Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérdőív készítése! De hogyan? fórum

Kérdőív készítése! De hogyan? (beszélgetős fórum)

16. bsaany
2011. jan. 4. 12:13

[link]


Én ezt hasznaltam nemreg, elég jo

15. Lucusmanó (válaszként erre: 12. - Gálos Ildikó)
2010. ápr. 26. 14:39

Soha ne kezdj demográfiával. Ez a kérdőívszerkesztés egyik alapszabálya.

:-)

2010. ápr. 17. 06:56
Köszönöm a válaszokat illetve a tanácsokat!
13. zuzu07 (válaszként erre: 11. - Huncutos)
2010. ápr. 16. 20:19

Alapvetően én úgy gondolom,hogy adózásról kérdezni átlag embereket érdekes téma,de nagyon valószínűsítem,hogy bármit kérdezhetsz ami adó,csak szidni fogják,illetve ha zárt kérdést teszel fel,tehát válaszokra adsz választási lehetőséget,akkor is a negatív felé fog hajlani.Nem lesz jó,ha nem adsz lehetőséget a kritizálásra....

Senkinek nem tetszik a jelenlegi adó rendszer,illetve legfeljebb a magas jövedelműek el vannak vele.

Én is kérdező voltam 6 évig,és nagyon tudom,hogy a statiszta attól függ,hogy mi a kérdés és a válaszadási lehetőség,sőt még az is fontos,hogy 1 kérdést hogyan,milyen szó összetételben fogalmazunk meg.

Igen,az elején a demográfia,de csak az alapvető:nő-férfi,hány éves a válaszadó,hány fős a család.A kérdés sor végén érdemes azt is feltüntetni,hogy hol,milyen lakó övezetben,milyen jellegű lakásban él a válaszadó,valamint,hogy mi a végzettsége,dolgozik-e,és mennyi a jövedelme /amire általában nem válaszolnak/.Azt gondolom,hogy így lehet igazán statisztikát készíteni,figyelembe véve azt is,hogy "vegyes életszinvonalú és környezetben élőket/átlagosakat/érdemes kérdezni.

Nagyon nem bírom,mikor a KSH azt mondja,hogy jelenleg 160ezer Ft az átlag jövedelem.Milyen érdekes,hogy a környezetemben/ami nem kevés ember/ ennek a felének is örülnének.

2010. ápr. 16. 19:51

Először írd meg a hipotéziseid és azután gondold át,hogyan tudod bizonyítani, alátámasztani. Olyan kérdéseket kell feltenni. Az elején a demográfiai adatoknak kell lenni,azután 1-2 bevezető kérdés, majd konkrétan a témádra vonatkozó kérdések. Hipotézisenként 4-5 kérdést kell feltenni, inkább több kérdést tegyél fel, mint kevesebbet.

Egyszerűbb ha zárt kérdéseket használsz. Ezek jó tanácsok, én most adtam le a szakdolgozatom és így csináltam ahogy Neked leírtam.

Sok sikert!:)

2010. ápr. 16. 19:29
Jó a kérdés,viszont olyan kérdések kellenek amire az átlag emberek fognak válaszolni...:)
10. zuzu07
2010. ápr. 16. 18:29
és még egy....én kisváll.vagyok...azt mondták,hogy úgy csökkentették az adókat,hogy a kisváll.adózónak kissebb legyen a közteher..nos úgy elmondanám,hogy havi kemény 1350 Ft-tal lett kevesebb....ez aztán a nagy segítség!
2010. ápr. 16. 18:15

tömören tudnám kifejezni véleményem az adórendszerről,de félő,hogy a hoxa káromkodásért letiltana.

Megkérdezném pl.,hogy ki az a réteg,illetve mennyi jövedelemmel kell rendelkezni,hogy a mostani szuper bruttósítással a dolgozó járjon kicsit is jól.Mert úgy tudom,hogy 150ezer alatti jöv.-nél rosszabbul jár.Nos megint a kispénzűvel lett kib@..va.

2010. ápr. 16. 17:57
köszi a válaszokat!esetleg ha vkinek van valamilyen jó ötlete(kérdése)a magyar adórendszerrekl kapcs.-ban szívesen várom!mármint a kérdőív témája a mai magyar adórendszer.
2010. ápr. 16. 17:45

[link]

ezzel lehet

2010. ápr. 16. 17:16
csak regisztrálni kell?igen online kérdőívet,dolgozathoz egyéni kutatás céljából...
2010. ápr. 16. 16:33
juj, remelem ebbol nem lesz baj, hogy igy kiirtam..
2010. ápr. 16. 16:33

szia,


kerdoivem.hu, itt tudsz csinalni, nagyon egyszeru.


sok sikert

2010. ápr. 16. 16:12
online kérdőívet akarsz?
2010. ápr. 16. 16:12
Konkrétan milyen segítség kellene?
2010. ápr. 16. 16:09
Sziasztok!segítséget szeretnék kérni abban,hogy hogyan tudok készíteni saját kérdőívet(ingyenes)?Dolgozathoz kellene kutatást végeznem....köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook