Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kérhetnék tanácsokat? Van egy hat éves öcsém, és egy nyolc éves húgom! fórum

Kérhetnék tanácsokat? Van egy hat éves öcsém, és egy nyolc éves húgom! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
39. c3194ec9c7 (válaszként erre: 31. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 14:30
Szólj az édesanyádnak...
38. spinneli (válaszként erre: 36. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 14:30
van ahol meg van, jé szélesebb spektrumú a világ, nahát.
37. e28ddc7c9b (válaszként erre: 21. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 13. 14:28

Már ne is haragudj, de más anya is dolgozik 12 órát, és tud törődni a gyerekével, gyerekeivel.

Tudom a legegyszerűbb anyucinak is, hogy ráhagyok mindent a kicsire, nincs vita, nem veszekszünk, úgy én vagyok a jó.

De úgyan a 20 éves lány miért nem az ő gyereke, miért csak pesztonka? Azért, mert tanul? Ő vele miért nem törődik anyuci? Miért nem hallgatja meg? Vagy másik apától van, és az apa iránti ellenszenvét vezeti le a nagy lányon?

36. c3194ec9c7 (válaszként erre: 33. - Spinneli)
2009. ápr. 13. 14:27
Tudod mit? akkor mondj szűklátókőrűnek (állok elébe) de nálunk: nincs testvérverekedés, testvérféltékenység, gyűlölet stb. ellenben a testvérek összetartanak, szeretik egymást, nincs trágár beszéd, nincs önzés és azt mondom: nekem ez így megfelel. Akinek nem tetszik az másképpen csinálja a gyereknevelést-én az én gyermekeimért vagyok felelős.
35. vénboszi (válaszként erre: 19. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 14:26

Figyelj senki nem roszindulatúan ír.De az az igazság az cseppet sem használ,ha fölényeskedni akarsz vele,hidd el tapasztalatból mondom.Egy pofonnal is egy életre megpecsételheted a további kapcsolatotokat!Nekem volt a hugommal egy ilyen afférom,és még 30 évesen felhozta nekem,és akkor kértem tőle bocsánatot. :DD

Inkább találj valami közös programot,ami leköti,és mindanyiótok számára jó.Annyi minden va,együtt festegetés,sókerámia stb.Kérdezd ki hogy mit szeret a legjobban.Hidd el,ha te türelmesen fogsz vele viselkedni,lesni fogja minden szavadat!

34. c3194ec9c7 (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2009. ápr. 13. 14:24

Akiket én ismerek-más családok-szintén igy van, mint ahogy nálunk.

Annó az én gyerekkoromban is ez volt-nekem kellett vigyáznom a tesómra (volt hogy fél napokat is), de a nevelés az anyukámé volt-mindig.

33. spinneli (válaszként erre: 30. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 14:24
mondom mindenki másként csinálja, nem állítom, hogy ez jó...de enyhén szólva szűklátókörű, ha te nem hiszel el egy élethelyzetet, mert te nem így csinálod.
32. spinneli (válaszként erre: 28. - 274c9996b8)
2009. ápr. 13. 14:23
igen, de a szerepleosztás tisztázásához a szülők kellenek, szerintem, nemcsak a kicsiknél kéne letisztázni, hogy Ő nem anya, hanem testvér, hanem magánál a topiknyitóban is, hogy neki nem nevelni kell.
31. Narumi099 (válaszként erre: 26. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 14:23
De mi van akkor, ha odáig fajul a dolog? Mit csináljak a gyerekkel? Kiabáljam le a fejét? Azt se a legjobb megoldás? Hagyjam rá? Telefonáljak anyámnak? Majd ő lenyugtatja több kilométerről?
30. c3194ec9c7 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2009. ápr. 13. 14:22
A másik pedig: az, hogy valaki rábizza fél, egy órára a nagyobb testvérre(betöltött 14 év után) a kicsit az oké, de az már nem, hogy a nagyobb nevelje a kicsit.Eszembe nem jutna-és nem is engednék ilyet.
29. spinneli (válaszként erre: 26. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 14:22

akkor próbálj ne csak egyedül a saját szemszögedből kiindulni, más emberek máshogy csinálják, van élet a ti családotokon túl is.

:)

28. 274c9996b8 (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2009. ápr. 13. 14:22
Hat ez az hogy , nem mosodnak össze a szerepek ,mert a kicsiknek van annyi eszuk hogy , tudjak azt hogy , a nagyobb testver "CSAK!" nagyobb testver es nem szulö ! Ha a nagyobb gyerek ezt megerti es basaskodas helyett Ö a nagyobb testver , azert meg ugyessen iranyithatja kisebb testvereit.
2009. ápr. 13. 14:21
Igaz, ami igaz. Van úgy, hogy elég már ebből a helyzetből :( El kell öket látni, lefektetni... szóval anyu szerepét átvállalni. Valamelyest összemosódik a szerep. Szerintem. Ezen így nem is gondolkodtam. Sőt, azon se gondolkodtam, hogy ez ne lenne természetes. Plusz nem járhat hozzá a húgomnak a viselkedéséhez, hogy úgymond versenytársat lát bennem? Lány vagyok, nagyobb vagyok, több dolog meg van engedve nekem, mint neki... Ennyire már nem értek a gyerekpszichológiához.
26. c3194ec9c7 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2009. ápr. 13. 14:20

Számomra az a nem életszerű, hogy az anya hagyja, hogy a nagyobb pofozza a kicsit(akár mit is csinált a kicsi).

3 gyerekem van-de egyiknek sem hagyom-és soha nem is hagytam, hogy egymást üssék. Ha "buli" van akkor azt én rendezem.

25. spinneli (válaszként erre: 23. - 274c9996b8)
2009. ápr. 13. 14:17
szerintem is-de a mértéken sok múlik, az biztos, hogy nem egészséges, ha összemosódnak a szerepek.
24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 20. - 707655fba1)
2009. ápr. 13. 14:16

Látod, ezért nem működnek ezek az online tanácsadások :))


Oka van annak, hogy a kiscsaj úgy viselkedik, büntetés, fenyítés helyett inkább annak kéne utána járni. Azt sem tudjuk, hogy kellően felkészítette-e a család a helyzetre a kicsiket és a nagyokat is.

A kislány azt érzékeli, hogy a nővére "basáskodik" felette, s a sérelmeit rajta bosszulja meg. A nővér pedig olyan feladatot kapott, ami meghaladja az erejét és nem is az ő dolga.

23. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - 707655fba1)
2009. ápr. 13. 14:16
Nem szarnak a fejedre ha , testverkent , jatszotarskent viselkedsz ! Egyebkent ez a szokas meg nem is olyan regen teljessen ok-es volt ! Tehat mig a szulök dolgoznak addig az idössebb gyerek vigyaz a kistestvereire.Meg mindeg jobb mint ha , idegenre hagynak a piciket,nem ?
22. spinneli (válaszként erre: 16. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 14:15

nem tudom miért elkpépzelhetetlen ez?

sokat dolgozó szülő a nagyobbra bízza a kicsiket, szerinted ez annyire nem életszerű?

21. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 14:12

Nekem úgy tűnik, hogy a világon semmit nem értettél meg abból, amit itt írtunk.


A lényeg az, hogy te nem tudod fegyelmezni a testvéredet, mert téged nem fogad el "falkavezérnek". Te max. csak betartathatod vele azt, amit az édesanyja határul szab neki. Ebben a pillanatban inkább vagy az ellensége, még ha nem is szó szerint pofozod.


Kell egy olyan megoldás, ahol mindenki érdekei egyformán érvényesülhetnek. Gondolom, neked sem a legjobb szórakozás bébiszitterkedni ahelyett, hogy a haverokkal lógnál néha.


Egyetlen pofonnal is lehet óriási sérülést okozni, s nem fizikailag. De sokkal jobb lenne, ha erről a szüleiddel beszélgetnél, mert ők ismerik igazán a helyzetet. És tényleg nem ártana egy szakembertől tanácsot kérnetek.

20. 707655fba1 (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2009. ápr. 13. 14:11

Ezt mégis hogy képzeled el a gyakorlatban kedves sólyom?


Vigyázok rátok gyerekek, mert én 20 vagyok, ti meg 8, de nyugodtan szarjatok a fejemre!

???


Vagy anyu, apu dolgozik, mobil a kézbe: mit csináljak? Nyakon vághatom, vagy nem??

19. Narumi099 (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2009. ápr. 13. 14:08
Köszönöm! Végre valaki megérti a helyzetet! Rendben, hallgatok rád! Legtöbbször nekik szeretnék jót, és nem értik meg. Nem mintha én megértettem volna ennyi éves koromban...
2009. ápr. 13. 14:06
Nem kóser.. Ha-ha. Bárcsak kitalálnám. Nem azt írtam, hogy én nevelem őket. Hanem hogyan tudnék hatni rájuk? Nem arra akartam a hangsúlyt fektetni, hogy én vagyok velük a legtöbbet. Hanem, hogy hogyan tudnám elérni, hogy hallgassanak rám? Nem atz írtam, hogy anyámék abszolút nem nevelik őket... hanem a visszabeszéléssel vannak itt a gondok. De, látom, ezek miatt a támodások miatt értelmetlen volt feltegyem ezt a kérdét. De legalább kaptam egy-két tanácsot, és ki is próbálom őket.
17. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 14:05
En ugygondolom hogy , sem veressel , sem pedig önkenyes eltiltasokkal ne elj a testvereiddel szemben.Ha felmerul valami gond fordulj a szuleidhez tanacsert.Minden valoszinuseg szerint teged is eltartanak a szuleid , azert dolgoznak olyan sokat.Es hat az a legkevesebb hogy , amig ök dolgoznak , addig Te vigyazol a kistestvereidre ! Ez termeszetes , szerintem.Viszont az nem termeszetes hogy , megprobalsz önkenyeskedni , mert ez a szuleid dolga.
16. c3194ec9c7 (válaszként erre: 11. - Kattyus)
2009. ápr. 13. 14:03

Az igazság az, hogy nekem ez a topik kamunak tűnik... ezért nem bonyolódok bele...


Nekem is sokat kellett vigyáznom annó a hugomra-elég sok volt a korkülönbség is-de a nevelés mindig az anyukámé volt...

Szerintem ez az egész történet nem kóser...

15. c3194ec9c7 (válaszként erre: 9. - 707655fba1)
2009. ápr. 13. 14:01
na igen, jó kérdés. Eszembe nemn jutna ilyen.
2009. ápr. 13. 13:58

Most mindenki nekem támadt, és úgy vagyok beállítva, mintha kék-zöldre verném a testvéreimet!!! Ez NEM igaz! Egy pofon, ami éppenhogy súrólja! Mást tényleg nem csinálom vele! Anyumék azért nem érnek rá, mert egyfolytában dolgoznak! Anyum 12 órázik. Hol éjszaka, hol nappal. Apám pedig dél körül kezd és késő estig dolgozik.De akkor sem értem, ezt a verést témát. Ezen vannak egy páran fennakadva, miközben írtam, hogy UTÁLOK kezet emelni rájuk, és nem is teszem, csak legvégsőbb esetben! Amit nagyon nehéz elérni nálam.

Köszönöm a tanácsokat, igyekszem akkor feladatokat kitűzni elé, és megvonni pl a tévét tőle, ha nem úgy viselkedik.

13. syria
2009. ápr. 13. 13:51

Nagyon sürgősen ülj le a szüleiddel beszélgetni!

Mi vagy te? Pesztonka? A testvéreid nevelése nem a te feladatod, hanem a szüleidé! Te legfeljebb csak besegíthetsz.


Szerintem a legjobb módszer a „kezelhetetlen” gyerekkel kapcsolatban az értelmes (korának megfelelő) feladatkitűzés, és teljesítés esetén jutalmazás (pl. közös játék), mulasztás esetén szankció.


Persze tudom, beszélni könnyű. Igazi megoldást szerintem csak az hozhat, hogyha az anyád magába száll, addig, amíg végképp késő nem lesz!

2009. ápr. 13. 13:38
Nem szabad uralkodnod rajta,azért ellenkezik,meg sír!Próbálj vele megegyezni dolgokról.Te a testvére vagy,nem az anyja,úgyhogy ne üssed.A nevelés nem a te dolgod,legfeljebb vigyázhatsz rá.De ha dirigálni akarsz neki én vagyok a nagyobb címszó alatt,akkor csak ellenkezést váltassz ki.Próbálj vele barátságos lenni,lefoglalni dolgokkal,játsszál vele,de semmiképpen NE akarjad nevelni.Legfeljebb elmondod neki hogy ha rosszúl viselkedik,elmondod anyukátoknak,és tegyél is úgy!De ez tényleg nem a te dolgod lenne!!
11. kattyus (válaszként erre: 8. - C3194ec9c7)
2009. ápr. 13. 13:31
Én meg azt nem értem, miért nem anyuka neveli a kisebb gyerekeket. Én voltam a legnagyobb. Két öcsém van, de nem én neveltem föl őket. Néha vigyáztam rájuk. Pedig anyu dolgozott.
10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 6. - Narumi099)
2009. ápr. 13. 13:27

Ez nem csoda. Nem vesz komolyan és nem fogadja el tőled a nevelést. Ami szintén nem csoda, hiszen te a testvére vagy és nem az anyja.


Nincs jogod ahhoz, hogy megüss egy gyereket, akár a testvéred, akár nem. A veréssel az ember csak beismeri a saját tehetetlenségét.

Képességet pedig honnan lenne, hogy 20 évesen gyereket nevelj? Ez a szüleid feladata. Te egy dolgot tehetsz, kezeld őt egyenrangúként, ne fenyítsd, légy vele türelmes. Ha másképpen nem megy, kérjétek egy gyerek pszichológus segítségét, mielőtt teljesen tökre vágjátok merő jószándékból.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook