Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? fórum

Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2009. okt. 20. 10:56

[link]


Van magyar oldala is, csak most az valamiért nem működik.

2009. okt. 20. 10:51
melyik webboltban akarsz rendelni?
17. Anthico (válaszként erre: 16. - Wecuska)
2009. okt. 20. 10:46

Persze, neten akarok rendelni. Már ki is néztem, mik is kellenének :)

Viszont neten is nagyon sok a kamu. Semmi logo, semmi védjegy, semmi utalás arra, h valami komolyabb, erre szakosodott szervezet engedélyezte volna :S

2009. okt. 20. 10:43
a szegedi biobolt nagyon drága.akkor inkább neten rendelj.fele árban megkapod amit akarsz.
2009. okt. 20. 10:42
most nézem ,hogy szegedi vagy.én Üllési.
14. Wecuska (válaszként erre: 11. - Anthico)
2009. okt. 20. 10:41
hidd el megéri váltani.mi turiból öltözünk de minőségi kaját eszünk meg minőségi cuccokat kenünk magunkra.
13. Wecuska (válaszként erre: 11. - Anthico)
2009. okt. 20. 10:40
az ár kétszer annyi de a hatása tízszer jobb.tapasztalat.
12. Wecuska (válaszként erre: 9. - Anthico)
2009. okt. 20. 10:39
hát az biztos hogy sok szart rásóznának az emberre.mi 4 éve kezdtük az átállást a biotermékekre.nem bántuk meg.nálunk az élelmiszer 90%-a is bio.teljesen más mint a bolti tartósítószeres ízfokozós vacak.és hosszú távon nem drágább mint a nem bio.
11. Anthico (válaszként erre: 10. - Wecuska)
2009. okt. 20. 10:38
Most ott tartok, h az áruk sem riaszthat el. Inkább fizetek 2x annyit egy testápolóért.
2009. okt. 20. 10:35
a weleda termékeket a müllerben vagy a gyógyszertárakban tudod megvenni.az alvát rendelni kell.ha pesti vagy mindent be tudsz szerezni.a müllerben is vannak nagyon jó minőségű kozmetikumok.elérhető áron.ja és az áruk ne ijesszen meg.ha elkezded használni látható lesz a különbség.
9. Anthico (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2009. okt. 20. 10:35

Igen,olvastam róluk...ezek azok a bizonyos SLS-es adalékanyagok.


Az említett natúrkozmatikai termékcsaládból már van egy arckrémem és egy arclemosóm. Az összetételét tanulmányozva lényegesen jobb, mint bármilyen termék, amiket a boltokban lehet kapni.

2009. okt. 20. 10:32
a legrosszabbak a lauryl sulfátok.a sejtekig károsítanak.
7. Wecuska (válaszként erre: 6. - Anthico)
2009. okt. 20. 10:31
a biokozmetikumok közt is van .de vannak nagyon jók is.pl:sante
6. Anthico (válaszként erre: 4. - Wecuska)
2009. okt. 20. 10:24
Rákkeltő hatásról annyit, h pont a dezodor a legveszélyesebb, mert ahol bekened magad, csomó fontosabb, érzékeny mirigy található és a dezodoromban 2 bizonyítottan mellrákkeltő anyagot is találtam :S:S:S
5. Anthico (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2009. okt. 20. 10:23

A Biola termékei a Biokontroll által engedélyezettek, rajtuk van a Natúrkozmetikumok logó és a BDIH követelményeinek is megfelelnek.


A te általad említett termékeket (Alva, Weleda) boltban is meg lehet venni vagy mindent rendelsz?


Amúgy én akkor ijedtem meg, mikor részletesen megnéztem, mit is kentem eddig magamra.

Pl.: a testápolóm (márkát direkt nem írok):


Glycerin(glicerin)

Funkció: nedvszívó, kissebb koncentrációban nedvesen tartó alkotórész.

Zsírok és olajok alkoholkomponense, propilénből gyártják. A bőrön ragadós filmet képez, nagyobb koncentrációban a bőrből vizet von ki, ezáltal kiszárítja. Csecsemő-bőrápolókban nem ajánlott.


Dimethicone(dimetil-polisziloxán, Siliconöl, szilikonolaj)

Funkció: hajlakk, lipid.

Szintetikus anyag. A hajápolók hatását zavarhatja. Állatkísérletekben patkányokon, egereken tumort okozott.


Isohexadecane(izohexadekán)

Funkció: oldószer.

Szintetikus anyag.


Glyceryl Stearate (SE)(glicerin-mono-sztearát)

Funkció: emulgeátor.

Szintetikus anyag. Önemulgáló.


Disodium EDTA(etilén-diamin-tetra-ecetsav dinátrium sója)

Funkció: tartósító, stabilizátor.

Szintetikus anyag, allergiát okozhat. Mint tartósító nem engedélyezett, ezért főleg mint nedvesítő és lágyító szerepel.


Methylparaben

Szintetikus anyag. Mérgező, gyakori allergiakiváltó.


Imidazolidinyl-Urea Germall 115(imidazolidinil-karbamid)

Funkció: tartósító.

Szintetikus anyag. Formaldehidet ad le. Allergén, fehérjekárosító. Az EU-ban kozmetikai termékekben tilos.


Benzyl alcohol

Mérgező!


Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehy

Ismert allergén.


Linalool

Funkció: dezodor vagy parfüm.

Bőrpirosságot, viszketést okozhat (érzékeny bőrűeknél különösen).


C.I. 77 891(Titanoxid,titán-dioxid, csillámkeverék(E171))

Funkció: fehér festék, elfedő.

Ásványi anyag, termelése környezetterhelő. Nehézfém maradványok lehetnek benne.

4. Wecuska (válaszként erre: 2. - Anthico)
2009. okt. 20. 09:23
azt elfelejtettem,hogy nekem a bőrgyógyász mondta,hogy ne használjam a reklámozott kozmetikumokat mert 99%-ban rákkeltő anyagok vannak.
3. Wecuska (válaszként erre: 2. - Anthico)
2009. okt. 20. 09:21
szia.nagyon jól teszed ha nem veszed meg a reklámozott vackokat.egyik rosszabb mint a másik.mi is az egész család natúr vagy bio kozmetikumot használ.nekünk teljesen bevállt.a szappantól a mosószerig minden tiszta növényi.a biolát mi nem próbáltuk de ha rajta van a ellenőrzö szervezet neve,biztos nem lehet rossz.mi a sonett színszappant és ennek a cégnek atisztítószereit használjuk.jól tisztít és nagyon sokáig elég.a kozmetikumokat az Alva és a Weleda termékeit használjuk.A dekor kozmetikumot a sante-től rendelem.
2009. okt. 19. 23:04

Az utóbbi időben kiábrándultam az agyonreklámozott kozmetikumokból. Jobban beleásva a témába, rá kellett döbbennem, h mi mindent is kentem magamra eddig. Ezért gondoltam arra, h váltok, azaz megpróbálok natúrkozemtikumokat beszerezni. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Pontosabban a BIOLA termékei között nézelődtem, nagyon komolynak tűnik és elég megbízhatónak is.

Bár ha csak a fele igaz annak,amit mondanak, már akkor sokkal jobban járok, mint eddig.

2009. okt. 19. 23:01
Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook