Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kezelhetetlen gyerek, tanácsokat kérnék fórum

Kezelhetetlen gyerek, tanácsokat kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
34. Muraja (válaszként erre: 1. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:35

Hogy lehet egy 7 eves gyerekre azt irni hogy önzö , önfeju stb.?

Egyetlen amire senki sem gondol hogy a kislany IQ begyurja az összeset kik körbe veszik.

Az hogy zuz itt ott elakarja erni megakarja ertettni magat veluk de sajnos nincsenek olyan nivon mind ö.

Szofogado ? a legundoritöb szo es minnel lejebb megyunk a korban annal vissza taszito !

Inkab mar ideje lenne egyszer es mindenkora eltunnie a lexikonokbol.

Rossz helyre szuletett , inkompetent szulök eskik körbe veszik senki sem vette eszre hogy egy oriasi ajandekal all szemben . Öszinte es ugy reagal pont ahogy kell e - vilagra . Ö soha sem lesz a anya szoba cicaja vagy anya fia ö avval szuletett amit sokan meg x diplomaval sem fognak soha elerni ! ö nem fog soha sem a birkak soraba alni .

Ne hagyjatok öt stemplizni ( habar ö csak a valat fogja rantannni es maximum elkuld mindenkit a meleg eghajlatra ) .

Öszinte , fajdalmasan öszinte szeretni kell elfogadni es respektalni nem kevsbe vedenni pont ilyen tanacsadoktol es hasonloktol.

Semmi fenyites nem hasznal ez mar mondja a magaet , tehat mar fenyitve volt nem egyszer ! Megvonas .... tudod mitt gondol ö arrol ?inkab ne is tud m eg ! Es hidd ell mindenre figyel ! több dologra egyszerre ! Hogy kimegy a iskolaban ora alatt ? es meirt ne ? mennyi faszs..ot dummalnak a tanarok ö mar 7 evesen nem engedi hogy a elmelyet bemocskoljak . Önvedelem , hogy ezt honnan tudom egyszeru ; egyszer regen en is ez voltam es ma a lanyom es az unokam is hasonlok.

Tudod mennyire harmonikussak ? mennyire kreativak ? csak egyett kell elfogadni öket ugy amilyenek .Nem fog sem csapkodni sem ordittani ha elfogadjatok öt csak nagyon kell vigyazni ezek az emberkek kottara tudjak mikor ki mennyire öszinte !

2015. ápr. 8. 22:30
Megírom privátban jó? Nem érzem felhatalmazva magam arra, hogy kiírjam, kis faluban mindenből pletyka van. Nem mintha olyan nagy titok lenne, csak hát mégsem rólam van szó.
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:20
azért kérdeztem konkrétan, hogy a legközelebbi ped. szakszolgálatot megkereshessem, de akkor majd az iskolában megmondják
31. 0084acbe42 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2015. ápr. 8. 22:19
Szolnok megye, kis faluban. Szép és nyugodt kis falu, mindenki ismer mindenkit.
30. 0084acbe42 (válaszként erre: 24. - Kilimcs)
2015. ápr. 8. 22:17
Ennek is utánanézek, köszönöm :) Egyébként keresztanyám is hasonló jellem ( a kislány anyukájának a nővére). Már a 60on túl van, de ő is sértődékeny, kiabál ha valaki nincs egy véleményen vele, dúl fúl, nagyon nehéz természet. A kislány otthon a legrosszabb és a szüleivel beszél ennyire lekezelően, mással átlagosan beszél. Képes az anyjának dühében a fejéhez vágni, hogy mennyire utálja őket (nem utálja egyébként őket csak felmérgeli magát és a düh mondatja vele).
29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:14
hol lakik?
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:13

a helyi iskolábaN érdeklődjetek, ők tudják majd, hol van a helyi pedagógiai szakszolgálAT , nevelési tanácsadás


a terápia időbeosztását majd ott helyben beszélik meg a szülővel, a legvalószínűbb a heti 1 alkalom


A dolgok összetörése simán lehet azért, mert rossza térlátása vagy a látótere nem teljes. Ezt alátámasztja az is, hogy többször volt már szemüvege... persze ettől még simán lehet figyelemzavaros is

27. 0084acbe42 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. ápr. 8. 22:10
Sima szemészeten voltak, kapott szemüveget tavaly előtt, aztán nem kellett hordania, most megint írtak ki neki, de ez sima szemvizsgálaton történt (ez a gyerekkori szemüvegviselés családi sajátosság, sokunknak volt :) ). A dolgok összetörése inkább azért történik, mert hebrencs, nem figyel sosem semmire hosszútávon. Csinál valamit, de már máshol van a gondolata és az előző mozdulatára már nem figyel. Néztem nevelési tanácsadót, Szolnokon találtam (kb 40 km). Ide hetente kell járni vagy akkor változó? Esetleg valami internetes oldalt tudtok mondani ahol valamit tud róla olvasni, hogy mi is ez? Mindig azt mondták, hogy nem bírnak vele, rossz gyerek, igazából most körvonalazódik meg mindenkiben, hogy figyelemzavaros vagy valami más baj van.
26. 5bab5193e7 (válaszként erre: 20. - WTFISCH)
2015. ápr. 8. 22:09
Bocs,mar latom,hogy a vajakosra gondoltal.
25. zebracsikó (válaszként erre: 19. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:06

ha Rád hallgat, akkor megkérdezhetnéd tőle, szépen, csendesen, hogy miből fakad benne ez a mérhetetlen düh?

Eleve a probléma és a tünet megnevezése segíthet neki abban, hogy felmérje a cselekedeteit.

24. Kilimcs (válaszként erre: 1. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:05

a nevtant kerulni . Ellenben: CSALADTERAPIA!!!!


van egy mondas: egyedul senki se tud nagyon hulye lenni... ez a gyerekekre hatvanyozottan igaz. idaig csak akkor tud eljutni a dolog, ha a csalad dinamikajaban nem stimmel vmi. igen, lehet hogy nincs semmi baj a szulokkel. egyszeruen kaphattak egy olyan alapjellemu gyereket akivel nem tudtak mit kezdeni. de ettol meg a gyerekkel sincs baj. a csaladterapia viszont segit a szuloknek a szulosegben is. a nagyobb gyereknek a problemakezelesben is.


a nebtan sok varosban megbelyegez. csak a gyereket vizsgalja... az meg ertelmetlen.

23. 0084acbe42 (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2015. ápr. 8. 22:03
Én emlékszem amikor kicsi volt és szopizott, cicin aludt el. Amikor az anyja levette a ciciröl már akkor is összeszorította a kezét,, látszott, hogy hisztizik. Mindig is mondtuk h még milyen apró máris milyen akaratos. Csak akkor még nevettünk rajta :/
22. zebracsikó (válaszként erre: 18. - 5bab5193e7)
2015. ápr. 8. 22:03
( a vajákosra mondta, hogy nem szakember)
21. pnegab
2015. ápr. 8. 22:02
Mindenképpen először egy pszichológiai vizsgálatot kell kérni a nev.tan-tól, aztán onnan irányítják szakértői bizottsághoz. Itt baj van, de nem kicsi. Sajnos. Magatartászavar, autizmus szóbajön.
20. WTFISCH (válaszként erre: 18. - 5bab5193e7)
2015. ápr. 8. 22:02

Nem ezt irtam...

Olvasd újra.

2015. ápr. 8. 22:01
Kinezológia (bár nem ástam bele sose magam), elég távol áll tőlünk :) Pedig a szomszédunk kinezológus, sokan járnak hozzá :) Akkor első körben nevelési tanácsádót javasolok nekik, hátha történne valami előrelépés. Késői gyerek egyébként, nem tudom ez mennyit számít. Még talán rám hallgat a legjobban a családban, valamiért felnéz rám, de az én szavam is csak nagyjából 1 napra hatásos.
2015. ápr. 8. 22:00
A nevelesi tanacsado nem szakember?Ezt nem gondolhatod komolyan...nekik ez a szakteruletuk,hogy magatartas es figyelemzavaros gyerekeken segitsenek!A pszichologusoknak is.
17. zebracsikó (válaszként erre: 9. - 0084acbe42)
2015. ápr. 8. 22:00

a nevelési tanácsadó a pedagógiai szakszolgálat része, gyógypedagógusok, logopédusok, pszichológusok dolgoznak benne, s a gyerek alapproblémájának megfelelően komplex vizsgálatokat végeznek. Tartanak különféle terápiákat, de teljesen egyéni, hogy kinek mit javasolnak, kit milyen fejlesztésre, terápiára, milyen időbeosztással osztanak be.


Az említett kislány terápiája -valószínűleg- egyéni terápia lesz.


Én a tárgyak leverése, elsodrása miatt biztos, hogy elvinném szemészetre, de nem sima hagyományos szemvizsgálatra, hanem a térlátást is feltérképező vizsgáltra.


A szülés/születés körülményeit is érdemes feltárni, ott is érheti trauma a gyereket, de csecsemő- és kisgyermekkorban is. Kérdés, mikor kezdődött ez a probléma?


Én még INPP felmérésre is elvinném a gyereket, könnyen lehet, hogy az idegrendszerének gyengesége a le nem épült csecsemőkori reflexek miatt is lehet

16. unom (válaszként erre: 14. - WTFISCH)
2015. ápr. 8. 21:57
Szerinted. Ezobarika.
2015. ápr. 8. 21:57
Nem, a születésénél minden rendben volt, időben beszélt, időben járt, okos is, a szókincse a kifejezésmódja sokkal több és jobb volt, mint a társaié (mára már egy szinten van kb a a többi vele egykorúval). A családi élete(tünk) is teljesen rendezett, semmi lelki törés vagy ilyesmi nem volt az életében. A legnagyobb problémák mindig abból adódnak ha valaki valamit mondd neki, valahogy ő úgy érzi, hogy okosabb mindenkinél vagy nem is tudom h fogalmazzam meg.
14. WTFISCH (válaszként erre: 13. - Unom)
2015. ápr. 8. 21:55

Mert az nem szakember.

A kinez meg igen.


Nagyokos..

13. unom (válaszként erre: 10. - WTFISCH)
2015. ápr. 8. 21:54

Vajákost miért nem javasolsz?

Szerintem is először nevelési tanácsadó, esetleg, ha megtehetitek magánban pszichológus.

12. Laszti
2015. ápr. 8. 21:52
Esetleg nem lehetséges, hogy rejtett autizmusa van? Szépen karban tartható és javitható speciális tornával! Utána kellene járni. Sok szerencsét! Kedves töled, jogy ilyen segitökész vagy! Drukkolok, hogy sikerüljön meg találni a megoldást!
2015. ápr. 8. 21:51
Egy jo szakember nagyon sokat segithet ilyen esetben.Egy par dolgot hadd kerdezzek:a szuletesekor nem volt semmi problema?Idoben kezdett jarni es beszelni?
2015. ápr. 8. 21:51
Lelki oka van. Kineziologus ezt feltarja. En ott kezdenem nem a tanacsadoban ahol sémàra húzzàkrà a viselkedést.
2015. ápr. 8. 21:48
Igazából erről a nevelési tanácsádóról itt hallottam a hoxán, nem tudtam eddig, hogy van ilyen. Ezek foglakozások amire mondjuk hetente el kell vinni? 2. osztályos és ellógott az iskolából a múltkor, egyszerűen nem ment be a délutáni tanulószobára, mert neki nem volt kedve, hanem egyszerűen hazament. Nagyon sajnálom a szülőket, mert olyan jó emberek, de ez már nagyon túlnőtt rajtuk.
2015. ápr. 8. 21:48
Azt irod,hogy veletlenul lever,eltor dolgokat.Valoszinu figyelemzavaros a gyerek.Mindenkepp el kell vinni nevelesi tanacsadohoz,ott majd tudnak javasolni megfelelo fejleszteseket,es elkuldik gyogypedagogushoz is.
2015. ápr. 8. 21:48
Kineziologus.
2015. ápr. 8. 21:48

Egyetértek és azt gondolom, hogy ezt már kicsit hamarabb kellett volna megtenniük :(

Persze soha nem késő...vagy inkább azt írom, hogy jobb később mint soha.


Nekem a három évesemmel vannak hasonló problémáim, csak ő verekszik is az oviban és dobálja a játékokat, úgyhogy én magam kerestem fel egy családterapeutát, mert már kifogytam az ötletekből.

Érdemes lenne szerintem nekik is felkeresni egy ilyet, nem egyből pszichológushoz vinni, mert sajnos nehéz jót kifogni szerintem.


Nevelési tanácsadó is jó.

2015. ápr. 8. 21:45
Egy jó pszichológus kellene, aki kiderítené, mi húzódik meg a kislány hatalmas dühe, belső feszültsége mögött.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook