Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek mennyi idő alatt jött a baba? fórum

Kinek mennyi idő alatt jött a baba? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. ápr. 16. 15:23
nem terveztük, de 4 havi együttlét után estem teherbe
40. Enada
2020. ápr. 16. 15:21

Szia, nekünk 9 hónap kellett, de rögtön ikreket hoztunk össze 😂

Most vagyok a 11. hétben.

2020. ápr. 16. 12:55
1.gyerek 1 év, 2. 4 hónap , 3. 3 hónap
2020. ápr. 16. 12:38

Egyébként 4 hónap nem ilyan sok. Próbálkozzatok, és ha gondolod, alkalmazzatok házi trükköket: ovuláció figyelés, 2-3 naponta szex (nem naponta és nem hetente), először a férfi megy el, picit utána a nő, gyertyaállás szex után, vitaninok, egészségesebb életmód, stb.


Sokkal többet ebben a járványügyi helyzetben úgysem tehettek. Vagy összejön magától, vagy kivizsgálás kell, az meg min fél év szerintem.

2020. ápr. 16. 12:35
Az első kb 2,5 év után jött. A még tervezett második (és a harmadik) soha.
36. Panna07 (válaszként erre: 31. - Matyera)
2020. ápr. 16. 12:33
Attól, mert te nem hallottál róla, attól igenis vannak olyan férfiak, akik mindent megtennének, hogy gyerekük legyen, és nem a nő unszolására miatt. Ismerek olyat, aki a heréjét vágatta fel, hogy onnan nyerjenek spermiumot a lombikhoz, és olyan férfit is ismerek, aki vállalta a műtétet, hogy eltávolítsák a herevisszeret. Hagyd már kérlek abba ezt a süketelést, hogy akinek nem jön össze, az élje vidáman az életét, nem tudod miről beszélsz!!! Nem fogod fel a primitív agyaddal, hogy akinek minden vágya a gyerek, de nem jön, az nem tud átállítani magában egy gombot, hogy jó, akkor élünk tovább boldogan gyerek nélkül, a környezetében meg mindenki csak a gyerekéről beszél, mutogatja, őt meg faggatja a többi érzéketlen ember, hogy na, nálatok mikor lesz gyerek? Tényleg jobb lett volna, ha csöndben maradsz, mert nem sokan értenek egyet a véleményeddel, amihez jogod van, de fogd fel, hogy iszonyat megbántasz vele embereket, bár nem hiszem, hogy érdekel téged.
35. matyera (válaszként erre: 34. - NomNom)
2020. ápr. 16. 12:25

Én épp erre írtam. Nem arra, ha 1 évig nem ion össze. Lehet próbálkozni, sőt ha van jó szex akkor nem is kell rágörcsölni.😁😁


Az a baj hogy a nők egy része beleszakad ebbe a dologba. Nem éli a fiatalok boldog életét, hanem csak erre van rápörögve.


Szóval míg sokan félreértették, nem a próbálkozásról van nekem véleményem, hanem a görcsösen akarásról. Nem az én életem,ez tény, nem is érdekel ki mennyire rontja el a legszebb fiatal éveit, csak azt véleményezem, hogy feleslegesen pörög rá a témára.

34. NomNom (válaszként erre: 31. - Matyera)
2020. ápr. 16. 12:14

Nekem is van ilyen ismerősöm. Az orvos azt mondja próbálkozzanak még mert egészséges emberek de ő annyira akarja, hogy igenis beültetést akár. Ilyen esetben én is úgy gondolom ha picit átgondolná az életüket és másra fókuszálna, talán egyszerűbb lenne a megoldás.

De ő ezt az utat választotta, ezt kell tiszteletben tartani.

33. matyera (válaszként erre: 28. - NomNom)
2020. ápr. 16. 12:13
A jóban-rosszban azt is jelenthetné, hogy szeretjük egymást annyira, hogy boldogan élünk míg megnem ketten is.
32. matyera (válaszként erre: 29. - 5236d12e25)
2020. ápr. 16. 12:12

Sajnálatos.

De én nem erről írtam.

31. matyera (válaszként erre: 27. - Panna07)
2020. ápr. 16. 12:11

Mindenki saját életéért felel.

Én leírtam a véleményem. Nem biztos, hogy megéri a sok küzdelem. Ahelyett, hogy élnék az életet, vidáman, boldogan, ahelyett belefeszülnek a gyerektémába. És mindig a nő aki ezt foggal körömmel akarja. Én meg nem sok olyan férfi véleményt hallottam, hogy ő küzdene...

30. NomNom (válaszként erre: 29. - 5236d12e25)
2020. ápr. 16. 11:55
Ezt lehet várandósan nem kellett volna elolvasnom. 😭 Nagyon sajnálom ami velük történt. :((
29. 5236d12e25 (válaszként erre: 24. - Matyera)
2020. ápr. 16. 11:47

Bölcsebb lettél volna, ha inkább csendben maradsz 🙄

Egy nő 2 dologra képes a végsőkig. Legyen gyermeke, ne legyen gyermeke.

Fogalmad sincs milyen küzdeni. Ami neked hiszti másnak nehézség, trauma.

Semmi baj nincs azzal ha Te úgy véled ha nem lesz gyereke valakinek na bumm,élhet anélkül is. De másnak aki ebben a cipőben jár hidd el iszonyat nagy veszteség.

Nem tudod milyen mikor az ember szembesül azzal, hogy gond van, és aminek a legtermészetesebb dolognak kellene lennie, nem megy segítség nélkül. Milyen azzal szembesülni, azt érezni, hogy nem vagy teljesértékű nő. Én átéltem 24 évesen és nem, egyáltalán nem egyszerű, se nem lerázandó dolog, hogy jaj nem dől össze a világ..

Tovább megyek, nem tudod milyen érzés egyik fiatal ismerősőméknek akiknek egymás után 2 babájuk halt meg szülés után pár órával. Itt van a lány 30 éves és mai napig nem tudja az orvostudomány milyen rendelenességgel születtek a babák,mi okozta náluk a genetikai gondot, lehet e egyáltalán nekik saját gyermekük. Végig jártak minden lehetséges genetikai kivizsgálást tetemes összegeket ott hagyva ( erdélyi magyarok) és még itt nálunk Magyarországon is felkerestek nem 1,nem 2 orvost/kórházat. A második babát ráadásul itt szülte Magyarországon bízva hátha itt tudnak segíteni, de itt sem tudták megmenteni. A babák boncolása sem hozott eredményt, annyira sötétben tapogatóznak. Az első gyermekük 4 éves lenne idén a másik 2 éves. Egyiket se foghatta kézbe, a másodikat még csak nem is láthatta. Az első tragédia után biztatták az orvosok fiatal, nem lesz gond..

Szóval amikor ilyeneket ideböfögsz gondolj előbb bele hány pár van a világon ilyen nehézségekkel, szívfájdalommal.

28. NomNom (válaszként erre: 24. - Matyera)
2020. ápr. 16. 11:25
Van ilyen is. De mondjuk olyan embereknek nem érdemes együtt lenniük mert a "jóban rosszban" pont ezt jelentené.
27. Panna07 (válaszként erre: 24. - Matyera)
2020. ápr. 16. 11:23
Persze, hallani ilyen esetet, hogy szétmennek és az új pasitól/nőtől jön a gyerek, de ez még nem jelenti azt, hogy a korábbi partnertől ne lett volna soha gyerek. Pont amiatt megy tönkre sok kapcsolat, mert a gyerekért való küzdelem felőrli a kapcsolatot. És sok olyan esetről hallani, mint pl Ágio8405 története, hogy közel 10 év után jött náluk a baba. A teóriád szerint akkor már évekkel ezelőtt szét kellett volna menniük? Hagyjuk inkább!
2020. ápr. 16. 11:21

Az első férjemmel 3 évig próbálkoztunk hiába. Elváltunk,de nem e miatt. Most neki is van két gyereke és nekem is. Mi nem illettünk össze.

Egyébként a kérdésre válaszolva az első lányom 1 év,a második 2év után. Igaz volt előtte egy méhenkívüli terhességem+eltávolították az egyik méhkürtömet. Akkor az orvos azt mondta,hogy örüljek,hogy már van egy gyerekem,mert második nem lesz. Szerencsére nem lett igaza.

Türelmesnek kell lenni. Aki jönni akar az jönni is fog.

25. Panna07 (válaszként erre: 22. - Matyera)
2020. ápr. 16. 11:18
Persze, hogy nem érted, mert nem élted át. És könyörgöm hagyjad már ezt az összeillik=gyerek dolgot, egészségügyi problémákról még nem hallottál? Mint pl. elzáródott petevezeték, kevés spermium, akiknek ilyen bajuk van, és teszem azt, szétmennek az aktuális párjukkal és más valakivel állnának össze, az egészségügyi probléma még ugyanúgy fennállna. Szerintem irjál a világ összes meddőségi központjának, hogy te megoldottad a problémát, mindenki keressen magának másik párt és akkor majd lesz gyerekük.
24. matyera (válaszként erre: 23. - NomNom)
2020. ápr. 16. 11:07
Ezt arra értem, hogy hány olyan esetet lehet hallani, hogy x és y már régóta próbálkozik, majd elválnak és pikkpakk összejön a gyerek más partnerrel.
23. NomNom (válaszként erre: 22. - Matyera)
2020. ápr. 16. 11:02

De mi az h nem illik össze... Van akinek vannak eü problémái ami miatt talán küzdelmes a dolog. De ha nekik éveket kell erre várni és küzdelmesebb a dolog mint másnak, azért miért adják fel? Vannak dolgok amiket én sem bírnék már megtenni, de inkább felnézek azokra akik képesek tényleg testet lelket megpróbáltató beavatkozásokon is túlesni ezért.

Ez nem egy olyan dolog, hogy nincs pénzem gyémánt gyűrűre belenyugszom hogy sosem lesz...

22. matyera (válaszként erre: 19. - Panna07)
2020. ápr. 16. 10:59
Én ezt tudom. Értem is. Csak nem tudom megérteni. Ere írtam, hogy ha egy pár összeillik, akkor nem kell ez a cirkusz. Mert akkor jön. Ha még nem lehet gyerekük, akkor éljenek boldogan kettecskén. Olyan szörnyű az??
21. Panna07 (válaszként erre: 17. - Matyera)
2020. ápr. 16. 10:57
A másik, hogy az ilyen véleményt, hogy szerinted akkor jön a baba ha összeillik a pár, különben nem és baszhatják, az a kategória, hogy inkább tartsd meg magadnak.
20. tyityu (válaszként erre: 17. - Matyera)
2020. ápr. 16. 10:57
Azert ez igy eleg kegyetlen kijelentes. En szerencses vagyok, nem kellett sokat kuzdenem, hogy teherbe essek, es megemelem a kalapon azok a parok elott akik akar evekig kuzdenek, minden fajdalmat felvallalnak, hogy gyermekuk szulessen. Tenyleg vannak, akiknek nem fontos, hogy gyermekuk szulessen (en is ilyen voltam, 34 en evesen szantam ra magam, 11 ev hazassag utan). De mostmar latom milyen anyanak lenni es megertem a noket, hogy kuzdenek erte akar az egeszseguket kockaztatva is.
19. Panna07 (válaszként erre: 17. - Matyera)
2020. ápr. 16. 10:51
Már bocsi, de ez a megnyilvánulásod, hogy hisztizésnek állítod be mások keserves küzdelmét a családalapításért, felháborít. Örülök neki, hogy neked összejött, senkinek nem kívánom ezt a kálváriát, ami a kivizsgálásokkal, gyógyszerek mellékhatásaival, az orvosok előtti kitárulkozással, a lelki gyötrelmekkel, anyagi terhekkel jár. Nem beszélve arról, hogy az orvosok többsége csak kísérletezget a párokon, nem adják meg a fontos infókat, az embernek magának kell egy csomó minden után kutatni.
18. Nenda
2020. ápr. 16. 10:38
Az 5. hónapban
17. matyera (válaszként erre: 15. - Ágio8405)
2020. ápr. 16. 10:37

Az biztos, hogy mindenki másképp van ezzel.

Én például sosem értettem mit lehet egy gyerek miatt ennyit hisztizni??😳😳😳 Ez olyan hogy vagy összeillünk a párommal és hiphop jön vagy b**hatjuk.

Ha meg nem jön össze, akkor nem lesz gyerek. Sok pár van gyerek nélkül, na bumm.

16. globus (válaszként erre: 9. - Matyera)
2020. ápr. 16. 10:35
Nekem a következő hónapban, amint elhagytam.
15. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Juditta2019)
2020. ápr. 16. 10:28
Nálam tényleg az eleje volt nehezebb. Utána van egy belenyugvás, leszarás legalábbis nekem így volt. Ami viszont a legdurvább hogy ahogy sikerült olyan mintha az a sok év nem is lett volna. Érdekes az ember. De persze mindenki máshogy van ezekkel a dolgokkal.
14. Szöszi92 (válaszként erre: 13. - Szokeciklon)
2020. ápr. 15. 16:22
Gratulálok és jó egészséget nektek 😊
2020. ápr. 15. 16:01
Nekünk a második hónapban kopogtatott a kisfiúnk, most vagyok a 33.hétben :) Sok sikert :)
2020. ápr. 15. 14:01
Nekünk ez a 4. hónap, hogy próbálkozuk. Még ne keseredj el. Bár az eleje a legnehezebb (mondták) mondjuk az a 9,5 év se lehetett semmi :O (én is kicsit türelmetlen vagyok)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook