Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két missed ab után fórum

Két missed ab után (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Két missed ab után

1 2 3
44. famakata (válaszként erre: 42. - Napzuhany)
2010. ápr. 22. 21:42
Azért ez nem semmi! Meglesz, írok majd a fejleményekről, addig pedig szorítok Nektek!
43. 9287580c6d (válaszként erre: 41. - Famakata)
2010. ápr. 22. 16:13

Köszönöm!Aranyos vagy,hogy válaszoltál.Én is kiharcoltam vérvizsgálatokat és kérek a nőgyógyászomtól kenetet,ami azt hiszem HPV-t,clamidiát és ilyen hasonlóakat vizsgál.Természetesen mindannyiunknak tudni kell kérni különben náluk 2-3 spontán még "belefér".Ja!

Megköszönném ha megírnád,hogy miket vizsgálódnak nálad!Hátha fény derül az okokra!

Szia!

2010. ápr. 22. 13:50
Én mint írtam, kettő után vagyok és nem vizsgálnak. Most meg egy éve nem jön össze, még clostillal sem. Én megint megyek a dokihoz, hogy vizsgáljon valamit, de persze eddig csak egy felületes hormonvizsgálatot csináltak. A cukrom jó volt eddig is, a véralvadást nem tudom, bár nem volt gondom eddig a műtétek után csak az allergiámmal. Hogyan tovább? Meddőségi klinikát javasoltak, és ott jó pénzért... Persze mindig reménykedünk. Írjatok a fejleményekről, mert kíváncsi vagyok.
41. famakata (válaszként erre: 40. - 9287580c6d)
2010. ápr. 21. 20:46

Szia!


Én is sajnálom, kettő is sok, hát még 3! :(

Azért ez nem semmi, hogy ezt mondták, ha van valami oka, akkor ki kellene vizsgálniuk, hogy mielőbb kiderüljön és nem arra várni, hogy egyszer csak megint sikeresen ki tudsz hordani egy egészséges kisbabát, nem?!

Nekem a kórházban az uh-on mondta a nő, aki csinálta, hogy nem kell ettől annyira elkeseredni, van akinek egy szülést 4-5 missed ab is követ és utána megint születik egy gyereke. Hát kösz, nem ők viszik vásárra a bőrüket és itt most nem a műtétre gondolok, inkább a lelki dolgokra... :(

Az én dokim azt mondta, hogy emelett már nem lehet csak úgy elmenni, de hogy konkrétan milyen vizsgálatokra fog elküldeni, azt csak a hat hetes kontrollon tudom meg. Egy másik orvos azt mondta, hogy a leggyakoribb ok az szokott lenni, hogy túl gyorsan alvad az anya vére és nincs megfelelő keringés az anya és a magzat között, így elsőre ezt a vizsgálatot (egy sima vérvétel, de elég költséges, így csak a második missed ab után szokták kérni, előbb nem) írják ki.

Az okok között olvastam még cukorbetegséget, amire esetleg nem derült még fény vagy rosszul kezelték, úgyhogy gondolom ezt is megnézik majd. Bár már inkább nem is olvasgatok ezügyben, mert annál rosszabb. Ha van ok, úgyis kiderül, de az is lehet, hogy semmit sem tudnak mondani majd.

A hat hetes kontroll után írok majd még, ha gondolod!


Jó éjt!

40. 9287580c6d (válaszként erre: 39. - Famakata)
2010. ápr. 21. 14:41
Szia!Sajnálom!Én a 3.-on vagyok túl.Nekem is van egy fiam.semmilyen kivizsgálást nem javasolt sem a nőgyógyászom sem genetikus(akinek a magánrendelésén sokat fizettem azért amit eddig is tudtam).A lényeg ha ugyanattól az apától van minden terhesség és maradt meg egy baba így csak próbálkozzunk tovább!:(Köszi!Neked mit javasoltak?Kíváncsi vagyok!
2010. ápr. 6. 21:04

Sziasztok!


Én ma tudtam meg, hogy elhalt a babám. Tavaly februárban volt már egy missed ab-om kilenc hetesen. Ugyan van egy egészséges kisfiúnk, aki majdnem 28 hónapos, de így is elég nehéz ez az egész. Holnap befejező műtét, utána pedig kivizsgálás következik.

Erőt kívánok mindenkinek és kitartást!

2010. márc. 24. 11:05
Ez tény, hogy itt olyan leendő anyukák gyűlnek össze, akik szeretnék is, hogy azok legyenek és foglalkoznak azzal is, hogy az eddig (én pl. 2 missed ab. után vagyok)történteket feldolgozzák. Nekem sem mondanak semmit és én kopogok az orvosomnál 32 évesen, hogy már szeretnénk, és vizsgáljanak, de ha nem kopognék és ülnék a fenekemen, várnám, hogy összejöjjön, akkor lehet, hogy gyermek nélkül öregednénk meg. Én meg azt nem akarom. Az idősebbek azt mondják, hogy tanulj meg várni, a fiatalabbak meg azt, hogy válasszak magánorvost, aki minden problémámmal foglalkozik. Megoldás nincs, csak harc. Egyre inkább úgy érzem, hogy (egyre többen vagyunk ebben a cipőben) fogy az energiám és a kedvem, ha ez így megy tovább...
37. kismongi (válaszként erre: 36. - Encuska)
2010. febr. 23. 13:09
sziasztok! Ha lehet én is szeretném tudni a gyógyszer nevét ha lehet!Nekem 2 missedem volt és én se szeretnék többet.
36. encuska (válaszként erre: 33. - Nevesincs)
2010. febr. 22. 16:20
Megtudnád írni az a gyógyszer nevét ami segített a menyednek? Nekem 1 missedem és 2 spontán vetélésem volt. Többet nem akarok!!! :(((
35. kismongi (válaszként erre: 34. - Andyka3105)
2010. febr. 21. 17:16
Szia most olvastalak! Nagyon sajnálom ami veled történt! Nekem kétszer ment el a babám.az elsö tavaly elött 6 hetesen a második most februárban 12 hetesen és ikrek lettek volna. Tudom hogy lelkileg nagyon nehéz és kikésziti az embert! Én is néha lelkileg összeomlok probálok a kérdéseimre választ kapni de nincs!Probálok pozitivan gondolkodni de nehéz!De én azt mondom hogy legyél erös, és bizz abban hogy helyre jössz! Én drukolok neked hogy sikrüljön minnél hamarabb a baba! :)
2010. febr. 9. 18:37

Kedves minden vágyakozó anyukajelölt,

Amikor ez a fórum létrejött még boldog 9 és fél hetes várandós voltam… dec. 21.-én 10 hetesen elvetéltem…fontos dátum számomra, mert épen 20 éve ugyanezen a napon éreztem meg 1. gyermekem pici mocorgását. Az elveszített baba lett volna a 3. gyermekünk, gondoltam 40 éves koromig még belefér. Van ugyan egy majd 20 éves lányunk, meg egy 17 éves fiunk, de úgy érzem, már önállóak ahhoz, hogy szükségük legyen rám, ez a baba töltötte volna ki azt az űrt, amit a „nagyok” hagytak maguk után – párjuk van, suliba járnak, szinte függetlenek, mégha nagyon szeretjük is egymást, és ma sem okoz gondot egyiknek sem nyilvános helyen megölelni, megpuszilni engem :D.

Mára kiderült a vetélésem oka: toxoplazmózis fertőzés…az orvosom mondta kezelhető, be is jelentkeztem kezelésre. Csak ahogy írjátok, lelkileg nehezen viseli mindenki… én odáig jutottam, hogy kezelésre szorultam magas vérnyomás, pánikrohamok, ideggörcsök, meg hát most, hogy a mankóként használt gyógyszerektől mielőbb szabaduljak, eljárok agyturkászhoz is. Megígérte 2 hónap múlva már „normálisan” viselem el a fájdalmamat. Viszont ha újra szeretnék terhes lenni kezelni kell a toxoplazmózist is, úgyhogy lassan egy marék gyógyszert szedhetek reggel és este. De mikorra tisztul meg ettől a rengeteg méregtől a szervezetem, hogy még lehessen kisbabánk? Ördögi kör ez bizony, és most nem látom a kiutat, de azért a hozzászólásokat olvasva mégis bizakodok, és látom, nem vagyok egyedül! Köszönöm a segítséget mindenkinek, aki biztatta az előttem hozzászólókat, és tényleg remélem, hogy tologatunk mi még babakocsikat!

Ölelek mindenkit, akinek erre nagy szüksége van!

2010. jan. 20. 15:37

Sziasztok!

Én egy nagyi vagyok aki a kisunokáit vesztette el mielőtt megszülethettek volna.Fiammal és menyemmel

három baba elvesztését éltem át,valami szörnyű volt.

És akkor jött a csoda egy teljesen egyszerű méhfal erősítő gyógyszer ami 9 évvel ezelőtt nem egészen 30-ft-ba került,és ettől a csodától most itt szaladgál körülöttem egy gyönyörű kicsi lány.

Mindezt azért írtam le,hogy ne csüggedjetek van remény,lesztek ti még boldog anyukák!

32. encuska18 (válaszként erre: 28. - 8b8bb7867d)
2010. jan. 11. 12:16
a védekezés zek szerint hiába volt meg az benne a probléma :S
31. petrum
2010. jan. 5. 14:53

Ne add fel, bár tudom hogy rohadt nehéz.

Valahol azt oolvastam egyszer, hogy azért történnek velünk rossz dolgok, hogy a jót jobban tujuk értékelni!

2010. jan. 5. 14:46
sziasztok! 2 missed ab után és fél év letöltött pihenés után mi hiába próbálkozunk. Mikor mondjam, hogy elég? A dokinak mindegy, ő csak annyit mond, hogy biztos összejön, nem kell görcsölni. Könnyű mondani, amikor már betöltöttem a 30-at és nem szeretném 40 évesen szülni az elsőt. Legalább 3 gyermeket szeretnénk, de az első sem jön össze...
29. petrum
2010. jan. 5. 14:31

Szaisztok lányok!

Én 12 hetsen vesztettem el első babámat.

Borzasztó volt átélni.

Még kb 4 hónap és újra probálkozhatunk, de már lassan belebolondulok a várakozásba.

Igyekszek pozitív lenni, de nagyon nehéz.

kitartás...

28. 8b8bb7867d (válaszként erre: 27. - Encuska18)
2010. jan. 5. 13:56
Felháborít....talán védekezni kellett volna!!!!
2010. jan. 5. 13:49
én egy 21 éves lány vagyok és hát lehet h terhes lettem! abba szeretném kérni véleményüket h mit tegyek h ez a baba ne foganjon meg mert hát a családi hátterem nem jó ahoz h anyagilag elvetessem sajnos :S már kb 2-3 éve dohányzom és nem tudom h ez mennyire jó kb most vagyok a 10-ik napomba..kérem önöket hogy segítsenek nekem tanácsokkal hogy mihez/kihez forduljak??
26. PAnncsika (válaszként erre: 19. - Móni 72)
2009. dec. 26. 13:50

Szia!

Ne haragudj,hogy ilyet kérdezek, de miért nem tudod a lányokat kihordani? Sajna nálunk is gond van és az is lehet, hogy én sem tudom kihordani valamelyik nemű babát. Most akarnak genetikai vizsgálatra küldeni minket.

2009. dec. 25. 01:05
tunde 123 vírust rakott fel,ne nézzétek meg a linket
24. tatum
2009. dec. 25. 00:54
Én is átéltem ugyanezt .Várva várt terhesség és baba helyett, két vetélés .Ami nagyon nehéz volt számunkra, de most mégis van egy gyönyörű 13 hónapos lányunk. Nehezen ,de sikerült .Pedig ezzel sem indult rózsásan a helyzet, 10-edik héten pecsételés jelentkezett .Befeküdtem a kórházba és rettegtem . Szerencsére nem az következett amire már gondoltam . A hitedet sose veszítsd el! IGENIS VANNAK CSODÁK !
23. csgal
2009. dec. 23. 07:00

Én is átéltem, amit te, két év alatt két babát veszítettem el, de most bent szuszizik a szobájában a 22 hónapos, gyönyörű kisfiam! Nagyon nehéz volt, de nem adtuk fel, sosem adjuk fel!

Hidd el, leszel nemsokára boldog anyuka!

2009. dec. 22. 19:57
Én nem éltem át ilyesmit. Mégis átérzem valamennyire, hiszen nekem is van egy kisfiam. Sok erőt kívánok nektek, és remélem nemsokára megfogan az a kisbaba, akit már a karodban tarthatsz.
21. Yulcsy
2009. dec. 22. 18:14

sziasztok!

Nekem most volt dec 18-án a szülinapomon a befejező műtét.Előtte 1 évet vártunk rá, és mikor megfogant határtalan volt a boldogságunk.Aztán egy ultrahangvizsgálat és a világ összedőlt.De nem adjuk fel és azt hiszem ez a legfontosabb.Mindketten gyászolunk, sírunk, de az élet bármily igazságtalan is de megy tovább.

Én kb. 2 hetes voltam mikor beadattam a H1N1 elleni védőoltást(akkor még nem tudtam, hogy babát várok) és utána elkezdődtek a gondok.Aztán kiderült, h az ismerősi körömben még 2 kismama járt így, h a védőoltás után nem volt szívhang.Mindegyik a 12. hét előtt volt.Hallottatok esetleg ilyesmiről?

2009. dec. 22. 07:35

Szia!

Semmiképpen se add fel!

Nekem is a 12. héten derült ki, hogy beteg a babám, így őt, sajnos elveszítettük. Aztán rá 3 hónapra spontán elveszítettem a következő babánkat. DE nem adtam fel, a Sors (vagy mindenki hívja, ahogy neki tetszik) segít, és most szenteste másfél évesek lesznek az ikreim, akik mindezek után jöttek. Tehát most a nővérükkel együtt, háromgyerekes boldog család vagyunk!

Nektek is hasonlóan boldogan fog folytatódni az étetetek! Hiszem!

2009. dec. 18. 16:19
Ne add fel. Nekem 5 vetélésem volt 6 hetes korban és egy 16 hetes babát meg kellett szülnöm. Azt mondták nem tudom kihordani a lányokat. Most van egy 7 éves és egy 2 éves fiam. Csak előre nézz.
18. Ani58
2009. dec. 17. 22:11
Nagyon szomorú a történeted,de irigylésre méltó a kitartásod!Szívből kívánom neked,hogy jóra forduljanak a dolgok és sikerüljön világra hoznod egy babát!Sose add fel!
2009. dec. 17. 20:08

Szia!


Tudom mit érzel...

Én Prolaktin (tejhormon) miatt nem estem teherbe.

gyógyszeres kezeléssel februárban megtudtam, hogy terhes vagyok, majd rá egy héttel közölték, hogy elhalt.

1 hétig otthon tartottak hátha magamtól elvetélek, de nem történt semmi. Amikor bementem, hogy megcsiálják az "abortuszt" kiderült, hogy a baba él...feltehetően egypetéjű ikrek voltak és azt a babát látták, ami szinte ki sem fejlődött csak redőt hagyott a petezsák falán.

1 borzasztó hét....de most 8 hetes Zselyke.

Minden rossz után jön valami jó!

16. Orsi86
2009. dec. 17. 18:46

Szia!


Nagyon sajnálom és átérzem a fájdalmadat. Én két hete vesztettem el a második babámat. A történetem nagyon hasonlít a tiédhez. Én is próbálok pozitív maradni, de ez nagyon nehéz. Már most félek a következő terhességtől...nem akarok még egy ilyen tragédiát átélni. Nállad rájöttek ,hogy miért? Vagy olyan lányok, nők is írhatnának akiknek kiderült,hogy miért vesztették el a magzatukat.

15. manul
2009. dec. 17. 18:17

Szia!Akinek jönnie kell az előbb vagy utóbb meg is fog érkezni!


"Az emberi szívet nem úgy tervezték, hogy a testen kívül is dobogni tudjon, és mégis, minden gyerek ezt jelképezi - hogy egy szülő meztelen szíve a mellkason kívül dobog, most már örökké."

Debra Ginsberg

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook