Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki szeret kézimunkázni? Esetleg minták bemutatása, cseréje... fórum

Ki szeret kézimunkázni? Esetleg minták bemutatása, cseréje... (beszélgetős fórum)


1 2
25. d'or (válaszként erre: 10. - Wecca)
2007. aug. 16. 20:18

szio, hat nagyon ugyes vagy!!!en is tudok meg varrni, kotni ,kezimunka, de sajna a horgolasbol csak alapszinten..es a gyongyfuzes nem igazan prolbatam ,de amit probaltam nem igazan ment!Pedig szeretnem megtanulni!!Most keresztszemezek sokat,+dekupalok+uvegfestesre kaptam ra...ezert ha vkinek van megmaradt konturfesteke atvennem szivesen!!

+meg szeretnem tanulni a horgolast is!

24. d'or (válaszként erre: 17. - Zsuscsina)
2007. aug. 16. 20:02
szio,en is imadok varrni,foleg keresztszemeseket, de mivel koltozunk hamarosan igy szelektalnom kellett es van kb 25-30db supi, direkt csak keresztszemes spanyol magazinom,sok-sok képpel, melleklettel stb,ha erdekel irjal es kuldok at képeket priviben oK?
23. Szapi
2007. aug. 13. 14:55
Úgy látom, csak egy legény/leány van talpon a vidéken. A tarka pulcsit már befejztem. Sőt egy lila csipke-csoda is kész van. Egy pár napig pihentetem a tűket. Rajzolni, festeni és szalvétázni fogok. Kell néhány új kép a lakásba!
22. Szapi (válaszként erre: 21. - Szapi)
2007. júl. 17. 22:30
Szia! Rákerestem. Az egyik árveréses oldalon van egy mappával. Szerintem érdemes az eladóval felvenned a kapcsolatot.
21. Szapi (válaszként erre: 17. - Zsuscsina)
2007. júl. 17. 16:39

Szia

Árveréses oldalakon próbálkozz. Nekem csak egy szám hiányzik. Rendszeresen keresem ilyen oldalakon. Nemrég volt, de másik szám.

20. Donina
2007. júl. 17. 16:30
Nekem a kezdetektől jár a Keresztszemes magazin. Nagyon ötletes, és a kézimunka szerelmeseinek igazi csemege.
19. Donina
2007. júl. 17. 16:29
Én keresztszemezek(tem). Mindegyik gyermekemnek csináltam egy mérőszalagot, a 3. sajnos még nem készült el. Mostanában nemigen van időm. De majd egyszercsak....
18. ve48
2007. júl. 17. 16:15

Sziasztok ! Itt egy nagymama ! Kézimunkában télen a patcworkot varrogatom , takarókat , párnákat . Sok szép színes anyagom van . Nem szokványost , a rátétst kedvelem .

Éva

2007. júl. 17. 13:55

Sziasztok,

A Modern keresztöltés című kiadványhoz szeretnék hozzájutni. Nincs valakinek eladó példánya? Fontos lenne. A teljes sorozat érdekel.

Előre is köszi

Zsuzsi

2007. júl. 6. 21:41
MI nagyon szeretünk keresztszemezni, és a párom annyira gyönyörű munkákatt készít, hogy én csak ájuldozok, tőle tanultam.
15. Wecca (válaszként erre: 14. - Szapi)
2007. júl. 6. 21:41
:)
14. Szapi
2007. júl. 6. 16:12
Végre tudtam venni nagyon jó áron nagyon jó minőségű pamut fonalakat. Végre kaptam sokszínű ún. tarka pamutot is. Most is pamutból kötöttem. Elég nehéz, hogy mindig egyenletes maradjon, de olyan jól megmutat bármilyen mintát. A tarkához valami nagyon egyszerű kell, hogy ne legyen sok. Hajrá, munkára fel!!!
13. Wecca (válaszként erre: 12. - LoLiNa)
2007. jún. 23. 14:30
rokon lélek :))
12. LoLiNa
2007. jún. 23. 09:38
nálam a gyöngyfűzés a trendi mst :-) igaz picibaba mellett mst nem megy, de a terhesség alatt fűztem, mintha az életem múlt wolna rajta :D leginkább állatokat :-) nagy büxkeségem a lepke és a sárgarigó :-)
11. 4c35511f0b (válaszként erre: 8. - Gpetra)
2007. jún. 18. 12:06

Tényleg:)

Nem lenne hozzá türelmem,,,

10. Wecca
2007. jún. 18. 10:42

Míg picik voltak a fiaim, akkor sokat varrtam, kötöttem nekik ruhákat. Nagyon sok ajándékot készítettem makraméval. Horgolni most tanulok, szívesen veszem a segítséget.:)Rongyszőnyeget én is szőttem. Kedvencem mégis a gyöngyözés. Nagyon sok gyöngyből készült láncot, karkötőt, szőttest ajándékoztam el. Álmom, hogy gyöngyből készített állatokból legyen állatkertem. Mindig szétosztogatom őket.

Most egy kis kosárkát szeretnék horgolni, de nem tudom hogyan kell. Ki tud segíteni? Köszi.

2007. jún. 11. 22:23
Jelenleg Gyed! Szinte összenőttem a kötőtűkkel. Tv nézés közben, kocsiban, olvasás mellett, vizsgák előtt, után a folyósón. ( a csoporttársaim tiszta idegek, én pedig elkötögetek ott közöttük)A pici lányomnak gyártom a szebbnél szebb kötött cuccokat. Horgolni nem tudok, így a mama horgolja rá a fodrokat, virágokat stb. Szabás-varrás, szintén a pici lánynak. A kész darabokra a mama hímez különböző apróságokat. Varrni csak goblent és keresztszemest szoktam, általában képeket. Nagylyukú goblent, ha lehet gyapjúfonallal. Most tanultam meg rongyszőnyeget szőni, csak a saját magam kedvéért. Beszereztem az állványt is, így ha a vizsgáknak vége nekilátok. Kötéssel kapcsolatos kérdésekre szívesen válaszolok, igyekszem segíteni.
8. gpetra (válaszként erre: 6. - 4c35511f0b)
2007. jún. 11. 20:41
:)
2007. jún. 11. 20:41
Érdemben nem tudok;)
6. 4c35511f0b (válaszként erre: 5. - Gpetra)
2007. jún. 11. 20:41
Jah, így egyszer:)
5. gpetra (válaszként erre: 4. - 4c35511f0b)
2007. jún. 11. 20:40
Már hozzá is szóltál :)
4. 4c35511f0b (válaszként erre: 2. - Vicus66)
2007. jún. 11. 20:37
Huha, megígértem jövök, de ehhez éppen nem tudok hozzászólni, (ami megjegyzem elég ritka;)
2007. jún. 11. 20:20
Én nem vagyok se kismama, nagymama pedig plán nem, de imádok kézimunkázni. Nálam első a gobelin.
2007. jún. 11. 20:18
Nos azt a tanácsot kaptam írjak néha pár sort... Szinte minden kézimunkát szeretek, egyedül a goblent nem próbáltam soha. Rengeteg keresztszemes munkám van, de kép sajna egyről sem. Épp a múltkor kérdezte meg nagyfiam, hogy hol van az a rengeteg dolog, amiket csinálok. Tényleg nagyon kevés van már nálam. Nem anyagi haszonszerzés. Ajándékba adtam mindet. Most, hogy a babásokhoz is fűzzek valamit, elég sok olyan párnát csináltam, amit kicsiknek vittem általában babalátogatás alkalmával. Van olyan ismerősöm, aki azt mondja, hogy a lányától nem lehet elszedni, pedig már elmúlt 3 éves. Jól bírja szegény párna. Lehet lassan újra kell csinálnom. Egyenlőre ennyit.
2007. jún. 11. 08:24
Látom sok a kismama a hoxan-n, és már vannak nagymamák is. Kötés, horgolás, hímzés.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook