Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő vagyok. Szeretnék télire eltenni befőttet lekvárt kovászos uborkát. Ha valakinek van ötlete, receptje számomra szívesen venném :) fórum

Kezdő vagyok. Szeretnék télire eltenni befőttet lekvárt kovászos uborkát. Ha valakinek van ötlete, receptje számomra szívesen venném :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
81. krautmanno (válaszként erre: 77. - Havran)
2011. jún. 24. 21:00
Keserű lett.Több üveggel kiöntöttem.Azóta a fagyasztóba rakom.
80. Havran (válaszként erre: 78. - Hatan)
2011. jún. 24. 21:00
Köszönöm szépen,ebből kb hány üveg lesz,csak azért,hogy hány üveggel készüljek.?
79. Hatan (válaszként erre: 77. - Havran)
2011. jún. 24. 20:56
Az olaj záró réteg a lényeg. Lezárja a levegőt. Tálaláskor meg elég csak melegíteni.
78. Hatan
2011. jún. 24. 20:55

Lecsó.

Arányok:1-5-10

1 kg hagyma

5 kg paradicsom

10kg paprika

só, pirospaprika, bors ha szoktatok használni

1 késhegynyi szalicil, olaj záróréteg.


Úgy vágod fel ahogy szoktátok.Hosszúra, kockára mindegy.

Hagymát olajon üvegesre párolod, bele paradicsom paprika felváltva. Megfőzöd mintha frissen készítenéd. Üvegbe teszed. Tipp: üveget forró vízben tartod akkor nem reped el mikor forrón beleteszed a lecsót.

Pici késhegynyi szalicilt rászórsz és kb. üvegenként 1-2 evőkanál étolajat ráteszel. Ez a tetején körben lezárja a lecsót. Tetőt rá, és meleg helyen - száraz dunszt - 1-3 napig kihűtöd.

Vigyázz, mert forró dolgokkal foglalkozol ne égesd meg magad.

77. Havran (válaszként erre: 76. - Krautmanno)
2011. jún. 24. 20:55
Sajnos nekem,csak kis fagyasztom van,bekéne szereznem egy nagyobbat,úgyhogy addig is marad nekünk az üveges.Mért nem szokott sikerülni,megromlik?
76. krautmanno (válaszként erre: 75. - Havran)
2011. jún. 24. 20:51

Szia!

Nekem üvegbe nem szokott sikerülni.Tavaly úgy csináltam,hogy félig főztem csak meg.Ha kihűlt zacskóba tettem és be a fagyasztóba.Amikor kellett,kivettem és befejeztem a főzést.Finom volt így is.

75. Havran (válaszként erre: 62. - Hatan)
2011. jún. 24. 20:48

Szia!

Én kérdhetnék lecsó receptet,még sosem tettem el,de szeretnék évek óta,idén megprobálnám.

74. Hatan (válaszként erre: 72. - Nagylány67)
2011. jún. 24. 20:44
4 kiskorú
2011. jún. 24. 20:43
Bocsánat félregépeltem. Word-be mentegetem el őket, és úgy nyomtatom ki :)
72. Nagylány67 (válaszként erre: 62. - Hatan)
2011. jún. 24. 20:42
Gratula! Ezt a mennyiséget hányan eszitek?
71. Hatan (válaszként erre: 70. - Arianne113)
2011. jún. 24. 20:41
Ne írd! Másold ki valahová és nyomtasd.Lesz saját szakácskönyved.
2011. jún. 24. 20:39
Hú annyi jó recept van itt, hogy már nem győzöm írni :D Látjátok azért jó ez a fórum is, írtam az elején hogy nem csak nekem de egymásnak is adtok jó ötleteket, én pedig duplán örülök :)
69. Szuzan (válaszként erre: 66. - Hatan)
2011. jún. 24. 20:36
Köszike.
68. Hatan
2011. jún. 24. 19:56

Rumos meggy.


Érett egész magozott vagy nem magozott meggyet ki hogyan szereti, megmosva üvegbe tenni. 3-4 evőkanál cukrot rászórni 1 kupica rumot ráönteni. Napra tenni forgatni, hogy körben érje a nap.Ha a cukor feloldódott kész is. Szalicil nem kell rá, sőt semmi tartósítószer. Sokáig eláll.

Magozva teszed el, isteni a kekszgolyóba, és a gyerekek is ehetik, mert alacsony marad az alkoholtartalma.

67. Hatan (válaszként erre: 49. - Szuzan)
2011. jún. 24. 19:53

Ugyanezt ismerem én is, csak üveges mennyiségben.

Még szoktam hozzá csombort másképpen vasfüvet, illetve egész tormát, meg bazsalikomot tenni.

Nagyon jó ízű ez a fajta ubi.

66. Hatan
2011. jún. 24. 19:48

Leírom, ez családi örökség.Nagyon egyszerű.

TV paprika, amennyit szeretnél eltenni 1 nagy üvegbe (nem a 750ml-es hanem az üzemi nagy, nem tudom lehet-e még kapni azt hiszem 5 l-es? De nem esküszöm meg rá.)

Ehhez kb 2 közepes fehér káposzta,

3-4 szál torma,

1-2 babérlevél,

1 mokkás kanál egész bors,

1 mokkás kanál mustármag

1 késhegynyi borkénpor

1 késhegynyi Na-benzoát


Léhez: nagy mennyiséghez való 6:1-hez arány.

5-10 percig forralni, hidegen kell felönteni.

6 l víz

1 l 10 % ecet (kevesebbet szoktam, hogy ne legyen olyan vadul savanyú)

1 marok só

3-4 evőkanál cukor


A káposztát szálára vékonyra szelni, (régen a kézi tekerős kenyérszeletelőn szeltük. Kb 1 marék sóval besózni.

Paprikát csumázni, belsejét kikaparni, megmosni.

Káposztát ebbe beletölteni, szépen állítva egymásra az üvegbe tenni, de nem összetörni, nyomni! Hidegen ráönteni a felöntőlét. Alaposan celofánozni, vagy tetőzni. Celofán jobb, mert látod hogyan szívja be a levét.Tipp: celofánt kicsit vizezve érdemes rágumizni, mert szebben rásimul, és nem párolog annyira a lé.

FIGYELEM. Morzsázni tilos mellette, mert attól tönkre megy az egész.

65. krautmanno (válaszként erre: 63. - Szuzan)
2011. jún. 24. 19:36
Nincs mit.
64. Szuzan (válaszként erre: 62. - Hatan)
2011. jún. 24. 19:33

kb én is ilyen nagy befőző vagyok kicsibe nem is tudnám szerintem :)))))))mikor befőzés van ,láda száma állnak a zöldségek gyümölcsök:))))))párnapig csak az van akkor!

viszont a káposztával töltött paprika érdekelne,vörös káposztás

ha azt ismered,amibe kell egy pici kömény mag is.

63. Szuzan (válaszként erre: 61. - Krautmanno)
2011. jún. 24. 19:30

oksa mindenképpen,megnézem és lehet ki is próbálom egy kisebb adagban.

köszönöm.

62. Hatan
2011. jún. 24. 19:23

Aki akarja tartok továbbképzést!:D

Idén CSAK 35 kg cseresznyét 25 kg meggyet tettem el. Ez Kb.40 üveg lehet hogy több. Még dunsztolódnak.

A sárgabarack jam kb 50 kg lesz. Lecsó tavaly 50 üveg lett. Rumos meggy, alma, körte kompót, alma, szilva jam?

Káposztával töltött paprika, érdekel valakit?

61. krautmanno (válaszként erre: 58. - Szuzan)
2011. jún. 24. 19:19

Én amúgy is szeretem a savanyúságot.:)))

Lehet ez mégsem az a recept,de néz meg.

2011. jún. 24. 19:18

Csemege uborka:


5 l víz

5 kanál só

1 kg cukor

7,5 dl 20%-os ecet

1 kávéskanál szalicil

Elkészítés: A hozzávalókat összeforraljuk.Még forrón ráöntjük az üvegekbe rakott uborkára és még így lekötjük.

Tanácsok: Én szoktam a lébe beletenni babérlevelet,egész borsot,mustármagot vagy koriandert.

Az üvegekbe pedig kaporszárat.

A sok cukor miatt édesebb lesz az uborka.Mi így szeretjük.

2011. jún. 24. 19:17
Hú köszönöm a sok ötletet :)
58. Szuzan (válaszként erre: 56. - Krautmanno)
2011. jún. 24. 19:16

megnézem ,csak így nagyon nem tudom ,hogy tuti az lehet e az!ez annyira eteti magát,hogy szinte magában is lehetne enni juj nagyon jó!!!!

olyan érdekesen csípős,nem nagyon pont az igazi!

már gondoltam megkérdezem az árústól de biztos nem mondaná el!naná majd hülye lenne!:)))))))))))

2011. jún. 24. 19:13

Csalamádé:


5 kg vegyes vágott (paprika,uborka,káposzta,hagyma,zöld paradicsom...)

40 dkg cukor

1 kávéskanál borkén

1 kávéskanál tartósító (nátrium-benzoát)

3 dl 20%-os vagy 6 dl 10 %-os ecet

7 dkg só

fűszerek ízlés szerint (egész bors,kömény,mustármag,babérlevél

Elkészítés: Mindezeket jól összekeverjük,másnap üvegekbe teszük.

Tanácsok: Többször meg lehet keverni.Enged annyi levet amennyi kell.

56. krautmanno (válaszként erre: 54. - Szuzan)
2011. jún. 24. 19:11
A receptjeim között van egy csalamádé recept.Nézd meg esetleg,arra gondoltál-e.
55. Panni58 (válaszként erre: 6. - D2c74ac17a)
2011. jún. 24. 19:10

Egyetértek! Nagyon hasonlít az íze a kovászos uborkához, mivel ez is kiforr, és kis kapron, tormán és són kívül semmi ízesítőszer nem kell bele.

Nagyon finom! :)

54. Szuzan
2011. jún. 24. 19:08

Viszont ha valaki tudna olyan vegyes vágottat amit én szeretek megköszönném:))))))))))

El sem tudom mondani,finom!!!!!!!

azt hiszem ha úgy írom le hogy régebben minden étteremben ,vagy bármi étkezős helyen azt adtak akkor mindenkinek be ugrik!

enyhén csípős,ubi almapaprika,vagy valami paprika is van benne,kicsit édeskés FINOM!!!!!!

a lehel téri piacon is lehet kapni!de én szeretném elkészíteni!valaki tudja melyiket keresem?

hálás lennék érte!régóta körözöm.szerintem az első savanyúságok egyike de fincsi ám!

2011. jún. 24. 19:07

A meggyszörp:


A kimagozott meggyet ledarálod vagy leturmixolod.Aztán megméred a pépet hány liter.Minden liter meggypéphez 1/2 liter vízből és 50 dkg cukorból szirupot főzöl.Majd összekevered a meggypéppel.1 napig csöpögni hagyod.Majd üvegekbe mered.Minden üveg tetejére teszel egy késhegynyi nátriumot.Majd lekötöd.Aztán egy nagy edénybe teszel papírt (nagymama tipp),vizet.beleállítod az üvegeket és 25-30 percig melegíted.A vízben hagyod kihűlni.

52. krautmanno (válaszként erre: 48. - Zani)
2011. jún. 24. 19:03

Almapaprikának is hívják,de itt nálunk citrompaprika.


Szóval:

2 liter víz

20 dkg cukor

7 dkg só

1/4 liter 20%-os ecet

pár szem bors


Hidegen kell összekeverni és úgy önteni a félbevágott citrompaprikára.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook