Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? fórum

Kinek mi a tapasztalata a natúrkozmetikumokkal kapcsolatban? Valaki próbálta már a BIOLA termékeit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
49. Wecuska (válaszként erre: 48. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:30
belátja majd hidd el.a férjemnek 2 év kellett.már mindent tud ,hogy miből melyik fajtát használom.ő szerzi be a cuccot.merre laksz?
48. a9e1c02a7b (válaszként erre: 46. - Wecuska)
2009. okt. 22. 14:29
Az enyém még nem látja be. Azt szajkózza, nincs nekünk pénzünk biocuccokra, hagyjam abba a "költekezést"!!
47. a9e1c02a7b (válaszként erre: 45. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:28
Csak néztek rám a DM-ben, hogy hogy nem tudok választani annyi "jó" kis termék közül??? Most álljak neki magyarázkodni?
2009. okt. 22. 14:28
én már a kisfiamat is környezettudatosan nevelem.2-3 éven belül rácsatlakozunk a napkolira is.én szeretek így élni.végre a férjem is belátta,hogy mennyivel egészségesebb ez az élet.
45. a9e1c02a7b (válaszként erre: 44. - Wecuska)
2009. okt. 22. 14:27

Ez nagyon jó!!! Én még kaja fronton kicsit le vagyok maradva. De igyekszem! Azon gondolkodom, nyitni kéne egy reform büfét.


Volt ma egy élményem. DM-ben voltam, ott szoktam pelenkát venni, meg folyékony szappannak a Babylove pumpását használjuk (ez nem bio, de nincs benne méreg). Lehet gyűjtögetni pontokat, és aztán be lehet váltani termékekre. Megnéztem, van már 820 pontom, és egyszerűen nem tudom levásárolni, mert nincs semmi olyan a katalógusban, amit mi használunk. Alnatura termékeket szoktam még ott venni, ezek a DM sajátmárkás bio kajái, de ezek persze nem levásárolhatók a pontokért.

44. Wecuska (válaszként erre: 39. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:22
mi teljesen áttértünk a környezettudatos és bio életmódra.bio kert,házi tojás saját pipiktől,bio tisztítószer ,natúr vagy bio vitamin,bio mosószer,clórmentes zsepi wc papír...most az ökopamut termékeket nézegetem.ja és a bútorok is házilag készültek vegyszer mentesek.ugye én már elég hibbant vagyok.én úgy látom,hogy pénzügyileg nem megeröltető.
43. a9e1c02a7b (válaszként erre: 41. - Anthico)
2009. okt. 22. 14:21

Az új cuccaira gondolsz? Én már tesztelem. :)


Amúgy a Gyovai Viola (Biola) fejlesztette ki Kaviczky Ágnessel (Kaviczky kozmetikumok) és Antal Valival karöltve.


De én most nem csak a cuccaira gondolok, hanem inkább a tanácsai miatt ajánlottam az oldalt. Meg a krémreceptek miatt, amit magad is elkészíthetsz shea vajból, illóolajakból rózsasziromból, körömvirágból stb.

42. a9e1c02a7b (válaszként erre: 40. - Anthico)
2009. okt. 22. 14:19
Köszi, megtaláltam úgy, hogy beírtam a keresőbe, hogy Biola. Igen, az Alverdék elég erős illatúak. Meg állítólag a hatóanyagtartalmuk elég kicsi. Ugye, annyi pénzért...
41. Anthico (válaszként erre: 35. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:19
Az a bajom az Antalvali-val, h nincs bevizsgáltatva. Vagyis nem kapott értékelést se az ökotest-től, se a BDIH-tól..és bizony neten nagyon sok olyan termékcsalád van, akik azt mondják, h biok, natúrak, ökocuccok, közben nem kaptak értékelést. :S Furcsa...
40. Anthico (válaszként erre: 32. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:17

Biola oldala:

[link]


Nekem bejön :)


Én viszont nagyon elgondolkoztam, h inkább kifizetem a 2x-es összeget egy Biola termékre, mert annak tetszik az illata is. Az Alverdések mindegyike olyan furcsa...tömény, erős és nem tudom. Csak az a baj, h BIOLA-sokat nem tudok végigszagulni, mert lehet, h jó a bőrömnek, de nem túl kellemes órákig érezni azt az illatot, ami kicsit csavarja az orromat :S

39. a9e1c02a7b (válaszként erre: 38. - Wecuska)
2009. okt. 22. 14:16

Ja, vannak egészséges receptek is, sőt, arckrém receptek, parfüm receptek, napozókrém receptek...meg ilyenek.


Kajálásra is figyeltek? Egészségesen étkeztek?


Olyan jó, hogy itt vagytok, már épp kezdtem unni a Hoxát.

38. Wecuska (válaszként erre: 37. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:10
akkor az nekem való oldal.
37. a9e1c02a7b (válaszként erre: 36. - Wecuska)
2009. okt. 22. 14:08
Ő egy kozmetikus, bionóm hatóanyag elemző meg mittomén még milyen tutulusai vannak, lényeg, hogy allergiás minden szintetikus cuccra, így kifejlesztett magának egy egészséges életet. Egészséges, természetes kozmetikumok, egészséges ételek...minden, minden. Aztán ezeket megosztja az olvasókkal, ott is lehet beszélgetni mindenről, csak ziziknek!! :)
36. Wecuska (válaszként erre: 35. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:05
nem jártam még azon az oldalon.Ő ki?
35. a9e1c02a7b (válaszként erre: 33. - Wecuska)
2009. okt. 22. 14:04

Engem is zizisnek tartanak, de már megszoktam. :) Az Alvát nem ismerem, de láttam már a nevét bio webáruházban.


Ismeritek Antal Vali oldalát?

2009. okt. 22. 14:04
a Weledát nem próbáltátok?szerintem a legjobb.még a vitaminja is.
33. Wecuska (válaszként erre: 32. - A9e1c02a7b)
2009. okt. 22. 14:03
szia.én is használok hauschkát.jók.én még nagyon szeretem az Alva homoktövis termékcsaládját.a logonánok nagyon jók a dekorkozmetikumai.Jó ,hogy egyre többen vagyunk.Engem zizisnek tartanak a falumban a felfogásom miatt.
2009. okt. 22. 13:58

Sziasztok! Nagyon örülök ennek a fórumnak! Én is csak természetes alapanyagú kozmetikumokat használok. A Bioláról már hallottam (jókat), de nem próbáltam még. Többek között Ilcsit használok, Dr. Hauschkát, de próbáltam már Logona, Lavera és Sante cuccokat is. Ismerem az Alverdét, többségükben nincs káros anyag, de azért van, amelyikben van. Meg kell nézni.


A Biolát hol veszitek? Nekem nem jött be az az oldal, amit Anthico ajánlott.

31. Wecuska (válaszként erre: 30. - Anthico)
2009. okt. 22. 13:15
jó keresgélést.bízom benne,hogy meggyőznek a biotermékek minőségileg.
30. Anthico (válaszként erre: 27. - Wecuska)
2009. okt. 22. 10:27

Ki fogom...majd egyre több és több terméket fogok venni.

Közben olvasgattam és rátaláltam az Alterra-ra is, ami meg a rossmann natúrtermékcsaládja. Csak sajna hazánkban elég kevés terméket lehet megvásárolni :S

Alverde-vel egy bajom van (még), kicsit túl gyümölcsös az illata :D De ma megint elindulok nézelődni valami diszkrétebb illatot keresve :)


Ja, még az előző hsz-emhez: amik a honlapon vannak termékek Alverde-ből, azokon kívül még sok-sok másikat is lehet kapni az üzletben. Amiket én vettem, azok ott fel sincsenek tüntetve.

29. Anthico (válaszként erre: 28. - Mkjudit)
2009. okt. 22. 10:24

Itt az Alverde:

[link]


A Balea egy hasonló márka, ökotesteken egyes termékei nagyon jól szerepeltek...szóval érdemes megnézni:

[link]

28. mkjudit (válaszként erre: 26. - Anthico)
2009. okt. 21. 11:02
Irdd meg légyszíves azt az internetes címet,ahonnan kinyomtattad a termékeket!
27. Wecuska (válaszként erre: 26. - Anthico)
2009. okt. 21. 09:35
ugye,én mondtam.próbálj ki fogkrémet is.az is tök jó.én most az idén bio illó olajat szeretnék kipróbálni.
2009. okt. 21. 08:34

Tegnap szépen kinyomtattam a BDIH honlapjáról az engedélyezett kozmetikai családokat, és a káros anyag listámat :) Így indultam vásárló körútra. A dm-ben meg is találtam az Alverde termékeit, amik árban szinte nem is különböznek a mérgező testvéreitől. A legtöbbön ott volt a BDIH embléma, kivéve a samponokon. Ott csak az egyik tipus kapta meg. De nézegettem, h voltak más márkák, amiken ökotest gut és sehr gut értékelései voltak feltüntetve, szóval azok is nagyon jók :)


Vettem: testápolót, tusfürdőt, lábbalzsamot, deot, kézkrémet (ez mind Alverde) kezdetnek és már első használat után érezhető volt a különbség.

25. Wecuska (válaszként erre: 24. - Mkjudit)
2009. okt. 20. 12:58
végre egy környezet tudatos ember.
24. mkjudit (válaszként erre: 2. - Anthico)
2009. okt. 20. 11:59

Szia!

Én a dm-ben is találtam"tiszta"termékeket,amiket már régóta használ az egész család.Ilyenek az alverde termékek,vagy a babylove termékei,bár ez utóbbival vigyázni kell,mert nem mind az.Én használom a testápoló tejet a fürdetőt,habfürdőt és van popsikenőcse is ami jó.Az alverde-ből a szappan,folyékony szappant nappali,éjszakai krémet,alapozót..stb.A Weleda termékeit is megtalálod ott.Mosogatótablettát is onnan veszem a denkmit nature-t teljesen foszfát és tartósítószer mentes ,(a kézi mosogatószere szintén).A mosószerét is haználom,folttisztítót,öblítőt.A gyerekek nivea napozóját kidobtam a kukába ,helyette Lavera naptejet használunk.Ecetes tisztítószert a konyhába,dm-es tisztítót a fürdőben..Bocsi,ha egy kicsit hosszú voltam.

23. Anthico (válaszként erre: 22. - Wecuska)
2009. okt. 20. 11:11

Köszönöm a segítséget :)

Mindenképp utánanézek azoknak a márkáknak is, amiket ajánlottál és kiválasztom a legmegfelelőbbet :)

Lehet, h még kérdezni fogok ;)

2009. okt. 20. 11:06
akkor azért nem ismerem.még.örülök,hogy segíthettem.ha bármi kérdésed lenne valamilyen temékkel kapcsolatban írj.
2009. okt. 20. 11:02

Meg fogom nézni, köszönöm :)


Én azért szúrtam ki ezt magamnak, mert 2 hete tartottak egy előadást, pontosabban a vezetője, aki biológus, MTA kandidátusa. Eddig csak külföldre gyártottak szinte, most nyitnak a magyar piac felé, de csak neten.

2009. okt. 20. 11:01
én a zölldellönél meg a bionivonál szoktam.ők teljesen megbízhatóak.nézd még meg az aletheia bio cég oldalát is.ezt az oldalt nem ismerem amit írtál.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook