Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? fórum

Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
284. Channa* (válaszként erre: 278. - Papája)
2020. febr. 29. 16:56

Ugye nem hiszed azt, hogy a határon kívül fog maradni ez a vírus?

Épp ma mondta a férjem, hogy most jött haza a szomszédunk a külföldi melóból (Németország), én meg megkérdeztem, hogy kezet fogtál vele? Igen volt a válasza....

Tehát, így simán bekerülhet az országba.


A másik meg, hogy kire veszélyes. Elvileg a Magyarok nagyon rossz egészségi állapottal rendelkeznek, hiszen mi vezetünk a daganatos betegségekben is és a szív és érrendszeriben is, és az ilyen betegségek halálozásában is...


A Magyar orvosoktól simán meghalhatunk bármiben, mert manapság fogalmam sincs miért ülnek a rendelőkben...

283. Bözsi néni (válaszként erre: 281. - Be95e6ff22)
2020. febr. 29. 16:54

Már milet haltak volna meg magyar kórházban? Ja, mert Kínában minden kórház annyira felszerelt, tele jó szakemberekkel, nem? Persze te ott voltál és láttad, ugye?


Nem kéne összevissza dumálni.

282. 55Judit (válaszként erre: 281. - Be95e6ff22)
2020. febr. 29. 16:51
Így igaz!
281. be95e6ff22 (válaszként erre: 278. - Papája)
2020. febr. 29. 16:48

Az 1. számú olasz beteg egy 38 éves olasz férfi,cikk szerint sportos,jó karban lévő.Nem halt meg,de lélegeztető gépre szorult,talán még kómában is volt.Illetve most olvastam egy 21 éves kínai srácról aki szintén a kórházban agonizált,de túlélte.Igazad van,nem haltak meg.De életveszélyes àllapotban kórházba kerültek.Magyar kórházban nagy eséllyel meghaltak volna...De egyszerűbb azzal áltatni a népet,hogy csak az öregekre veszélyes.

Szlávik doktorra referálva meg:Czeizel is elmondta Csernobil idején,hogy semmi gond,csak jól mossák meg a salátát.A média szelektál,olyan orvost tolnak elôtérbe,aki azt mondja amit ők jóváhagynak.

280. 55Judit
2020. febr. 29. 16:47
Persze én mint kicsit idősödő, és az orvosok jóvoltából maradandóan tüdőbeteg, maszkot biztosan viselni fogok ha itt is lesz koronavírus, de nem pánikolok.
279. 55Judit (válaszként erre: 278. - Papája)
2020. febr. 29. 16:44
Mikor közeleg az influenza, vagy most hogy nyakig benne az ország, miért nem látok az utcán senkit maszkban? Mondják, az influenza többszörösen veszélyesebb mint a koronavírus. Semmi pánik. vagy ezt már megszoktuk? :)
278. papája
2020. febr. 29. 16:31

Döbbenetes ez a pánik hangulat, ez tömeghisztéria !!!

Nincs az országban egyetlen fertőzött sem, akkor ki a csudától kapnánk el a kórt ?

Ma elmondta Szlávik doktor, hogy a gyerekekre egyáltalán nem veszélyes. A felnőttek megbetegedhetnek, de meggyógyulnak. A 80-90 éves legyengült, beteg idős emberekre jelent veszélyt, de ők nemigen járnak tömegbe.


Egyértelmű, hogy a média és a politika kevei az álló vizet világszerte.

Emlékeztek még a Zika vírusra? Na arról sem esik már 1 szó sem, pedig attól azért volt félnivaló.


Azt bezzeg nem mondják, hogy a magyarországi influenza járvány tetőzött. Pont fele annyi volt a betegek száma, mint tavaly. Ld. ÁNTSZ Influenza figyelőszolgálat. Ez nem téma, mert nem lehet vele ijesztgetni.

Személy szerint az a véleményem továbbra is, hogy nem a betegség, hanem a hülyeség pusztít, de nagyon.

Gazdaságilag viszont, hát azt megérezzük, sajnos.

2020. febr. 29. 16:31

Immunerősítő étrend.Pl.ma fokhagyma krémleves.


Vitaminok és higiénia.Màst nagyon nem tudok tenni.

Ahol élek NRW már jelen van a fertőzés.

Még nincs pánik ,de vásárlási láz igen.

276. Bless the child (válaszként erre: 275. - Be95e6ff22)
2020. febr. 29. 16:22
Hoxának mi köze van a koronavírushoz?
275. be95e6ff22 (válaszként erre: 267. - Selena78)
2020. febr. 29. 16:16

Laktam romániai magyar lakótárssal,mesélt ezekről az évekről.Arról is,hogy a víz sem volt egy ideig.

És igen,tudom hogy mindent meg lehet enni,mindenből lehet ételt csinálni.A Gulag-on is megették a csalánlevest...Csecsemőként meg a nyolcvanas években én is kaptam híg pirított lisztet,mikor anyu nem tudott szoptatni és semmitnem akartam elfogadni.

De most még nem tartok ott,hogy ilyenekben gondolkodjak...Most...

Lehet törlik ezt a hozzászólást,ahigy valamit már töröltek tőlem mert negatív, “félelmet keltő” volt a hozzászólás.De,egy aglomerációs településről naponta ingázóként,a hetingtelep MÁV vagonokban,meg az agyonzsúfolt metrón szerintem elsőként fogok elhullani ebben az új nyavalyában.Szuper érzés az egyre szaporodó maszkosokat is látni magam körül.De,a Hoxa nem viseli el ezt a stílust,úgyhogy képzeljük azt,hogy a magyar kórházakban mindenkinek jut majd hely és lélegeztető készülék is.

274. be95e6ff22 (válaszként erre: 262. - Channa*)
2020. febr. 29. 16:06

Nem mondom,hogy más élelmiszerek vacakok,de megtapasztaltam hogy a saját testemnek mi jobb,mitől múlik az ekcémám,mitől őrzöm meg a súlyom,stb.Parasztok voltak a nagyszüleim,ükapám szalonnán-kenyéren élt és a 100 évet is megélte,nagyanyám a saját tehenük tejéből csinált olyan tejfölt,hogy a kanál megállt benne-de én irodai munkával más étrenddel,más alapanyagokkal működök jól.Sütit nagyon ritkàn sütök,én még ritkábban eszem belőle,párom eszi meg apránként vagy vendégségbe viszem.

Én elfogadom,hogy valaki paleo,valaki vegán,valaki a mangalica szalonnára meg a kecskesajtra esküszik,ugyanígy elvárom,hogy az én szokásaimat se vesse meg senki.Tudod,fővárosi környezetben egy multinál sokféle mintázattal találkozol,megtanít toleránsabbá tenni. Vendégségben egyébként bármit megeszem,nem állok elő aztal,hogy lisztből can-e.Egyedül a gombát nem,arra olyan allergiás vagyok,hogy kihánynám.

273. PöttyösPanka (válaszként erre: 268. - Michelle.r)
2020. febr. 29. 16:04
Idióta szülők mindig is voltak. Ennek semmi köze a vírushoz. Az ilyen ha nem emiatt, akkor valami másért aggódik. Egy egy ilyen eset nem reprezentálja normális átlagot.
272. selena78 (válaszként erre: 271. - Channa*)
2020. febr. 29. 15:35
Én is remélem. Tulajdonképpen a lányom aggódik, hogy "anyu, vásárolj be", hát egy kicsit én is engedtem magam sodródni magam az árral, vásároltam egy kicsit többet.
271. Channa* (válaszként erre: 269. - Selena78)
2020. febr. 29. 14:39

Ma voltunk vásárolni. Sajnos kicsit később mentünk a szokásosnál, de még így is volt minden. Liszt nem csak a helyén, hanem külön raklapon is, cukor is, só is és olaj is.

Zsír nem volt és a száraztészták is ki voltak fosztva, azaz volt tészta, de negyed annyi, mint szokott lenni. Tej is volt, hús is, zöldség is, fagyasztott is.

Lidl-ben is voltunk, és ott is volt minden.


Én megint csak a következő 2 napra vásároltam. Remélem nem lesz gond ebből...

270. Piroska52 (válaszként erre: 269. - Selena78)
2020. febr. 29. 14:37
nekem a barátaim laknak Erdélyben,és nagyon jól emlékszem ezekre az évekre,sose jöjjön vissza,jegyre volt a kenyér liszt cukor,jézusom,visszagondolni is szörnyű,
2020. febr. 29. 14:29

Én egy erdélyi nagyvárosban élek. Én megéltem itt a 80-as éveket, amikor a boltokban semmi, de semmi nem volt.


Bementél egy nagy élelmiszer üzletbe, és polcokon volt szilvakompót, háztartási keksz, rahátnak nevezett török eredetű édesség, és puffasztott, sárga kukacoknak kinéző nasi, kukorica lisztből. Ennyi. El nem tudjátok képzelni, hogy milyen az, amikor holnapra főzni kell, és ennyi a felhozatal.


És az egész idegbaj azzal kezdődött, hogy eltűnt a liszt, a cukor, az olaj. Azután a többi.


A tegnap a Lidl-ben voltam bevásárolni. Volt királyrák, meg gorgonzola, pulyka mell és pisztráng, de nem volt liszt, meg rizs, meg olaj, meg száraztészta.


Baromira rossz érzésem volt.

268. michelle.r (válaszként erre: 261. - PöttyösPanka)
2020. febr. 29. 14:16

Talán mégsem.


"Nem tudom, hogyan vezessem fel a mondanivalómat, így írom, ahogy történt.

Tegnap kaptunk privátban egy megkeresést, egy Somogy megyei kistelepülésről, ami arról szólt, hogy van a faluban egy gólyafészek, ami ott van a játszótérhez, így a gyerekekhez közel, ami fészket jó lenne most mielőbb leszedni, mert mi van, ha a nemsokára hazatérő gólyák Korona-vírust hoznak. :-O :-O Vagy más fránya fertőzést.


Pár percig csak nézegettem az írást. Emésztettem, újra és újra elolvastam. Rágtam magamban, hogy erre mit és hogyan válaszoljak.

Majd úgy döntöttem, mivel érezhető volt a sorok között ugyanaz az esztelen, zsigeri pánik, a nem kontrollálható rettegés, ami miatt a rémült emberek üresre vásárolták a boltok polcait, hogy legyen otthon mit enni, mert itt a világvége..., szóval nekiültem, és írtam egy részletes, magyarázó és remélem megnyugtató választ, hogy nyugalom, a gólya nem hoz Korona vírust, de mást sem. Nem lesz a gyerekeknek semmi baja a gólyától a játszótéren. Fecskétől se. Más vonuló madártól sem.

Nem kell tőlük félni, a fészkeiket nem kell leverni a pánik miatt. Meg egyébként se.


Aztán egész nap ez járt a fejemben.

Ijesztő, hogy a Korona-vírus miatti pánik elért oda, hogy gólya fészkét akarja aggódó szülő leszedetni, nehogy a hazatérő gólya vírust hozzon.

Aztán továbbgondolva az egészet, úgy döntöttem, megosztom itt a történetet, mert biztos, hogy mások fejében is megfordul hasonló, csak lehet, hogy nem kérdez, csak leveri a gólya, fecske fészkét, csúzlival, puskával fogadja a hazatérő vonuló madarainkat.


Nekik mondom: NE TEGYÉK.

Azon felül, hogy embertelen, erkölcstelen s törvénytelen dolog ilyet tenni, totál értelmetlen, indokolatlan is.


Egyrészt: a gólyáink, fecskéink Afrikából jönnek, nem Kínából, távol-keletről. Az is messze van, de másik irány.


Másrészt a hosszútávú vonuló madarak útja hosszú hetekig tart, így ha bármelyik meg is betegedne útközben bármilyen betegségben (Korona vírusban nem is tud, de bármi mást, ha összeszed), akkor legyengül, meghal útközben, esélye sincs hazajutni. A lappangási idő messze rövidebb, mint az ő vonulási idejük.

Harmadrészt a madarak és az emlősök (kutya, macska, és mi, emberek) genetikája olyan mértékben különbözik egymástól, hogy a madarak és emberek közt "átjáró" betegségek száma (azaz zoonózisok lehetősége) nagyon csekély, töredéke annak, amit például egy kutyáról, macskáról átmehet egy emberre, mégis háztartások ezreiben élünk kutyákkal, macskákkal gond és betegségek nélkül.

Ami átjár betegség, azok jó részével is csak akkor fertőződhetünk meg, ha megesszük a madarat, vagy a tojását. Ráadásul nyersen (brrr)

Olyanról, hogy gólyától, vagy fecskétől ember betegséget kapott volna, nem hallottam, nem olvastam.


Tudom, a csapból is Korona-vírus folyik, mindenki meg van ijedve, sokan már inkább pánikban vannak. De kérem, ne essünk már túlzásba, ne higgyük, hogy a gólya, a fecske veszélyt jelent ránk. Nem. Ezek a madarak a mi közös kincseink. Vigyáznunk kell rájuk.


Ha bárki a környezetében ilyesmi félelemről, aggodalomról hall, mint ami miatt ezt a posztot írtam, kérem, nyugtassa meg az illetőt, e miatt nem kell aggódnia. Ezere más dolog miatt lehet, de a gólyától félni fölösleges. Nem hoz Korona-vírust."


(Márton András * Fióka- és Madármentés)

267. selena78 (válaszként erre: 253. - Be95e6ff22)
2020. febr. 29. 14:07
Jesszus, ha hiszed, ha nem, még lisztből és vízből is lesz étel. Ha más nincs. De reméljük, nem jutunk oda.
266. michelle.r (válaszként erre: 260. - PöttyösPanka)
2020. febr. 29. 14:02

Persze, én is csak azt eszem, de azt is csak nagyon ritkán.

De attól a lisztnek még közel ötször akkor a ch tartalma, mint pl. a fehérje, nagyon magas a GI indexe. Semmiképpen nem ésszerű alapélelmiszerként használni.

265. trapiti
2020. febr. 29. 13:41

Tartos élelmiszert vettünk, de ésszel. Lisztet pl. nem sokat. Norvégiában élünk, itt az ajánlásoknak megfelelően van tartalékunk, főként halkonzerv, majkonzerv, sokáig eltartható teljeskiörlésű kétszersült ami itt alapélelmiszer amúgy is, zabpehley amit szintén naponta fogyaszt szinte mindenki, és amit a mi saját étkezési szokásainkhoz igazítva én nagyobb mennyiségben beszereztem az száraz bab, sárgaborsó és lencse, mert szeretjük és egészséges értékes tápanyag, sokáig eláll, és nem fog kárbaveszni, mert amúgy is fogyasztjuk. Emellett kézfertőtlenítő, szappan, tisztítószerek, wc-papir és papírzsebkendő, illetve a rendszeresen szedett gyógyszereinkből plusz egy-két havi adag.


Nálunk az iskolákban minden teremben van kezfertőtlenítő, és a munkahelyeken is, emellett a gyereknél is szokott lenni, most újra átbeszéltük hogy mikor és milyen gyakorisággal használja.


A férjem asztmás, és egy nemzetközi cégnél dolgozik nyitott irodában, a kollégái sokat utaznak (akik külföldi beüzemelésekre járnak), így ő hétfőtől itthonról dolgozik (ezen a héten meg pont szabin volt, úgyhogy marad itthon).

A gyerek megy iskolába ameddig az iskola nyitva lesz, heti 2-3x buszozik, ez egyelőre marad, de pl. már megbeszéltem vele hogy nem megy üzletekbe, nem vesz magának szendvicset a buszpályaudvaron ahol sorba kell állni stb. tehát kerüli a tömeget ő is amennyire lehet.


Ami meg amúgy is fontos ebben az időszakban (is) az egészséges táplálkozás, a megfelelő vitaminbevitel, a mozgás, a szabad levegőn töltött idő, ezeket folytatjuk, mert összességébn a legfontosabb a megfelelő erőnlét és immunrendszer ahhoz hogy a fertőzés ne vezessen súlyos betegséghez.


Én utaztam volna Mo-ra de nem utazom, és valószínűnek tartom hogy nyáron sem megyünk, ha valahova megyünk nyaralni, akkor is csak a közelbe, semmiképpen nem repülővel vagy hajóval...

264. Piroska52 (válaszként erre: 261. - PöttyösPanka)
2020. febr. 29. 13:36

Rendben van,értem én.

De ami most van akkor is rettenet.

Még jó hogy nem vertek meg senkit mert köhög.

Lehet én lennék az első,ahogy köhögtem reggel.

2020. febr. 29. 13:27
Igen, valamennyire készülök, de csak egészséges mértékben. Butaság lenne nem alkalmazkodni a mindenkori helyzethez.
262. Channa* (válaszként erre: 253. - Be95e6ff22)
2020. febr. 29. 13:18

Az, hogy te megpróbálsz a szerinted legtudatosabban étkezni, nem jelenti azt, hogy más élelmiszerek vackok.


A rizsliszt mennyivel jobb szerinted, mint a búzaliszt? Szerintem a rizs, kukorica, stb. liszt rossz. Én azt csak akkor enném meg, ha már az éhenhalás szélén lennék, illetve az összes többit is, amit felsoroltál a szalonnán, kolbászon, lekváron kívül.

Nokedlit nem enni pedig....hát te tudod.


Ja, most olvasom, hogy mégis csak használsz búzalisztet is, akkor meg miért kell a rizsliszt?


Tehát, ha betárazás van, akkor igen is az első legfontosabb a liszt, a cukor, tej, olaj, zsír, lassan romlandó felvágottak, mint a szalonna, kolbász, száraz szalámik, és igen a konzervek is, gyors levesek is, stb.


Engem simán ki tudnának üldözni a kókuszzsírral, olíva olajjal és társaikkal...

261. PöttyösPanka (válaszként erre: 256. - Piroska52)
2020. febr. 29. 13:07
Ezek klikkvadász cikkek.
260. PöttyösPanka (válaszként erre: 258. - Michelle.r)
2020. febr. 29. 13:06
A bolti kenyér. De a kovászos kenyér egészen más.
259. michelle.r (válaszként erre: 256. - Piroska52)
2020. febr. 29. 13:05
A 444 szereti a dolgokat eltúlozni ;), de sajnos tényleg nagy a sötétség. Remélem, valaki még időben elmondja nekik, hogy bűncselekmény.
258. michelle.r (válaszként erre: 249. - Szeretekolvasni)
2020. febr. 29. 13:00
Én nem. Üres kalória, semmi tápértéke nincs. A vírus ellen az egyetlen, ami megvéd, a saját immunrendszered. A liszt azt nem hogy támogatja, de egyszerűen leépíti.
257. Bless the child (válaszként erre: 256. - Piroska52)
2020. febr. 29. 12:56
Még a végén meglincselik az összes vándormadarat. Elmebeteg banda
2020. febr. 29. 12:48

[link]

tényleg mindenkinek elmegy az esze?

255. Piroska52 (válaszként erre: 254. - PöttyösPanka)
2020. febr. 29. 12:44
a menyem is süti a kenyeret,ergó,nem kilónként viszi haza,
❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook