Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? fórum

Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
17. rexi33
2013. márc. 5. 15:37
sziasztok mit tegyek a füvemmel?nagyon gazosodik..szerintem most több benne a gaz mint a fű..igyekeztem tavaly kiszedegetni de nem igazán sikerült..van valakinek valami ötlete?azon kívül hogy az egészet vessem újra?
16. kiszvorosz (válaszként erre: 13. - *virág)
2013. márc. 5. 11:06

A kiskertemmel nincs baj. Csak a gyep folyton tűző napon lévő részével. Az elmúlt szezonban azt is kitapasztaltam, mit milyen sorrendben ültessek.


Kukacc : A fügebokor jó ötletnek tűnik, köszi!

15. *virág (válaszként erre: 9. - Noozimanoo)
2013. márc. 5. 10:58

Megtarthatnád az aknát olyan pinceszerűségnek. Egy lejáratot hagyj csak szabadon (persze ajtót rá), a többit meg fedd be, majd bármilyen egynyári virágot tudsz oda ültetni. A tacskóban most lehet olcsó virágmagokat kapni (40 forint körüliek) és azokon rajta van, hogy mikor kell ültetni, mennyire bírják az erős napfényt, stb.

Nagyon sok virág van, ami bírja - persze mindegyiket kell ettől függetlenül hajnalonként beöntözni.

Az aknába viszont télre tudsz letenni hagymát, krumplit - nem fog lefagyni.

Konyhakerted van?

14. *virág (válaszként erre: 2. - Noozimanoo)
2013. márc. 5. 10:52
Nem kellene gyomírtóznod, ne egészséges! Elég lett volna, ha beforgatod a földbe, az mindjárt trágyázná is!
13. *virág (válaszként erre: 11. - Kiszvorosz)
2013. márc. 5. 10:51
A levágott füvet, szénát tudod leteríteni arra a részre - ami megvédi a friss hajtást (pld. a zöldborsót, vagy a krumplit) és mindjárt táplálja is a talajt. Mire összeesik a beterített fű/széna, addigra a növény is elég erős lesz, és nem fog elszáradni. Persze a kezdetektől folyamatosan nedvesen kell tartani a takaró füvet.
12. Kukacc (válaszként erre: 11. - Kiszvorosz)
2013. márc. 5. 10:40

Nekünk is van egy ilyen terület és sajnos nem is tudunk oda semmit ültetni.

Ellenben, ha fügét ültetsz oda, az nagyon gyorsan nő és elég hamar árnyékot ad :) Így szebb lesz a fű :)

2013. márc. 5. 10:11
Sziasztok! Én múlt télen kerültem családi házba, relatív kevés sikerélményem volt. (borsó,répák, néhány paradicsom)Most meg 7 hónapos várandós vagyok, így idén se viszem a cuccom a piacra eladni:) Palántának valókat már ültettem, a kiskertbe majd a férjem viszi tovább. Ami viszont érdekelne, és hátha van valakinek ötlete: van egy terület a kertünkben, ami egész nap soha nem kap árnyékot. Ott mindig kiég a fű, pedig a kert többi részén szép a pázsit. Mit ültessek, ami bírja? Fák vannak körülötte, de mire azok akkorára nőnek, hogy oda árnyékot vessenek, leérettségizik a gyerek:)
10. Kukacc
2013. márc. 5. 09:44

Sziasztok!

Mi a hétvégén lemetszettük a málnát, és a gyümölcsfák elszáradt részeit, illetve gereblyéztünk, udvart takarítottunk.

7végén kezdjük felásni a kertet és vetni.

2013. márc. 5. 08:58

Ti ismertek olyan kertbe kiültethető virágot, ami elviseli a nyári hőséget?

Nagyon régen az udvarunkon autóbontó volt, így most itt 'díszeleg' nekem egy szerelőakna. Ezt szeretném valamilyen virággal beültetni.

2013. márc. 4. 18:28
Sikeresen elültettem a sárgarépát,borsót , retket, hagymát! Holnap folytatom!!
2013. márc. 4. 13:58

Sajnos nekünk nincs rotációs gépünk, így marad a kézi ásás. Szóval én úgy szoktam, hogy felások egy darabot (amíg bírom), és rögtön be is vetem. Aztán erőgyűjtés következik a további ásáshoz, és így nem is egyszerre van meg az egész.

A magok csomagolásán rajta van a vetési infó, én nagyjából azokhoz igazodom.

Jó hogy írod a retket, azt is lehet már, ősszel én duggattam el kevés lila hagymát, de még a vöröst meg se vettem.

A kapor nálunk magától kel, a sóskát is csak 1x kellett elvetni, épp tegnap néztem, hogy milyen szépen bújik már kifelé.

Borsót én 2x szoktam vetni, az első adag beérik, kiszedem a töveket és újra vetem.

2013. márc. 4. 12:44
Köszönöm a hozzászólásokat! Nálunk a rotálás megvolt,gondoltam,elültetem a borsót,répát,petrezselymet,retket,kapor,spenót magokat,de kicsit tanácstalan voltam,mert tavaly kezdtem kertészkedni,és nagyon későn ültettem! Gondoltam most időben nekilátok! Ha van tanácsotok szívesen venném ha leírnátok! Köszönöm
2013. márc. 4. 12:25
Palántának valókat ma ülettem, paprika,paradicsom zeller. Kint már lehet borsót ültetni, kicsi fehérrépát és sárgarépát és mivel az ősszel nem ültettem kicsi dughagymát. Ha jó lesz korán lesz ha nem később úgy is ültetek többet. Örüök az új fórumnak.
2013. márc. 4. 12:07
En nem vagyok jartas ebben. De mar ha gyepet szeretnek, le kene gyomirtoznom most? Es utana felasozni? Amugy sztem kell ra nekem foldreteg pluszba.
2013. márc. 4. 11:58

Én tegnap kezdtem lemetszeni a málnát, összekapirgálni az elszáradt gaz maradványait.

Palántának is vetettem már paprikát, szárzellert és még valamit, amire már nem emlékszem hogy mi volt :-D

Szerintem most hétvégén fel fogok ásni egy darabka földet, és a borsót elvetem, azt minden évben korán szoktam.

2013. márc. 4. 11:43

Nálam 1 hete lett elkészítve a palántás láda, most 1-2 centis zöldek sütkéreznek a napon.

A kertünket viszont még az ősszel kinőtt 3-4 centis gaz-gyep fedi, azt legyomirtóztam. Ha leszárad róla, szántás és nekiesek. Terveim szerint 1-2 héten belül.

2013. márc. 4. 11:35
Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook