Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kilépés a megszokásból fórum

Kilépés a megszokásból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kilépés a megszokásból

1 2 3
42. f7586d2534 (válaszként erre: 34. - Keyo)
2013. jún. 16. 17:14
Köszönöm két éve már sikerült, különösebb erősfeszítés nélkül. Én 1200 kcal ettem az első évben, és mozogtam mellé...az esti evés pedig ha nem este eszi meg valaki a napi kalória adgot nem hízlal.
41. barara (válaszként erre: 37. - Katykóca)
2013. jún. 16. 15:27

Szerintem ez a túlnövés, "vastag" csontozat, nagy láb (csuklóm, lábam vastagabb,mint sok férfié, ujjaim hosszabbak stb.) valami genetikai dolog lehet édesanyám felől. 3 gyermeket szült, de a két öcsém is nagy. Anya 172 cm, de az ő felmenői kifejezetten alacsonyak (nők 160 cm alatt, férfiak 170 általában). Édesapám családja átlagos termetű. Sokat mesélte anya, hogy ha babakocsival tolt valahova sajnálkozva néztek rám, hogy biztos beteg a gyerek és azért nem tud járni, vagy amikor 2 éves gyerekre keresett sapkát, azt hitték vízfejű vagyok. A 33 hónapos öcsém pl 107 cm ,21 kg és 27-8-as lába van.

Egyenletesen nőttem ekkorára,elhízni 7 éves koromban kezdtem. (Édesanyám nem szeretett nemet mondani arra ha valamit kivettünk a hűtőből, illetve akkoriban derült ki hogy megcsalták, és így nem figyelt annyit ránk)

Egyéb téren a koromnak megfelelően fejlődtem, menzeszem rendben volt, nem voltam sose túl pattanásos, szőrös stb.

Gondolom ezért nem vizsgálódtak még a hormonjaim terén.

40. Drop
2013. jún. 16. 11:31
Sok sikert nagy lány! Hidd el, jó helyre jöttél. itt támogatókra találtál! Én már csak tudom, húszon iksz kilót már legyűrtem. Szép napot!
2013. jún. 16. 09:21
Ha nem akarsz valami telítőbbet enni reggelire, akkor is szerintem gyümölcs helyett inkább zöldséget egyél. Fontos mindenkinek, hogy reggelire tápláló, lassan felszívódó szénhidrátot tartalmazó reggelit egyen, így elkerülhető a vércukor ingadozása a nap folyamán.
38. keyo (válaszként erre: 37. - Katykóca)
2013. jún. 15. 23:05
Az a nagy helyzet hogy ha ki is derül hogy valami nem ok.,a hormon zavart bizony nagyon nehéz kezelni,nagyon nehéz beállítani ,persze egy kivizsgálás nem árt de nem tudom hogy tudnak e segíteni .
2013. jún. 15. 21:47

Fűűű!! Lehet hogy én lestek a mumus,de senki nem kérdezett rá a múltadban az orvos és dietetikus emberek közül arra ,hogy a hormonháztartásod hogy áll???Mert a túlnövésed,a túlsúlyod mindkettő arra determinál,hogy a hormonjaid kavartak be a fejlődésedbe....Nem kajálásos a gond,hanem testi alapvetően funkcionális...ezt nézték nálad már???

TSH ,ösztrogén tesztoteron..ilyesmi:::::?

36. keyo
2013. jún. 15. 21:34
Na meg az esti evésről,hát az tényleg nem mindegy hánykor fekszik az ember,én is későn fekvő vagyok,ha éjfél vagy még azután esek az ágyba és este 6-tol már nem eszek,hát az nagyon hosszú idő és én sem tudok aludni,mindig forgolódtam az ágyban aztán meg ettem mert nem tudtam aludni,volt amikor altatóval segíttetem magamon.Azért is írtam hogy mindenki saját magát kell megismerje és a saját módszerét dolgozza ki.
35. keyo (válaszként erre: 30. - 731e5b9ffb)
2013. jún. 15. 21:27
Jól összefoglaltad a lényeget,igazad van ha most ennél a nagy súlynál 1200kcal visz be ,mennyit ehet ha majd 90kg lesz,ahoz hogy fogyjon,és mennyit ha majd 75 lesz mert ha lejebb viszi akkor ha vissza tér az 1200-1300kcal hoz annak hízás lesz a vége.Nem könnyű ezt kikalkulálni,nem beszélve arról hogy mindenki egyedi.Jó hogy tudtad emelni az adagot és nem híztál vissza.Az a baj a diétákkal hogyha abbahagyja az ember ,több jön vissza mint amennyi lement,ezért veszélyes olyan diétát tartani ami nem egy életre szól,amit tudjuk hogy hosszú távon nem bírjuk,amit alig várunk hogy túl legyünk rajta,de sajnos ezek nem működnek,inkább lassabban fogyni de aztán tudni megtartani.
34. keyo (válaszként erre: 32. - F7586d2534)
2013. jún. 15. 21:21
Gratulálok,nem semmi ez a fogyás,további sikert kívánok,azt a súly megtartásban értem:-)
33. vikuka (válaszként erre: 16. - Miszti3)
2013. jún. 15. 20:52
szia! nem írtam cikket! naplót vezettem! így mindenki számára látható volt a sikerem is... kéne még tennem föl képet mert az utolsó képem feltölte óta is rengeteget alakultam! most már páran megszólnak,hogy"vikuci nem akarsz HÍZNI egy picit"????:)))))))))))))))))))))))))))))))))))) SOHA! JA DE! majd ha babázni fogok akkor meg engedek magamnak plusz kilókat! más esetben nem nagyon!
2013. jún. 15. 18:47
-62 kg:)igaz 3 év alatt , de már két éve tartom...
31. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Barara)
2013. jún. 15. 18:46
Hát ehhez az elhatározás kevés. Kitartást kívánok inkább.Nekem sikerült , neked is menni fog.
30. 731e5b9ffb (válaszként erre: 23. - Barara)
2013. jún. 15. 18:32
Ahhoz, hogy valami szokássá váljon legalább 30 napon keresztül minden nap csinálni kell. Addig még odafigyelést igényel, utána viszont már a napi rutin részévé válik. A rossz szokások elhagyásához is kb. 1 hónap szükséges. Tehát az új életmód megszilárdításához idő kell és odafigyelés, de ha ráállítod a szervezeted minden menni fog egy idő után. Ezt már én a gyakorlatban is megtapasztaltam a diétám során. Ami az 1200 kalóriás étrendet illeti, a probléma az vele, hogy már az elején nagyon meghúzod a gyeplőt, ezért a szervezeted akarva-akaratlanul éhezésnek fogja felfogni a diétád és rosszabb esetben védekező mechanizmusba kezd. Másrészről pedig az 1200-ból már nem igen fogsz tudni visszavenni, pedig ha ilyen tetemes súlyfeleslegtől akarsz megszabadulni, egy idő után meg fog állni a fogyás, és csak ha mégjobban visszavennéd a kalóriát, akkor folytatódna az egyenletes súlyvesztés. Javasolták páran, hogy hagyd ki a vacsit, vagy 6 után ne egyél. Ezzel sem értek egyet, ugyanis nem mindegy, hogy valaki 10-kor fekszik, vagy hajnali 2-kor. Aki 10-kor már alszik, annál reális a 6 óra után semmi elv, de én ezt módosítanám lefekvés előtt 3-4órával-ra. De ez se szentírás, egy deci tejet, vagy natúr joghurtot nyugodtan meg lehet inni elalvás előtt közvetlenül is, én pl. éhesen, üres gyomorral nem tudok elaludni (nem is akarok). Amiről még ritkán esik szó, viszont nagyon fontos, az a súlytartás elkezdése. Csak nagyon lassan szabad növelni a súlytartó kalóriáig a szintet, különben úgy fogsz járni, mint a 90napos diéta után. Én ettől a résztől féltem annó a legjobban, mert féltem, ha megint rendesen kezdek enni, visszajön az összes leadott kiló. Ezért csak 3 naponta 100 kalóriával növeltem a bevitelt, így pár hét alatt elértem a súlytartó szintet és hízás helyett még fogytam is ebben a szakaszban. Szóval valóban odafigyelést igényelnek a dolgok, de utána már sokkal könyebb lesz minden. Sok sikert hozzá!
29. barara (válaszként erre: 28. - Viki77_2)
2013. jún. 15. 11:08
A női dolgaim rendben vannak. Az egészségügyi szolgáltatások igénybevétele nálam már évek óta problémát okoz, hiszen a lakcímkártyámon még a szülői ház címe áll több okból. Egyszer viszont nagyon nem éreztem jól magam és elmentem a lakhelyemhez közeli háziorvoshoz. Ő szó nélkül beírta a gépbe a jelenlegi lakcímem. Viszont bárhova megyek, először a lakcímkártyám kérik el. Múltkor pl. a nőgyógyász nem végezte el a rákszűrést emiatt. A vidéki háziorvosunk meg csak szívességből látott el. Szerintem ezek az 1-2 kg-os mérlegeredmények a pontatlan mérlegnek is betudhatóak egy szinten (volt úgy kétszer egymás után ráálltam és mást mutatott), bár mióta 130 alá mentem ez kevésbé jellemző. (Az volt ugyan ráírva a dobozra, hogy 150 kg-ig mér).
2013. jún. 15. 08:31

Drága, mindenképp keress meg egy endokrinológust. A nagymértékű jojózásaid, a megszorítások ellenére sem fogyás, stb. mögött, elég könnyen lehet inzulin probléma. NEM vércukor, még "csak" inzulin.

Inadekvátnak fog tűnni, de nagyon is ide tartozik: a női dolgaid rendben vannak?

Vannak ám olyan fura betegségek (nem is egy) amik nagyon magas inzulintúltermeléses állapotot okoznak, és az inzulin ugye anabolikus hormon, az egyetlen ami a zsír tárolásáért és benntartásáért felelős.

Ne kínlódj még évekig, a leírt dolgaid alapján kéne egy papíron látható tény, hogy mekkorák az inzu szintjeid (éhgyomorra és 120 perc múlva terhelésre).

2013. jún. 15. 02:35

Ezt találtam neked neten. bár nem az eredeti cikk, de:


"A Kalifornia-trükk: „kora reggeli” gyümölcs


Semmi sem használ jobban az anyagcserének, mint a reggeli gyümölcs. A sejtek egész éjszaka dolgoztak, ettől éhesek és szomjasak lettek. A friss gyümölcs éppen azt adja nekik, amire nagy szükségük van: értékes tápoldatot, mely nedvességgel tölti fel a kiszáradt sejteket, aminek köszönhetően újra működőképesek lesznek. Emellett a legtöbb gyümölcs- és zöldségfajta sok C-vitamint tartalmaz (a citrusféléken kívül például a kivi, a fekete ribizli, a piros húsú paprika, a petrezselyem, a savanyú káposzta) A C-vitamin aktiválja a vasfelvételt s ezzel együtt a sejtek oxigénellátását, valamint a zsírsejteket a sejtek energiaközpontjába szállító karnitin termelését. Az ananász különösen jó zsírégető, található ugyanis benne egy enzim, a bromelin, amely aktiválja az anyagcserét. Már egy órával az erőt adó reggeli gyümölcs után érezhető, hogy beindultak emésztő enzimjeink. A második reggeli már lehet hagyományos, a testnek már nem jelent problémát a feldolgozása.


Hogy az anyagcserét egyensúlyban tartsuk, az ebédnek teljes értékűnek kellene lennie: kevés fehérje (szárnyas, hal, garnéla vagy tofu – 80 g elég!), egészséges szénhidrát (burgonya, natúr rizs, teljes kiőrlésű lisztből készült tészta) és vitaminforrás (saláta, zöldség, gyümölcs). A hús két-három napra is eltűnhet az étlapunkról. Két étkezés között szintén használhatjuk a kaliforniai lányok trükkjét: ehetünk friss vagy szárított gyümölcsöket. S még egy utolsó zsírégető klasszikus a nap végére: alvás előtt kevés fehérjét (csirkehúst, tofut) csepegtessünk meg citromlével, és fogyasszuk el."

26. Lexibaba (válaszként erre: 25. - Barara)
2013. jún. 15. 02:31

Megpróbáltam neked cikket keresni, de hallod azt írkálják, hog ypuffadás ellen jó...


Hümm... én is próbáltam ugye, de nekem szeleket okozott, nem nagyon, de kínos munkahelyi pillanatok jöttek volna ha folytatom.


Semmi különösebb nem volt, mikor elhagytam.

Nem tudom mi okozhatta ezt nálam. Nekem alapból kevesebb a savam. Nem okoz semmi problémát, ha nehezet eszek akkor iszok rá bubis vizet, vagy savanyú uborka levet, az elég savat ad. Lehet, hogy ez a természetellenesen sok sav (az almaecettől - főleg ilyen laza kis kajcsikra, amik le se kötik ezt a savat) borította fel a rendszert. Utána megint jólvoltam.


Keress sztem gyógynövényt inkább emésztésserkentőnek.

25. barara (válaszként erre: 22. - Lexibaba)
2013. jún. 15. 02:23
Erről még nem hallottam, hogy az almaecet puffasztana, de lehet megmagyarázna egy két dolgot. Arról tudsz esetleg valamit hogy annak milyen hatása van, ha egy időre abbahagyom a fogyasztását?
24. Lexibaba (válaszként erre: 23. - Barara)
2013. jún. 15. 02:18

Nincs semmi baj a gyümölcs reggelivel. Egy cikkban olvastam valahol a neten, hogy állítólag a gyomor még nincs is reggel felkészülve annál megterhelőbb ételre. (Ebbe már most érzem, hogy van aki bele fog kötni)

Ha te erre ráéreztél, hogy te valóban így működsz, akkor étkezz így :)


Ahogy mondják: ahány ház, annyi szokás

attól még mindegyik lehet jó :)

23. barara
2013. jún. 15. 02:00

Grr... Rendkívül rossz most a net amit befogok. Akartam egy hosszabb reagálást írni így a fórumban felmerült dolgokra, de elszállt!!!


Először is köszönöm a sok biztatást! Látom sokan bejelöltétek a naplómat, a mérlegadataim is nyilvánosak így nyomon lehet követni, hogy alakulnak a dolgok.

Vikuka neked nagy gratulációt küldök és a többieknek is! Nekem 75 kg az álomsúlyom egyelőre, az is pont 63 mínuszt jelentene összességében.

Amin viszont meglepődök, hogy ez a reggeli téma mekkora indulatokat tud kiváltani :) Én a gyümölcs reggeliben hiszek, jobban érzem magam tőle mint ha mást ennék, és nyilván ez egyénenként a különböző tényezők függvényében változik.

Ezek az előre dolgok egyébként nekem betartás szempontjából sosem jöttek be, nem túl pozitív ugyan, de sose tudtam a rendszerekhez jól alkalmazkodni, illetve bármihez ami rendszeres időközönként ismétlődik (vagy kellene neki).

Nyilván ezen változtatnom kell most valamennyit, ha el szeretném érni a célom. De ha eddig még egyszer sem tudtam még egy 5 napos gyógyszerkúrát se végigcsinálni ahogy elő van írva, akkor az 5X evés sem az én módszerem, illetve egy fix étrend sem, stb. A liszt és cukor elhagyása ugyan drasztikusnak hangzik, de ritkán pl. társas összejövetelekkor ezeket a szabályokat nem tartom be, így azért már könnyebben megoldható.

2013. jún. 14. 23:58

Szia!


Ez így mind szép és jó :)

Nagyon ügyes vagy az elhatározásod miatt!

Én serdőlőként egyszercsak 25 kilót híztam és bár sokszor lementem a közelébe, csak most 8 évvel később mondhatom, hogy stabil kiegyensúlyozott nem jojós alapsúlyom van.


Almaecet: Aranyos vagy, hogy napi háromszor szeretnél inni, de eléggé fel fog puffasztani... Sajna az almaecet ilyen hosszútávon. Én inkább azt javaslom, hogy minden nap fogj egy palack szénsavmentes ásványvizet és tegyél bele 1 kiskanál almaecetet. Ez így pont elég ahhoz, hogy használjon, de nem okoz panaszt.


Jótanács: Próbáltad már naranccsal a tejet vagy savanyúuborkával a tejet? Nah ezt csinálja az almaecettel is.


Szerintem inkább próbáld gyógyteával. A citromfű mértéktelenül iható. Nyugtató hatású. Nagyon jól dolgoztatja a vesét, vízhajtó hatású. Amire nagy szükséged van a fogyással együtt járó felszabadult méreganyagok távozásához.

csalántea: ebből napi 1 adag!!!! iható. Tehát csak egy!! ki kell hangúlyozni, mert több durva dolgokat csinál.

Viszont ez az egy bögre kiváló méregtelenítő. dolgozatja a májat és a vesét.

Napi 2 liter vizet igyál/citromfűteát meg. Ne egyszerre!

21. barara (válaszként erre: 7. - 221b085699)
2013. jún. 14. 22:55
1200 Kcal-os diétát jó pár éve csináltam. Szerintem 1600-1800 körül fogyaszthatok naponta. Igazából most nem mérem a kalóriákat, persze a csomagoláson azért megnézem mi áll, de nagyjából ismerem az ételek kalóriatartalmát. Nyilván egy zsírosabb fajta sajtból nem eszek meg 20 dekát nyugodt szívvel, de pl. sovány húsból igen.
20. Katica870819 (válaszként erre: 16. - Miszti3)
2013. jún. 14. 21:25
a kiszemelt srác nagy segítség :) én tavaly nyáron 25 kilót dobtam le, a kiszemelt miatt/ért, aki észre is vett, azóta együtt vagyunk, az eljegyzést és a babát tervezzük, úgyhogy hajrá, nincs lehetetlen :)
19. 221b085699 (válaszként erre: 13. - Ariettina)
2013. jún. 14. 20:07
Egy barátnőm felnőttként tanult meg úszni. Ő olyan tanfolyamra ment, amit kifejezetten felnőtteknek hirdettek. Amúgy én is mennék egyszer.. Én úgy tudok és nem tudok úszni, vagyis nem süllyedek el, de a technikám borzalmas és nagyon lassú vagyok. Jó lenne egyszer rendesen csinálni. :)
18. 221b085699 (válaszként erre: 12. - Keyo)
2013. jún. 14. 20:06
Hát én voltam egyénre szabott diétás oktatáson. Kb 6-an voltunk ott egyszerre, és mindenkinek ugyanaz volt a recept. :) Persze lehet, én voltam rossz helyen. Azóta én is azt hiszem, én tudom a legjobban egyénre szabni magamnak a diétát. Csak csinálni is kell.
2013. jún. 14. 18:21
nagyon szorítok neked barara, elolvstam a cikkied. kitartást kívánok neked. sztem minden elhatározás kérdése, fejben dől el. hajrááááá!!!!
16. Miszti3 (válaszként erre: 10. - Vikuka)
2013. jún. 14. 16:24

Ezt meg hogy csináltad? Te nem írnál erről egy cikket?

A cikkirónak sok sikert, örömteli eredményeket kívánok.

Én az uszással tudom valamennyire tartani a súlyom, de jó egy mozgásigányes kutyus is, akit mindig sétálni kell vinni... plusz sosem lehet tudni, hol ismersz meg egy srácot, akinek megtetszel. Bár ez utóbbinak nagyobb esélye lenne, ha legalább 20-at mielőbb le tudnál dobni.

2013. jún. 14. 16:09
Sok sikert, én is most kezdem (újra), kitartást nekünk! :)
2013. jún. 14. 16:01
Én is drukkolok, de... hadd emeljek ki 1-2 szót a cikk végéből, ahol leírod, mi a terv: "persze mértékkel" "igyekszem" "ha nem felejtem el" "Ahogy időm engedi" "ha"... Vigyázz, mert ott van még benned a kétely magaddal szemben. Légy határozott és következetes, és legfőképp bízz önmagadban, máshogy nem megy. Én is fogytam 2 éve 20 kilót (85->65), amit tartok is azóta, mint ahogy a diétát és a sok (heti 6-8 óra) mozgást is, ami már életmóddá vált. És egy pillanatig nem ingok meg, mikor megkínálnak valami olyannal, amit a diétám szerint nem ehetek. Inkább megreformáltam a recepteket úgy, hogy tudjak nassolni és finomakat enni a saját kereteimen belül is. Ezt a határozottságot próbáld meg elérni és akkor minden mást is elérsz, amit igazán akarsz. Sok sikert! :)
13. Ariettina (válaszként erre: 8. - Abbe)
2013. jún. 14. 15:45

bocsi a kicsit offért. És nem nézett rád senki furán az úszás tanuláskor?


mert nekem nagy problémám, h nem tudok úszni :( gyerekkoromban minden nyáron voltam úszás oktatáson, megtanultam, de mivel a szüleim nem tudtak, így sose engedtek a mély vízbe + mindig ijesztgettek, h belefulladok, mert ők nem tudnak engem kimenteni, így elvették a kedvemet is, h bemenjek...


szeretnék megtanulni, de félek, h kinevetnek... hogy működik egy felnőtt úszás oktatás?


topic indiítónak kitartás, várjuk majd a beszámolót a sikerekről :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook