Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevesebbnek érzem magam a császár miatt... fórum

Kevesebbnek érzem magam a császár miatt... (beszélgetős fórum)


1 2
46. libikóka (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
dec. 13. 08:31

Nagyon nem őrölünk egy malomban:))nem is ér annyit hogy itt most újra litániát írjak.


A lényeg,, egyetértünk hogy akár így ,akár úgy,,a,szülés az szülés,,csak az számít hogy egészséges anyuka és baba jöjjön ki a kórházból.

Akik meg úgy nyilvánulnak meg ahogy,,mindegy mi az indíttatásuk,,igen ,,idióták.

45. Channa* (válaszként erre: 36. - Epresturmix)
dec. 13. 08:22

Szörnyű!

Az egészet nem értem.


Mi azért szoktunk puffogni a nőrokonaimmal/barátnőimmel, hogy hagyják a szülő nőt szenvedni a 4 kg-os baba megszülésével, ahelyett, hogy császároznák.

Ha nem megy a szoptatás, akkor nem megy! Ne erőlködjünk, amíg éhen nem hal a baba, hanem ott vannak a korszerű tápszerek, amiben minden benne van, mint az anyatejben is!


És én itt is látom azt, amit sok kapcsolatban is, hogy magyar nők is, a 21. században még ott tartanak, hogy ragaszkodnak az olyan klasszikusnak csúfolt helyzetekhez, amik nem voltak jók a nőknek, hanem azt mutatja, hogy a nőket még mindig inkább állatnak tekintik a férfihoz képest.


Simán teherbe estem, és normál szülésem volt. Ha a szülésemkor a férjem nem egy másik kórházban töltötte volna az idejét, vagy az anyukámat nem akkor temetik, akkor tuti, hogy császárom lett volna, mert ők igen is szóltak volna a dokiknak, hogy ne hagyjanak szenvedni.

44. kelep3
dec. 13. 08:04

Sajnálom topicindító, hogy ez ennyire mély nyomot hagyott benned. Szerencsére engem sosem érdekelt ez a téma, de van más, amiben tudtak így bántani, így együtt tudok érezni...

Egyébként sem értem, mikor emberek a Teremtőtől ajándékba kapott adottságaikat vagy szerencséjüket saját dicsőségüknek gondolják.

A szülés vagy szoptatás nem valami évekig tartó kemény felkészülés miatt sikerül vagy nem sikerül egyeseknek, mint ahogy manapság azt sugalmazzák. Aki ettől életrevalóbbnak érzi magát, jusson eszébe, hogy a védőoltások, antibiotikumok nélkül nagy valószínűséggel nem jutott volna túl a saját gyerekkorán sem.

43. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Libikóka)
dec. 13. 07:57
Pedig igaza van. Annál a nőnél, akinek azzal kell saját maga felé bizonygatnia, hogy ő jó anya, hogy más anyákat próbál meg ledegradálni, problémák vannak fejben. Akinek abba kell kapaszkodnia, hogy ő egy különb anya, mert ő természetesen úton szült, annak van valami feldolgozatlan a háttérben. Egy nem sérült (normális 😱) nőnek nincs szüksége arra, hogy ilyen szinten leszóljon más anyákat. Mellesleg akár anya, akár nem, aki elítél, lenéz vagy beszól egy császáros anyának, az egy agyatlan idióta.
dec. 13. 07:29

Szegény! ❤️


Ne érezd, manapság nem ritka a császár.

41. timycat (válaszként erre: 40. - Epresturmix)
dec. 13. 07:20
Most már a gyerek 16 lesz, más a közeg, már más miatt megy a facméregetés, de ez már sokkal lightosabb, vannak jó és kevésbé jó ismerősök a gyerek révén, de igaz barátok nem.
40. Epresturmix (válaszként erre: 39. - Timycat)
dec. 13. 07:14
Most sem? Ez végleges?
39. timycat (válaszként erre: 38. - Epresturmix)
dec. 13. 07:07
Én sem igényeltem a társaságukat.
38. Epresturmix (válaszként erre: 37. - Timycat)
dec. 13. 07:04

Gusztustalan. 🫨🫨🫨


De mivel indokolták azt, hogy nem kerestek?

37. timycat (válaszként erre: 36. - Epresturmix)
dec. 13. 06:58

Én csak pilláztam régen a homokozó szélén, a II világháború az kutya.asza lehetett ahhoz képest, amit ott nők szemtől szembe egymás képébe mosolyogva izmoztak egymással.

Én is kaptam anno csak le se, valahogy egy barinő se akadt rám homokozós/bölcsis/ovis időszakból.

36. Epresturmix (válaszként erre: 6. - Channa*)
dec. 13. 06:52
Minden ilyen témájú cikket elolvasok és sajnos a kommenteket is. Tudnád mit művelnek nők egymással. 😵‍💫
35. Epresturmix (válaszként erre: 32. - Brandy85)
dec. 13. 06:49
Így van. El sem merem képzelni egy esetleges örökbefogadásnál milyen véleménnyel lehetnek egyesek. 😴😴😪
34. Epresturmix (válaszként erre: 33. - Charlize)
dec. 13. 06:47

😭😭

Nem szültem még. Nekem kb mindenki felajánlotta, hogy ha majd egyszer szülök ők eljönnek egy hétre és majd mindent megmutatnak. Nem akartam senkit lelombozni, de megbeszéltük, hogy nem kérünk belőle és nyugodtan maradjon mindenki otthon, de majd megoldjuk ketten. Olyan érzéketlen, okoskodó, romboló emberek vannak, és a legdurvább, hogy sokszor a saját családod vagy környezeted ilyen. 🥴🥴🙄

Sajnálom ami veled történt.

33. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 13. 06:10

Lombikos babám van, császárral született. Természetes szülést terveztem. Nem bánom semennyire, hogy így alakult. Pár ismerős évekig járt vissza a dokijához, mert vmi félrement a hüvelyi szülésnél. Ezt megúsztam legalább.

A szoptatás bánt, hogy nem sikerült. Nehezen indult. Anyám volt velem az első hetekben. Ordított velem, hogy jobb a tápszer, ne kínozzam a gyereket cicivel. Tiszta elmebajos volt és nem tudtam hazaküldeni. Elapadt a tejem. Na engem ez bánt. Lassan 6 éve, már homályosul az érzés, de még elszomorít.

Rengeteg kárt tudnak okozni a “kedves” nagymamák… 😔

dec. 13. 05:17
Nem az a lényeg,hogy császár vagy sima szülés,hanem az,hogy mind a ketten éltek! Ezt soha ne felejtsd el! Nem kevesebb az az anya sem aki császárral szült és nem kevesebb az az anya sem aki tápszerezi a babáját, annál aki simán szült és aki szoptat! Ugyan olyan jó anya mind a kettő szerintem!
31. libikóka (válaszként erre: 28. - PöttyösPanka)
dec. 12. 21:18

Na mégegyszer.


Azt tartottam túlzásnak amit a ,,kiragadott ,,részben írt.

Volt aki értette.

30. Enissa (válaszként erre: 10. - 8a5caeb182)
dec. 12. 21:17

Ha nem lenne a gyerek egészséges, akkor sem lehetne semmit az anya szemére vetni, hiszen ki az a hülye, aki beteg gyereket akar? Bárkinél becsúszhat.

Ezt azért jegyeztem meg, ha valakinek beteg babája született, nehogy azt gondolja, ő ezzel kevesebb.

29. Enissa (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 12. 21:13

Természetes, hogy fájt, valószínű édesanyádnak még nem volt nagyobb műtéte.

Hagyd rá, próbálj meg ne süllyedni a szintjére, ha állandóan bánt, akkor meg én hanyagolnám a látogatásokat is, ha valaki ennyire ledegradálja a lányát, ott nagyon nagy baj lehet a fejben.

Élj boldogan a kislányoddal, férjeddel, vedd úgy mintha külföldön élnétek.

Jobb távolról jóban, mint közelről rosszban lenni.

28. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - Libikóka)
dec. 12. 21:06

Értem, de ez nem ugyanazt jelenti így kiragadva, mint amit a mondat elejével együtt. Ez így elfredíti a mondanivalót.


"Akik szidják a császáros anyákat, azok"

27. Utolsó betyár (válaszként erre: 25. - Libikóka)
dec. 12. 20:58
Nem neked, hanem a FI-nak címeztem volna.
dec. 12. 20:51
Koszi rendesek vagytok! Termeszetesen megnezettem vele ilyen csaszaros videot, es az volt a valasz, h jo hat mutet, de nem ereztel semmit. 🤦🏻‍♀️ Epp most beszelgettunk, es megint kezdte, h az unokatesomnak volt csaszar meg termeszetes is, es h inkabb csaszar, mint 1 szules. Pedig nekem az unokatesom nem igy mondta, hanem inkabb rendes szules, mint csaszar, es mikor ezt mondta anyumnak, kinevetett. Rendesen olyan merges vagyok, h nekem itt most bizonyitanom kell, h nekem menyire fajt, mert igenis sokat sirtam a fajdalomtol csaszra utan, es nagyon meviselt fizikailag es lelkileg is, hogy nem tudtam igy torodni a babammal. Nagyon nagyon szenvedtem. Mindenem nagyon fajt.
25. libikóka (válaszként erre: 23. - Utolsó betyár)
dec. 12. 20:45
?
dec. 12. 20:34

te egészséges vagy? A gyerek is az? Akkor nem számit, ki mit mond. A természetes úton szülők is bele tudnak nyomorodni a szülésbe fizikálisan. A szülés borzasztóan kockázatos és veszélyes esemény, ezt régen tudták az emberek, és a szülés után a keresztelővel azt ünnepelték meg, hogy baba és mama is jól van, ép és egészséges mindkettő.

Ez csak újabban divat, hogy ez miatt egymásnak esnek a nők, régen nem volt ilyen. Nagyon rossz és káros divathullám ez

23. Utolsó betyár (válaszként erre: 22. - Libikóka)
dec. 12. 20:25
Mi rosszat tett Albert Flórián, hogy ezt érzed?
22. libikóka (válaszként erre: 21. - Libikóka)
dec. 12. 20:02
,, egyben 😬
dec. 12. 19:59
Bele néztem 🥺
20. Enissa (válaszként erre: 19. - Greeneyed)
dec. 12. 19:38

Ezt a videót kerestem.

Ha erre valaki azt mondja semmiség, az kimondottam ostoba.

19. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 12. 18:59

Annyira nem tudom az ilyet megérteni.


Nézesd meg anyukáddal pl. ezt a videót; egy átlagos császáros szülés:

[link]

Hátha a fejéhez kap, hogy bakker, ez egy nagy műtét. Hogy van az, hogy a betegség miatt operáción áteső embert sajnálják, de a császáros anyukát nem? Mindkettő testén vágásokat ejtenek, jó nagyot, és mindkettőnek fájdalmas a felépülés.


Amúgy meg örülnie kellene, hogy egészségesek vagytok. A középkorban vagy a harmadik világban nem biztos, hogy így lenne.


"Elegge szenvedtem miatta, sajnos szules utani depresszioba is kerultem, mert ugye se termeszetesen teherbe esni, se megszulni..."

Mondanám, hogy tartsd magad távol az olyan mérgező emberektől, akik ítélkeznek és mindent jobban tudnak, de tudom, nem könnyű, mert ők a családod... Sajnos a rokonait nem válogathatja meg az ember.

dec. 12. 18:44
Nem értem jóanyádat. Milyen anya az aki ledegradálja a lányát és főleg egy ilyen miatt. Egyrészt nem tehetsz róla, orvos szakmailag indokolt volt, másrészt örülhetne, hogy nem volt olyan nagy fájdalmad.
17. libikóka (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
dec. 12. 18:41

" a saját természetes szülésük által okozott ,,évtizedek óta feldolgozatlan poszttraumás stresszüket próbálják levezetni"

Ez amire gondoltam,,,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook