Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? fórum

Ki mikor kezdi a kerti munkát? Mikor kezdtek neki az ültetésnek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2013. máj. 1. 06:19
Tegnap estére kipótolgattam az epersoraimat. :) Idén már gondolom, nem lesz rajta eper, na de majd jövőre! ;)
76. Vikyci
2013. ápr. 30. 13:00

Kiültettük a dáliát, angyaltrombitát és a kardvirágot is.

Szórtam még szét őszirózsa, borzaskata és kakukkmák magot is, nem tudom ezekből lesz-e valami.

75. Vikyci
2013. ápr. 30. 12:52

Nekem is már csak pár dolog hiányzik, paprika-paradicsom palánták, futóbab és bokorbab, és az uborka.

Az uborkát palántának vetettem, egyelőre még bent van a házban, egész szépen alakul.

A futóbabhoz elvetettük a napraforgót "karónak", az is szép már.

Sajnos úgy látom, hogy a földieper nagy része kiment, így nem sok eprünk lesz idén :-(

74. pocak25 (válaszként erre: 73. - Kukacc)
2013. ápr. 30. 12:25
Nálam kikelt a répa,zöldség,borsó,cukkini,patiszon,tök,zöldbab,retek,uborka,van pár sor dughagyma,lilahagyma,és pár tő paradicsom.Hétvégén még ültetem a paradicsomot,paprikát,burgonyát,zellert,karalabét,.Egyenlőremmás nem jut eszembe!
73. Kukacc
2013. ápr. 30. 12:18

Sziasztok!

Mi 7végén felrotáltuk a kertet, vetettem fehérrépát, sárgarépát, uborkát, patisszont és kipalántoltam a cukkinit. A borsó és a hagyma, retek már szépen fejlődnek :)

Még a hétvégén kell salátát, paradicsomot, paprikát palántolnom és én is végzek egyelőre, bár zöldbabon még gondolkodom :)

72. noozimanoo (válaszként erre: 71. - Vikyci)
2013. ápr. 30. 11:52

Na én egyenlőre végeztem a kerttel! :)

Van répa, zöldség, dughagyma dögivel. Jahh, meg cékla.

Próbálkozom most a gyöngyhagymával és a lila hagymával, ezekkel még nem volt 'dolgom' korábban. Jahh, meg a zellerrel se sok... Majd kiderül.

Helyén a krumpli és a csemegekukorica is.

Vetettem néhány sor metélő petrezselymet is, és megpróbálkozom azzal a gyönyörűséggel is, amit egy kedves ismerősömtől kaptam vagy 2-3 éve: Ezüst cukorrépa vagy mangold. Kíváncsi leszek, mi lesz belőle, kép alapján szép kis növényke, meg állítólag finom is! ;)

71. Vikyci
2013. ápr. 22. 08:56

Sziasztok!

Valaki vetett már cikória salátát?

Én most próbálkozom vele először, remélem sikerülni fog!

2013. ápr. 21. 13:22

Nálunk meg mindenki most akar szántatni, így még várnom kell. Ásás most szóba sem jöhetne, mert 2 hete műtve volt az egyik kezem, azért majd valami cselt kieszelek.

Korábban vetettem palántának valót idebenn, na azok olyan hosszúra nyúltak, hogy használhatatlanok. A fagy miatt nem tudtam időben kivinni őket. Így majd vennem kell palántákat mégis.

Most a dáliagumókat ültetem ki, és kicsit rendezkedek, aztán szántás után kezdem a nagyüzemi melót, ha a fiam hagyja! :)

69. Vikyci
2013. ápr. 19. 08:51
Az a baj, hogy túl sok mindent akarok minden évben, a végén pedig egy káosz a kert :-D
68. Vikyci
2013. ápr. 19. 08:50

Ja, tényleg, még karalábét is kellene, meg pár káposztát is.

Később akarok kelbimbót és megpróbálkozom a kínai kellel is.

67. Vikyci
2013. ápr. 19. 08:50

Sziasztok!

Én ezen a héten kezdtem neki komolyabban.


Igaz, hogy még a márciusi nagy hó előtt vetettem borsót, retket és vöröshagymát, azok már szépen kibújtak.

A héten vetettem sárgarépát, petrezselymet, pasztinákot, cukkinit, patisszont, brokkolit, lila hagymát, és még egy kis borsó és vöröshagyma is kellett, salátát, napraforgót.

Persze mindenből egy kicsit, mert nem túl nagy a kertünk.

Akarok még többféle salátát is, csak magokat kell még venni, futóbabot (ennek lesz a "karója" a napraforgó), és krumplit.

Na meg persze paprika és paradicsom is lesz később, ja meg uborka.

Megmetszettem a málnát és szedret, szépen virágzik a barackfa, és már az eper is kezd látszani. Sajnos úgy látom tavaly elég sok eper kiszáradt, így még azzal is kell kezdeni valamit, mert elég kevésnek tűnik.

2013. ápr. 18. 21:08
Nálunk is kész minden,paradicsom,paprika hiányzik,meg a burgonya,azt elfelejtettem venni! Még később karlábé és zeller palántat ültetek! Ti miket ültetetek?
2013. ápr. 18. 20:40
Hát, a kertünk 3/4-e már be van ültetve. A paradicsom és paprika palánták vannak még hátra.
64. Vikyci
2013. ápr. 18. 19:48

Sziasztok kertészkedők!


Gondolom már nekifogtatok az ásásnak és a vetésnek :-D

2013. márc. 19. 11:11
Ha nem lesz sár!
62. Vikyci (válaszként erre: 60. - Barackmag)
2013. márc. 19. 10:34

Csigák ellen olyat hallottam, hogy be kell a növények környékét szórni fűrészporral.

Nem tudom hatásos-e, nálunk szerencsére nincsenek (kop-kop-kop). Csak pár pucércsigánk van a vizes dézsa tövében.

2013. márc. 18. 17:54
Itt is csúnya hideg van. Pedig a palántáim már 4-5 centisek. :)
60. barackmag (válaszként erre: 59. - E32d76b828)
2013. márc. 18. 17:35
Teljesen megértem a kétségbe esésed a csigákat illetően.... pár éve nekem is volt ilyen élményben részem, borzasztóan elszaporodtak. Baromfi híján én szedegettem össze őket és elszállítottam jó messzire a környékünktől. Minden reggel korán mentem szedni amíg a harmatos fűben előjöttek. Közben számoltam.... és több mint ezer darabot számolgattam össze, csak a nagyobbakat. Mostanában a borsómra jönnek át a szomszédból, már amit a galambok meghagynak belőle. Pedig már annyira szeretném ültetgetni.
2013. márc. 18. 16:48
en sajnos oda-adtam a kertem a baromfinak mert sok a csiga es felesleges barmit tennem...a kacsak ennek orulnek de nagyon
2013. márc. 18. 14:27
Ilyen időjárást! Már megint havazik nálam. Az idei tél leghidegebb éjszakája március 16-án volt! Szörnyű ez az időjárás. :(
2013. márc. 15. 10:12
Azért ma elültetek egy - két kis hóembert. Jól mutatnak a virágágyásban! :)
56. Vikyci
2013. márc. 15. 06:49
Nálunk épp a hó esik, de gondolom nálatok is :-(
55. noozimanoo (válaszként erre: 53. - Noozimanoo)
2013. márc. 13. 13:31
Még mindig esik... :(
54. Vikyci (válaszként erre: 53. - Noozimanoo)
2013. márc. 12. 12:59
Nálunk most még süt a nap, péntekre ígérték mifelénk a havasesőt-hideget.
53. noozimanoo (válaszként erre: 52. - Vikyci)
2013. márc. 12. 07:46

Jajj szegény... :(


Nálunk még mindig lóg az eső lába... :(

52. Vikyci
2013. márc. 12. 07:24

Sziasztok kertészkedők!


Tegnap délután végre sikerült egy kicsit veteményeznem, borsót és retket vetettem és duggattam pár sor hagymát is.

Erre ma reggel látom, hogy a tyúkudvar ajtaja kinyílt az éjjel és az összes tyúk kint kapirgál a kertben, szétrugdostak mindent. Még jó, hogy a borsót letakartam gallyakkal, de nem tudom a retek hogy vészelte át a tyúktámadást.

51. Vikyci
2013. márc. 9. 06:21
Nálunk csak pénteken esett, de akkor szinte egész nap, így nem hiszem, hogy a hétvégén kertet fogok ásni :-(
2013. márc. 8. 21:09
2 napja esik az eső. :(
49. 99279bb06f (válaszként erre: 47. - Vikyci)
2013. márc. 7. 10:55

A borsót lehet ősszel is elvetni, úgyhogy annak nem árt a hideg.

A retek is bírja a hideget.

Esetleg ha le tudod takarni valamilyen fatáblával, hogy ne érje közvetlenül a fagy (ha még lesz)...

48. noozimanoo (válaszként erre: 47. - Vikyci)
2013. márc. 7. 08:48
Hát ezt sajnos én sem tudom. Én ezért terveztem ezeket is 15. utánra. :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook