Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? fórum

Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? (beszélgetős fórum)


104. vivo44
2020. febr. 25. 23:05
Nagyon sokban pedig van...
2020. febr. 25. 22:54
Egy csomó irodaházban már nincs is nyitható ablak...
102. vivo44 (válaszként erre: 90. - New(l))
2020. febr. 25. 22:43

Köszönöm!

Ne haragudj, lehet benne lévőnek, mint neked és Globus-nak nem annyira vicces a helyzet, de nagyon jót kacagtam!

(nem rajtatok, csak a történeteteken)

101. Érdekes73 (válaszként erre: 87. - Channa*)
2020. febr. 25. 22:41
Ez szerintem is alap nem mánia .
100. Regin_a
2020. febr. 25. 22:36

Heteg óta ki sem mozdultam, mindent házhoz szllítattam. Több hónapra való kaja és ital itthon

Rettegek!

2020. febr. 25. 22:27
Mi feltöltöttük a kamrát. Amúgy is inkább nagy bevásárlast szoktunk csinálni. Most tartós dolgokból többet vettünk. Nem pánikolok, de ha lehet, akkor minimalizálom a kockázatot. Nem is magam miatt, hanem a másfél éves kislányom miatt. Azért is vásároltunk be, mert a pániktól kicsit félek. Sima három napos ünnep előtt is úgy néznek ki a boltok, mintha a világvége közeledne. Nem hiszem, hogy karanténba kerülünk, de ha mégis, ne kelljen azon aggódnom, hogy mit eszünk.
98. globus (válaszként erre: 90. - New(l))
2020. febr. 25. 21:21

Nálunk ugyanez van. Semmilyen évszakban nem lehet ablakot nyitni, mert valaki mindig visít, hogy júúúúj, megfázok! Bejön a por, bejön a zaj, a meleg, a hideg, csukd be azonnal!

Egy szál pendelyben dolgozom, munkaruha alatt melltartó, ezek meg póló, pulcsi, kardigán és dörzsölgetik a felkarjukat, ki vagyok akadva. Nálam éjjel is résnyire nyitva van, annál rosszabbat nem tudok elképzelni, hogy melegben kelljen aludni.

2020. febr. 25. 21:18
Medistus Antivirus - Tud erről valaki tapasztalatot, véleményt mondani?
96. alinka01 (válaszként erre: 52. - Vivo44)
2020. febr. 25. 21:15
Én igyekszem a lehető legritkábban a háziorvosi rendelőnél megfordulni, éppen azért, nehogy ott kapjak el valami fertőzést. De aki ott köhög, tüsszög csak úgy a levegőbe, az utána hazafelé menet bemegy az ABC-be is, ... Szóval, nehéz őket kikerülni!
95. kisj (válaszként erre: 18. - 5236d12e25)
2020. febr. 25. 20:39

Akkor a szájmaszk egy egyirányú utca?

A vírus beteg embernél kifelé nem jön ki, de befelé meg bemegy a maszk mögé?

94. 654268ce3d (válaszként erre: 93. - 654268ce3d)
2020. febr. 25. 20:12

Sőt, a gyógyszertáros állitja, hogy nincs min aggódni, a mi falunkba biztos nem fog betörni a járvány. Igenám, de nálunk rengeteg az átmenő forgalom illetve sok az idős ember. Meg hát mi mást is mondhatna?

Szerintem már az is számit, hogy mikor többen lesznek itthon, akkor ki megy a boltba, ahol fokozottan nagyobb a fertőzés veszélye. Én speciel akkor nem szeretnék már vásárolni, vagy minimálisan...

93. 654268ce3d (válaszként erre: 91. - Channa*)
2020. febr. 25. 20:00

Ezzel mi is igy vagyunk.

Ma úgy döntöttünk, hogy veszünk étrendkiegészitőket és el is kezdjük szedni őket (túl az influenzajárványon). A napokban pedig alaposan bevásárlunk, legfeljebb később fogy el. Lemondtunk a 3 napos utazásról, nem megyünk sehova, csak ahova kell és egyfolytában kezet mosunk. MInd a ketten emberekkel dolgozunk, akik jönnek mennek prüszkölnek, köhögnek (saját csemete profin köhög a könyökébe). Remélem az iskolában is gyakrabban küldik (engedik) őket kezet mosni.

Én személy szerint anyukámért aggódom, ő egyébként sincs jól, nem sorolom fel a bajait, de számára akár végzetes is lehet(ne). A nagymamám eddig is mindent megúszott, el van szigetelve teljesen, igazi túlélő, miatta nem aggódom, felhivtam, hogy szed-e vitaminokat, mondta hogy szedi és rövidre is zárta a témát.

2020. febr. 25. 19:43
Én félek. Most vagyok túl egy másfél hónapig tartó influenzán... Vérnyomásproblémám is van,meg többféle betegségem sajnos :(
2020. febr. 25. 19:24

Egyébként, pont ma beszélgettünk melóhelyen, hogy kell e aggódni és készülni?


Egy kicsit amellett vagyok, hogy talán kellene egy kicsit jobban bevásárolni, ha ne adj isten még is csak lesz valami "kijárási tilalom". Persze, nem nagy dolgokra gondolok, hanem kicsit többre, mert én sosem vásárolok be nagyon, így most is fél kg lisztem van itthon, 1 csomag tésztám, 1 hal konzervem, 1 olajam. Én mindig csak annyit veszek mindenből, amennyi a legkisebb mennyiség és ami néhány napon belül elfogy.

Nekünk 1 kg liszt 1 hónapig tuti, hogy elég, de ha nem vehetek majd kenyeret a boltba, mert nem nyitnak ki, akkor csak össze kellene dobnom itthon valami kenyér félét, de fél kg-ból nem nagyon lehet:)


Tehát, gondolkodok...Majd meglátom, hogy mi alakul a következő hetekben és eszerint döntök, hogy vegyek e itthonra egy 5 kg-os lisztet és egyebet, vagy sem.


Nem, nem pánikolok, de nem lehet tudni, hogy mi lesz ha ideér és meg is kapjuk.

Mindig azt mondják, hogy azokra veszélyes, akiknek van valami alapbetegsége. Hát nekem pl. ingadozó a vérnyomásom, a férjemé magas, vannak idős és beteg rokonaim, stb...

Tehát, nem szeretném kipróbálni ezt a vírust, ha lehet de, ahogy már többen is írták már, nem biztos, hogy számít a saját higiéniánk, hiszen ha másokat nem érdekel, akkor lehet, hogy mi sem tehetünk semmit.


És eszembe jutott a kolléganőm, akinek a gyereke bárányhimlős lett,de be volt fizetve valami wellnes, amit így sem hagytak ki...

90. New(l) (válaszként erre: 89. - Vivo44)
2020. febr. 25. 19:21
Közölve lett, hogy ha kinyitom, legyek szíves az ajtót becsukni, nekik lefagy a lábuk. 5 perc alatt, a kettővel beljebb szobában. Egyszer bevittem a hőmérőt a fő sipák irodájába, 30 fok volt. Én be sem mentem már munka ügyben sem, mert leizzadtam trikóig, ők meg hozzánk nem, mert csak 21 fok volt és megfagytak. Így a folyosón beszéltük meg a folyó ügyeket a lezárhatatlan radiátornál, ahova ha nekidőltél, leolvadt a ruhád. Ők támasztották, én tisztes távolból. :)))
89. vivo44 (válaszként erre: 88. - New(l))
2020. febr. 25. 19:03
:-)))
88. New(l) (válaszként erre: 87. - Channa*)
2020. febr. 25. 19:00
Jaja én írtam. Nálunk is ez ment. Meg a közelharc reggelente, hogy miért szellőztettem a saját irodánkat. :D
87. Channa* (válaszként erre: 85. - New(l))
2020. febr. 25. 18:59

Ja, nem keresem vissza a hozzászólásodat, azt hiszem te írtad a kézmosásos/átöltözőst....


A legtöbb munkahelyemen úgy néztek rám a kollégák, mint egy UFÓ-ra, mert nem elég, hogy kezet mosok mikor beérek és mielőtt hozzányúlnék bármihez, de ezek után még óránként is vagy gyakrabban megmosom a kezemet, otthon átöltözök, nem járkálunk cipőbe a lakásban, stb.


Mindig azt mondják, hogy tisztaságmániás vagyok, pedig elég távol állok ettől....

86. Channa* (válaszként erre: 85. - New(l))
2020. febr. 25. 18:43
Húúú, teljesen kiakadtam...
85. New(l) (válaszként erre: 84. - Channa*)
2020. febr. 25. 18:40
Nem tudom min múlik, miért csinál valaki ilyeneket, mindenesetre fater wellness komplexumban dolgozott, hát hasonlókat mesélt mint te. Addig is irtóztam a kollektív áztatástól, de onnantól kizárt hogy ilyenben megforduljak. Bár azt is mondta, hogy ipari mennyiségű vegyszer megy a medencékbe, mégis a tudat elég a hányingerhez.
84. Channa* (válaszként erre: 49. - New(l))
2020. febr. 25. 18:37

" földre köpni és a csapja turházni"

Ha még csak ezt tenné...


Hétvégén voltunk a kecskeméti termálfürdőbe, és ott egy pont ilyen történetet láttam.

Apuka kicsit 30 feletti volt a gyereke úgy 7 éves, a gyerek belefújta apu kezébe az orrát, az apuka pedig a háta mögé csapta (szerencsére nem a medencébe, hanem oda ahol járkáltak az emberek), és fel volt háborodva, hogy rászóltunk...


Ja, és nem tudom mi történt a szülőkkel és gyerekekkel, de a napokban 3 11-13 éves kislányt láttam, akik könyékig túrták az orrukat, a szülők pedig mosolyogva nézték és egy szót sem szóltak.

Egyik esetben sem néztek ki igénytelennek, tanulatlannak, stb. az emberek...

83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 79. - Globus)
2020. febr. 25. 17:38

Sajnos vannak élethelyzetek, amit muszáj megtenni.

Azért nem érzem magam nagyobb veszélyben, mint a zsúfolt BKK járatokon. Kocsival nem tudok munkába járni. Egyszerűen nincs hely hol parkolni.

82. 4477403e12 (válaszként erre: 80. - C42836861b)
2020. febr. 25. 17:35
Hol,ha szabad kérdezni?
81. NomNom (válaszként erre: 80. - C42836861b)
2020. febr. 25. 17:33
Egy vitaminnak sajnos semmi köze nincs a megelőzéshez, a vírus körberöhögi. Esetleg ha erősebb az immunrendszerük könnyebben legyőzik.
2020. febr. 25. 17:29
Keresztlányomék a veszélyeztetett zónában élnek. Rettegnek!!!! Nem mernek kimozdulni a házukból. Ott azt javasolják ,hogy valamelyest véd a Vitamin D/3 3000NE Bioextra lágy kapszula 100 darabos. Influenza ellen is ezt szedték és soha nem kapták el.
79. globus (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 25. 17:27
Én felülbírálnám a muszájomat..., de tiédet te tudod.
78. NomNom (válaszként erre: 77. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 25. 17:23

Köszönöm szépen:) remélem nem lesz semmi baj. Szerencsére nagyon messzire nem megyek.

És neked is jó utat hétvégére!

77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - NomNom)
2020. febr. 25. 17:20

Igazán nincs mit.

És kívánom, hogy semmilyen betegséged ne legyen, várd nyugodtan, boldogan a babát!

76. NomNom (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 25. 17:17
Köszönöm, utána nézek!
75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - NomNom)
2020. febr. 25. 17:16

Bizony, mert akkor a veszélyeztetettek közé tartozol.

Érdemes lenne biciklis szájmaszkot beszerezned, ami szűri a levegőt is. Ha lúd, legyen kövér, az biztonságosabb, mint a sima szájmaszk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook