Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kinek a hibája, ha a gyerek magának való? fórum

Kinek a hibája, ha a gyerek magának való? (beszélgetős fórum)


1 2
6. Csipkerózsika (válaszként erre: 2. - De Luca)
2012. jan. 30. 09:19

Nem egészen, az ilyen srácokból lesznek azok, akiket mindig megaláznak, akik mindig áldozatok lesznek.

Ez nem szimpla zárkózottság, és a pszichológus vajmi keveset tehet. Valamiért a gyerek nem akar nyitni a többiek felé, nem akarja, hogy elfogadják - ez persze valószínűleg nem tudatos nála. De azt kell kideríteni, hogy miért.

Szomorú, de igaz, hogy akiket közösségekben nem fogadnak be, ők a saját maguk viselkedésével "vívják ki", hogy kiközösítsék őket. Most lehet ez ellen ágálni, hogy ez nem így van, de én is kiközösített voltam, és mélyen belemerültem a pszichológiába, meg magamba is, és végül rájöttem, hogy valóban tudattalanul olyan jeleket adtam, hogy nem akarok oda tartozni, és ezt a többiek veszik...

A kérdés az, hogy miért nem akar? Mivel ő még kicsi, kár gyötörni pszichológussal, nem valószínű, hogy olyan mélyre eljutna vele, hogy megtalálják a miérteket.

Én inkább egy családállítást ajánlanék az anyukának, ahol kiderülhet, milyen trauma, vagy negatív családi minta ösztönzi arra, hogy kívülálló maradjon.

5. HugiÁgica (válaszként erre: 2. - De Luca)
2012. jan. 30. 09:17

Luca!

Én is így gondolom. Egyébként ő már az oviban is ilyen volt, mégsem piszkálták és az óvónők sem mondogatták, hogy vigyem agyturkászhoz. Szerintem neki az első suli elintézte, hogy még jobban fenntartással legyen a társaival szemben, ha arra gondolok, hogy felnőtt fejjel nekem ilyet csinálna egy munkatársam, hogy kukában kell turkálnom a ceruzáim után meg sapkám után, szerintem én is ilyen lennék és inkább nem keresném senkinek a társaságát!

A felnőttekkel egyébként nyílt gyerek, beszélget, néha be nem áll a szája. A tanárnőnek ez is gondja, hogy sokszor vele akar a gyerek beszélgetni az udvaron, ahelyett, hogy a többiekkel játszana. A pszichomókus megmondta, hogy a gondolkodása fejlettebb a koránál és sok komoly dologban is véleményt nyilvánít és értelmesen elbeszélget. Szerintem itt is az a gond, hogy neki nincsenek meg a legújabb divatjátékok és elküldik a társai (volt ilyen sajnos itt is), mert úgysem tud velük játszani. Nem tudom, mi a megoldás, de már elegem van a tanárnővel a heti beszélgetésekből.....

2012. jan. 30. 09:14
Senkinek. Ilyen az alaptermészete.
2012. jan. 30. 09:14

Én is azt "mondom", nem a gyerek hibája!

Nagyon sok lelkierőt és kitartást kívánok mindkettőtöknek.

Saját bőrömön kellett megtapasztalnom (ennyire nem fajult el a dolog az esetemben, de ma már agresszívebb a gyerekek egy része), és az egyik gyerekem is majdnem áldozata lett "ennek"...

2012. jan. 30. 09:08
Senkinek nem hibája, ha magának való. Egyébként az ilyen srácokból lesznek az igazán "nagy arcok", akiknek mindig lesz saját véleménye, és nem a haverok szabják meg nekik, mikor, mit és hogyan tehetnek meg.
2012. jan. 30. 09:02

Sziasztok!


Már annyira nem tudom, mit tehetnék még és kíváncsi lennék mások véleményére is, ezért írok.


11 éves fiam az iskolában leginkább egyedül szeret lenni, nem nagyon keresi az osztálytársai társaságát, ha igen, akkor inkább a lányokkal kártyázik, vagy a 9 éves öccsével és annak osztálytársaival játszik. Ez a második iskolánk, az előzőből 2. osztály év elején hoztam el, mert annyira puccos-milliomospalánta-nevelő volt (körzeti suli,nem én akartam oda iratni), hogy a mi anyagi helyzetünkkel kitűnt az osztályból és kiközösítették, megalázták (kukába dobálták a tancuccait, onnan ki kellett vennie meg ilyenek). Pszichológus is foglalkozott a fiammal, de azt mondta, nincs teendője, a gyerekemmel minden rendben van. Itt a másik suliban eleinte minden jól ment (bár ez is elég felkapott suli,de egy fokkal jobb), aztán itt sem fogadták be valamiért teljesen. Tény, hogy itthon is sokszor azt mondja az öccsének, hogy ő most inkább egyedül játszik, de nem zárkózik teljesen magába, csak van ilyen napja néha. Most a legújabb az, hogy a tanárnő közölte velem pénteken, hogy az mondták az osztálytársai, hogy büdös és azért nem akarnak vele játszani. Nem kicsit volt kellemetlen, de nem értettem egyet a tanárral, mert én is éreztem volna már. Tiszta a gyerek, minden nap fürdik, minden héten hajat mos, a ruhát naponta váltjuk és nincs testszaga. Ez most valami kifogás, amiért nem játszanak vele? Már megint pszichológushoz akarnak küldeni, hogy miért zárkózott a gyerek.... Lassan nem tudom, mit csináljak, mert úgy érzem, egyszerűen utálják és mindenfélét kitalálnak, csak ne kelljen vele játszani, a tanárnő meg mindent elhisz nekik (mert anyuci-apuci befolyásos). Harmadik suliba már nem akarom vinni, mert mindezek ellenére szeret ide járni. Szerintetek? (ha nem válaszolok, azért lesz, mert el kell mennem itthonról, de amint hazaérek megnézem a fórumot!) Köszönöm előre is annak, aki ír!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook