Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek, mi szokott lenni az ebédje a munkahelyen? fórum

Kinek, mi szokott lenni az ebédje a munkahelyen? (beszélgetős fórum)


1 2
57. l.luiselotte (válaszként erre: 56. - Ikres_anyu)
2019. máj. 28. 08:21
de vissza is lehet a nagy mennyiségről állni. Fiam amikor irta a szakdogáját, elég rendesen fogyasztotta és a zárszóban a tanárain kivül nekem is köszönetet mondott a sok energia italért. A szakdoga különben kiválóan sikerült. Amikor én jártam egyetemre 25-30 éve, akkor még sajnos nem volt e. ital, és kávéztam ész nélkül.
56. ikres_anyu (válaszként erre: 50. - L.luiselotte)
2019. máj. 28. 08:10

Az egyetem alatt szoktam rá én is.

Hajnalban, tanulás alatt kortyolgattam, előtte meg az ízét se bírtam, de mostanra már kibékültem vele.

Felnőttek vagyunk, úgy gondolom jó belátással és mértékkel fogyasztjuk (én még sportolok is 4-5ször hetente, karban tartom a szívem)

De! ami számomra döbbenetes hogy kicsi gyerekek/fiatalok mintegy üdítőként isszák. Na, nekik minek? Hajnalokig fent vannak, reggel meg napközben ezzel tuningolnak. Na ezt feleslegesnek tartom.

2019. máj. 27. 16:44

Néha előfordul, hogy hiába itthonról dolgozom, szorít a határidő.

Ha az egy perces zöld tea nem segít, akkor mindenképp már aludni kell.

De általában segít.

54. Lávli (válaszként erre: 53. - L.luiselotte)
2019. máj. 27. 16:34

Hát látod, hogy nem megy, csak doppingszerrel.

Ha álmos vagy, vagy csökken a figyelmed, a sima koffein is megteszi a hatását, ami mégse taurin. Bár abból sem tesz jót 3-nál több egy napon, pláne, ha cukorbeteg valaki (a vérnyomásemelés miatt).

Mások is korán kelnek, mások is fáradnak délutánra, hidd el.

Nem papolok, te tudod.

De az rossz "politika" az egészségedre nézve, hogy "úgysem hiszed el".

Inkább olvass utána.

53. l.luiselotte (válaszként erre: 52. - Lávli)
2019. máj. 27. 16:25

én csak igy tudom magam normális azaz aaz elvárt formációban tartani, testileg lelkileg.. Rengeteget utazok külföldre belföldre amit kétségtelenül nagyon élvezek, de a koránkelést nem birom. volt olyan, hogy meló közben ülve elaludtam, nemis olyan régen.

Azért az e.ital feldoppingol, töbBhelyre is hivtak, de a jelenlegi melómat nagyon szsretem. Ha fizikailag nem megy, akkor sajnos váltani kell .

52. Lávli (válaszként erre: 50. - L.luiselotte)
2019. máj. 27. 16:14

Színtiszta jószándék vezérelt, a kövezéstől én nem érzem jobban magam.

Nem hiszem, hogy mindenki trógerul néz ki a munkahelyén, aki nem fogyaszt energiaitalt.

Hogy mit hiszel, valóban a te döntésed, de az egészségeddel játszol, az biztos.

51. Guruljka (válaszként erre: 50. - L.luiselotte)
2019. máj. 27. 16:09
De miért van ilyen rémes, messzire ható szaga?
50. l.luiselotte (válaszként erre: 45. - Lávli)
2019. máj. 27. 16:06

annyi összefüggés azért van, hogy aki otthon dlgozik vagy vállalkozik tkp akkor pihen amikor akar.

De a bejárós munkahely elvárja hog a dolgozó fitt legyen csinos legyen, abszolut éber legyyen ne látsszon rajta fáradtság vagy kielvatlanság.

Hogy n éhány órára feldobjon, arra nagyon jó az enrgia- ital, az ize is, az ára is. Nemcsak felnőtteknek egyetemitáknak is.


Ne kövezzetek, ugysaem hiszem el, nekem és még nagyon sok ismerősnek bevált.

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Lávli)
2019. máj. 27. 13:49
Számomra a legijesztőbb az volt, amikor láttam, hogy pezsgővel isszák. Jó, nyilván buli volt és nem munkahely, de akkor is.
48. Lávli (válaszként erre: 46. - Guruljka)
2019. máj. 27. 13:46

Meg lehetne máshogy is kívánni, bolt polcáról, reklámból, hoxás bejegyzésekből ... :)))

Nagyon egészségtelen lötty.


[link]

47. Bless the child (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. máj. 27. 13:38
Mennyien?
46. Guruljka (válaszként erre: 45. - Lávli)
2019. máj. 27. 13:34

A tapasztalat hiánya.

Nem látom magam körül, hogy mások isszák.

45. Lávli (válaszként erre: 44. - Bözsi néni)
2019. máj. 27. 13:31
Szerintem sincs összefüggés a bejárós munkahely és az energiaital fogyasztás között :)
44. Bözsi néni (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. máj. 27. 13:11

"Én, akinek régen volt már bejárós munkahelye, elképedek azon, hogy mennyien isszátok az energiaitalt, és láthatóan minden munkahely közelében van spár."


Mennyien isszuk? Szerintem csak egyvalaki írta.


Nem a munkahely közelében van. Általában több napra vásárolok, főleg hét végén. És munkából hazafelé menet is van Spar. Semmi elképednivaló nincs ezen.

43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Globus)
2019. máj. 27. 13:00

Én megkóstoltam, de annyi elég is volt.

Sajnos függővé lehet válni tőle.


Én nem is értem, egy ilyen irdatlan szagú dolgot hogy lehet meginni.

42. globus (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. máj. 27. 11:12
Én még soha életemben nem ittam, tervben sincs :)
41. gigi>
2019. máj. 27. 11:06
Amit viszek itthonról,vagy amit veszek a büfében .
40. Lávli (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2019. máj. 27. 08:08

Én 1-2 hétig arra a csirkeszárnyra 😅

Jó ropogós volt. :)

2019. máj. 27. 07:33
Én, akinek régen volt már bejárós munkahelye, elképedek azon, hogy mennyien isszátok az energiaitalt, és láthatóan minden munkahely közelében van spár.
38. Amaunet (válaszként erre: 35. - Lávli)
2019. máj. 25. 14:52
Nem. Abban az időben rá voltam kattanva erre a combora.:)
37. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - Lávli)
2019. máj. 25. 12:59

Azok a combok, amit a Spárban lehet venni, jól át vannak sütve, hűtőben kutya bajuk még 5 naposan sem.


Más kérdés, hogy 3 napig még megeszem, de a következőn azért már valami mást ennék.

2019. máj. 25. 12:51

Tök jó, haladunk a munkahelyi kérdések felé, remélem felvettek!

Én amúgy hol menüt, hol hideget, mikor milyen kedvem van. " percre van a Spar, 5-6 percre menüs hely, ebédidőben megjárom.

És energiaitalt is néha, szigorúan zérót! (na, most jön a megkövezés!

35. Lávli (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2019. máj. 25. 12:50

El, hogyne. Az 5 nekem már sok, még akkor is, ha én sütöm, és tudom, hogy milyen volt a hús állaga sütés előtt, és milyen higiénés és konyhatechnologiai szabályokat tartottam be.


Nem volt unalmas minden nap ugyan azt enni amúgy?

34. Amaunet (válaszként erre: 29. - Lávli)
2019. máj. 25. 12:43
A sült hús és a zöldség is eláll néhány napot a hűtőben.
2019. máj. 25. 07:57

Majdnem mindennap itthonról viszek főtt ètelt.

Egy ideig előfizettem a menzán, de nem jött be.


A fèrjem mondta règebben, hogy a nap fènypontja volt, amikor leült ebèdelni a munkahelyèn ès megette a hazait. Mindig tettem mellè valami meglepit: egy csoki, egy nápolyi, gyümölcs, v joghurt, tèlen szaloncukor, stb.


Nèha rendelek kínait a piacról, ha előző nap nem volt kedvem főzni, vagy nem maradt. Egy közepes adag kèt napig elèg nekem.

32. Lávli (válaszként erre: 31. - Globus)
2019. máj. 25. 07:41

Nálunk sincs ilyen, azért is írtam feltételes módban.

Tökéletes a kétnapos kelkáposzta!:) Jó étvágyat hozzá! :)

31. globus (válaszként erre: 29. - Lávli)
2019. máj. 25. 07:30
Nálunk szerencsére ilyen nincs. Addig esszük, amíg el nem fogy. Persze olyan ételeket főzök, amit szeretünk, de előfordul, hogy néha nem másnapra, hanem harmadnapra is marad kicsi. Ételt nem dobunk ki. Ma pl. éppen csütörtök délután főzött kelkáposztát fogom megenni, nem lesz tőle bajom 😀
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - L.luiselotte)
2019. máj. 25. 07:03
Se zsemle se kifli?
29. Lávli (válaszként erre: 26. - Amaunet)
2019. máj. 25. 06:42

Akkor te is bátor voltál:)

Mert pénteken a hétfői zöldség csomag még csak-csak, bár amit én vettem egyszer, az egy hét után már folyóskás lett a szélén, ki is dobtam, de a bolti 5 napos sült csirkecomb ... azt én nem mertem volna megenni.

Viszont itthon aki finnyázna az előző napi főztömre, annak azt mondanám, hogy akkor nem eszel, édesem. Majd, ha éhes leszel.

28. jooeva
2019. máj. 25. 06:05
Szalámi, szalonna, sonka (hazai, évente 1x disznót vágunk), penny-böl magvas joghurt, paprika, paradicsom, imádom a körözöttet, otthon elkészitem és beviszem. Van benn margarin, medve sajt....de szeretem a tejfölt is. Spar-ban veszek valamilyen zsemlét. És mi is megesszük a fött kaját mésnap is. Általában 2 naponta főzök ls közösen eszünk otthon.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook