elb*sztuk ezzel a hozzáállásával a nyaralást, de ez most annál fontosabb dolog!

A Ti párotokat is így kellett noszogatni???

560. Katus73
2010. jún. 2. 08:31
Ja, és a mi esküvőnk júl. 03-án lesz és május 28-án jelentkeztünk be. Mondjuk ez egy kis falu, úgyhogy természetesen szabad volt az időpont (meg az egész nap :) ).
559. CsillagTM (válaszként erre: 556. - Basset)
2010. jún. 2. 08:29
Egerszalók?
558. Katus73 (válaszként erre: 551. - Johannia)
2010. jún. 2. 08:28

Sziasztok!


Johannia! Lehet, minden faxni nélkül. A mi esküvőnk 120 km-re lesz a lakhelyünktől, 2 megyével arrébb. Nem kellett más, csak a születési anyk és a személyi igazolvány+lakcím kártya. A születésiből pedig jó az eredeti is (nálunk páromnak új volt, de csak azért, mert nem találta az eredetit)


Katus

557. Basset (válaszként erre: 552. - 7a1c4d35f1)
2010. jún. 1. 20:56
Nálunk nem kértek ilyesmit... A régi, születéskor adott jó volt...
556. Basset (válaszként erre: 551. - Johannia)
2010. jún. 1. 20:52
Nálunk Egerben nagy divat egy szomszédos kis falu, aminek, hiába töröm a fejem, nem jut eszembe a neve. Van ott egy szép kastélybigyó és sokan ott tartják az esküvőt, lagzit, mindent. És Eger külterületén van egy borház, azt is sokan szeretik... Szóval, tuti, nem kötelező lakcímileg ott esküdni. Vagyis azt hiszem, tuti... :P
555. 7c1de072c3 (válaszként erre: 548. - Johannia)
2010. jún. 1. 15:12
Nekem is fura volt...de nálam nem is voltak sokan...2 család volt...meg a kolegáim, akik rövid távon megoldották az ügyet, el se jöttek (állítólag a fönököm nem engedte el öket, amit ki is nézek belöle, de mindegy)...
554. 7c1de072c3 (válaszként erre: 551. - Johannia)
2010. jún. 1. 15:09

szerintem az, hogy hol laksz, édes mindegy az anyakönyvvezetönek...meg hogy külön városban éltek, az is...mi külön országban éltünk...az már macerásabb volt...de különben...

Amúgy piszok nehéz okosan megoldani, hogy mindenki jól járjon...nálunk a szülök fizették, de ök meg is mondták már elég régen, egymástól függetlenül, hogy ha egyszer a gyerekük megházasodik...én kifejezetten magyaros esküvöt akartam, olyan régi, hagyományos, bográcsos, csigatésztás-húslevesest...az is volt...nem volt gravírozott pohár, meg az anyu varrta a szalvétagyürüket, meg a menyecskeruhámat is, a barátnöim hajtogatták a szalvétákat...ami puccos volt, hogy az anyakönyvvezetö is, meg a pap is kijött a lagzi helyszínére...de ezt azt hiszem már írtam, hogy nálunk inkább praktikai, mint rongyrázási megoldás volt...

553. 7c1de072c3 (válaszként erre: 544. - Basset)
2010. jún. 1. 15:04
a legjobb megoldás :-D
552. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 551. - Johannia)
2010. jún. 1. 14:48
Én azt hiszem (de lehet rosszul tudom) kell uj szuletési anyakonyvi kivonat. Legalábbis tőlunk kérték....
2010. jún. 1. 14:25

Megyeszékhelyen lakom. Olyat lehet, hogy nem a lakhelyemen akarok esküdni, hanem ahonnan származok (kisebb falu)? Vagy kötelező ott, ahová be vagyok jelentve lakcímileg? Csak mert egyik unokatesómnak szülőfalujában volt, de emlékeim szerint már több éve nem is lakott ott, de attól mondjuk lehet, hogy a lakcíme odaszólt. Meg mi van, ha a pár külön városokban lakik? Tudom, gáz kérdések, de most ilyenek foglalkoztatnak.


Na igen, tuti menne a burzsojozás :D De ahogy elnézem, olvasgatom, soha sehogy nem jó :)

550. Basset (válaszként erre: 548. - Johannia)
2010. jún. 1. 14:14
ha meghívnád őket is, akkor meg azt vetnék a szemedre, hogy fűt-fát meghív a burzsuj... :( tudod, másnak sehogy se jó, csináld hát úgy, ahogy neked és a szeretteidnek jó...
549. Basset (válaszként erre: 545. - Johannia)
2010. jún. 1. 14:11

a barátnőm MINDENT egyedül intézett... mégis azt mondja, neki jó volt.


szerintem ne agyalj időponton, kevés esély van rá, hogy te választhatsz... :( bár attól is függ, hol laksz.

548. Johannia (válaszként erre: 544. - Basset)
2010. jún. 1. 13:54
Gondoltam rá amúgy, csak én azt olyan izének tartom, hogy ott vannak a ceremónián, a kajás részre meg nem hívom el őket. Tudom, hogy bevett szokás. Na, de mégis, nekem olyan fura :)
547. Basset (válaszként erre: 543. - Johannia)
2010. jún. 1. 13:53
olvass vissza, volt már szó a papírokról.
546. Basset (válaszként erre: 540. - Vkatka)
2010. jún. 1. 13:51
ebben az esetben ajánlanám a bátyám hozzáállását: csak a család és a tanú (család nélkül) a vacsin. volt, ki megsértődött, ez tartott 1-2 hónapig.
2010. jún. 1. 13:50

Basset, vkatka köszi!

Az időpont nekem mindegy, ha reggel 9, nekem az is jó, ha este 7, az is okés...

Bár gondolkodom azon, hogy inkább a megismerkedésünk napja legyen az esküvő napja, de az már csak jövőre lehetne (márc. 28), vagy a megkérés napja, bár addig már csak 1,5 hónap van (júl. 13), és tuti nem lenne időpont, ahogy itt írjátok. Augusztusra anyumék miatt gondoltam, nekik akkor volt és ez egy apró gesztus lenne feléjük.


Én legszívesebben csak bemennék, aláírnám a papírt és mennék haza :) Lehet amiatt is, mert nem szeretek annyira középpontban lenni és sajnos csak nyűgnek érzem ezt az egészet, főleg mert tudom, hogy úgyis 90%ban nekem kéne intézkednem.

544. Basset (válaszként erre: 539. - Johannia)
2010. jún. 1. 13:46

szerintem most nagyon veszélyes kinti bulit tervezni, bár én nem vagyok híve amúgy se a csak kinti bulinak, szerintem jobb, ha a kaja fedett részen van, ahol nem ül rá a döglégy a rántott húsra...

A ceremónia szerintem pont az, amire bárki mehet, mert rátok nézve nincs kötelesség. nálunk odajöttek a haverok, munkatársak, szomszédok, akik akartak, megnézték, utána még beszélgettünk, fotózgattunk velük, aztán elmentek, mi pedig a családdal mentünk enni...

de ez csak 1 vélemény... :)

2010. jún. 1. 13:42

Ja még az jutott eszembe, hogy ha a nevemet nem akarom megváltoztatni, akkor ugye nem kellenek új papírok, csak akkor kéne, ha megváltozna a nevem, ugye?

Bocs a sok kérdés miatt, de még sosem volt esküvőm :) Amiken voltam, azok meg atompuccosak voltak (gravírozott poharak, ezeréves aszú meg külön házaspár nevére gyártott borosüvegek, megrendezett ceremónia-mármint kijött az anyakönyvvezető és ott is elnyomatta, hogy mostantól férj és feleség vagytok, habos ruha, profi smink, hozzá sminkes csaj nonsztop ugrásra kész, minimum 3féle menyasszonynak való ruha (minek?), ötezer koszorúslány, zenekar, pincérhegyek, ötmillió féle torta, ötmillió fotós, videós, sofőr rendelve, minimum 100 maximum 250 fős esküvő meg hasonlók, mindenkinek ajándékdvd meg fényképek, hotel kibérelve, szállás kifizetve. Néha hisztis, idegeskedő ara meg férj, közben jópofizkodás meg nemmindegy, hogy ki hol ül...).

Kis esküvőre nem is láttam példát magam körül...

Csoda-e, ha fóbiás lettem a gyerekkori álmomesküvőmtől? :D

542. vkatka (válaszként erre: 539. - Johannia)
2010. jún. 1. 13:36

Szia!

Szerintem még nem késő. Még mi sem jelentkeztünk be. Annyi gond lehet hogy nem a legjobb időpontot kapjátok meg.

Ezen még mi is agyalunk, hogy lehetne ezt úgy intézni, hogy ne legyen sértődés a rokonok felől. Álmomban sem gondoltam volna hogy ez ilyen nehéz!

541. Basset (válaszként erre: 538. - Johannia)
2010. jún. 1. 13:35

Szia!


Mi is ezt csináltuk, de hála Istennek, apu közbeszólt... :) ...és ő fizette a lényegi kiadásokat. Nem volt olyan nagy és főleg olyan extrém esküvőm, amilyenről álmodtam, de nem volt annyira szűkkörű és lapos se, mint a bátyámé.


Szerintem első az időpont. Utána gyűrű, meghívó, fodrász,smink, étterem, ruha - kb. kettesével párhuzamosan és ha még aug-ban akarod, akkor lóhal állában - bár ez attól is függ, hol laktok.

540. vkatka (válaszként erre: 537. - Basset)
2010. jún. 1. 13:34

Persze nem lenne gond, de azért a két- vagy három esküvő túlzás :D

Az a baj hogy a párom rokonsága elég nagy. És túl sokan lennének, ami megint nagy kiadás, és nem is rajongunk annyira azért hogy a rokonokkal töltsük azt az időt, hiszen nekünk a barátaink azok, akik mindenben mellettünk álltak. Ellentétben a családdal... Ezért nem is érdemesek arra hogy megvendégeljük őket.

2010. jún. 1. 13:32

Ja és csak a szűk családot tervezzük meghívni, így is leszünk vagy 40en :S, de én ezt is csökkenteni akarom, pedig barátnőim ott szeretnének nagyon lenni és akkor még párom barátai?!

A kertiparti ötlet tetszik, csak sajnos nem vagyok időjós, így ez is elsülhet rosszul :)

Biztos sokan megsértődnek majd, de egyetértek azzal, aki írta, hogy hát rohadt sokba van. Én legszívesebben a ceremóniára senkit nem vinnék, csak a két tanút. Templomi nem lesz, nem vagyunk vallásosak. Hát így elolvasva, nem valami romantikusan hangzik, meg nyűgnek tűnik. Inkább párom szeretné a dolgot nagyon, én ellennék a papír, esküvő, felhajtás nélkül is, már 2 éve együtt élünk...

2010. jún. 1. 13:26

Sziasztok!

Már évek óta tervben van az esküvő, de valahogy mindig 'elodáztuk' a dolgot.

Amennyire gyerekként hatalmas esküvőről álmodoztam, ahhoz képest ma már csak egy minimalista esküvőt szeretnék.

Kérdésem az lenne, hogy milyen sorrendben érdemes szervezni? Vagy már késő lenne időpontot foglalni, ha mondjuk augusztusban szeretnénk az esküvőt? A gyűrű kb. mennyi idő alatt szokott elkészülni?

Engem főleg ezek a hivatalos ügyintézős dolgok érdekelnének (amiket a legjobban utálok), mivel nagyon nem vagyok képben. annyit tudok vagyis hallottam, hogy 30 nappal korábban kell bejelentkezni a jegyzőhöz...

Köszönöm a segítséget!

537. Basset (válaszként erre: 534. - Vkatka)
2010. jún. 1. 13:06
Á, értem... És mit gondoltok egy kis mini vacsira a családdal - a barátokkal pedig lehetne külön buli akár később is... Sőt, a barátoknak akár egy külön esküvő...? tudom, vadul hangzik, de egy barátnőmnek 3 esküvője volt... 1 anyakönyves: csak bementek aláírni, 1 a szolnoki baptista gyüliben a lánynak, itt volt vacsi, család, és 1 amerikában a tengerparton a fiúnak és családjának. és csak az 2. került többe egy sima vasárnapi háromfogásos kajánál. ott volt esküvői ruha, minden... mindhármat élvezték, és azt hiszem, csak a férj tanúja volt ott mindegyiken, mert ő véletlenül épp amcsi és mo-on nyaralt az itthoni lagzikkor...
536. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 534. - Vkatka)
2010. jún. 1. 13:02

Figyi, aki ezen a mai szar anyagi világban megsértődik, az meg is erdemli hogy nel egyen ott. Lehet mondani: gyre, de magadnak kell kifizetni a cehet!!!! Én is ezt mondta, mindjárt kusban maradtak. Mondtam, hogy az, hogy csak 35 embert vendégül látunk min. 150 000 Ft lesz, és ebben nincs benne az otthoni ital, meg kis sutike, meg a torta...

Egy esküvő nem olcsó mulatság, és én meg ugy voltam, nem engedem, hogy szuleink fizessék. Bocsánat, nem akarok vele megsérteni senkit, de ugy picit konnyebb koltekezni, hogy nem a te pénzed megy. Persze aki megteheti ,tegye, de én itt huztam meg a határt. Én legszivesebben csak szulok mega tanuk, igy csinaltam volna.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook