Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kétségbe vagyok esve. Tudnátok tanácsot adni? Elsősorban eü-ben vagy jogi téren jártasak! fórum

Kétségbe vagyok esve. Tudnátok tanácsot adni? Elsősorban eü-ben vagy jogi téren jártasak! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 27. 13:08

Amúgy létezik olyan, hogy igazságügyi fogszakértő.


És mi az, hogy a betegjogi képviselő nem csinál semmit? :o

6. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Salsa21)
2010. okt. 27. 13:07
Számlát nem adott arról, hogy fizettél nála?
5. salsa21 (válaszként erre: 4. - A93705436b)
2010. okt. 27. 13:06
A szájsebésztől kaptam valamit de nem irta rá részletesen,hogy mit csinált mivel a szakrendelőben csinálta de maszekolt!
4. a93705436b (válaszként erre: 3. - Salsa21)
2010. okt. 27. 13:00
Kaptál bizonylatot a szájsebésztől, és a többi dokitól, hogy ott jártál ekkor, és ekkor, ezzel, meg ezzel a problémával?
2010. okt. 27. 12:51

Eléggé gáz helyzetbe kerültem és nagyon örülnék ha valaki tudna nekem tanácsot adni. Elég hosszú lesz a történet, ezért előre is bocsi.

Egyik nap az egyik első fogamat beütöttem és kitört. Mivel ugye kirakatban van, elég gázul festettem így gyorsan felkerestem egy fogorvost aki kihúzta a maradékot.Ez még júniusban történt. El kezdtem latogaltni, hogy beültetés vagy hidat válasszak. Mivel egy jó ideje nincs munkám, és külföldre készülök így gondoltam választom a hidat, gyorsan kész lesz és én már megyek is gyorsan külföldre. De sajnos ami ez után következett azt legmerészebb rémálmomban sem gondoltam volna. Felkerestem egy fogászatot, ahol spéci hidakat készitenek ami nem allergizál csak hát az ára elég borsos.(Majdnem 200 000Ft) Úgy gondoltam habár anyagilag meg vagyok csúszva áldozok rá hisz ez egy hosszú távú dolog. Úgy képzeljétek el, hogy a szomszédos fogakat lecsiszolták plusz még egyet mivel az egy régen gyökérkezelt fog volt és szürke volt, esztétikailag elég ronda. Nagyon izgatott voltam, hogy végre szép lesz a mosolyom elöl! A csiszolás előtt röntgen felvételek készültek, hogy nincs-e valami bibi a fogakkal. Minden ok, bólintott rá a doki, kezdhetjük. Lecsiszolta őket de utána iszonyat fájdalom jelentkezett két fogamnál. Azelőtt sose fájt egyik sem:(Gondoltam ez a csiszolás miatt van, elmúlik. Pár napon belül visszamentem és felpróbáltuk a hidat. Én jeleztem, hogy ahol a fogaim fájnak, ott feszitést érzek mihelyt fent van a híd. Azt mondta erre a fogorvos az nem lehet. De azért kiidegelte a még idegszállal rendelkező fogat. Ezt követően még rosszabb lett a dolog, sem rágni , sem fogat mosni nem tudtam. Sokszor visszamentünk hozzá (60km-re lakik), volt hogy nem csinált semmit, volt, hogy a gyökértömést kicserélte. De már láttam rajta az agyára megyek. A végén azt mondta menjek el egy szájsebészhez, ő nem tud mit csinálni. Elmentem mindkét fogat rezekálta és érdekes módon a fogorvos azt mondta anno, hogy ugye nincs gyulladás, meg nem fájhat erre a szájsebész közölte az egyik fogam belül, másik kívül van begyulladva. Megtörtént a kezelés és sajnos nem lett tünetmentes a dolog. Azt hozzá kell tennem, hogy a hidat ekkor már semmi nem rögzitette mivel a korábban ideiglenes ragasztást leszedte gyökérkezléskor és utána nem rögzitette semmivel. Mindig attól féltem, hogy egyszer csak kiesik a számból :( Összesen vagy 18x voltunk nála és láttam rajta, hogy tényleg már a fenébe kiván. Én elmagyaráztam, hogy csakis azért jövök mert fizettem egy szolgáltatásért nem is keveset és szeretném ha nem fájna, normálisan tudnék beszélni, enni, egyszerűen létezni. Elmentem egy másik fogorvoshoz aki azt mondta szerinte magas a híd, de nem nyúl hozzá mert akkor elvesziti a garanciát a híd. Egy fogtechnikus pedig azt mondta, hogy ha a fogak jók akkor az lehet a baj, hogy rosszul vette le a nyomatot ezért a fogaimt egy irányba húzza a híd. Ezt elmondtam az én fogorvosomnak aki azt mondta, tökéletes a híd, és tuti minden jó lesz , hogy ha felragassza véglegesen. Ok, hátha tényleg ez a megoldás , belementem. Azóta több mint egy hónap eltelt és nemhogy jobb lenne, csak rosszabb és rosszabb. A fájdalommal kelek, fekszem, selypitve beszélek:( A bizalmam teljesen elveszett a fogorvosban, és tanácstalan vagyok. Felkerestem egy betegjogi képviselőt akinek elmeséltem a kálváriámat. Sajnos semmit nem tudott javasolni, csak, hogy próbáljam meg a fogorvossal lerendezni. De hát én próbáltam és bármit javasolt, antibiotikum, öblögetés én mindent betartottam! Kérdeztem, hogy van-e olyan, hogy igazságügyi fogorvos szakértő, erre ő azt felelte, hogy nincs és amúgy sem fogok találni egy olyan orvost aki nevét adná mindehez mert ugye egyik holló nem vájja ki a másik szemét. Le voltam döbbenve!!! Kérdeztem, hogy akkor mégis mit kellene tennem? Elmenni egy másikhoz és megint szászezrekért csináltatni egyet, menjek ügyvédhez, kamarához forduljak? De nem tudott mit javasolni. Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam csak nagyon kétségbe vagyok esve!:( Egyszerűen nincs pénzem arra, hogy még egyszer megcsináltassam, és mivel már július óta folyik ez a dolog már az idő is nagyon szorit. Kérlek adjatok valami tanácsot! Előre is köszönöm!!!

2. a93705436b (válaszként erre: 1. - Salsa21)
2010. okt. 27. 12:50
Igen?
2010. okt. 27. 12:50
Kétségbe vagyok esve. Tudnátok tanácsot adni? Elsősorban eü-ben vagy jogi téren jártasak!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook