Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérhetnék tanácsokat? Van egy hat éves öcsém, és egy nyolc éves húgom! fórum

Kérhetnék tanácsokat? Van egy hat éves öcsém, és egy nyolc éves húgom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
9. 707655fba1 (válaszként erre: 8. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 13:21

Én meg azt nem értem, hogy anyuka miért hagyja a nagyobb testvérre a nevelést??

Neki kéne nevelni nem?

8. c3194ec9c7 (válaszként erre: 1. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 13:18
Én egyet nem értek, hogy anyukád, hogy engedheti meg, hogy te a testvéredet megüsd?hm?
2009. ápr. 13. 13:01

Ebbena korban az elvonás és a tiltás, az egyik leghasznosabb neelő eszköz, meg az ha feledatot kap: Ha nem csinálja meg a feladatát, akkor nem kap semmi édeséhet , nincs tv, játszás, stb stb. De a leghasznosabb az lenne, ha a szüleiddel tudnál megbeszélni 1 közös stratégiát. Ha 8 évesen nem neveli mert kicsi, akkor 12 évesen már egyszerüen körbe fog mindenkit röhögni! Mert már KÉSŐ lesz!!

Anyukáddal, sőt az egész családdal probáljatok közösen kitalálni valamitSzabályokat bevezetni!

2009. ápr. 13. 12:56
Nagyon ritkán csattan pofon. A szülők részéről is. Azt is hozzá kell tegyem, hogy a húgom csakis velem ilyen, nálam mutatja ki, milyen is valójában, a család többi részénél csak néhanapján... Anyumnák mr egy-két évvel ezelőtt megmondtam, hogy milyen a húgom személyisége. MOstanra kezdi ő is belátni, hogy igazat mondtam. Nincs rossz személyisége, csak bizonyos dolgok.. Például a hantázás. Szemrebbenés nélkül hantázik. Persze rájövök, hogy mikor mond igazat, de akkor is... Aki meg nem ismeri, hisz neki... És még csak nyolc éves. Jó, tudom, hogy a gyerekek szoktak ilyet csinálni. De én sohasem tudtam hazudni, sőt, öcsém sem tud. Valahogy mindig elárulja magát.
2009. ápr. 13. 12:53
Köszi! Anyum sajnos úgy szokta lerendezni, hogy kikiabálja magát, ha már mind a két kicsi kikészítette. A gyerekek tesznek rá. Mintha mi sem történt volna...
4. badonyimariaeva (válaszként erre: 2. - 6f773a273c)
2009. ápr. 13. 12:53

Én is ezen a véleményen vagyok.

Sajnálom a kicsiket,nem pofonokkal kell egy gyereket nevelni.

2009. ápr. 13. 12:52
Az gyereket csak kis korban lehet eredmenyesen nevelni. Ami fontos nemcsak szogorunak kell lenni, hanem következetesnek is, ami egyszer nem, az 2 ora mulva is nem legyen. Persze, ha ezt a szülök nem teszik meg igen nehez.
2009. ápr. 13. 12:50

PEdig ilyenkor kell megnevelni a kicsit,ha engedetlen.Tudnia kell hogy ki az úr a háznál.De nem pofonokkal,hanem TV megvonással,csoki megvonással,barátnő megvonással,stb.Ha rosszul tanul folyamatos kikérdezéssel,törődéssel!De szerintem ez főleg a szülei feladata...

Sok szerencséT!

2009. ápr. 13. 12:47
A családban én vagyok a legtöbbet velük a szülők munkájából kifolyólag. Az öcsémmel csak-csak elbírok. De a húgom... Eléri valamikor azt a mércét, hogy pokol! Mit tehetnék vele? Mindenért el kezd sírni, és visszabeszél. Anyumék nem nagyon büntetik emiatt, mondván, hogy kicsi. Megeshet, hogy előreátóbb vagyok, vagy csak szigorúbb, de igen, el szokott csattani egy-egy pofon, ha úgy beszél. Utálom bántani a kicsiket. Amikkel próbálkoztam: hideg víz, egyedül bezavarom a szobájába, nyugodt hangnemben próbáltam helyretenni. Nem tudom mitévő legyek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook