Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztszülőnek mi a feladata? fórum

Keresztszülőnek mi a feladata? (tudásbázis kérdés)

1 2
14. olvedireka (válaszként erre: 12. - C6973617d3)
2013. febr. 8. 08:52

Közös megegyezés volt !

Nem is volt probléma addig míg be lépett az életébe egy lány , aki gyerek ellenes és megszeretné változtatni a lányom keresztapját , bebeszélni neki, hogy neki nem való az apa szerep... stb !

13. olvedireka (válaszként erre: 10. - Bd55e3f068)
2013. febr. 8. 08:49

Én nem vagyok eltévedve !

A mi városunkban ez a szokás, így szokják csinálni, mástól is ezt látom , hallom !

12. c6973617d3 (válaszként erre: 6. - Olvedireka)
2013. febr. 8. 07:53
Ezek kicsit eltúlzott elvárások. Kérdés, ő szeretett volna keresztapa lenni, vagy Ti kértétek fel?
11. timycat (válaszként erre: 6. - Olvedireka)
2013. febr. 7. 23:06
ez inkább a nagyszülők "feladata"... bár némelyik kritériumnak némely szülő sem felel meg
10. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Olvedireka)
2013. febr. 7. 22:47
Nagyon el vagy tévedve. Vedd meg te ami szükséges a te gyerekednek. A bébicsőszt is meg lehet fizetni, ha heti többszöri pihenésre van szükséged.
2013. febr. 7. 22:08
A keresztszülők vállalják a felelősséget a gyerek lelki fejlődéséét.
2013. febr. 7. 22:05
...ez lemaradt, hogy anyja helyett anyja lenni...
2013. febr. 7. 22:05
Eredetileg az volt a feladata, hogy a szülô/k halála esetén segítse tovább az életben és a hitre tanítsa tovább. Ez a keresztényüldözések idején alakult ki. Aki részt vett a gyermek életében, helye volt a családban, ünnepek megtartásakor a fô helyek egyike ôt illette meg.
2013. febr. 7. 22:04
Szerintem hetente többször kéne, hogy meglátogassa a keresztgyereket, nem csak akkor adni neki valamit, ha nevenapja, vagy szülinapja, vagy ilyesmi van, hanem máskor is. Ha kicsi akkor itt ott megajándékozni pelussal, ruhákkal, szükséges dolgokkal, elvinni sétálni, közös játék, elvinni magához.... és hát apja helyett apja lenni. Tudjon az a gyerek kihez fordulni és kölcsönös legyen a szeretet.
2013. febr. 7. 22:00

Én a Nővérem lányainak vagyok a keresztanyja, az elsőnek hivatalosan is, a másodiknak csak "tiszteletbeli". 3 és 1,5 évesek :-)

Hogy mit jelent keresztszülőnek lenni? Számomra azt, hogy a gyerekek érezzék azt, hogy van valaki a szüleiken kívül akire mindig számíthatnak és akiben bízhatnak egész életükben :-) és persze minél több időt tölteni Velük, segíteni a szülőknek ahol és amiben csak tudok, feltétel nélkül! És persze, ne adj isten ha a szülőkkel történne valami , akkor a gondjukat viselni!

Imádom a lányokat, és örökké hálás leszek a Nővéremnek amiért rám bízták ezt a nemes és megtisztelő feladatot :-) és bíznak bennem :-)

2013. febr. 7. 21:58
Nekem is vannak keresztszüleim, szerintem 25 éve nem láttam őket, azt se tudom élnek-e vagy halnak... ja és még nem vagyok 30
2013. febr. 7. 21:58
Milyen kötelezettséggel jár a keresztszülőség?
2013. febr. 7. 21:56
Tolni a pénzt.
2013. febr. 7. 21:55

Szülők választják ki hogy ki legyen a gyerek keresztapja, keresztanyja netán keresztszülőket!

Szerintetek mi a feladatuk? Mit kell tenniük a gyerek érdekében ?


Lányomnak is van keresztapja, aki elválalta ezt a kötelességet, de azóta sokat változott és ez ennek a rovására ment , pedig tudta jól, hogy mit vállalt !

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook