Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kérlek segítsetek! Most tüzel a szuka kutyám és a kan kutya, amelyik meg van kötve, állandóan ugat. Még éjszaka is! fórum

Kérlek segítsetek! Most tüzel a szuka kutyám és a kan kutya, amelyik meg van kötve, állandóan ugat. Még éjszaka is! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. eeab532645 (válaszként erre: 60. - Andi6020)
2010. okt. 11. 18:54

Nem is Te lennél ha nem okoskodtál állandóan!

Aztán csodálkozol ha beszólnak?

60. andi6020 (válaszként erre: 55. - Angyal63)
2009. aug. 17. 22:00
EZEN A PLÜSSÁLLAT BESZÓLÁSON KÍVÜL VAN MÉG VALAMI A TARSOLYODBAN? NEM ANNYIRA SZELLEMES MINT GONDOLOD, ÉS LE IS ÍRTAD MÁR JÓPÁRSZOR!!!!
59. marmann (válaszként erre: 57. - H.Ancsi)
2009. aug. 17. 22:00
:))))
58. andi6020 (válaszként erre: 57. - H.Ancsi)
2009. aug. 17. 21:59
Teljesen egyetértek, nagyon igazad van!!!!!!!!!4
57. H.Ancsi (válaszként erre: 54. - Angyal63)
2009. aug. 17. 21:31

ritkán süllyedek le erre a szintre, valamint provokátorokkal sem vitatkozom, sőt anyázni sem fogok, mint ahogyan az elején irtam.

Veled, pedig azért nem mert számomra visszataszitó az az ember, aki folyamatosan a saját vállát veregeti, holott az egyértelmü kérdésre sem válaszol. Én is olvastam néhány könyvet, sőt kutyám is van egy ideje, sőt tenyésztettem is meg egyebek, de ettől még nem anyázok azért mert valaki megkérdezi, hogy mit lehetne csinálni, hogy a szomszéd kutyája ne ugasson, ez nem élettani sajátosság nem ismerése, csupán kedves sok könyvet olvasott hozzászóló, hanem egy kérdés volt, de valószinüleg még mindig nem jutott el a nyilván nálunk sokkal magasabb szinvonalu agyacskádhoz, hogy miről szól a fórum.

Továbbiakban nem kivánok veled társalogni, ugyhogy pá

2009. aug. 17. 21:26
Mindenkinek üzenem, annak örülnék, ha itt mindenki szeretné az állatokat és az egymás lehurrogása helyett mindenki a saját állatával foglalkozna szeretettel. Úgy látszik, ez M.o.-on luxus. (De ha az, akkor aki nem engedheti meg magának, az ne erőlködjön, mert az állatok sínylik meg). Még egy dolog: eddig amit visszaolvastam, az mind az egymás köpködéséről/kioktatásáról szólt öntelt és egoista módon ember központúan és gyakorlatilag semmi az állatok igazi védelmében, ..... Talán valaki megérti mit is akartam ezzel mondani!?
55. angyal63 (válaszként erre: 51. - Szelavi)
2009. aug. 17. 21:09
"Ajjajj".. szerinted az mocskolódás, ha valakinek aki NEM ISMERI A SAJÁT KUTYÁJA ÉLETTANI FOLYAMATAIT azt javaslom, hogy "gumi-macit/kacsát, bármilyen plüss állatot sb." vegyen???? Mielőtt állatot hoztam a házamba, 3 könyvet olvastam el és ehhez adtam az állat szeretetemet. Ezzel van valami bajod???? Akkor csak az állataidat/minden hasonlóan ide író állatait tudom sajnálni... NEM KIABÁLNI KELL A FÓRUMON, aki tényleg szereti az állatokat, az úgy gondolkodik mint én, a többieknél meg: ismétlem, az állatokat sajnálom....
54. angyal63 (válaszként erre: 48. - H.Ancsi)
2009. aug. 17. 21:02
Nagyhangú ember barát, ehhez csak ennyit tudtál hozzáfűzni???? Mert nekem a vérem felforrt, de a fóruon én vagyok a paraszt, nagyarcú, bunkó... Itt irogatunk de aztán mit tesztek?? Mert én azon túl hogy szeretem és tisztelem az állataimat, legalább az adóm 1%-át állatvédőknek adom. De te aki engem köpködtél, nem látom hogy keményebben hozzásszólnál ehhez a stílushoz a banális "sokat gondolkoztál rajta" frázison túl... (stílus: "lőjjük le, rúgjuk s...ggbe", stb) persze a többiekkel együtt. Most hol a nagy arc/nagy duma??? Tessék, most kell megvédeni az állatokat, vagy "megtéríteni" a barbárokat, de eddig csak engem szapult mindenki. Szóval ti vagytok az állat barátok... Ezen a ponton nektek is plüss macit javaslok, mert a saját tengeri malacotokat vagy papagájotokat sem tudnátok megvédeni egy barbártól...még szavakkal sem, sajnos, nemhogy tettekkel.
53. andi6020 (válaszként erre: 52. - Vkatka)
2009. aug. 17. 15:51

Örülök, hogy vége, annak méginkább, hogy Neked több eszed van, mint azoknak, akik megalázó stílusban osztogatták itt az észt!

Az kicsit furcsa, hogy az " AGYON KELL ÜTNI" hozzászólás senkit nem bántott!!

52. vkatka
2009. aug. 17. 13:13

Mégegyszer köszönöm azoknak, akik nem mocskolódnak, nem neveznek állatkínzónak, stb. Szerencsére csak pár napig tartott az egész. Tüzelt már a kutyusom egy párszor, de ilyen nagy ugatás még egyszer sem fordult elő.

A többiekhez pedig inkább nem szólok semmit mert nem akarom csúnyán és közönségesen kifejezni magam.

2009. aug. 16. 17:05

Ajjajjj... Nem akarok további mocskolódást, csak nem tudom magamban tartani ezt a kis gondolatot. Idézek : "Szerintem vidd vissza a kutyádat oda ahonnan hoztad és vegyél egy plüss állatot a játékboltban"

Aki ilyet ír (sőt, kutyák tulajdonosa!!!!!!!!) mindent elárult önmagáról, szépen bemutatkozott. Nincs mit ezen magyarázni, hisz aki érti, az érti, aki nem, az reménytelen.

Végül örülök, hogy megoldódott az ugatásügy.

50. andi6020 (válaszként erre: 47. - Mkjudit)
2009. aug. 16. 15:28
Ez elég primitív hozzászólás volt
49. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - Vkatka)
2009. aug. 16. 14:35

Sajnos semmivel.:( (Tapasztalat.) 2-3 hétig el kell viselni...a szomszédoknak is.

Nem tudtam visszaolvasni a hozzászólásokat, lehetséges, hogy már írták, így bocs, hogy belevau.:))))))

Ha nem akartok a szukától kiskutyákat, és van rá lehetőségetek (mert nem olcsó), ivartalanítással megszünnek a gondok.

A tüzelést 1x egy évben hormoninjekcióval ki lehet védeni, a másodiknál viszont már más megoldást kell keresni.

Amikor még nem volt ivartalanítva a szuka kutyánk, hiába kötöttük meg a kanokat, ő ment hozzájuk. (Ez sem tuti biztos.:() A legjobb, ha bezárjátok a szukát, olyan helyre, ahonnan nem tud kijönni és bemenni sem tudnak hozzá az "udvarlók".

48. H.Ancsi (válaszként erre: 47. - Mkjudit)
2009. aug. 16. 14:19
okos hsz., sokat gondolkoztál rajta?
2009. aug. 15. 10:17
Agyon kell oket utni
2009. aug. 14. 22:28
kétszer seggbelövitel légpuskával és bekussol...a csúnya szavakért bocsi,de nálunk ugyanez a helyzet.De az a kutya mindig ugat.
45. H.Ancsi (válaszként erre: 44. - Angyal63)
2009. aug. 14. 22:25

A kérdés nem az volt, hogy mit kell csinálni, ha egy kan begerjed, hanem lehet-e valamit csinálni, hogy ne ugasson. Hasznos megérteni a kérdést utána válaszolni.

Lehet te hatalmas tudásoddal ezt ciki kérdésnek érzed, én nem.

Vicces, hogy te kérsz ki magadnak, bármit is:)))


na további jó szórakozást itt

2009. aug. 14. 20:29
Látom sokan hozzászóltatok a mondókámhoz, összefoglalom egy válaszban az egészet. Üzenem annak aki írta: én nem ugatok és talán nem nekem kellene megválogatnom a szavaimat(?) Nem versengek senkivel, de ellenzem hogy olyanok tartsan állatot akiknek ahhoz kell pl. a Hoxa fórum, hogy megtudja mit kell csinálni ha egy szuka tüzel és a kan pedig begerjed. Nincs abban nagyképűség, ha az ilyen gazdáktól féltem az állatokat. Az én kutyáim estek már egymásnak éppen miattam is (hiszen mind a kettő a gazda után az első helyre pályázik). Közéjük mertem állni és lenyugodtak. Ez volt régen, mert azért kialakult a rangsor és mind a kettő tudja hol a helye a falkában. Mivel valóban szeretetben és verés nélkül nőttek fel, ők is annyi szeretet adnak és egyáltalán nem vadak termetük ellenére. Irtam már, a cicákkal is remekül kijönnek. Kutyás napló írása helyett inkább futni viszem a kutyákat meg fürdeni, erről ennyit. Nem hiszem hogy csak én vagyok jó gazda, sőt biztosan vannak nálam jobbak is, de aki állatot tart legalább tájékozódjon róla szinte annyira mint a kismamák a baba fejlődéséről. Igazad van Andi, nincs sok barátom, mert a barátsághoz nem elég a haverság. Viszont aki barát, az tényleg az és persze rengeteg jó ismerősöm van :-DD Végül, még mindig a plüss állatot javaslom a tudatlan gazdáknak, mert nem egy élőlényen kell gyakorolni. Mostmár lenyugodhatnak a kedélyek és aki ír nekem, az is válagossa meg a szavai ha kérhetem.
43. andi6020 (válaszként erre: 40. - Angyal63)
2009. aug. 14. 19:41

Kedves, nagyrabecsült dr.angyal63! Régen olvastam már ilyen nagyképű, lekezelő, sőt lenéző hozzászólást, mint a tiéd. Gondolom azért élsz állatokkal, mert az emberekkel nem sikerül. Szegény állatok nem beszélnek vissza, nincsenek kérdéseik amiket ostobának tarthatsz. Gratulálok. Csak azt nem értem, miért hoxázol. Egyáltalán, hogy veszed a bátorságot, hogy élből így leugass valakit. Mire jó ez? Ugyanannyi erőfeszítésedbe kerülne normális hangnembe válaszolni.

Nem elég az állatokat szeretni, őket érteni, az emberekhez is jó lenne konyítani valamit, ha már közöttük, közöttünk élsz!

42. H.Ancsi (válaszként erre: 40. - Angyal63)
2009. aug. 13. 08:27

köszönöm az okítást, nem kívánok sem vitatkozni, sem a hozzáértésedet megkérdőjelezni. Versengeni sem fogok veled, kutyahozzáértés ügyében.

Egész egyszerüen a HANGNEM volt az ami nem tetszett.

További kioktatás megelőzéseként, amennyiben időd engedi less bele a kutyásnaplómba.

41. bnedora (válaszként erre: 39. - Angyal63)
2009. aug. 13. 00:46
Szeretném tőled megkérdezni, hogy még a két kan kutyád egyszersem ugrott egymásnak? Főleg amikor a szomszéd szuka tüzel? Vagy éppen akkor, amikor elmegy az utcán egy másik kutya? Mert ha nem, akkor szerencsés vagy, de még előfordulhat. Két ekkora böhöm nagy állatot hogy választol akkor szét? Azért nehogy azt gondold, hogy csak te vagy az a nagyon jó gazda.
40. angyal63 (válaszként erre: 34. - H.Ancsi)
2009. aug. 13. 00:44
Plüss kutya annak kell egy élő és érző állat helyett, aki még a kutya általános igényeivel sincs tisztában. Tudod, ha valaki bármilyen állatot a házába visz, azért felelősséggel tarozik. Tehát, a aszürke egértől kezdve a barna medvéig a felelősség a "gazdáé" ami azt jelenti, hogy mielőtt hazaviszem, megtudakolom nálam okosabb emberektől, mint pl. kutya kiképző -de legalábbis elolvasom- milyen fázisokon megy át az állatkám (tudod, mint a pici baba a megszületését követően) - mert a kutya lelke SEM más mint egy "ember gyereké", ellenben általában idő előtt elszakad az anyjától= trauma, új ház, új család új falka vezér. A továbbiakban a falka vezér igenis szükséges a kutyák életében/kolóniájukban, ami nem az agressziót és brutalitás, hanem az útmutatást jelenti. Viszont ha mindezt nekem most bővebben kell kifejtenem és megmagyaráznom, akkor valóban ajánlom a plüss állatot továbbra is és sajnálom az egyes gazdákhoz tartozó állatokat!!!
39. angyal63 (válaszként erre: 36. - Marmann)
2009. aug. 13. 00:21
Két nagy kan kutya, egyik sem ivartalanított (NEM VaGYOK SZAPORÍTÓ csak befogadtam őket), fejenként 55-60 kg, én falkavezér 58 kg-os nő . Soha nem ütöttem mmeg a kutyáimat, könyvből olvastam/tanultam hogy kell őket "jutalom falattal" szoktatni - bejött. Persze, sokat babusgatom,simogatom őket, bejöhetnek a házba is, imádják a 2 macskámat, sőt vigyáznak rájuk más kutyákkal szemben. Szomszédomban szuka évente 2x tüzel ahogy kell, erre az én kutyáim tépik a kerítést, vonyítanak 2-3 hétig, letapossák a bazsalikomot, a zsályát, rozmaringot (fűszernövénynek tartom itthon és már "okosan" máshová ültettem mindet), a virágokat, de sebaj, megértem miért csinálják, ennyi. Úszni viszem őket, itthon - igaz pici - medencéjük van a nyári hűsölésre. Szóval én vagyok a rossz gazda, mert nem értem meg hogy lehet kiakadni a kutyák tüzelésén, életvitelén. Szeretném, ha mminden ember állaton kívüli élőlénynek -legalább- olyan gazdája lenne mint én.
38. 6bdce19b3c (válaszként erre: 32. - Vkatka)
2009. aug. 11. 16:09

Kedves Kata! Nem tartom magam primitív embernek..de ha kicsit olvasnál az állatvédők honlapján..van boxermentés is..láthatnád, hogy mennyi gondot okoznak a felesleges szaporulatok..vannak nagy neves tenyésztők..akik külföldre viszik a szukákat..vagy igyekeznek minél távolabbi kant találni a szukának..és a legfontosabb..nem adják kereskedőknek..


Beigazolódott amit gondoltam..egy dolog a pénzszerzés áll a kiskutyák mögött..


ezt hívják szaporításnak!


És az arrgonaciának az az oka, hogy a küzdelem teljesen felesleges így a felesleges szaporulatok megállítása terén..


sajnálom ha megbántottalak..

37. H.Ancsi (válaszként erre: 36. - Marmann)
2009. aug. 11. 15:20
szívemből szóltál, - mint mindig:D -
2009. aug. 11. 13:52
Kedves Angyalka és Bográcska! Ha valaki idetéved rögtön elmegy a kedve az egésztől, nemhogy segítsen, netán tanácsot adjon. Két kutyám van, egyik sincs még ivartalanítva, de! NEM vagyok sem szaporító, sem pedig állatkínzó. Szeretem és tisztelem őket, a kezdetektől tanuljuk egymást. örülök, hogy nem Nekem adtatok így tanácsot, pedig már én is kértem egy párszor, mert az egész Hoxától elment volna a kedvem. Nézzetek egy picit magatokba! Senki nem lehet olyan tökéletes és okos, mint Ti, de nézzétek el emberi gyarlóságunkat és ne tiporjatok földbe minket, halandókat! Ha ilyen arroganciával kezelitek az állataitokat is, akkor részvétem a kutyáitoknak, mert nem azért lettetek falkavezérek, mert felnéznek rátok, hanem mert félnek tőletek!
35. vkatka (válaszként erre: 34. - H.Ancsi)
2009. aug. 11. 13:06
Köszönöm, Ancsi. Elsősorban a városon belül szeretnénk eladni őket, de ez nem mindig sikerül, ezért jött szóba a kereskedő.
2009. aug. 11. 10:14

hát nem igazán értelek benneteket, főleg angyalka téged. miért kell ilyen hangnemben kioktatni valakit, aki tanácsot kér.

Nem azt mondta, hogy nem tudja, miért ugat a kutya, hanem hogy van-e valami ötlet.

én nem hiszem, hogy mindenkinek plüsskutyát kellene tartania, aki nem akar ivartalanitani, vagy esetleg fajtaazonos kutyával szeretné a sajátját pároztatni.


én egyetlen dolgot javasolnék viszont katkának, ne adja a kölyköket kereskedőnek, hanem saját maga gondoskodjon az eladásukról. Neten rengeteg lehetőség van erre, és akkor megismerheti az uj gazdikat és követheti a kiskutyák sorsát.

33. angyal63 (válaszként erre: 32. - Vkatka)
2009. aug. 10. 22:11
Bocsi, akkor mit is akartál megtudni ezen a fórumon? Mert gyakorlatilag mindenkit lehurrogtál, pedig te dobtat föl a témát. Szerintem az a primitív, aki állatot tart, de egyszer csak varázs ütésre eszmél rá, hogy a kutyájának hasonló igényei, érzései és vágyai vannak, mint az ember állatnak. Nem kell ivartalanítani az állatot, de el kell tudni viselni a várható következményeket (mint ugatás, kerítés tépés, vinnyogás... stb.)és nem meglepődni, hogy párzani akarnak, mert különben hogy születnének kiskutyák???? Talán jobb a kocsi zúgás az ablak alatt, mint a kutya ugatás, netán tücsök ciripelés, madár csicsergés, stb..? Egyébkén attól, hogy ősszel költöztök arra még nincs garancia, hogy ott nem lesz kan kutya (hacsak nemm a Holdra költöztök vagy ami még rosszabb emeletes házba!!). Akkor megint kétségbeesetten írsz ide a fórumra, hogy mit csinálj a szukáddal, vagy a szomszéd kanjával??? Szerintem vidd vissza a kutyádat oda ahonnan hoztad és vegyél egy plüss állatot a játékboltban, az nem fog tüzelni és nem ugat utána a szomszéd kutyája, sőt még csak segítséget sem kell kérned hozzá itt a fórumon, aztán meg köpködni azokat, akik talán tényleg szeretik és elsősorban ismerik az állatokat. Tudod, egy kutya nem csak annyi, hogy lesi a gazdája kívánságát, hanem egy önálló élőlény saját egyéniséggel és érzésekkel....de ezt nem lehet tanítani az ember állatnak, vagy veled születik a valódi állat szeretet, vagy soha nem lesz benne részed -csak ez utóbbit sokszor az állatok sínylik meg.
32. vkatka
2009. aug. 9. 17:19

A probléma megoldódott. Köszönöm a tippeket mindenkinek, aki értelmes választ írt és nem csak engem akart bántani.

Nagyon sajnálom, hogy ennyi primitív ember van a világon, hogy mindenkit, aki nem ivartalaníttatja a kutyáját, állatkínzó szaporítónak titulálják. A fiú kutyussal nem lehet csinálni semmit, mert NEM AZ ENYÉM!

A lány kutyámat pedig nem fogom ivartalaníttatni, mert egyszerűen szükségtelen, mivel ősszel költözünk, és ott nem lesz másik kutya Gigikén kívül, esetleg egy kislány, aki most fog születni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook