Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki szeretne barátkozni? fórum

Ki szeretne barátkozni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
110. Linn
2007. okt. 1. 17:08

Sziasztok!

Én is szívesen barátkoznék, eléggé egyedül érzem magam, és nincs kivel megbeszélnem a problémáimat. Szóval ha rajtam kívül van még valaki hasonló "cipőben", írjon nyugodtan, akár privire is, örülnék neki!

109. Csibe78
2007. aug. 28. 18:26
„A barátság az egyetlen olyan kapcsolat, amely kölcsönös, szabad választással jön létre. Nem velünk születik, mi teremtjük. Nem fertőzi meg semmilyen testi kapcsolat, vagy érdek. Nem akarunk egymástól semmit - egyszerűen csak jó együtt lenni. A barátság születése mindig együtt jár azzal az érzéssel, hogy találkoztunk már valahol. Hogy ismerem őt! Ez persze sejtelem, nem biztos hogy így van. Sosem tudhatjuk, mitől vagyunk otthon egymásban. De ha a barátomhoz megyek: hazamegyek.”
108. Csibe78 (válaszként erre: 106. - Bugus)
2007. aug. 28. 12:12
Most néztem meg a képeteket az adatlapodon. És a vőlegényed kísértetiesen hasonlít az én exvőlegényemhez. Az arcvonásai, az arckaraktere, furcsa dolog :)
107. Csibe78 (válaszként erre: 106. - Bugus)
2007. aug. 28. 12:10

Szia!


Hát ez elég nehéz helyzet! Tudom, hogy milyen nehéz helyzetben lehet, mert töredelmessen bevallom, hogy egyszer nekem is volt egy nős férfival kapcsolatom. Eleinte nagyon jó volt, és nem is érdekelt, hogy este haza megy a feleségéhez, mert már nagyon rossz volt a kapcsolatuk. Volt 2 gyerekük, és ők miattuk nem váltak el. A végén már addig jutott a kapcsolatunk, hogy a válási papírok ki voltak töltve, de nem tudta az illető rászánni magát, hogy bevigye a bíróságra. Ekkor egy világ omlott össze bennem. Akkor nagyon sebezhetőnek, és kihasználtnak éreztem magam. Viszont 3 hónap "magány" után megismertem a jelenlegi férjemet, és már el sem tudnám képzelni mással az életemet.

Nos ebből annyit akartam kihozni, hogy soha nem szabad feladni, és addig nem szabad feladni, míg úgy nem érzed, hogy igen Ő az igazi!

A korkülönbség a mai világban már nem olyan nagy gáz. Viszont tényleg mérlegelned kell a kérdést, hogy ez nem csak egy "kapuzárás" előtti utolsó lehetőségként merült-e fel benne? Bár így látatlanban nagyon nehéz tanácsot adni, mert nem ismerem.

A jelenlegi vőlegényeddel kapcsolatban meg ha úgy érzed, hogy hiányzik belőle valami, és esélyt sem látsz, hogy esetleg a későbbiekben megtaláld, a tanácsom, hogy ne menj hozzá, mert az jót nem eredményez. Az ember egy darabig tud színlelni, játszani az érzésekkel, de ne 30 év házasság után derüljön ki, hogy amit esetleg ő valóságnak hitt, csak "hazugság" volt!


Tudom, nem sokat segítettem, mert ilyen esetben nem is igazán lehet, hisz neked kell meghoznod a végleges döntést.

106. bugus
2007. aug. 26. 11:47

Sziasztok!


Nagyon szeretnék barátkozni, mert nincs akivel megbeszéljek dolgokat. Már 1 éve, hogy szakítottam az exemmel, most már mással élek, de felemésztenek az emlékek és a jelenlegi kapcsolatomat is beárnyékolja. A gond az, hogy 5 és fél évig voltunk együtt és állandó várakozó stádiumba voltam, hogy történjen vlami (elváljon, megkérje a kezemet stb, amikor eljöttem beadta a válókeresetet és gyereket akar, de szerintem csak miattam , mert ő már 53 éves én meg 29. Most mindent megigért, hogy másként lesz!

De 1 éve vagyok a jelenlegivel már menyasszonyként, ő 6 évvel fiatalabb nálam, és föz,mos, takarít stb szóval egy álompasi, de úgy érzem hiányzik belőle vlami! Nem tom,mit tegyek higgyek vagy csak vissza akar édesgetni? Ha visszamennék, félek, hogy egyedűl maradok a gyerekkel, és nem lesz apja.húú nagyon sok gondolat és kérdés kavarog bennem. Segítsetek kérlek!

105. Csibe78 (válaszként erre: 104. - Anyamaci)
2007. aug. 15. 10:40

Szia Ancsi!


Na ha tudom, hogy lent vagytok, akkor lementünk volna. Gondolkodtam én is ilyen 6 óra körül, hogy le kéne menni, de a Gergő nem akart. Mostanában nagyon nehezen lehet rávenni, hogy menjünk le. Rákapott a Némóra és állandóan azt nézi. Nekem meg már a törpöm tele van vele. Már kívülről tudom az egész mesét. :) De ma nem hagyom, mert így este nagyon nehezen alszik el, mert nem fárad le. És persze reggel meg korán kel. Ma is 6-kor már fent volt. Amilyen jó alvó volt eddig, most annyira rossz lett :(

Igen, ez elég gáz! Pont tegnap volt a TV-ben, hogy van valami iskolai utalvány, amit könyvekre is be lehet váltani, azaz lehetne, mert sem az iskola, sem a kiadó nem fogadja el. Akkor kérdem én, minek??? A szülő számít rá, és nagyot koppan, mikor odamegy, és szó szerint szembe röhögik, hogy mit akar ezzel? :( Már előre félek, hogy amikor a Gergő is suliba megy addigra mit fognak kitalálni. Bár addig még van egy kis idő :)


Szép napot nektek!


Üdv: Lia

104. anyamaci (válaszként erre: 103. - Csibe78)
2007. aug. 14. 20:29

Szia Lia!


Oké,megbeszéltük! Ha megint látlak rádszólok.

Pont ma estefelé voltunk a játszin,kb.18-19óra között.Néztelek,de nem voltatok,viszont jó sokan kint voltak.

Nem tudom miért nem szólnak,mindig attól félek,hogy beégünk,igaz tavaly kaptuk először ingyen a könyveket. Csak hát mindig próbléma van az igazolással,mert a MÁK nekem valamiért nem ad.

Miden esetben közlik,hogy a bérpapírt el kell fogadniuk,a suliban meg azt mondják:majd kiderül,hogy az ellenőrzésen átmegy -e?!

Tavaly egész telefonos balhé volt a suli és a MÁK között.Röpködtek a paragrafusok,meg ilyesmi.

Egyébként a lányom 5-be ,a fiam 3-ba megy.

Megyek,mert Tomi nagyon nyűgős ,vagy hisztis már nem is tudom...

Üdv:Ancsi

103. Csibe78 (válaszként erre: 102. - Anyamaci)
2007. aug. 14. 15:43

Szia Ancsi!


Igen, azt akartam is mondani, hogy legközelebb nyugodtan szólj rám :))

Hát ma én is meglepődtem a fejemen. Tegnap hajat mostam, és annyi lakk volt rajta a hétvégéről, hogy nem tudtam rendesen kimosni belőle, és érdekesen állt, mikor reggel felkeltem :))) Nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak.

Mi is nyitott ablaknál alszunk még, de a Gergőnél már van, hogy néha becsukom. De akkor egy idő után megébred, és vissza kell nyissam. Akkor azért nem tudok aludni rendesen, mert mindig járok át hozzá, hogy nem fázik-e?! Nem egyszerű a dolog.

Az szép, de miért nem szólnak a könyvosztás előtt, hogy hogy készülj? Ez szemét dolog! Hányadikosok?

Mi most keltünk fel nemrég, és még lenne egy csomó dolog, de 6-ra meg jönnek hozzánk. Útálom ezt a kapkodást.

Nem jártok a játszin?


Üdv: Lia

102. anyamaci (válaszként erre: 101. - Csibe78)
2007. aug. 14. 08:02

Szia Lia!


Nincs semmi baj.

De így legalább én is tudom ,kit kell keresnem,ill.megszólíthatlak legközelebb.

Gergő szép nagy baba,te pedig jóval magasabb vagy ,mint gondoltam.Nagyon mosolygos anyukád van,és fiatalos.

Sajnos nálunk is gondok vannak az alvással.

Amióta össze-vissza időjárás van,Tomika késő délután tud csak elaludni,aminek az a vége,hogy éjjel fent van.Tegnap nálunk is sokáig kínlódott az ágyunkba,majd erkély kinyít,és úgy aludt el az ágyában.Igaz,ekkor már elmult éjfél.

Most reggel én is olyan vagyok,mint a mosott sz..r.Igencsak megijedtem,amikor a tükörbe néztem...

A gyerekek várják is,meg nem is a sulit.

Szerintem rám is igaz,jó lenne egy kis csönd,de tudom,hogy megkezdődik a rohangálás is.

Már jövő héten könyvosztás van,s csak remélni tudom elfogadták a papírom,hogy ingyen kapjuk a könyveket.Sajnos ez csak ott fog kiderülni.Kettőjüknek csak a könyv több ,mint 20000FT. Egy csomó dolgot megvettünk,de egy csomó már nem fért bele a keretbe,így még van mit költeni...

Holnap lehet,hogy beutazunk vonattal Pestre,gyerekek had örüljenek,megnézzük a mamát is,de hivatalos dolgot is kell intézni.

Ennyi van velünk per pillanat.

Üdv:Ancsi

101. Csibe78 (válaszként erre: 100. - Anyamaci)
2007. aug. 13. 18:04

Szia!


Bocsi, bocsi, bocsi, bocsi! Nem direkt nem ismertelek meg :) Csak elég rossz éjszakánk volt. A Gergő hajnali 2-kor átjött hozzám, és 4-ig negyed 5-ig nem akart aludni, csak rajtam "pörgött". Szombaton meg esküvőn voltunk, úgyhogy ez a második átalvatlan éjszaka után történt. De legközelebb résen leszek :)))

Az anyukám volt, anyósom nem tolta még egyszer sem babakocsiban a gyereket.

Köszönjük szépen jól vagyunk, egy kicsit érzékenyek a frontra mi is, de nem olyan vészes. A lurkók készülnek a suliba? Van pár ismerősöm, akinek van iskolás korú gyereke, és mind azt mondja, hogy már nagyon várják a sulit :)

Reméljük most már lassan elhalad ez a front, és minden visszaáll a rendes kerékvágásba, addig is kitartás!


Üdv: Lia

2007. aug. 13. 12:46

Szia Lia !


Ha nem tévedek ma találkoztunk,de nem ismertél meg,pedig rátok köszöntem.

A Bécsi uton sétáltatok,majd a pékségbe ismét taliztunk,ill.láttatok.

Lehet rosszabbul nézek ki az életben ,mint képen????

Na jó,ez csak egy hülye poén volt...

Te farmerba és fehér felsőben voltál.Volt veletek egy szemüveges ,vörös hajú hölgy.

Gondoltam vagy az anyukád,vagy az anyósod.

Amúgy mi újság veletek??

Mi jól vagyunk,csak a gyerekek érzékenyek a frontra,így elég sokat hisztiznek,veszekednek.

Üdv:Ancsi

99. Csibe78 (válaszként erre: 98. - Anyamaci)
2007. júl. 25. 11:44

Szia Ancsi!


Nagyon örültünk a lehülésnek! Nagyon-nagyon meleg volt már a lakásban, és őrült nehezen viseltük mind a ketten, a Gergő és én is. A páromnak még csak jó, mert ő klímás helyen dolgozik. Majdnem megvertem (csak vicc :))mikor hazajött, és azt mondta, hogy 23 fok volt bent náluk, és ki kellett mennie, mert fázott a lába. Szép mi? Mi meg megfulladunk a melegben.

Szerencsére nem égtünk meg. Jó naptejünk van :)

A Spar építése egyáltalán nem hallatszik ide, furcsálom is, de nem reklamálok érte :) Itt jó csönd van, néha száll el egy-egy h.lye gyerek, és a parkolóban bömbölteti az autóban a zenét, de ilyenkor ki szoktam szólni, és eddig mindig lehalkították, szerencsére. Ezért is várom már, hogy kertesbe költözzünk. Ott olyan csönd van, tök fura, mikor elmegyünk kutyát etetni. Ha kész lesz a ház, szívesen látunk titeket is, ha egy kis csöndre vágytok :)))

A motorosok, ne is mondd. A szembeni tömbben lakik egy srác neki van motorja, és míg ilyen nagyon meleg volt, este 10 körül jött le, és ment vele. Hála az égnek egy kör után megunta, és lerakta, de szörnyű hangjuk van :(

Ha ilyen idő marad valamelyik nap nem jöttök a játszira?

Lia

98. anyamaci (válaszként erre: 93. - Csibe78)
2007. júl. 24. 18:05

Szia Lia!


Hogy vagytok?

Nektek is jól esett a ma délutáni eső?

Én örültem neki,s ha jól láttam Tomikám is örült.

Alig lehetett az erkélyről becipelni.

Kérdésedre,mi nem voltunk idén még strandon,sajnos pénzhiány miatt,viszont vasárnap elmentünk megint Pilismarótra.

Jó volt, most én is bementem a vízbe.Vittünk naptejet,szerencsére igazán csak a párom "pirult"meg.

Ti nem égtetek meg a 40 fokokba?

Nincs nagy zaj nálatok,hogy építik az interspart?

Nálunk csönd lenne,de rendszeresen eljön az este kilenc óra,meg a h...e motorosok is!

Tőlük nem igazán lehet aludni.

Üdv:Ancsi

97. Csibe78 (válaszként erre: 96. - Csibe78)
2007. júl. 24. 11:36
Bocsi, nem törzspont, hanem törzstagság :)
96. Csibe78 (válaszként erre: 94. - Cdace8acf4)
2007. júl. 24. 11:35

Szia!

Minnél aktívabb vagy itt a portálon, annál több pontot kapsz. De bővebben olvashatsz róla, ha az adatlapodon a törzspont feliratra kattintasz. Hoxa részletesen leírta, hogy miért mennyi pontot ad, és von el.

95. 0186e585f7 (válaszként erre: 94. - Cdace8acf4)
2007. júl. 21. 21:02
Nem vagy Te kicsi ide?:)
2007. júl. 21. 20:58
Sziasztok mondjátokmár el nekem hogy hogy kell törzspontokat gyüjteni??????????????
93. Csibe78 (válaszként erre: 92. - Anyamaci)
2007. júl. 17. 19:58

Szia Ancsi!


IGen, ez a meleg borzalmas. Minket is megvisel, bár a Gergő azért alszik 1,5-2 órát napközben, de ventillátorral. Mindig félek, hogy nehogy megfázzon, így sokszor bemegyek, és forgatom, hogy ne menjen annyira rá, de akkor meg nagyon leizzad. Most levágtuk a haját, talán így egy kicsit könnyebb lesz.

Már teljesen rendbe jött, eszik is. A játszit talán tegyük majd hűvösebb időszakra. Most a strand a menő. Ma is Palán voltunk, de ott is nagy a hőség, csak a vízben lehet kibírni. Ti nem jártok strandolni? Bár három gyerkőccel gondolom nehezebb.


Kitartás a meleg terén, és az alváshoz sok sikert a Tominak!


Üdv: Lia

92. anyamaci (válaszként erre: 91. - Csibe78)
2007. júl. 17. 12:29

Szia Lia!


Bocsi,hogy ilyen sokára válaszolok,de rengeteg dolgom volt.

Hogy bírjátok ezt a meleget?

Mi sehogyan!!! Tomikának az "alvórendszere "is rendesen felborult.

Tegnap reggel fél 9-kor felkelt ,és szegénykém este 8-9-ig nem bírt elaludni.

Természetesen mi is vele szenvedtünk,mert csak hisztizet,nyüglődött.

Gergő,hogy bírja? Meggyógyult már?

Azt hiszem ezen a héten nem lesz semmi a játsziból,mert nem kockáztatom meg a napszúrást.

A lakásban sem lehet a meleget bírni,pedig megy a ventillátor.

Ti srandoltok??

További kellemes napot kívánok nektek!

Ancsi

91. Csibe78 (válaszként erre: 90. - Anyamaci)
2007. júl. 13. 08:25

Szia Ancsi!


Hát igen, és ha majd Tomi is elkezd oviba járni, akkor ő is beszáll a baci hazahozó versenybe. Biztos Gergő is elkap majd pár nyavalyát, de túl kell esni rajta :).Szerencsére, vagy nem, Gergő legkésőbb 1/2 8-ig alszik reggel, délután 1 óra körül még egyett, és este legkésőbb 10-ig bírja. A hűvös időt elég jól viselte, csak a hólyagok miatt volt nyügi, de nagyon :(. Úgy sajnáltam szegényt, és az bosszantott, hogy nem tudok segíteni rajta. De most már jobban van. Kezd enni is néhány falatot, már 3 napja nem lázas.

Ez az időjárás sem tudja, hogy mit akar. Ilyen nyarat... ez nem normális. Tegnap is visszamentük a dokihoz, és még jó, hogy vittem egy pulcsit a Gergőnek, mert hiába nézett ki úgy, hogy jó idő van, szegény fázott. Borzalmas !!! :( De jövő hétre megint 40 fokokat mond.

Akkor még egyeztetünk majd, hogy mikor jó nektek :)

Addig is szép napot!


Lia

2007. júl. 12. 19:54

Szia Lia!


Igen ,nekünk ő a dokink,de szerencsére nem sűrűn kell járnunk hozzá.

Igazándiból a nagyok szokták hazahozni a suliból a bacikat,ami persze átmegy az egész családon.

Sajnálom,hogy Gergő ilyen "nyavaját"összeszedett,biztos nagyon rossz neki.Viszont igazad van,mert ki tudja mi van manapság a levegőben??

A találkozót én is Gergő gyógyulása után gondoltam,örülök,hogy te is "benne vagy" .

Sajnos a mi kis "ördögfiókánk",teljesen új rendszert hozott be.

Reggel későn kel,délután későn alszik el,ami a délelőtti alvás lenne,úgy hogy kb. 3-dik éjszaka nem alszom,alszunk.Mindig éjfél után sikerül elaltatni.

Mit szoltatok a hűvős ,esős időhöz??

Gondolom ti is nyűgősek voltatok?!

Kellemes estét kívánok nektek!

Ancsi

89. Csibe78 (válaszként erre: 88. - Anyamaci)
2007. júl. 10. 23:15

Szia!


Ezek szerint nektek a Mikesi a dokitok, de nem vagy megelégedve vele? Hogy mi a betegségének a neve az nem derült ki, a Kégel nem mondta. De nem a nyelvén vannak a hólyagok, hanem a szája belsejében, úgyhogy passzolok.

Igen, ebben nagyon egyet értek veled, hogy egy gyerek örömmel menjen oviba, és ne félelemmel. Én soha nem értettem meg, ha valakinek nincs türelme a gyerekekhez, akkor miért választ ilyen foglalkozást? Hiszen nincs két egyforma gyerek, biztos van olyan, aki belopja az ovónéni szívébe magát elsőre, és van olyan, aki nem. De ezt soha nem szabadna kimutatniuk. Bár ez az én véleményem!

Nekem is sokat aludt ma a manó. Az egész délelőttöt végigaludta 9-1/2 12-ig. Utána még elaludt 5 óra után, és kb. ilyen tájban ébredt fel, mint ahogy Te írtál. De hála az égnek alszik. Remélem éjszaka nem lesz fent olyan sokat, mint tegnap volt. Köszönjük a jókivánságot!

Persze ha jobb idő lesz, és a Gergő nem lesz már beteg, akkor szívesen találkozunk veletek. Csak nem tudom, hogy ez az izé fertőző-e? Bár a dokinál még 2 gyerek volt ilyen tünetekkel, úgyhogy lehet, hogy a levegőben is benne van. Bár már mi nincs...:((((((((

Akkor szerintem a jövő héten majd megbeszélhetjük. Jó éjszakát! Remélem a ti manótok is aludni fog :)))

88. anyamaci (válaszként erre: 87. - Csibe78)
2007. júl. 10. 18:38

Szia Lia !


Nem csodálom,hogy a Mikesi nem tudta megmondani,mi baja Gergőnek...

Néha az az érzésem,hogy vissza kéne menni-e az orvosira.Ráadásul képzeld el,ha még a semmiért is fizetnünk kéne.

A magam részéről nem szeretem Kégel doktornőt,velem mindig bunkó módon viselkedik ,és a gyerekek is félnek tőle,még a nagyok is.

Szeretném Tomit a Petőfi oviba beíratni,mert a nagyok a mellette lévő suliba járnak.

A nagyfiam a Dózsába járt,de nem voltam megelégedve velük.

Volt ott egy óvónő,akit nagyon szerettünk,és addig semmi baj nem volt,de mikor "kitették",onnantól kezdődtek a bajok,és félek ha a picit oda íratom be,mivel ismernek minket ,újból kezdődne minden.

Azt szeretném,hogy "boldogan"járjon oviba,ne sírva,mint a nagyfiam.

Amúgy szerintem mindegyik oviról hallani rosszat,de hát a közelség miatt célszerűbb lenne számunkra a Petőfi ovi.

Gergő nem azt a betegséget kapta el,amit" málna nyelvként"emlegetnek???

Ma nekem is rossz napom volt, a picikém már megint alszik,pedig ma már harmadszorra alszik el.Éjjel megint fent leszek,merthogy reggelig biztos nem fog aludni,az tuti!

Gergőnek jóbulást kívánok,és kitartás neked.

Ha gondolod ,1x talizhatnánk a nagyjátszin,hátha a fiúk ellennének.

Üdv:Ancsi

87. Csibe78 (válaszként erre: 86. - Anyamaci)
2007. júl. 10. 17:45

Szia!


Hamégcsak megfázott volna! :( Csütörtök éjszaka belázasodott, pénteken elvittem dokihoz, de a Kégel nem volt, így maradt a Mikesi. Azt mondta, hogy nem tudja megmondani, hogy mi baja van, mert még nagyon az elején van a dolog. Így maradtunk hétvégére. Láz, hőemelkedés váltogatásával. Szombat este két kis hólyag jelent meg az ajkán és egyáltalán nem volt hajlandó semmit enni, és ez azóta is így van a mai napig. Vasárnap csak hőemelkedése volt, gondoltam a foga miatt, de enni még mindig nem evett. Hétfőn visszamentünk a dokihoz, és majdnem elájultam, mikor belenéztünk a szájába. Az ínye vérvörös, és a szája belseje tele hólyagokkal. Szegény nehezen engedte a dokinőnek a vizsgálatot, de muszály volt. Csütörtökön kell visszavinnem, de sok javulást nem látok rajta. :((((((

Lehet, hogy nem is hyperaktív, csak a tömblakásban nem tudja eléggé kimozogni magát. A Gergő is ilyen, rengeteg mozgásra van szüksége.

Most gondolj bele milyen uncsi lenne, ha minden gyerek egyforma lenne, és forgatóköny szerint lehetne nevelni, és formálni őket :) Hol lenne a kihívás? Bár néha már engem is kiakaszt ez a kis gézengúz, de semmi pénzért nem kéne olyan gyerek, akit leültetsz, és 5 óra múlva még mindig ott van, és elmatat magában.

Nem aggódom a szobatisztaság miatt, szerintem ez is gyerekfüggő dolog. Kiben mikor érik meg a tudat, hogy neki már nem kell pelus. Az oviig még van kicsivel több mint 1 év, úgyhogy ráérünk még.

Igen, megy oviba. Mondjuk akkor is menne, ha esetleg bejönne egy tesó a képbe, mert szükségük van egy kis önállóságra, és a gyerektársaság sem jön rosszul. Sajnos kevés vele egykorú gyerekkel találkozik. A játszin sincs mindig ilyen kicsi gyerek. És ott sok mindent megtanul, a rosszon kívül talán valami jó is ragad rá. :) Te melyik oviba szeretnéd beiratni a manót?

Lia

86. anyamaci (válaszként erre: 85. - Csibe78)
2007. júl. 10. 15:04

Szia!


Gergő megfázott?

Remélem sikerül ilyen időben hamar meggyógyulnia.

Én vagány voltam este ,éjjel,mert a párom itthon volt,így félelem nélkül nézhettem a vihart,meg a villámokat.Elég érdekesek és "fényesek" voltak.

Viszont nagyon hamar hűvős lett,így egy idő után be kellett csukni az erkély ajtaját.

Éjszaka elég jól aludt mindenki ,azért vannak előnyei a hidegnek.

A fiam ,Márk csodaszámba ment a szobatisztasága miatt,de kb. 1éve ráragasztották "hivatalos" emberkék,hogy hyperaktív,úgyhogy lehet ennek köszönhető a gyors szobatisztaság...

Sajnos én sehol nem tapasztaltam,hogy 3 gyerekkel előre engedtek volna,de a megvető pillantásokat ismerem.Mostanában viszont nem tudom szó nélkül hagyni,mivel akinek nincs gyereke,az nekem ne magyarázza meg ,hogyan kell nevelni őket!

Minden gyerek más,nekünk is voltak terveink,céljaink ,hogy is kell gyereket nevelni,de sajna nem jött össze,mert mindegyik gyerekre máshogyan lehet hatni.

Ja,a szobatisztaságról még annyit,hogy én sem idegeskedem miatta,mert csak az ovi miatt lesz szükséges ,jövőre.

Te is beadod 3 évesen oviba,vagy szeretnétek még egy babát???

Üdv:Ancsi

85. Csibe78 (válaszként erre: 84. - Anyamaci)
2007. júl. 10. 13:42

Szia!


Hát tényleg nem irigyellek! Három gyerekkel nem lehet egyszerű hivatalba menni. Nekem néha még a Gergővel is nehéz, mert elég türelmetlenke. Nem bírja sokáig, ha egyhelyben kell ülnie. Bár ritkán megvan az előnye, mert előre engednek minket, de ez a kisebb %. A nagyobb % inkább, csak megvetően néz rád, hogy milyen anya vagy te? Egy gyerekkel sem bírsz? Ilyenkor szemen tudnám köpni az illetőt, de nem éri meg. Persze azt már elfelejtette, hogy neki is volt kicsi gyereke.

A másik, meg ha buszon, vonaton megy az ember. Jó mi elég ritkán vagyunk rákényszerülve, de múltkor vonattal mentünk Pestre. Eleinte szépen ült az ölemben a manó, és nézett ki az ablakon, de egy idő után uncsi lesz ez egy ilyen kicsi gyereknek, és elkezdett szaladgálni és egy kicsit baba nyelven beszélgetni. Ült egy fiatal pár előttünk, és többször mérgesen hátranéztek. Már nem álltam messze tőle, hogy megkérdezzem, hogy van valami gond? Borzalmasak egyes emberek! :(

A kertes ház tényleg jobb, mint az emeletes, az igaz, mert ott egy kis bugyiban tud szaladgálni, és nem gond, ha esetleg becsurgat. A fiad 15 hónaposan már szobatiszta volt? Ez nem semmi! Pedig a fiúk általában lusták. Ő a kivétel :DD

Remélem lassan nekünk is összejön a kertes házikó, és még idén nyáron szobatiszták leszünk, de ha nem akkor sincs semmi gond, majd jövőre :)

Bár ilyen időben a kertes ház előnyeit sem lehetne kihasználni. Borzasztó, hogy milyen vihar volt tegnap este is. Bár a jég elmaradt, de a szél nagyon erősen fújt.

Na lassan búcsúzom, mert a Gergő nyügi, szegény beteg.


Üdv: Lia

84. anyamaci (válaszként erre: 83. - Csibe78)
2007. júl. 8. 22:26

Szia !


Igen,mi teljesen Pestiek vagyunk,csak muszájból kellett vidékre költözni.

Sajnos még nem történt csoda,így még mindig nem tudunk visszajutni Pestre.

A szívünk vissza húz,csak a körülmények nem adottak.

Sajnos szobatisztaságra nincs jó receptem,talán minden gyerek maga érzi mikor jön el az ideje.

A lányomnál Sárisápon laktunk kertes házba,ott könnyebb volt bilire szoktatni.Ő szerette,de így is 2éves kora után lett szobatiszta.

A nagyobbik fiam ,valami csoda folytán már 15hónaposan szobatiszta volt .Ő is szerette a bilit.A drága picikém pár hétig örült a wc-nek,de a mai napokba már nem volt hajlandó ráülni.Nálunk a bili is és a cumisüveg is röpköd mostanában,de szó szerint.

Ami a segítséget illeti,nos idejét sem tudom mikor voltam egyedül,vagy esetleg a párommal.

Ilyenkor borzasztóan hiányzik a segítség,vagy ha valami hivatalosat kéne intézni,mindenhova 3 gyerekkel kell mennem,mennünk.Gondolhatód milyen lehet....

Anyósom és apósom meghaltak már.

Megyek,mert picikém nem bír magával.

Túlságosan későn aludt el délután,így biztos fent leszünk éjfélig.

Jó éjszakát kívánok nektek is!!!

83. Csibe78 (válaszként erre: 82. - Anyamaci)
2007. júl. 3. 21:42

Szia!


Hát ez tényleg gáz, mármint az üvegszilánkok. A Gergő olyan, hogy nem lehet lelőni, és amilyen mázlink van biztos megtalálna egyet kettőt.

Nem irigyellek, hogy nincs segítséged. Biztos nagyon nehéz lehet. Ti is Pesten laktatok? Vagy csak Te? Anyósod?

A csőrös poharat a Gergő sem szerette. Egyszer megpróbáltam adni neki belőle inni, és olyan messze landolt, amilyen messzire el tudta hajítani. Nem nyerte meg a tetszését. Ő már szépen iszik pohárból, viszont néha elfelejti, hogy nem üveg van a kezébe, és kiönti, ahogy fel akar állni. Ugyanis az innivalót nem rakjuk le a kezünkből egy percre sem, még meginná valaki :DD

Még nem vagyunk szobatiszták, de a kis manóm még nagy hajlandóságot sem mutat rá, hogy leszokjunk a pelusról. Szól, ha kaka van, de akkor mikor már bent van a pelusban. Nincs valami jó módszered a szobatisztaság bevezetésére? Mert szeretném nyáron megoldani a kérdést, mert most azért könnyebb lenne,mint télen. Amúgy nem minden gyerek szereti a bilit. Lehet, hogy nekünk is inkább a WC-vel kéne próbálkoznunk.

Igen, elég meleg volt ma is. Bár a Palára nem mentünk, mert tegnap lent voltunk, és hidegnek találtam a vizet. Persze a Gergőt ki sem lehetett szedni belőle. Nem is maradtunk sokáig, nehogy megfázzon. Más nem is hiányozna. Azt nagyon nehezen tűri, ha be van dugulva az orra.

Húúú már megint egy kis regényt írtam! Szép jó éjszakát!

82. anyamaci (válaszként erre: 81. - Csibe78)
2007. júl. 2. 14:39

Szia!


Hát nem igazán tudtam eldönteni,hogy koszos -e,mert a gyerekek azonnal belementek.

Azon a részen ahol voltunk,átlátszott a víz.

Ami sokkal inkább zavart,hogy a part tele volt üvegszilánkkal,így inkább erre kellett figyelni.

Nagyon sokan fürödtek,felnőttek,gyerekek,volt aki a fiamnál kisebb babát is bevitt.

Gondolom nem tették volna,ha annyira koszos lenne.

A házassági évfordulótokra gratula,és további sok boldogságot nektek!

Mi már vén rókáknak számítunk,úgyanis 12 éve vagyunk együtt,igaz engem nem vett feleségül.

Sajnos segítségünk nincs aki vigyázzon a gyerekekre,mert az anyukám Pesten lakik,éjjel dolgozik,nappal alszik,így ő nem segít .

Idejét sem tudom mikor voltunk kettesben a párommal???

Örülj neki amíg van segítséged.

Ami a cumisüveget illeti,én folyamatosan próbálkozom,de a kis drágám nem bírja a csőrös poharakat,pedig már két fajtát is vettünk.

Sima pohárból jobban szeret inni,de azt meg sokszor magára önti.

A legújjabb "dilije",hogy a levest is, nem kanalazza hanem kiissza,aminek megint nyakönöntés a vége.

Ti,illetve Gergő szobatiszta már?

Mi probálkozunk,de inkább a wc-re ül mint a bilire.Nem tudom miért nem szereti?

Úgy néz ki nem lesz hűvősebb ezen a héten sem,már most meg lehet "dögleni" a melegtől.

Jöhetne legalább egy kis szellő.....

81. Csibe78 (válaszként erre: 80. - Anyamaci)
2007. júl. 1. 21:08

Szia!


Az biztos szuper lehetett, és nem túl koszos a Duna? Lehet benne fürdeni?

Hát igen! Sajnos a strand belépő sem olcsó, főleg három gyerkőccel. Mert ugye nem tudod megúszni, hogy egy fagyi, vagy kukorica,stb. Mi most hétvégén voltunk a Velencei tónál, de csak ketten a párommal. Kicsit önzőek voltunk, de most volt az 5. házassági évfordulónk. A manóra anyu vigyázott. Nagyon sokat segít. Néha jól jön.

A Gergő hál istennek végigalussza az éjszakát, nagyon ritkán kel fel inni. A cumisüvegről leszoktunk már teljesen. Ha szomjas éjszaka, akkor ilyen "szopókás" üvegbe teszek neki (pl. Jana ásványvizes), mert azzal meg lehet csinálni, hogy csak egy kicsit húzod ki a kupakot, és akkor nem önti magát nyakon.

Igen, szoktunk a játszira járni, bár én jobban szeretem azt, ami a Barosnál van. Ritkán be szoktunk menni Egomba, a Máltai játszira. Az a legnormálisabb a környéken. A hátránya az utazás. Ez is jó, csak már kezdik tönkretenni a vagány tinik. Az egyik csúszda hiányzik, a másiknál meg az alsó lépcső. Bár a lépcsőket hülye megoldásnak tartom, mert fémből vannak, és olyan magasan, hogy nekem is nehéz fellépni rá, nemhogy egy 2 éves gyereknek. De most már kezdi megtanulni, hogy hogy másszon fel rá. Jövő héten ha kicsit hűvösebb lesz az idő szerintem kinézünk megint. Ott legalább lefárad egy kicsit. Ugyanis nagyon mozgékony, és eleven is egy kicsit. Néha nem tudok lépést tartani vele, de inkább ilyen legyen :DDDD

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook