Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki örököl? fórum

Ki örököl? (tudásbázis kérdés)


13. Channa* (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
jan. 10. 19:17
Nem évül el?
jan. 10. 17:23
Hát akkor elmész a hagyatékira és megnézed, mi van. De elvileg azt is taglalniuk kellene tételesen összegszerűen, hogy mi a szóban forgó hagyaték, rajtad kívül még kik vannak, ezek alapján csak tudsz egy képet alkotni, hogy kb. mire lehet számítani.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Vidéki3)
jan. 10. 15:54
erre gondoltam én is,nem örülök,mert biztos van sok fizetni való utána
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
jan. 10. 15:51
de azt írják,hogy öröklésben érdekelt vagyok,de én nem vagyok az igazi gyereke,nekem öcsak nevelő apám
9. papája (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
jan. 10. 11:46

Én jártam így. Anyám 16 éve halt meg. 14 év után kiderült, hogy egy 5000 Ft-os betétkönyv bent maradt. Ajánlották indítsak póthagyatékit és így lezárhatom az ügyet, megszüntethetem a betétkönyvet.

A közjegyzőnél kiderült, hogy az eljárásárt 16.000 Ft-ot kell fizetni, így hagytam az egészet.

8. tsfmvk (válaszként erre: 5. - Andi6020)
jan. 10. 10:25
Aki meg akarja venni a földecskét. Gondolom valami osztatlan közös, és most próbálják levadászni az utolsó tulajokat.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 5. - Andi6020)
jan. 10. 09:56
Én csináltam már ilyet :D Kimaradt valami a hagyatékiból, mikor meghaltak, senkinek nem hiányzott 20 évig. Előfordul az ilyesmi, bármikor lehet elvileg póthagyatékit kérni.
6. globus (válaszként erre: 5. - Andi6020)
jan. 10. 09:55
Például én is kértem ügyfélkapun egy ismerősnek, kb. 7-8 évvel ezelőtt. A dolog pikantériája, hogy azóta az ismerős is meghalt, és az ő hagyatékija áll amiatt, mert először az 1988-as ügyet kell lezárni...
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 09:44
Ki kért póthagyatéki eljárást egy 20 éve halott ember ügyében?
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 10. 08:37

Nevelőapád vagy örökbe is fogadott?


Tavaly halt meg egy nagybátyám utódok nélkül. Így a testvérei örököltek. A már elhunyt testvérei után azok gyermekei.

jan. 10. 08:20
Amikor tavaly idézést kaptam hagyatéki tárgyalásra, abban szerepelt, hogy azért kaptam, mert az öröklésben érdekelt vagyok. Nem írnak benne semmit?
jan. 10. 08:15
Nem ismerem a jelenleg hatályos öröklési jogszabályokat. Ha Édesanyád házasságban élt nevelőapáddal, vagy az ő javára írt végrendeletet az ő jogán örökölhetsz bizonyos részt. Kb. 20 éve ilyesmi módon volt szabályozva.
jan. 10. 08:02
20 éve meghalt nevelő apám,anyám sem él már,most derült ki,hogy nevelőapám örökölt valami telekrészt,valakitől,pothagyatéki eljárást kért valaki,Engem erről miért értesítettek,semmi közöm hozzá,de azért kiváncsi vagyok ki örököl,nincs saját gyerek nevelő apámnak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook